Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Pisacu kad ga uzmem ovih dana, doduse uzecu i bolju pastu pa i to moze da utice..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel presao neko sa stock amd kulera na lc?
Ryzen 5 2600 npr u BF1 mi temp ide na 75 stepeni. Ako je neko presao sa stock kulera neka napise razlike u temp ako se seca..

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ja sam bas presao sa stocka na lc sa Ryzen 2600. Na stock cooleru prime je isao preko 74 stepena, na lc-u 54 stepena. Pri renderovanju sa stock, temperature preko 70 stepeni, sa lc nesto preko 50.
Tako da, sto se mene tice, ovaj cooler je vrh vrhova. Nikakvi ukrivo urezani navoji. Sve je cakum-pakum. Perverzno :d

Mozda je lepi kokan promasio rupu, pa otisao ukrivo :), mozda niste stavili pastu adekvatno. Ko zna sta se vama svima desava kad imate tako cudne temperature.
A mozda je do mene, jer sam skinuo stranicu :)

U igrama je temperatura 50ak stepeni, a procesor cesto ode debelo preko 4ghz u toku igranja i renderovanja.
 
Poslednja izmena:
ma nije promašena rupa, nit sam bio mrtav pijan. nego kinez loš alatničar.

temperature su odlične, sve radi lepo. jedino je kvalitet izrade malo skrnav. toliko.
 
Jel sa sigurnošću ovo staje u MS Cyclops V pošto mi po dimenzijama baš i ne izgleda?
 
Staje u cyclops 3

Sent from my Mi Max Prime using Tapatalk
 
Staje u Cyclops V.
 
Ja nisam primetio nikakve znakove lose izrade, ni pre tri godine kad sam ga uzeo za FX, ni sad za Ryzen. Starom modelu su "heatpipe"-ovi bili malo izbaceni u odnosu na bazu kulera, pa su samo oni dodirivali procesor, dok je na novom sve ravno.
 
Ja sam dve godine vozio ovaj kuler na i5 2500 sa ne odlepljenom providnom folijom na deo koji dodiruje procesor, i sada sam ga drzao tako na ryzen 5 2600 dok nisam kod brata video da su mu sa stock kulerom temperature manje nego meni sa lc cc :D.
Skinuo opet i slučajno prilikom brisanja stare paste(iako sam menjao pastu 3-4 puta) primetim "providnu" foliju.

Dal je smešno, dal sam glup ali eto da podelim sa vama :D
 
Pa kako nisi video crveno nastampano upozorenje na foliji? Nije bas nevidljivo...
 
Pa nije, ali kad pokvaris intel 1155 plastične nožice na stock kuleru i kupuješ ne planirano i u žurbi lc cc a pritom mi je u sobi osvetljenje katastrofa...eto desilo se :D. Ryzen 5 je i tako bio u leru na 49 stepeni sa folijom :D
 
Pa nije, ali kad pokvaris intel 1155 plastične nožice na stock kuleru i kupuješ ne planirano i u žurbi lc cc a pritom mi je u sobi osvetljenje katastrofa...eto desilo se :D. Ryzen 5 je i tako bio u leru na 49 stepeni sa folijom :D
Mene cudi kako se nije otopila.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Nemam pojma, kada sam obrisao pastu jer sam mislio da je bolje da stavim stock kuler nego lc 120 slučajno primetim crveni deo za koji povučeš da bi skinuo foliju. Folija mi je delovala kao nova ;)
To je tako teralo na i5 2500 sigurno 2 godine bez problema :D
 
RGB varijanta neko ... ??
Ne zbog RGB-a, nego crne boje. A i fan ima malo "aerodinamičnije" lopatice i brže se vrti.
Jel bučniji?
 
^ Necujan bukvalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokupio danas hladnjak. RGB nije bio na stanju, tako da sam uzeo vulgaris verziju. Neko se žalio na kvalitet izrade ... meni izgleda sasvim korektno. Na razini AC-a i Scythe-a. AC je čak u početku imao dosta lošiji kvalitet izrade kod svojih Freezer-a. Sjećam se da sam šmirglao bazu na Freezeru 64 pred 10+ godina jer je bila full gruba.
 
Poslednja izmena:
Nije bas necujan.

