Šta je novo?

CPU hladnjak lc power cc-120

Poceo je dosta da mi se cuje ventilator, jel ih neko menjao? Treba li da gledam da perfromanse novog ventilatora budu sto slicnije originalnom ili moze i sa vise rpm? Razmisljao sam da stavim 2 Arctic F12, ali vidim na temi za ventilatore da se neki zale na njega a meni je ostao u secanju kao dobar ventilator.
 
dva venta na ovom kuleru nemaju poentu.uzmi prvi koji gura solidno vazduha tu do 1200rpm da mozes relativno lako da ga nabavis i to je to.
 
Ok, hvala, a sto nema poentu? Ne spusta nista posebno temperaturu kao na nekim drugim kulerima sa 2 ventilatora?
 
Tako je.
Ne dobija se previse.
 
dobio bi maks 2-3 stepena i to sa nekim najarcanim ventovima koje bi platio vise nego sto kuler vredi.2 venta imaju poentu na kulerima velike zapremine,d14 pa nadalje.
 
Hvala. Svakako cu istraziti ovih dana detaljnije, ali sta vazi za best buy ventilator trenutno, Arctic F12?
 
Da.

Imas i RGB verziju za nekoliko E vise, pored RGB-a i hladnjak je ofarban u crno pa mnogo bolje izgleda.
 
Da.

Imas i RGB verziju za nekoliko E vise, pored RGB-a i hladnjak je ofarban u crno pa mnogo bolje izgleda.
Vidim da si u potpisu stavio push pull pa me zanima jel ima neke razlike i koji si vent stavio push a koji za pull?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
2-3 stepena razlike, nista posebno, stavio sam jer me zanimalo koliko ce uticati, ne znam ni sto sad drzim na kuleru.

Drugi kuler mi je Bitfenix Spectre.
 
Vidim da si u potpisu stavio push pull pa me zanima jel ima neke razlike i koji si vent stavio push a koji za pull?

Ima veze koji se vent stavlja. Za guranje, onaj koji porbacuje kroz hladnjak treba vent koji stvara veci pritisak pri protoku zraka a za onaj sto vuce treba vent koji sto vise probacuje zraka jer on treba da sto vise odvede vec ugrjanog zraka koji je prosao kroz hladnjak...
Guraci uglavnom imaju srpaste lopatice a ovi za masu su nesto manje zakrivljeni i sa manje lopatica... (barem bilo kad sam ja pre vise godina time se bavio iz licnih pootreba)
 
Ima veze ali su to sve nijanse za non-OC/umereni OC kakav je u vecini masina, a ko ozbiljno klokuje nece koristiti kuler od 20e.
 
Narucio sam P14 value pack od 5 komada, pa nesto razmisljam moze li se na ovaj hladnjak uglaviti 14ica a da stoji kako treba... Generalno, prislonicu kada stignu ventovi, ali me interesuje da li je neko mozda ipak probao. :)
 
Verujem da je P14 bolji cooler od OEM LC-a a moga bi da stavim i dva P14. LC je svakako nov, radice jos dugo, radoznalost je vise u pitanju da li ima mesta.

Dimensions cooler (h x w x d) 152 x 125 x 75 mm
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je nekome potrebna informacija oko LC Power LC-CC-120 i AM4 bracketa, s obzirom da sam odavde povukao izvor koji mi je bio potreban , red je da javim kako se zavrsilo. Cimnuo sam ih na mail [email protected] , obrazlozio da sam naisao na inf da mi oni mogu pomoci oko AM4 bracketa jer ga nisam dobio svojevremeno i poslao serijski br ( naravno pogresan ) , javili se ekspresno u roku od 2h , rekli da im kazem gde je kupljen , poslao im fiskalni i opet serijski ali ovaj put ispravan , samo su zatrazili podatke gde da salju i obavestili me da cu ja platiti postarinu.


Nije problem, Emmi ima direktnu podrsku

Mozete nam poslati vase podatke za slanje bracketa post expresom.

Troskove slanje snosite vi.

Evo dva dana kasnije ja sam ga dobio , postarina 150 din ..

Sve pohvale za njih , a boga mi i za clanove koji su ovde postavili svoja ranija iskustva , znaci jos uvek funkcionise ..
 
To su ti iz emmija poslali? A jesi isto tamo kupio kuler?

Sent from my phone
 
Ljudi imam jedno pocetnicko pitanje. Prvi put u zivotu menjam kuler, pa sam se odlucio za ovaj model iz teme. Sve je proteklo glatko, ali nisam 100% siguran sa koje strane da montiram ventilator. Npr. na ovom videu:



Ako dobro kapiram situacija je sledeca: on je montirao ventilator tako da ce on vazduh da usmerava kroz hladnjak, a zatim ce taj vazduh da izadje sa zadnje strane kucista gde se nalazi ovaj drugi ventilator koji se vidi? Drugim recima ovako postavljen kuler gura vazduh na hladnjak (ne uvlaci vazduh iz hladnjaka)?
 
Poslednja izmena:
Upravo tako kako si opisao.
 
Hvala za info. Montirao sam ga i spustio je temperaturu u full loadu za 25 stepeni :)

U pitanju je 3570K na default frekvencijama. Na stock kuleru su temperature dostizale 91 stepen u Core Temp programu nakon 15 minuta rada u prime95. Sa novim kulerom dostizu 66 stepeni nakon 15 minuta. Pretpostavljam da je stock kuler imao ovako lose rezultate i zbog toga sto na procesoru od kad je kupljen pre 7 godina nikada nije zamenjena termalna pasta.
 
Još da ga deliduješ, staviš tečni metal, i sa tim kulerom dobijaš oko 73-74 stepena na 4.4 GHz :)
 
Bilo bi zanimljivo, ali mi nije neophodno :)
Zapravo glavni razlog promene kulera je bila buka. Kuler je bio izuzetno bucan kada god temperatura procesora dodje negde izmedju 60 i 70 stepeni. Kad pokrenem neku igru nisam mogao da se uzivim ko covek od buke koja dolazi iz kompa. Sada kada pokrenem igru sa novim kulerom racunar se gotovo i ne cuje. Uzivancija :)
 
Poceo je da mi se malo cuje ventilator ali samo povremeno pa sam hteo da mu ubacim kapljicu masinskog ulja. Ranije sam redovno podmazivao ventove na starom kompu, skinem nalepnicu pozadi, otvorim onaj mali cepic, otkrijem osovinu, kapnem ulje unutra drzim ga tako naglavacke par minuta i okrecem i onda ga vratim nazad. E, na ovom ventu nalepnica je sa gornje strane a sa donje strane ima onaj mali cep i uvucen je u odnosnu na ostatak te donje strane nekih 1/2mm ali mi ne deluje kao da moze da se izvadi, deluje ili kao da je zaliven tu ili je zalepljan... Pritisnu osam ga ja srafcigerom po ivici ali ni da mrdne. Jel neko podmazivao ove ventove, u pitanju je ona ne-rgb izvedba kulera?
 
Zato i pitam, ne bi da reklamiram, jer evo sada se ne cuje radi normalno, ako je neko otvarao da kaze da li moze ili ne posto meni deluje kao da ne moze.
 
Ne mozes podmazivati ovaj fan, uzmi drugi fan jeftini su ako ti se ovaj cuje i zavrsio si posao
 
Nazad
Vrh Dno