Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Treba da mi stigne B450 Tomahawk Max i Ryzen 3600.
Planiram da kupim ovaj lc-cc-120 kuler, obicnu verziju, vidim da ljudi imaju problema sa adapterima , jel za svaki kuler tako ili postoje verzije koje imaju adapter i koje nemaju ?
 
Ne nego je dosta nas kupilo jos odavno kad nisu stavljali am4 adapter u pakovanje, sad ga stavljaju naravno

Sent from my phone
 
Jel to sigurno sad da ako uzmem u nekoj domacoj prodavnici dolazi sa montazom za am4?
 
Pogledaj na kutiji, uglavnom piše.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Da li je neko imao prilike da uproedi Artic esport duo sa ovim nasim cc120 kingom ?
 
Imam oba. AC nije vredan doplate.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Da li je neko imao prilike da uproedi Artic esport duo sa ovim nasim cc120 kingom ?

Da napomenem da nisam koristio ove budget varijante lc power, ali imam sta da kazem na ustrb Arctic !

Prvo je bitno ustanoviti sta se koristi, dakle ako imas 7700k,8700k , ili ryzen 5 3600, ryzen 3700x, razlika izmedju kulera od 30-40e i vrhunskog vodenog ce biti jako mala.
kada potrosnja procesora prelazi 200w primera radi , 9900k, 3900x oc, ili 3950x tada kuler itekako dolazi do znacaja !
kada se stavi x299 , 10980x i kada potrosnja uveliko prelazi 300w, tada noctua d15 radi i po 15-20c manje od recimo u14s noktue ( takodje 140mm) . i tu vec itekako ima smisla ulagati u hladjenje.

Imao sam , sve moguce Noctue, znaci od d14,c14s,u14s, d15, d15s, trenutno imam i u12A (13500 u viphouse) . Takodje,imao sam i mnoge aio,komplet sve od nzxt X42,x52,x62, Cryorig a80, corsair h150i pro,itd....

Mogu slobodno da tvrdim , ARCTIC 34 DUO, je fenomenalna kupovina, i sa 8086k i sa ryzen 5 3600, ja nisam video razliku u odnosu na noktuu u12a, ili d15s...

hladio 8086k na 5.2 ghz (ne prelazi 72c u fulu!). trenutno imam ryzen 5 3600 na 4.5ghz, na 1.32v ( novi batch 2020 ) , pustim render duzi , dodje do 70c i tu ostaje, znaci ravno 70c.

Prezadovoljan sam.

inace, arctic 34 duo , je oko 40e , tj mene je izasao 41e nov preko ipon.hu, zavisno preko koga se uzme.
 

Prilozi

  • 8086k 5.2.jpg
    8086k 5.2.jpg
    751.8 KB · Pregleda: 96
  • IMG_20200730_212726.jpg
    IMG_20200730_212726.jpg
    1,020.6 KB · Pregleda: 90
Da li je neko imao prilike da uproedi Artic esport duo sa ovim nasim cc120 kingom ?

Ja sam se pokajao sto sam kupio CPU hladnjak lc power cc-120,a nisam Artic Esports 34....i to pre svega zbog buke,jer mi je bitno da komp bude sto tisi....LC ima dosta bucniji kuler od artica,narocito kada nije u idle…...tako da sam ja na kraju kupio ovaj kuler i stavio ga na LC hladnjak….znatno je tisi a i rekao bih da bolje za neki stepen hladi….

https://itsvet.com/hladnjak_arctic_p12_pwm_acfan00131a-pdaa1-24.i?id=2419

Tako da sam dobio neki mix LC i Artic hladnjaka…...cak cu mozdakupiti ovaj jos bolji kuler i njega montirati na LC hladnjak,a ovaj postojeci p12 staviti negde u kucistu...

https://itsvet.com/hladnjak_arctic_...4a/acfan00115a/acfan00116a-pdaa1-24.i?id=2346

Mada,sve bih to izbegao da sam odmah kupio,ali eto ko hoce da prodje jeftinije..

https://itsvet.com/hladnjak_arctic_...8a/acfre00059a/acfre00072a-pdaa1-24.i?id=2302
 
Pa buka je manji problem, moje pitanje je koliko je bolji (bolje hladi) e sport ako je duplo skuplji :) logikom bolje da sam odmah skuplje kupio moze da se ode i do cifre od 100e ...

Ocigledno je u pitanju znaci bolji ventilator i dizajn...kod artica.
U vezi cc120 moze i tamo da se montira drugi vent , vrlo lako.

Izgleda ste zaboravili kako vriste tek oni sa 9cm i manjim ventovima ... haha
Meni cc120 vent nije mnogo smetao , valjda zbog kucista , zvucna izolacija dobra.
 
