Šta je novo?

GIGABYTE R9 270X drajveri ili servis?

sds21

Cenjen
Učlanjen(a)
23.06.2012
Poruke
178
Poena
180
Pozdrav svima. Imam cudan problem sa grafikom. U pitanju je GIGABYTE R9 270X (GV-R927XOC-2GD-GA). Konfiguracija iz potpisa (ukratko A10-6800k, MSI FM2-A85XA-G65, 2x4GB DDR3 1600MHz, ssd 840 evo 120gb...), legalan win 8.1 64bit. Grafika je kupljena pocetkom marta i efektivno je radila do sredine juna. Do tada se povremeno igrao bf4, nfs i kada se nije komp koristio, kopao bc i drk (1050/1250). Zatim je pocela da brljavi, pusti se neki klip, otvori folder ili iz cista mira bsod, izgubi sliku ili restartuje komp. Tada jedino pomaze prebacivanje na internu grafiku i eksternu ne vidi. Nisam tada imao vremena da vidim u cemu je problem izvadio sam je iz kompa i sedela je u kutiji do pre par dana. Pre par dana je ubacim, novi win, razliciti drajveri, razlicite kobinacije u biosu (dual graphics, peg, ing...) i isti slucaj. Izgubi sliku, restart i zaustavi ventilatore. Prebacim na integrisanu i tako odlicno radi i odjednom zakuca ventilatore na 100%. Nema pravila, drzi ih tako 10sec, 20sec, a nekad je potrebno da se restartuje komp da bi se iskljucili. Da li grafika crkava i da je saljem na servis ili je problem do nekih drajvera? Ne verujem da su drajveri jer sam menjao 13.2, 14.4, 14.6, svez windows, menjao podesavanja u biosu.
 
Mozda nije do graficke nego do rama ili m. ploce ili je nesto trece u pitranju.
 
Posaljes lepo grafu na reklamaciju. Moze da potraje, ali to je jedan od koraka kada vise ne znas sta ces. :)
 
1. Probaj je u drugom racunaru
2. Probaj je u drugom PCIEX slotu
3. Probaj da flesujes nov BIOS
4. Reklamacija.
 
Meni to nekako vise smrdi na plocu.
 
Sve komponente su stare oko pola godine. Danas sam opet pokusavao da provalim u cemu je problem, ali bezuspesno. Menjao slotove na ploci, podesenja u biosu, testirao ram, menjao slotove rama i nista ne pomaze. Opet posle 2-3 min od ukljucivanja, izgubi sliku, restartuje komp i zakuca ventilatore na 100% neko vreme, pa ih iskljuci i sve tako. Ide na reklamaciju od ponedeljka.
 
Samo je to preostalo (sem testa u novom racunaru).
 
ili stavi drugu graficku u taj slot...nadji neku polovnu pa vidi dal ce opet se zakuca...ako opet restartuje onda nije do grafike...


ps. kad kazes zakucaju ventilatori na 100 posto...na koje mislis? na grafici ili u kucistu ostali...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno