Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Za 15 dana nece pre garant, jer ce traziti taj tvoj "County" pa dok preusmere posiljku ako pogresno posalju u "onu" Bosnu i Hercegovinu u Africi ... :d
 
Kakvo tiho kliktanje, ja moja 2 ne čujem ispod 1000 obtaja?

Moja greska, problem je bio u malo labavim plasticnim vezicama kojim sam pricvrstio dva F12 ventilatora na telo hladnjaka jer nisam hteo da "trosim" fabricki mount za test.
Ipak treba masivnije telo nego sto je 212 za dva spora ventilatora. Sa jednim F12 ili fabrickim Blademasterom hladi dobro, sa dva jos bolje (2-3 stepena) ali je meni bucan, a sa dva spora se skoro ne cuje uopste ali hladi anemicno...
 
Moja greska, problem je bio u malo labavim plasticnim vezicama kojim sam pricvrstio dva F12 ventilatora na telo hladnjaka jer nisam hteo da "trosim" fabricki mount za test.
Ipak treba masivnije telo nego sto je 212 za dva spora ventilatora. Sa jednim F12 ili fabrickim Blademasterom hladi dobro, sa dva jos bolje (2-3 stepena) ali je meni bucan, a sa dva spora se skoro ne cuje uopste ali hladi anemicno...

Aha ok. Dobri su im i fabrički ventilatori, ja probao par minuta na 100% obrtaja i ista temperatura se dobije kao pri 700-800, a jesi video kako pull ventilator krene da zviždi (takav protok vazduha) kad pojačavaš obrtaje? :D
 
Jos uvek mi ne stize mount kit za am4. Poslao sam im mail 4. Jula i jos uvek nista.
 
Posalji opet, mozes i da kontaktiras radnju u kojoj si kupio, sada i od uvoznika moze da se nabavi AM4 LC mount.
 
Kupio u Gigatronu.
 
Mislim da je rekao za hladnjak, da ga je kupio u Gigatronu :D
 
Da, da cpu kuler sam kupio u gigatronu. Zvao sam radnju gde sam kupio kuler i rekose mi da se obratim njihovom halo shopu jer oni nemaju taj mount kit kao poseban deo u prodaji. Poslao sam ponovo mail LC power firmi.
 
Poslali su mi mail i rekli da su ponovo poslali kit.
 
Stigao AM4 kit.
 
CPU AMD X4 870K, 4100 MHz (41 x 100)
CPU hladnjak lc power cc-120

mereno je i sa digitalnim termometrom na hladnjaku 36.6c

CPU temperature.png
 
Poslednja izmena:
Toliko je i kod mene bila temp za stock FX 6300.

Ako imas plocu i napajanje koji mogu da izdrze, slobodno klokuj tog Athlonca [emoji4]
 
Zato sto je verovatno ukljucen turbo i stock napon je katastrofa, pogotovo sa turbom :D

Slabiji je Athlon od FX-a.
 
Razmišljam o sklapanju jedne konfiguracije za mene pa sam uzeo u obzir ovaj kuler. Kako se pokazao za i5 4670k/4690k? Plan je da ako to uzmem dignem klok na 4ghz.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk
 
Hoće li neko da eliminiše ovog majmuna sa foruma koji je uspeo za par minuta da istroluje preko dvadeset tema?
 
Da li neko ima iskustvo sa overclokom na maticnoj Asus Prime B350-Plus i procesorom Ryzen 5 1600 sa LC-CC-120 kulerom.

moj komp:

Kucište:MS Industrial CYCLOPS V
Napajanje:Chieftec GPE-600S 600W ECO
Maticna ploca: Asus Prime B350-Plus
Procesor: AMD Ryzen 5 1600 6 cores 3.4GHz
Graficka kartica: NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB
Ram Memorija: DIMM DDR4 8GB GSkill 2400MHz CL17
SSD: Samsung SSD 850 EVO 250GB
Hladnjak: LC-CC-120
 
Poslednja izmena:
CPU AMD X4 870K, 4100 MHz (41 x 100)
CPU hladnjak lc power cc-120

mereno je i sa digitalnim termometrom na hladnjaku 36.6c

Pogledajte prilog 234614
Imam istu kombinaciju. Danas uzeo LC CC 120, ovaj CPU imam od prije i na njegovom original hladnjaku sam ga underclockao na 3.5 GHz i smanjivao sam napon (više ne znam točno koliko je bilo) da bi sve radilo

Sada sam vratio postavke BIOS-a na default jer sam mislio da će s novih hladnjakom sve biti OK, ali opet problemi. Ušao sam u FIFA 17 (low postavke na kojima je prije zamjene hladnjaka igra radila odlično) i nakon jedno sat vremena igre temperatura je narasla na preko 90°C.

Sad čitam po netu kažu da za taj CPU default napon stvara probleme. Ima netko savjet što da radim sad s tim, kako da sve podesim?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sa ovim kulerom sam hladio FX 6300 na 4.56GHz sa naponom od 1.4V.

Nema teoretske sanse da taj Athlon na stock trosi vise od FX-a u toj meri da se kod tebe u Fifi 2017 greje vise nego kod mene u prime95 sa klokovanim procesorom.

Verovatno si lose zakacio kuler ili si lose stavio pastu.
 
Skini AoD(AMD overdrive) i vidi koja je termalna margina pod opterecenjem.
 
Evo, nakon jedno 15 minuta u FIFA gameplayu

Hza23jc.png

Znači, stavio sam takt na 4 GHz i napon spustio na 1.4V, a prije ulaska u igru Thermal Margine mi je bio oko 63 C
 
Nazad
Vrh Dno