Šta je novo?

Huawei Ascend Mate7

@Batak

slazem se u potpunosti.

2gb je i vise nego dovoljno.
ekran je odlican,ne bih ga menjao ni za kakav amoled. da ne pominjemo izradu koja je na najvisem mogucem nivou.
a 4k snimanje je samo marketing,to koristi mozda 5% korisnika.
 
Poslednja izmena:
Kako bi bilo kul da je ovo recimo nexus 6.
 
^istina.
Isto sam ja napisao pre mesec dana u n6 temi :)
 
Neverovatno mi je kako se telefon osudjuje samo zato sto je kinez. Bas smo neki cudan narod. Samsungu i IP se sve oprasta jer je IN imati samsung koji je napravljen od recikliranog lavora i kome najglupaviji dialer zakucava. A o zaboravljanju wifi i sl da ne govorim. Ali dobro, to nije glupavi kinez, samsungu mozemo to oprostiti.
 
vidim u temama o ranijim huawei telefonima su baš oduševljeni, sve je savršeno samo je eto kinez pa ga zato ne kupuju
 
@proxy25

koleginica je htela da kupi telefon,i posto nije imala pare za iphone (koji je zelela samo jer je iphone) ja sam joj preporucio neke modele xperije,cak i neke nokije,ali ona ni da cuje,kaze ako ne moze da ima iphone,onda ce samsung (on je posle iP najpopularniji u Srba).
ne daj boze da je neko vidi sa nokijom,zamisli pojavi se negde u klubu kad ono na ekranu nekakve kockice. sta bi ljudi rekli na to???


eeee :wc::lupko:
 
Ja to nisam ni rekao. Svaki je krs za sebe i sve ih prave isti ljudi(neke cak i deca) Samo je glupava ta podela,samsung,iphone i ostali kinezi. Bukvalno tako ispada. Ako niko nema problem za sada sa ovim telefonom cemu potreba doci i napisati "ne znam sta mu fali ali nesto mu fali" Ovde stavljam tacku na tu pricu jer zaista nemam nameru da raspravljam na forumima o ovakvim nebulozama.
 
pa lepo je napisao. ne može kinez da košta kao iphone ili samsung ili htc a da ne nudi (mnogo) više. ako ništa drugo teže ćeš ga prodati i izgubićeš više na vrednosti. sw podrška je uvek bila problematična. itd itd.
 
ako mislis na mene,ja se uopste ne raspravljam,slazem se sa tobom za sve sto si rekao :D
samo sam naveo kako jedan prosecan kupac klasifikuje ostale marke koje nisu iPhone i Samsung.
 
Kada pricam sa nekim taj neko uvek ima eho,ali svoj eho, cuje samog sebe. Probao sam na vise lokacija i sa razlicitim provajderima. Da li neko ima predstavu sta to moze biti?
Hvala unapred.
 
Ajde pogledajte to iz bilo kog drugog ugla: trebate kupiti auto. Da li cete dati 50.000eur za BMW ili Mercedes, ili cete probati kako radi Huanay od 60.000e?
Da li cete kupiti dezadorans, sampon, sapun, kupku, pafrem koji znate da vam odgovaraju, ili cete probati neki novi koji pak kosta vise?

Jeste da nisu bas poredive ni jedna ni druga kategorija sa telefonima (mnogo vise moze na telefonu da se isproba pre kupovine), ali shvatate.

Ako ima S5 za 400e u oglasima (sto je inace odlican indikator koliko je isti izgubio na vrednosti - cak trecinu pocetne cene, pa i vise ako se stvarno prodavao po 700e), stvarno nije za ocekivati da je bilo koji drugi telefon moci da se proda za preko 400e. Mozda poneki k920 ili z3, i to samo poneki primerak, za one koji znaju kakav je to telefon.

P.S. Ja uopste ne volim Samsunga.
 
Nazalost to je tacno. Samsung se najvise prodaje zbog imena i agresivnog marketinga. Telefoni im se vise nicim ne izdvajaju ali i dalje se smatraju za nesto specijalno. Konkretan primer je Note 4 koji ni blizu ne vredi onoliko koliko se prodaje...
 
Roba vredi onoliko koliko su kupci spremni da plate za istu.
To zato i postoje cenovni razredi, da bi svako mogao sebi kupiti odredjeni tip robe.
Mozda ti se u jednom trenutku roba ucini skupom jer nemas novac, a vec u sledecem ces kupiti nesto daleko skuplje jer si uleteo u kesh. Nema pravila, ima samo dobar i los pazar.
 
Krivo mi je samo sto se pojavila zlatna verzija koja je perverzna. Ima 32GB ROM i 3GB RAM, 2 sim kartice ali je na pandi 760 dolara sto je previse. Pitao sam u gigatronu, oni trenutno imaju samo obicnu verziju koja kosta 65000 a ova bolja verzija ce se pojaviti u februaru i bice oko 85000. Ipak mislim da je to malo previse za telefon :(
 
Gledao sam ga u Mts-u i u odnosu na amoled ekran boje mi deluju kao da gledam u čitulju,sve mrtvilo.Možda je tako zbog osvetljenja u poslovnici ,đavo bi ga znao.Uz box paket je 50.000 dinara.Iskreno fali mu:ili 3gb rama ili veća rezolucija ekrana ili 4K snimanje.Jednostavno fali mu nešto od ovoga da ga brzi gubitak vrednosti ne bi sahranio pre vremana.Ovakav kakav je sada to je max 300 eura da čovek izvadi u kešu,odnosno uz neki paket sve ispod 300 eura je ok kupovina.
A šta će ti 4k snimanje?
 
