»RSS Benchmark sajt

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 121 do 135 od ukupno 167

Tema: 144 Hz IPS uskoro

Member Avatar korisnika Principal Skinner
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        943
      2. Moja mašina
        • CPU: 2500k + CM Hyper 212+
        • MoBo: Asus Z68-V
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Radeon 7850 1GB
        • MON: U2311h
        • HDD: Crucial m4 128GB
        • Case: CM Haf X
      3. Imam ASUS MG279Q sa 144Hz IPS ekranom i dalje mi nije jasno zbog cega tolika buka oko 144Hz. Ja ama bas nista ne primecujem.

Banned
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        1.037
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4790K Processor (8M Cache, up to 4.40 GHz) CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS MAXIMUS VII HERO Unboxing
        • RAM: (32GB) 4x8 GB Kingston HyperX Savage Red 2400 MHz
        • VGA: SLI Bridges 2X Gigabyte GTX980 4GB GDDR5 Gaming G1
        • MON: Asus VG278HE 27" 144 hz Acer XB270H 27" 144 hz Asus ROG SWIFT PG278Q 144 G-Sync
        • HDD: Samsung 850 EVO 500 GB ,Western Digital Red WD40EFRX 4TB
        • OPT: LG HL-DT-ST DVD-RAM
        • Case: AEROCOOL XPredator X1 Devil Cooler Master V1000 1000W
        • SND: Sound Blaster Z ,LOGITECH Z906 5.1 PreSonus HD7 Sharkoon X-Tatic SP Plus
        • INET: DSL
        • Ostalo: Razer deathadder 2013 ,Razer BlackWidow Stealth ,Logitech C920
      6. Da li imas Glow na tom monitoru?.Ja porimecujem kada stavim na 60 hz i 144 hz ogromnu razliku u brzini.Cak i kada pometam mis primetim razliku.

Moderator Avatar korisnika filipenko
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        11.722
      8. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4670, Cooler Master Hyper 212
        • MoBo: Gigabyte B85 G1 Gaming
        • RAM: 16 GB Kingston HyperX
        • VGA: Zotac GTX 1080 Ti Mini
        • MON: ASUS RoG PG279Q, 1440p, G-sync
        • HDD: Mnogo raznih
        • OPT: Fuj!
        • Case: Fractal Design Define R5 Black
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech G900, razne mehaničke tastature
      9. Citat Citiram korisnika: DoX Pogledaj poruku
        Sta li ce da "vozi" ovaj monitor.. Za max iskoriscenje sigurno 3x980Ti ili neke Titanke...
        Citat Citiram korisnika: G@W Pogledaj poruku
        Svih hiljadu i po korisnika sirom sveta ce biti prezadovoljni kada proizvodjaci posle max godinu dana otkazu podrsku zbog nedostatka trzisne zastupljenosti. Ali neka, ako je neko tupson da spuca 3000 evra na graficke za gejming, taj nije zasluzio bolji tretman.

Šta znači "max iskorišćenje" u ovom slučaju? Neko tera ljude da imaju 165 fps konstantno u svim igrama?

Takođe, šta znači "otkaz podrške" u ovom slučaju? Nezadovoljni prodajom, daljinski će deaktivirati Gsync module ili prestati da odgovaraju na mailove i pitanja na zvaničnim Nvidia forumima? Developeri igara će demonstrativno ubaciti funkciju koja sprečava da Gsync ili Freesync rade?