Poslednja izmena:
Mada,sve bih to izbegao da sam odmah kupio,ali eto ko hoce da prodje jeftinije..

Ja sam u toj nedoumici između LC-CC-120 i Freezer 34 eSports Duo, odabrao eSports Duo, jer sam hteo push-pull konfiguraciju fanova. Na 20e potrebno je dodati još 10e za dodatni fan. A uz to, ta verzija CC-120 od 20e ne izgleda nešto atraktivno. Tako da na kraju uzeh eSports Duo za 39e i rešen problem. Naravno, zadovoljan sam.

Sada ću najverovatnije uzeti LC-CC-120 za drugu konfiguraciju gde mi je bitnija povoljnija cena, a ne treba mi push-pull.
 
Nije li cc120 stariji proizvod u odnosu na e sport duo ? ,)

A ima nas i koji imamo pwm fanove na stanju pa nam nije potrebno da kupujemo za tu namenu ... ima nas raznih ...
 
lc cc 120 je stariji proizvod ali ima nove rgb i argb verzije. vent argb verzije je tisi a i ide do 1800rpm za razliku od obicne verzije 1400rpm...
 
Verovatno im i završna obrada malo bolja.
Moj stari služi me dobro i danas , dobio sam postom pre 2 ili 3 god am4 mount.
Samo mi to bilo bilo nepoznato, da li u toj klasi do 40e lc120 zaostaje.
 
Pre neki dan sam skinuo LC, popeglao mu nalegajucu povrsinu koliko je imalo smisla, namazao Noctua NT-H1 (zrno graska sistem) - razlike neprimetne;
Kupio sam Arctic P12 3pin, radi regulacija po mojoj krivoj iz BIOS-a ok - nema neke razlike u temp., ali ima u buci u odnosu na LC osetno;

Sledece sto planiram, cekam Fantu za P12 PWM (danas pobeze 5pack u oglasima, ne videh) i hocu da stavim push-pull. Vec imam P14ice x2 na prednoj strani i OEM Thermaltake 12icu na izlazu. Zamenicu 12icu za P14 (imam u rezervi) + P12x2 push-pull. Undervolt je vec pomogao itd, tako da sada u nekom full load-u u ovim letnjim danima se drzi temp oko 75c, pritom je buka stvarno veoma neprimetna (narocito sada sa P12 za CPU).

Ukoliko neko ima viska 2kom. osiguraca zicanih za CPU fan za LC neka vice, ali snaci cu se za mount nekako i bez njih. Eto, pisem kroz dve nedelje okvirno sta se desava. :)
 
Ja imam od hyper 212 žice. Probaću kod mene pa ako paše daću ti.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pre neki dan sam skinuo LC, popeglao mu nalegajucu povrsinu koliko je imalo smisla, namazao Noctua NT-H1 (zrno graska sistem) - razlike neprimetne;
Kupio sam Arctic P12 3pin, radi regulacija po mojoj krivoj iz BIOS-a ok - nema neke razlike u temp., ali ima u buci u odnosu na LC osetno;

Sledece sto planiram, cekam Fantu za P12 PWM (danas pobeze 5pack u oglasima, ne videh) i hocu da stavim push-pull. Vec imam P14ice x2 na prednoj strani i OEM Thermaltake 12icu na izlazu. Zamenicu 12icu za P14 (imam u rezervi) + P12x2 push-pull. Undervolt je vec pomogao itd, tako da sada u nekom full load-u u ovim letnjim danima se drzi temp oko 75c, pritom je buka stvarno veoma neprimetna (narocito sada sa P12 za CPU).

Ukoliko neko ima viska 2kom. osiguraca zicanih za CPU fan za LC neka vice, ali snaci cu se za mount nekako i bez njih. Eto, pisem kroz dve nedelje okvirno sta se desava. :)



Pisao sam ovde, CC120 kupio davno, montirao umesto stock kulera na i7 3770k i skinuo ga posle 3 dana.
Temperature bile vece. Razlog losa zavrsna obrada, kuler uopste ne lezi lepo na cpu.
I od tad mi stoje negde rasturen. Ako to nisu popravili ja nemam sta da gledam uopste LC kulere.
Pre toga sam montirao preko 100 komada LC cc95 na i5 masine, zadovoljan. Zaista za te pare sjajan kuler. Manje od 5% crklo u prve tri godine. (da budem precizan, mislim da su svega 2 ili 3 reklamirana).

Ako neko ima ideju kako zaravniti dno cc120ice da se ne unisti, pa da joj dam drugu sansu.
 
To barem nije tesko, ako imas sat vremena za to. Ravna povrsina, staklene su uglavnom medju ravnijima. Vodene smirgle P800/P1000 i krenes lagano uz dovoljno vode da 'setas' kuler u kruznim pokretima. Smirglu postavis na tu ravnu povrsinu, naravno, ne iz ruke. :) Videces i sam kako napredujes, povrsina ce se sve vise uglacati. Inace je konkavna na prvu, tako da nece biti sigurno nista manje ravna nego sto je iz fabrike.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam ovde, CC120 kupio davno, montirao umesto stock kulera na i7 3770k i skinuo ga posle 3 dana.
Temperature bile vece. Razlog losa zavrsna obrada, kuler uopste ne lezi lepo na cpu.
I od tad mi stoje negde rasturen. Ako to nisu popravili ja nemam sta da gledam uopste LC kulere.
Pre toga sam montirao preko 100 komada LC cc95 na i5 masine, zadovoljan. Zaista za te pare sjajan kuler. Manje od 5% crklo u prve tri godine. (da budem precizan, mislim da su svega 2 ili 3 reklamirana).

Ako neko ima ideju kako zaravniti dno cc120ice da se ne unisti, pa da joj dam drugu sansu.
Za Intel ne znam ali za AMD je odličan cc120 sve u milimetar.
 
Ja imam ovaj Kuler ali namontiran na amd plocu,e sad hocu da predjem na intel plocu al sam izgubio one 2 metalne letvice sto se montiraju na intel i sad sam u problem.
ne znam da li mogu sa tim Amd postoljem da namontiram na intel plocu,jer nemam gde da kupim posebno te 2 letvice a da kupujem sad ceo novi kuler zbog toga ne ide

ili ako neko zna gde imaju da se kupe te letvice za intel ili jel moze i bez njih da se montira na intel plocu
 
Fan na LC-CC 120 kuleru polako postaje bučan. Koji nečujan 12cm PWM fan uzeti?
 
Ja sam nabacio dva PWM 120mm Arctic Cooling venta na moj Xigmatek Gaia prije par godina i ne primjećujem ih.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja sam nabacio dva PWM 120mm Arctic Cooling venta na moj Xigmatek Gaia prije par godina i ne primjećujem ih.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Koji si stavio? F12 ili P12? Gledam kod nas ima samo F12. Sad koja bi bila razlika u realnom radu ne znam. P12 je više za kulere, a F12 je za kućišta.

Vredi li razmisliti o Noctua-i?
 
Poslednja izmena:
F12. Nakačio sam jedan na drugi jer ima daisy chain.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Koji si stavio? F12 ili P12? Gledam kod nas ima samo F12. Sad koja bi bila razlika u realnom radu ne znam. P12 je više za kulere, a F12 je za kućišta.

Vredi li razmisliti o Noctua-i?
Pogledaj temu o ventilatorima. Objašnjenja je razlika između P i F ventilatora. Ukratko, P je bolji po svemu.

Noctua su definitivno tiši, ali su skuplji i imaju (generalno) nešto slabije performanse od gore pomenutih.
Ako ti je tišina bitna idi na Noctuu i to najtiši model.
 
Meni je bučnija svaka komponenta od CPU ventilatora. :D Za tih 700tinjak dinara po komadu su se dosad isplatili 10x.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Koji si stavio? F12 ili P12? Gledam kod nas ima samo F12. Sad koja bi bila razlika u realnom radu ne znam. P12 je više za kulere, a F12 je za kućišta.

Vredi li razmisliti o Noctua-i?
Ja imam Noctua NF-P12 Redux 1700 na kućištu i zadovoljan sam, a i cena je skroz ok za te performanse
 
Fan na LC-CC 120 kuleru polako postaje bučan. Koji nečujan 12cm PWM fan uzeti?

P12 PWM. Juce sam ga stavio na LC-CC-120 i radi super. Nije necujan na velikim obrtajima ali je mnogo prijatniji zvuk nego onaj na MS ventilatoru koji je necujan do nekih 1100 RPM. Arctic je tih do nekih 800 RPM a preko toga se cuje strujanje vazduha. Temperature su takodje nesto nize. Nacin kacenja bi mogao biti bolji jer nisam fan ovih metalnih oprugica ali sta je tu je. Gumica je mozda i bolje resenje jer smanjuje vibracije.

Tek sam juce po prvi put nesto menjao u kucistu. Nisam ga ja sklopio nego su to uradili za mene u radnji. Ne mogu da verujem kakav je lim od koga je napravljen LC-CC-120, pa ono je tanje nego list papira. Moj se vec savio i ugruvao na par mesta. Imam neki stari heatsink od starog AMD procesora i ono je teski, cvrsti lim a ne kao ovo lagano. Zapravo je cudo kako dobro hladi obzirom na velicinu. Verovatno zbog heatpipea tako dobro hladi posto telo hladnjaka deluje jako jeftino.
 
Nazad
Vrh Dno