Prvo; manje ce mu pasti cena a drugo; ako kupim 4k tv mogu da gledam bar nesto a ne da mi sluzi za ukras.
 
Evo malo o potrosnji baterije. Napominjem da sam koristio GPS u plan plusu juce i da sam igrao leo's fortune. A ostalo je jos oko 20 posto sto je i vise nego dovoljno baterije za jos koriscenja. Po mom misljenju ovo je i vise nego korektno. Osvetljenje je automatika konstantno, i u istim prostorijama je poprilicno svetlije od G3 na automatici koji imamo u kuci.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-01-04-10-46-35.jpeg
    Screenshot_2015-01-04-10-46-35.jpeg
    295.6 KB · Pregleda: 265
  • Screenshot_2015-01-04-10-46-46.jpeg
    Screenshot_2015-01-04-10-46-46.jpeg
    179.1 KB · Pregleda: 256
Video sam da ga valja Gigatron uz paket. Ja sam drzao i crni i beli i zlatni. Najlepsi je zlatni. :) Crni je isto lep, sve zavisi od ukusa. Telekom valja samo crne. Moj Mate je vec nedelju dana u servisu, servis i podrska su ocajni. Obzirom da je mesc ovlasceni servis presao u istu zgradu sa Begramom, to mi uopste ne mirise na dobro... Da li neko tacno zna, koliki je rok za dobijanje potvrde za zamenu telefona? Ja koliko sam upoznat to je sedam dana?
 
Zašto je u servisu?
Zbog ovoga ?? "Kada pricam sa nekim taj neko uvek ima eho,ali svoj eho, cuje samog sebe"
 
@ br@nco
Da, imam taj problem od prvog dana. Da ne spominjem to da je telefon stigao u otvorenoj kutiji i masan. Ali posto se ugovor vodi na moju majku ona zena preuzela telefon, ja nisam bio tu. U servisu su odmah ustanovili problem ali se ceka odgovor proizvodjaca za zamenu. Tako barem oni kazu.
 
Poslednja izmena:
Evo moje batery statistike, ovo je za mene rekord od kako koristim smartphone, odusevljen sam...
d6743e5d578cb1b9e76fa0c9ad4886ba.jpg

31a2ec7955c6a3e5a5ebabe93e21ec01.jpg
 
Ovo je i za p780 wow:)
 
Dobio sam danas nov telefon u servisu. Nisam dobio potvrdu za zamenu nego su mi u servisu dali drugi telefon.

Interesantno je ovo na Mondu za garanciju, mada je tekst promenjen, pretpostavljam da sam ja uticao dosta jer sam tražio objašnjenje povodom toga.
Ranije je pisalo da se telefon menja direktno u servisu, ali sada je tekst malo opširniji i dobio je drugačiju konotaciju.
Hvala Huaveju na objašnjenju i mislim da je takva garancija dobra stvar.

"obezbeđena je dodatna garancija.

Zamolili smo Huawei da nam objasni šta, zapravo, znači "dodatna" garancija i evo šta su nam iz Huawei Srbija rekli: "Dodatna garancija koju nudimo odnosi se na besplatno servisiranje uređaja koji je oštećen od strane krajnjeg korisnika. Funkcioniše na taj način da je omogućeno korisniku da ošteti uređaj i da mu se kvar koji je nastao oštećenjem otkloni bez novčane nadoknade i ova besplatna usluga je omogućena samo jednom. Ukoliko korisnik ponovo ošteti uređaj nije moguće servisiranje u garanciji već se popravka smatra van garancije - kao i za sve ostale proizvode u našoj ponudi
".

Izvor:


http://mondo.rs/a758090/Mob-IT/Vesti/Telefon-godine-Huawei-Ascend-Mate-7.html
 
Slučajno pukne ekran i oni ti ga zamene besplatno,ili možda prihvataju samo neke manje "kvarove"?
Ako je tako,ovo je super.Odličan potez

@ mr.nice.ba
odvalio si sa baterijom :hair:
vrh
 
Poslednja izmena:
Pazi, ja mislim da ovo vazi za sve ali samo jednom naravno. Toshiba je imala tu garanciju(mozda ima jos uvek ne znam) i pokrivala je potpuna unistenja uredjaja. Verujem da menjaju bilo koji deo. Realno, telefoni su preskupi i precenjeni u globalu, za taj novac svi proizvodjaci bi trebali da daju ovakvu garanciju. (Pogotovo sljamsung i stivphone sa telefonima od hiljadu evra] :rolleyes:
 
@proxy25
Bese imas i mate7 i lg g3?
Da li je na mate-u bas losija kamera od lg-a?
 
@proxy25
Bese imas i mate7 i lg g3?
Da li je na mate-u bas losija kamera od lg-a?
@proxy25
Bese imas i mate7 i lg g3?
Da li je na mate-u bas losija kamera od lg-a?
Da, kamera je malo losija ali zanemarljivo. Cak sam i ubedjen da ce se skroz ispeglati kroz neki novi buduci update. Da ima opticku stabilizaciju mislim da bi bilo to to. Ali moram da je sve ostalo poprilicno na strani Mate 7. I u koriscenju i na dodir mate izgleda kao mnogo ozbiljniji telefon.
 
imam G3 i stvarno sam zadovoljan a imam mogucnost da dobijem nov sa garancijom mate7 pa se bas razmisljam....
 
Nazad
Vrh Dno