Kao da bi bio prvi i poslednji put da se entuzijasti zaleću i plaćaju nešto. Sve i da je tako, njihovo pravo i njihov novac. Zaboravljate da ovde nemamo situaciju da ih neko prinuđuje na bilo šta, niti da su korisnici naterani da odjednom daju te pare. Zapravo, verovatno se radi o ljudima koji bi i tako izgradili snažne konfiguracije, koji bi se zezali sa SLI-jem, koji svakako već imaju moćan grafički podsistem. Takođe, zaboravljate i da sve ove proizvode, tj. monitore, itekako mogu da koriste i ljudi sa normalnijim konfiguracijama.
        Isaac Asimov: Individual Science Fiction stories may seem as trivial as ever to the blinder critics and philosophers od today, but the core of the Science Fiction, its essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.918
      11. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      12. Pošto je u pitanju gsync monitor, nema potrebe da se "iskoriste" svih 165 Hz-a, ionako je najveći problem sa gsync/freesync monitorima u slučajevima kada fps preskoči refresh rate monitora, pa se u tom slučaju mora koristiti i klasičan vsync u kombinaciji da bi mogla da se iskoristi tehnologija, što naravno povećava input lag. Biće savršeno fluidno i na nižem fps-u, uostalom to je i svrha gsync-a, naravno osim ako ne padne na vrednosti koje nisu igrive i u normalnim uslovima... Tako da za taj monitor nije potrebna zver od računara.
        Menjao rAMA : 17.10.2015. u 13:50
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Banned
        Na forumu od
        Nov 2009
        Poruka
        1.037
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4790K Processor (8M Cache, up to 4.40 GHz) CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS MAXIMUS VII HERO Unboxing
        • RAM: (32GB) 4x8 GB Kingston HyperX Savage Red 2400 MHz
        • VGA: SLI Bridges 2X Gigabyte GTX980 4GB GDDR5 Gaming G1
        • MON: Asus VG278HE 27" 144 hz Acer XB270H 27" 144 hz Asus ROG SWIFT PG278Q 144 G-Sync
        • HDD: Samsung 850 EVO 500 GB ,Western Digital Red WD40EFRX 4TB
        • OPT: LG HL-DT-ST DVD-RAM
        • Case: AEROCOOL XPredator X1 Devil Cooler Master V1000 1000W
        • SND: Sound Blaster Z ,LOGITECH Z906 5.1 PreSonus HD7 Sharkoon X-Tatic SP Plus
        • INET: DSL
        • Ostalo: Razer deathadder 2013 ,Razer BlackWidow Stealth ,Logitech C920
      15. A da li tehnologija kod IPS monitora ne dozvoljava manje od 4ms ili je to tako napravljeno kako bi se i TN monitori prodavali?

Member Avatar korisnika Erik011
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        3.135
      17. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 3900X | EK-Magnitude blok
        • MoBo: Aorus X570-I Pro WiFi
        • RAM: 2x16GB 4000MHz CL19
        • VGA: GTX 1080Ti Aorus | EKWB vodeni blok
        • MON: LG 27GL850-B i Dell P2414H
        • HDD: Samsung EVO 970 500gb | Crucial P1 1TB | WD Red 4TB x2
        • OPT: Samo naocare, drugu optiku ne posedujem.
        • Case: Phanteks Entho Shift | Corsair SFX 600W platinum
        • SND: Integrusa ftw.
        • LAP: ASUS Zenbook 14"
        • Ostalo: Mnogo radijatora, pumpi i vode.
      18. To je zavera protiv obicnog coveka, tebe i mene, nas!
        Voli dugačke šetnje po plaži, tunjevinu i custom vodena hlađenja.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Citat Citiram korisnika: filipenko Pogledaj poruku
        Takođe, šta znači "otkaz podrške" u ovom slučaju?
        To su ti ove polovicne PC tehnologije koje trziste ne usvoji pa na kraju ispadne kao da nikada nisu ni postojale. To je glavni problem PC gaming industrije, nema snagu da progura nesto kao standard dok konzole i ostatak gejming trzista to ne implementiraju. Sto znaci da ce *sync ostati na nivou na kom su trenutno, sve dok Sony/Microsoft/ostali ne odluce da to ubace u next gen konzole, kao sto obicno biva. Onda ce biti 4K televizora sa *sync tehnologijom.

Smesno je koliko su nVidia i AMD nebitni igraci a opet se prave da su bitni na PC trzistu koje se osipa iz godine u godinu.

Šta znači "max iskorišćenje" u ovom slučaju? Neko tera ljude da imaju 165 fps konstantno u svim igrama?
        Za te pare (~5000 evra), treba svaka igra da radi savrseno u ekosistemu za koji si dao pare. Ukoliko ekosistem ne postoji treba ga napraviti. To je ono sto Valve pokusava i sto proizvodjaci konzola vec imaju. Dati vise od 1000 evra na PC gejming je vec decenijama bacanje para.
        Menjao ABET : 17.10.2015. u 15:58

