Šta je novo?

Mala pomoc oko povezivanja

ShomyKg

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2011
Poruke
46
Poena
159
Potreba mi je mala pomoc oko povezivanja TV-a (Samsung 55H6500) i AV risivera (Marantz NR1403). TV i risiver su povezani HDMI kablom (verzija 1.4 koja podrzava ARC) na HDMI portove koju su definisani kao ARC, u samom televizoru je ukljucena Anynet+ (HDMI-CEC) opcija koja sluzi za aktivaciju HDMI ARC porta na tv-u i na risiveru je aktivirana HDMI kontrola i HDMI ARC port postavljen na ON. Dakle sve je uradjeno po "propisima" i tv je prepoznao risiver, problem je u tome sto zvuka i dalje nema. Moje pitanje za vas malo upucenije je, gde ja gresim i da li sam nesto preskocio?

Hvala unapred!
 
Koji "input source" ti je izabran? Da nije nesto tako u pitanju?

Da budem iskren, ja ARC ne koristim, jer ne volim da mi se receiver sam prebacuje.

Pozdrav
 
Nije ni to, izabran je tj. sam je automatski postavio na TV Audio input. Ne volim ni ja ARC, ali to mi je jedina opcija.
 
Da li si uspeo da rešiš problem i dobiješ 5.1 zvuk?
Ja imam sličnu dilemu, televizor je samsung UE32D6530, izgleda da ću isto morati da se oslanjam na ARC ako želim da puštam filmove sa USB.
Još nisam kupila risiver jer nisam sigurna kako će (i da li će) to sve da funcioniše kako sam zamislila.
Gledala sam Onkyo TX-NR414, Marantz NR1403 ili Marantz NR1504, nemam pojma šta da radim :S:
 
Risiver radi u stereo modu, nemam 5.1 sistem.

Problem nije u potponusti resen, pribegao sam alternativi. Zvuk sam dobio tako sto sam sekundarni SBB D3 risiver koji koristim povezao komponentnim kablom sa Marantz-om. Neki problem postoji sa ARC funkcijom na Samsung-ovim televizorima, tako sam zakljucio citajuci razne forume i sajtove i nazalost postoji velika sansa da ces i ti imati problema te prirode. Mada svejedno imas jos gomilu opcija za povezivanje tako da na kraju to i nije neki narociti problem.

Sto se navedenih risivera tice, i ja sam jos uvek nov i zelen po pitanju Hi-Fi-ja, ali citajuci gomilu revjua po netu prilikom kupovine mog risivera, mogu ti reci da ni sa jednim od tih modela neces pogresiti. Onkyo je dobro poznat bar po AV risiverima, a o Marantz-u kao firmi i ne moram nesto posebno da govorim. Ja sam mojim (NR1403) prezadovoljan, gura MA BX2 sasvim fino.
 
Nazad
Vrh Dno