Na kojem procesoru? Ventilacija u kucistu?
Stavljao sam ga na 9700K od procesora koji vise vise trose, i na njemu je skoro pa necujan (doduse i kuciste je bilo odlicno provjetreno).
Na Ryzen 2600/2600X ne prelazi 1000rpm gdje je necujan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ako nemam rgb kontroler gde se može povezati ventilator da ima osvetljenje i jel sija u samo jednoj boji u tom slucaju ili kako vec?
 
Stavio danas LC 120 non-RGB na AMD-ovo "djubre" zvano FX-8350 :D. Defoltnih 4Ghz i voltaža na auto. Pasta Arctic MX-4.
Temperatura u "leru" je kojih stupanj ili dva viša od sobne, oko 24 do 25°C. Nakon 2 sata Prime95 je bila 55°C što je neočekivano dobro.
Ventilator se počinje čuti preko 1200 o/min. Na maksimalnih 1400-1500 se nepogrešivo čuje, iako ne iritira. (U kućištu su još 2 CoolerMaster 120mm fana koja se vrte na 1200 o/min, VX450 koji je nečujan te Accelero L7 na grafici koji je isto nečujan.)
Napredak u hlađenju u odnosu na Scythe Katanu 3 je znatan. Pod Katanom je procesor kroz 15 min pod Prime95 bio preko 65°C i tu sam prekidao test.

Što se tiče montaže, malo je prekompleksna za moj ukus ;). Dijelova ima ko u lego setu. Upute su više nego jasne.
Izvadio sam ploču i slagao sve na stolu/kutiji. Mislim da bi se u okomitom položaju više naživcirao s centriranjem rupa. Custom kit za montažu ima smisla jer je hladnjak uzak, a opet ima težinu.
Šarafio sam najkraćim odvijačem kojeg imam, da ne pretegnem. Što je i najveći razlog zašto ne volim takve kitove.
Prije konačne montaže s pastom preporuka je da se proba montaža na suho, čisto da se provjeri poklapaju li se rupe kroz koje se fiksira hladnjak. Meni se inicijalno nisu poklapale pa sam morao popustiti "okvir" i podesiti malo. Svima kojima je šaraf išao ukoso, evo to je razlog.
Kvalitet izrade je korektan, baza je ravna. Podrška za AM4 je sada po defoltu.

Dok bi mi za Katanu ili AC Freezera trebalo doslovno 5 min. za montažu bez da vadim ploču, s LC je malo više posla. Ali performanse opravdavaju muku. S obzirom na to koliko košta, pitanje je ima li potrebe za nečim skupljim.
 
Poslednja izmena:
Klokuj tog FX-a na 4.5 GHz pa da vidiš kako veselo prebacuje preko magične margine od 62C.

Montaža meni nije bila problematična ali one plastiketine nazad uopšte mi ne ulivaju poverenje.

Kućište koje imam izuzetno je provetreno. 2x140 napred i jedan 140 pozadi i mreža bez filtera na vrhu kućišta.

Послато са Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
To nije izuzetno provetreno, nema ventilatora s gornje strane koji je jako bitan ako je CPU veci potrosac i ako je hladjenje vazdusno, a kod tebe su obe stvari.

Sto se klokovanja tice, zavisi od napona potrebnog procesoru, ja sam drzao FX 6300 na 4.56GHz uz 1.4V i u igrama nije prelazio 60c, ima primeraka kojima je i nizi napon potreban, tako da je vrlo moguce da ce kuler "izdrzati" 4.5GHz na FX-u, ako se klokuje kako treba.
 
A jel? Bice da je to razlog sto mi u deganzmanu stoje dve Akasine 14ice koje su prethodno bile na vrhu kucista. Povecana je samo buka i NISTA vise. Ako poznajes kuciste iz moje masine onda znas da je ceo top prakticno otvoren kada se skine sundjercina. FX8320 na 4.5GHz, naponom od 1.4V, NT-H1 ili MX-4 se fino krcka na 65+ stepeni u Far Cry 5. Te teorije o 6 kila ventova u kucistu su odavno pale u vodu.
 