VIP member Avatar korisnika Dandy
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        9.404
      21. Moja mašina
        • CPU: Core i5-3570K @ 4.2GHz, Cooler Master Hyper 412S
        • MoBo: Asus P8Z77-V Deluxe
        • RAM: 16GB DDR3 @ 1333
        • VGA: Gigabyte Radeon HD6950 2GB DDR5
        • MON: Dell U2711
        • HDD: 256GB SSD + 60 GB SSD + 500GB + 640GB + 1TB + 1x1.5TB + 3x2TB + 2x3TB + 2x4TB
        • OPT: LG
        • Case: Fractal Design XL, Cooler Master Real Power Pro 1250W
        • SND: Integrisana + Philips pojačalo godište 1984. i Jamo zvučnici 2x150W sinusne snage
        • LAP: Toshiba Satellite P200-1I6
      22. Citat Citiram korisnika: atomi Pogledaj poruku
        A da li tehnologija kod IPS monitora ne dozvoljava manje od 4ms ili je to tako napravljeno kako bi se i TN monitori prodavali?
        Do skoro nisu išli ispod 8ms, tako da je 4ms za IPS odlično.
        "Before you speak, ask yourself, is it kind, is it necessary, is it true, does it improve on the silence?"

Member Avatar korisnika DoX
        Na forumu od
        Oct 2011
        Poruka
        2.009
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-5820K & EKWB XLC Predator 360
        • MoBo: ROG Strix X99 Gaming
        • RAM: Corsair Vengeance 32GB DDR4 White LED
        • VGA: Asus GTX 1080 Strix
        • MON: Asus ROG Swift PG279Q
        • HDD: Samsung 850 PRO 256GB - WD Red Pro FFSX - 3TB
        • OPT: DVD-RW Samsung SH-222AB
        • Case: Phanteks Pro M Acryllic Window Black
        • SND: Asus Strix Raid PRO & Beyerdynamic DT 880 Premium 250 Ohm
        • Ostalo: Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx
      25. Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        Pošto je u pitanju gsync monitor, nema potrebe da se "iskoriste" svih 165 Hz-a, ionako je najveći problem sa gsync/freesync monitorima u slučajevima kada fps preskoči refresh rate monitora, pa se u tom slučaju mora koristiti i klasičan vsync u kombinaciji da bi mogla da se iskoristi tehnologija, što naravno povećava input lag. Biće savršeno fluidno i na nižem fps-u, uostalom to je i svrha gsync-a, naravno osim ako ne padne na vrednosti koje nisu igrive i u normalnim uslovima... Tako da za taj monitor nije potrebna zver od računara.
        Naravno da nema potrebe i niko nikoga ne tera na tako nesto ali cemu izdvajanje odnosno uzdizanje hercaze monitora(da bi bili prvi ili sta vec) kad za primetni osecaj razlike izmedju 144Hz i 165Hz(ako ga uopste i ima sa tih 21FPS) treba extra skupa masina koja cak i ne garantuje da ce se taj nivo frame-ova uopste i dostici(zbog neoptimizacije itd.)
        Jeste sve to fluidno i na nizem fps-u kao sto kazes ali postoje igre gde se oseti razlika izmedju 60-80FPS i 120-144FPS npr, verujem da zato PRO CS:GO igraci koriste monitore sa vrlo visokim refresh rate-om zato sto to njima znaci i ima razlike...

Member Avatar korisnika Light
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        466
      27. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3570K @ 4.2 GHz, Cooler Master Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS P8Z77-V Pro
        • RAM: Mushkin Blackline 8GB (2x4GB) 1600 MHz (996995) @ 1866 MHz
        • VGA: Gigabyte GeForce GTX 980 G1 Gaming (GV-N980G1 GAMING-4GD)
        • MON: ASUS ROG Swift PG278Q
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB (MZ-75E500B), Western Digital Caviar Black 1TB (WD1002FAEX)
        • OPT: ASUS DRW-24B5ST
        • Case: Cooler Master HAF X, Seasonic X-660 (SS-660KM)
        • SND: Realtek ALC892, iSK HP-680, Logitech X-230
        • TV: LG 49UJ634V
        • Ostalo: Logitech G810, Logitech G Pro, Logitech G403 Prodigy (Wired), Steelseries DeX, SteelSeries QcK
      28. Citat Citiram korisnika: Principal Skinner Pogledaj poruku
        Imam ASUS MG279Q sa 144Hz IPS ekranom i dalje mi nije jasno zbog cega tolika buka oko 144Hz. Ja ama bas nista ne primecujem.
        Zavisi koje igre preferiras. Najveca razlika se oseti za neki FPS, mada generalno stvari u igrama deluju fluidnije.

Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        Pošto je u pitanju gsync monitor, nema potrebe da se "iskoriste" svih 165 Hz-a, ionako je najveći problem sa gsync/freesync monitorima u slučajevima kada fps preskoči refresh rate monitora, pa se u tom slučaju mora koristiti i klasičan vsync u kombinaciji da bi mogla da se iskoristi tehnologija, što naravno povećava input lag. Biće savršeno fluidno i na nižem fps-u, uostalom to je i svrha gsync-a, naravno osim ako ne padne na vrednosti koje nisu igrive i u normalnim uslovima... Tako da za taj monitor nije potrebna zver od računara.
        +1
        Upravo to. Cesto se potencira na forumima da je potrebna neka zver od masine, SLI i slicno za ovakve monitore. Naravno, idealno bi bilo da se sve tera na 144 (ili u ovom slucaju 165) FPS, ali to nije neophodno za neki fluidan gaming i da se iskoristi potencijal 144Hz G-Sync/FreeSync monitora. Po meni, prednost ovakvih monitora je upravo sto nude izbor i sto bolji i fluidniji gaming u gotovo svim situacijama, nezavisno od FPS-a. Konkretno, licno preferiram 144 ili sto visi FPS za neke igre (prednost 144Hz monitora), dok mi je za neke druge to manje vazno (tada G-Sync vise dolazi do izrazaja).

Citat Citiram korisnika: DoX Pogledaj poruku
        Naravno da nema potrebe i niko nikoga ne tera na tako nesto ali cemu izdvajanje odnosno uzdizanje hercaze monitora(da bi bili prvi ili sta vec) kad za primetni osecaj razlike izmedju 144Hz i 165Hz(ako ga uopste i ima sa tih 21FPS) treba extra skupa masina koja cak i ne garantuje da ce se taj nivo frame-ova uopste i dostici(zbog neoptimizacije itd.)
        Jeste sve to fluidno i na nizem fps-u kao sto kazes ali postoje igre gde se oseti razlika izmedju 60-80FPS i 120-144FPS npr, verujem da zato PRO CS:GO igraci koriste monitore sa vrlo visokim refresh rate-om zato sto to njima znaci i ima razlike...
        Za neke igre, 165Hz mozda bude prednost, dok za mnoge ne mora. Ima dosta kompetitivnih igara, koje nisu mnogo zahtevne po danasnjim standardima. Takodje, PRO ili ozbiljniji igraci (FPS pogotovo) umeju neretko da smanje graficka podesavanja, sto zbog boljeg FPS-a, tako i zbog vizuelne preglednosti (manje detalja da odvraca paznju). Sve zavisi sta je kome prioritet.
        Generalno, ne moraju sve igre da se igraju na max podesavanjima. Jeste to idealno, ali uvek ima podesavanja koja se malo primete, cak i kad se covek zagleda, a kamoli tokom akcije u igri, a opet umeju solidno da obore FPS.

Kad spomenusmo 165Hz kod ASUS PG279Q, standardni refresh rate bi trebao da bude 144Hz, dok se u OSD meniju monitora moze otkljucati opcija overclocking i slajderom podesiti dodatni visi refresh rate. Obzirom da koristi isti panel kao i Acer Predator, pretpostavljam da je i Acer mogao isto ovo da uradi, ali se ASUS dosetio tako neceg, da ima prednost u odnosu na Acer.

Moderator Avatar korisnika filipenko
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        11.722
      30. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4670, Cooler Master Hyper 212
        • MoBo: Gigabyte B85 G1 Gaming
        • RAM: 16 GB Kingston HyperX
        • VGA: Zotac GTX 1080 Ti Mini
        • MON: ASUS RoG PG279Q, 1440p, G-sync
        • HDD: Mnogo raznih
        • OPT: Fuj!
        • Case: Fractal Design Define R5 Black
        • Ostalo: Logitech G900, razne mehaničke tastature
      31. Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        Amin. Zato i podržavam (između ostalog) tu tehnologiju. To sasvim lepo radi, bez obzira da li je fps u igri 40, 60, 100 ili 144. Stoga i ne kontam zašto se i dalje priča o potrebi da se ide na veoma visok fps da bi se dobilo ono što ta tehnologija nudi. Mislim, naravno da je dobro da igra radi na što više fps i da je za one koji plaćaju puno svoje ultranabudžene sisteme potrebno da im performanse budu što bolje, ali to nije u direktnoj vezi sa Gsyncom i da li radi onako kako bi trebao ili ne.

Citat Citiram korisnika: G@W Pogledaj poruku
        To su ti ove polovicne PC tehnologije koje trziste ne usvoji pa na kraju ispadne kao da nikada nisu ni postojale. To je glavni problem PC gaming industrije, nema snagu da progura nesto kao standard dok konzole i ostatak gejming trzista to ne implementiraju. Sto znaci da ce *sync ostati na nivou na kom su trenutno, sve dok Sony/Microsoft/ostali ne odluce da to ubace u next gen konzole, kao sto obicno biva. Onda ce biti 4K televizora sa *sync tehnologijom.

