Šta je novo?

Huawei Ascend Mate7

Huawei je napravio odličnu optimizaciju što se tiče baterije i na Huawei Mate7 a takodje i na phablet Huawei Mediapad x1.
 
Neplanirano sam postao vlasnik ovog čuda juče...prezadovoljan sam zasad, nemam čak želju ni da ga rootujem.
Android kakav bi trebao da bude. swype radi kako treba, otisak prsta, gps neverovatno brz, 3g signal imam puno bolji nego ranije. Žao mi silikon da mu stavljam, al mislim da ću ga razbiti ovako. baterija drži i drži :)
 
Kad smo kod GPS meni nadje 18 satelita za manje od 30 sekundi sto mi deluje nestvarno, bar u odnosu na telefone koje sam do sada imao.
 
Zato sto je GPS+GLONASS sistem. Inace je ja msm 12 GPS satelita najvise vidljivo na jednom mestu, posto kruze u 6 orbita po 4.
 
Sve zavisi i od jacine prijemnika, sve u svemu kombinuje i GPS i GLONASS sto je odlicno. Mada bi s njima tacnost trebalo da bude 3-5m
 
Probaj, bas me zanima. :) Trebalo bi do 5m da ti ide ta vrednost kad je vec toliko satelita uposlio. I dobro je sto ih vidi puno, da moze da se orijentise prema onima koji imaju bolji signal tj da ima mogu nost izbora. Da bi odredio poziciju, potrebno mu je minimum 4 GPS satelita
 
Potrebno je minimum tri satellite za polozaj, cetiri za visinu I polozaj.
 
Koju ste navigaciju instalirali,da li imate neki link za skidanje?

Meni baterija traje taćno dan dan ipo,3g stalno upaljen,ne igram igrice.
 
Odakle ti ta informacija?
Iz glave, radio sam obiman rad o GPS i GLONASS.
Edit: Da ne mislis da menja sat na fonu, posto nisam dobro sastavio recenicu. Cetvrti satelit uskladjuje vremena radi boljeg odredjivanja pozicije i usput ispravlja gresku casovnika prijemnika(posto je manje tacnosti od atomskog casovnika koji se nalazi na/u satelitu).
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam za vreme ti ne treba 4 satellita. Tri ti treba za poziciju u prostoru, samih tim se odredi u kojoj si vremenskoj zoni. Cetiri je minimum da pored pozicije dobijes u visinu na kojoj se nalazis.
 
Ja koliko znam za vreme ti ne treba 4 satellita. Tri ti treba za poziciju u prostoru, samih tim se odredi u kojoj si vremenskoj zoni. Cetiri je minimum da pored pozicije dobijes u visinu na kojoj se nalazis.
Sa 3 vec dobijas poziciju, cetvrti je blize odredjuje. Ne vidim sto ti treba cetvrti za visinu kad sa 3 satelita imas 3 ose signala koje se seku i dobijas x, y, z koordinate
 
Ne znam, probaj to da iskopas negde. Ja se bavim avijacijom, GPS na avionu ti ne daje podatke o visini bez 4 satellita, tri su dovoljna samo za polozaj. Sa tri imas samo 2d polozaj u prostoru.
 
Ja sam rekao ono sto ja znam i sto sam iskopao. Ako lazu izvori, lazem i ja :)
 
Kao da je bitno koliko ti treba satelita,bitno je da brzo hvata satelite.

Da li postoji neka dodatna oprema za njega,tipa doking stanica za punjenje i tako nešto?
 
Umereno koriscenje od cetvrtka vece do nedelje ujutru, 3G i WiFi upaljeni ali je 90% vremena proveo na WiFi.

Screenshot_2015-03-23-03-41-50.jpegScreenshot_2015-03-23-03-42-00.jpegScreenshot_2015-03-23-03-42-07.jpeg
 
Meni je dan ipo maksimum koji mogu da postignem.

Net mi stoji uvek upaljen,bluetooth takođe upaljen.Malo email,malo skype,malo viber,malo sms,malo surf i nisam uspeo da sastivim dva cela dana.
 
I meni normalnog koriscenja dan ipo do dva izdrzi.
 
Sa ovolikom baterijom mora više da izdrži,osim ako baterija nije ona koja piše u specifikacijama ili sw nije optimizovan kako treba.Vidim da mi često neki android procesi žderu puno,pa ih svremena na vreme pogasim i onda traje duže.
 
Kad vidim kolegu kako već u 12 stavlja iPhone na punjač ovaj je odličan. :)
 
u odnosu na zenin note2, ova baterija ubija :)
gnex ne bih pominjao ;)
 
Mislim da ga pre treba porediti sa Notaricom 3 ili 4.
 
Note 3 isto drzi bateriju kao Note 2.
Koliko to tebi drzi baterija kad ubija N2?
 
Nazad
Vrh Dno