Poslednja izmena:
Stavi jednu 14-ticu iznad procesora da izvlaci (gore, pozadi), pa pod opterecenjem stavi ruku iznad, videces kakav ce vazduh izlaziti.

Meni je sa klokovanim FX 6300, 2x140mm napred, 2x120mm gore i 1x120mm pozadi gore izbacivao vreo vazduh pod opterecenjem, sa identicnim CPU kulerom, FX 8320 na istom kloku i naponu moze samo vise toplote da oslobadja.

Gornji prednji vent ne sluzi prakticno nicemu, on stoji za ukras i kod mene vrti na ~500 obrtaja, ali gornji zadnji je itekako koristan za protok.

Nije samo stvar u CPU temperaturi, topao vazduh koji se gore skuplja (a skuplja se jer nema dovoljno izlaznih ventova) greje i naponsku sekciju na ploci, kao i ostale komponente koje se tu nalaze.
 
Poslednja izmena:
Ja napisah da su dve 14ice su bile nakacene gore + jos jedna pozadi. Izvadjene jer nemaju nikakvu svrhu. 14icu nazad sam ostavio, top prakticno otvoren celom duzinom, nema nikakvog skupljanja toplote.

Ovaj hladnjak je OK i samo OK za tu cenu. Nije performer a nije ni necujan. Nemoj od njega da pravimo drugi Hristov dolazak.
 
Fizika se menja od kucista do kucista, okej :)

Sto se hladnjaka tice, kako kome, kome nije mrsko smanjiti obrtaje i zna granice klokovanja sa odredjenim kulerom i primerkom procesora, moze biti tih i moze se reci da hladi odlicno (za ulozen novac). Ako radi na default podesavanju i odvrnut je napon vise nego sto je to moguce sa datim procesorom (radi razlike u kloku od 100-200MHz koja ne donosi nikakve dobitke u performansama), moze se reci da je samo okej :)

Ako je cela gornja stranica okej to onda poboljsava situaciju sto se protoka tice, ja ne bih smeo tako da ostavim jer bi se nakupilo previse prasine, ako je kod tebe drugacija situacija, onda mozda i nije potreban gornji ventilator.
 
Poslednja izmena:
Stavi jednu 14-ticu iznad procesora da izvlaci (gore, pozadi), pa pod opterecenjem stavi ruku iznad, videces kakav ce vazduh izlaziti.

Treba. Ja sam ubacio jednu 20 ticu. Vruć vazduh i pad temeperature su osetni.
 
Drugar uzeo nov 9600k i lc 120, temp cpu preko 90 u igrama. Posle 2 dana reklamirao jer nista nije pomagalo, ispostavilo se felerican hladnjak, nije imao gasa u cevima izgleda.
Rekose mu u prodavnici da je ovo prvi slucaj ikada sa 120.
Zamenuli sa novim, ne prelazi 65c.

TuturuTu on 6X
 
CPU hladnjak nije neka napredna tehnologija, manje-više zavisi samo od masivnosti samog hladnjaka i efikasnosti venta na njemu. Gotovo svi se sada prave od istih materijala i slične konstrukcije, istih termalnih karakteristika. Bakarne cevi za prenos toplote i aluminijumskih listića, eventualno negde ima malo više bakra, više cevi, više listova i to je ono što pravi razliku. CC-120 je hladnjak koji može dobro da hladi bilo koji procesor, a cenovno nema neku konkurenciju. Tek dosta skuplji vazdušni hladnjaci imaju bolje karakteristike.
Buka zavisi od brzine okretanja venta i potiska vazduha, što se brže okreće vent to se više i čuje i vibrira, što je veći protok to je i bučnije šuštanje. Generalno, meni mnogo više smeta zvuk koji nastaje vibracijom samog kućišta i zujanje malih ventova nego šuštanje od protoka vazduha. Vent koji ide uz CC-120 se vrti i na 1800 obrtaja što nikako ne može da bude tiho, ali je u većini slučajeva apsolutno nepotrebno i retko prelazi 1200. Kod mene je podešeno da ne prelazi 800, mada G4560 ovaj hladnjak može da hladi i pasivno, kačio sam već testove i slike u ovoj temi.
 
Jel moze ovaj LC Power, da se nakaci na Intel 1151?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Može.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno