Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

zna li neko koja je duzina kabla za argb na lc cc 120 argb pro? konektor na maticnoj je na dnu pa me zanima dal cu uspeti da povezem ili moram narucivati adapter za argb? 3pin argb konektor ne moze na 4 pin rgb konektor za pocetak ako ne dohvati?
ps. reseno je sve ima maticna dva argb konektora tako da nece biti problem.
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju ovih hladnjaka,ajde kapiram da onaj prvi nema RGB,ali u cemu se razlikuju poslednja dva?.....svaki je za oko 5e skuplji od prethodnog....i koji je najbolja kupovina?

http://itsvet.com/hladnjak_lc_power_cosmo_cool_lc_cc_120-pdaa1-24.i?id=1781

http://itsvet.com/hladnjak_lc_power_lc_cc_120_rgb-pdaa1-24.i?id=2183

http://itsvet.com/hladnjak_lc_power_lc_cc_120_argb_pro-pdaa1-24.i?id=2362

Inace,pored nizih temperatura jednako mi je vazno da bude i sto tisi cooler,pa koji bi bio preporuka za tu namenu?

I jos jedno pitanje,da li prilikom montiranja ovog coolera,ploca (iz potpisa) mora da se vadi iz kucista
 
Poslednja izmena:
Drugi se razlikuje po tome što mu svetli i kućište, dok prvom samo ventilator. Takođe proveri i koji se visinom uklapa u tvoje kućište, pošto je RGB 15,2cm, dok je ARGB Pro 14,5cm. Takođe non-RGB verzija se okreće na nešto nižem obrtaju (500-1400rpm), u odnosu na druge dve (800-1800rpm).

Sve u svemu, biće ti dovoljna i najjeftinija opcija, naročito ako nemaš providnu stranicu.
 
Po pitanju ucinka sva tri su manje vise ista. Svi hlade i to odlicno.

LC-CC-120 - plain, vanila, ne svetli, ne sljasti (fan 500-1400 RPM) (u praksi 600-1800 RPM) (4pin PWM thermocontrol)
LC-CC-120-RGB - RGB verzija. Moze da menja boje prozvoljno ali citava povrsina ventilatora (sve LED zajedno) moze u jednom momentu da bude osvetljena samo jednom bojom (fan 800-1800 RPM) (4pin PWM thermocontrol) + (4 pin analog RGB, 12V)
LC-CC-120-ARGB-PRO - aRGB (adresabilni RGB) verzija. Slicno kao RGB ali svaka LED unutar ventilatora pojedinacno moze da uzme prozvoljnu boju u svakom trenutku, tako da se moze postici saren izgled. Dodatno ima i osvetljen poklopac sa gornje strane na kojem sija "LC Power" logo. (fan 800-1800 RPM) (4pin PWM thermocontrol) + (3 pin digital RGB, 5V)

LC-CC-120 moze da radi u svakom sistemu.
LC-CC-120-RGB i LC-CC-120-ARGB-PRO mogu da rade po pitanju hladjenja (samog rada ventilatora) u svakom sistemu takodje ali ne i sto se tice osvetljenja koje trazi kontroler

Da bi se kontrolisalo RGB ili aRGB osvetljenje potreban je kontroler za to. I to ili eksterni ili integrisan na maticnu plocu. Trenutno sve veci broj ploca poseduje integrisanu RGB kontrolu dok je aRGB jos redak i dolazi uglavnom na skupljim plocama.

Ploca mora da ima RGB (4pin) i/ili aRGB (3pin) konektore (koji su razliciti) da bi se isti koristili, tj. da bi mogli da svetle i da se podesava nacin na koji ce to raditi.

U zavisnosti od toga sta se poseduje od mogucnosti kontrole kao i od licnih preferencija po pitanju osvetljenja treba i odabrati verziju. Ako se ne zeli osvetljenje uzeti LC-CC-120. Sve tri odlicno hlade. Sva tri su 180W TDP. Sva tri su tiha kulera.
 
Poslednja izmena:
LC-CC-120
LC-CC-120_Bild_1_72_web.jpg


LC-CC-120-RGB
CC120-RGB_1_72_web.jpg


LC-CC-120-ARGB-PRO
LC-CC-120-ARGB-PRO_V10_72_web.jpg
 
Hvala na detaljnim odgovorima

Koliko vidim,ova moja MSI Tomahawk Max ploca ima 2 x 5050 RGB LED strip 12V connectors,sto znaci da onaj treci hladnjak na njoj ne bi ni mogao da svetli?

Onda bi onaj drugi hladnjak bio sasvim OK....mada,da li je onaj prvi (non RGB) najtisi,posto se okrece na nizim obrtajima od druga dva?...(kapiram - veci obrtaji - vise buke)
 
Tako je, MSI B450 TOMAHAWK MAX samo RGB verziju podrzava, ne podrzava aRGB.
 
Poslednja izmena:
Inace,pored nizih temperatura jednako mi je vazno da bude i sto tisi cooler,pa koji bi bio preporuka za tu namenu?

I jos jedno pitanje,da li prilikom montiranja ovog coolera,ploca (iz potpisa) mora da se vadi iz kucista

Po pitanju vadjenja MSI B450 TOMAHAWK MAX ploce iz kucista da bi se montirao kuler to zavisi od kucista u kom se nalazi. Ako je kuciste iz potpisa, Cooler Master Storm Enforcer, nema nikakve potrebe da se vadi ploca. To kuciste ima izrez na backplate -u koji nosi maticnu plocu te se skidanjem bocne strane kucista prilazi svemu i bez problema se kuler montira bez skidanja ploce.
 
ja sam ugradio pre par dana lc cc 120 na kucistu iz potpisa bez skidanja maticne. Morao sam dva srafa sto idu na backplate da montiram kad je postavljen backplate uz maticnu odnosno zavucen izmedju lima i maticne ali sam uspeo bez skidanja maticne. ARGB naravno super izgleda kao i ventilator, koji je neverovatno tih. Na 1900rpm koliko je max je tisi nego jetflo na 1200..:d
kablovi za argb su dobre duzine i oba imaju po jos jedan prikljucak odnosno nastavak, tako da se i vent i argb plocica na kuleru povezuju na jedan prikljucak na ploci.
 
Poslednja izmena:
Naručio sam AM4 ploču ali moj kuler nema AM4 mount, i dok mi ne pošalju bracket, možda ću morati da pazarim neki drugi, privremeno.
Može li neko da mi potvrdi da li su sve tri verzije LC-CC-120 iste po pitanju hladnjaka (nevezano za boju i ventilator)? Baza, cevke i slično...trebalo bi da je isto? Da ne bacam pare na light show koji me ič ne zanima ako će i najprostija verzija da mi završi posao (Ryzen 1600AF)...
 
Mislim da je bilo price da je u RGB (a verovatno i u ARGB) varijanti malo bolji ventilator
 
Ventilator jeste drugačiji, koliko je bolji ne znam...više mi se dopadaju niže brzine na non-RGB modelu jer će da bude nečujan kad je neopterećen. Mada, verovatno bih ionako zamenio ventilator Arcticovim, pa mi je zato bitan samo hladnjak...
 
Idi na najjeftiniju varijantu
 
Ventilator jeste drugačiji, koliko je bolji ne znam...više mi se dopadaju niže brzine na non-RGB modelu jer će da bude nečujan kad je neopterećen. Mada, verovatno bih ionako zamenio ventilator Arcticovim, pa mi je zato bitan samo hladnjak...

Sve isto samo eloksirano
 

Prilozi

  • cc120.jpg
    cc120.jpg
    936.1 KB · Pregleda: 132
Ako neko ima vent sa rgb verzije i voljan je da proda neka pise na pm. Nigde nisam nasao isti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ventilator jeste drugačiji, koliko je bolji ne znam...više mi se dopadaju niže brzine na non-RGB modelu jer će da bude nečujan kad je neopterećen. Mada, verovatno bih ionako zamenio ventilator Arcticovim, pa mi je zato bitan samo hladnjak...

Procitaj post #1204
 
Kupio sam davno jos lc cc 120. Sada imam plocu msi b450 tomahawk max i ryzen 5 2600x. Dva adsptera koja sam dobio oba nisu za am4. Gde mogu nabaviti adapter? Ili da prodam ovaj i kupim neki drugi?
 
Lakše je prodati. U istoj situaciji sam bio, prodao i dodao za RGB (sad mi svetli dimovano crveno, ali realno i da ovaj ventilator nije rgb - bilo bi ok, ali pošto sam dao pare - ima da svetli u inat).
 
Poslednja izmena:
Kupio sam davno jos lc cc 120. Sada imam plocu msi b450 tomahawk max i ryzen 5 2600x. Dva adsptera koja sam dobio oba nisu za am4. Gde mogu nabaviti adapter? Ili da prodam ovaj i kupim neki drugi?
Obrati se LC-u direktno.

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Ne.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Vent je drugacijih performansi. Ne znam da li ima razlike izmedju argb i rgb modela.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Razlike imaš u postu #1204.

Funkcionalno, RGB verzija ima drugi ventilator na višim obrtajima i to je to. Hladnjaci su im isti, samo RGB verzija ima crni. I naravno, ako hoćeš light show, treba ti aRGB konektor na ploči.
ARGB verzija ima isti vent kao RGB ali je hladnjak niži.
 
Sto se tice LC CC 120 adaptera za soket AM4 pisao sam na adresu [email protected], poslali su mi i samo sam postarinu 200 din. platio. Uporedno sam i pisao zvanican e-mail LC Power [email protected], tamo su mi trazili adresu ali su mi se javili ljudi iz Srbije i vec poslali. Tako da prepostavljam da bi oni ili me obavestili da kontaktiram zvanicne ljude iz Srbije ili poslali direktno.
Duzina adaptera je ista. Jedina razlika je sto ima prostora da sraf klizi gore-dole.
 
Ja još čekam AM4 bracket za Phanteks, iako sam u međuvremenu nabavio Thermalright Macho...rekoše da će poslati i još ništa.
 
LC je maksimalno korektan.

Kad je izasao Ryzen meni su besplatno poslali (ni postarinu nisam platio) AM4 bracket. Posle toga su krenuli da naplacuju postarinu ili nesto sitno za bracket, ne secam se, ali svakako odlicna podrska za kuler od 20e.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Kakva je promena kod AM4,meni izgleda isto kao prethodni?
 
Promena je u montiranju, drugi raspored rupa u ploči.
 
Nazad
Vrh Dno