Smesno je koliko su nVidia i AMD nebitni igraci a opet se prave da su bitni na PC trzistu koje se osipa iz godine u godinu.

Za te pare (~5000 evra), treba svaka igra da radi savrseno u ekosistemu za koji si dao pare. Ukoliko ekosistem ne postoji treba ga napraviti. To je ono sto Valve pokusava i sto proizvodjaci konzola vec imaju. Dati vise od 1000 evra na PC gejming je vec decenijama bacanje para.
        Hm, očito se ne slažemo oko toga. Gsync za mene nije polovična tehnologija; to je tehnologija koja radi i radi odlično to što treba da radi. Kolika će biti popularnost i prihvaćenost iste zavisi od pletore drugih faktora.

Nije ništa čudno ni neobično da se kompanije muče da proguraju standarde. Da bi se ovako nešto izgurao kao standard, mora da podrži kompletna VESA/DisplayPort/HDMI ili koja već asocijacija gomile ogromnih imena okupljenih u konzorcijum. Tako, uostalom, i dobijamo sve te tehnologije koje dobijamo. AMD i Nvidia su nebitni igrači u tom svetu, pitanje je kojih su konzorcijuma članovi a i gde su članovi sa koliko uopšte doprinose i zato postoji teškoća da se to usvoji kao standard.

To me, zajedno sa tvojom pričom oko konzola, Sonija i Microsofta, vraća do moje priče zbog koje me pojedinci ne mogu očima videti u PC sekciji foruma. AMD, Nvidia, to nisu veliki igrači. Nasuprot uvreženom mišljenju da oni vedre i oblače PC industrijom i mogu da "nameštaju" svašta i potplaćuju silne developere, to jednostavno nisu u stanju da učine sa kintom koju zarađuju. Baš kao što ne mogu da ulete u neki Display konzorcijum sa 300 miliona dolara, nakon čega bi im se njihova varijanta "sync-a" usvojila brzinom kojom profesor Okultis poždere toplo pile u traperskoj krčmi nakon što se izmorio gledajući Velikog Bleka kako sistematično prebija 47 crvenih mundira i oslobađa lokalno utvrđenje. Naravno da će se slične tehnologije usvojiti i implementirati kada ih Microsoft/Soni/neko treće veliko ime budu progurali, jer oni daju stotine i stotine miliona u razvoj i definisanje novih standarda.

Pri čemu je i to složena priča i konzorcijumi imaju različite interese, suprotstavljeni su jedni drugima, koliko je samo frke bilo na relaciji HDMI vs Displayport između multimedijalne i pc industrije, različite kompanije učestvuju u konzorcijumima disproporcionalno svojoj veličini i snazi, pa tako Sony ima ogroman uticaj jer puno ulaže u razvoj tehnologija i više učestvuje od nekih imena koja su daleko profitabilnija, pa se njegova reč i više sluša i tome slično.

Nego, ja mislim da si se ti generalno u poslednje vreme silno razočarao u...nešto Ne mogu tačno da definišem u šta, svašta dočekuješ na nož i želiš da postane neki novi standard, pa kada se to ne desi onda kreneš all-out kontra tehnologije ili kompanije koja stoji iza nje. Mislim, nije realno da sada svi proizvođači monitora na svetu krenu da ubacuju *sync. Realno je koliko i da iskoriste neki megaizum koji neki naš lokalac osmisli u Kraljevu ili Leskovcu. To ne biva tako. Meni je dosta da u okvirima rascepkane gejming industrije imam izbor, lako ću ja da kupim IPS monitor sa G-syncom kad-tad, makar i od Acera ili Asusa, samo da ih bude. Uostalom, Samsung, Dell, HP i ostali su smorili
        Isaac Asimov: Individual Science Fiction stories may seem as trivial as ever to the blinder critics and philosophers od today, but the core of the Science Fiction, its essence has become crucial to our salvation, if we are to be saved at all.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Citat Citiram korisnika: filipenko Pogledaj poruku
        Nego, ja mislim da si se ti generalno u poslednje vreme silno razočarao u...nešto
        Mislim da ce PC gejming da pukne ko zvecka. Mnogi gledaju na Valve kao glavnog negativca a zaboravljaju da nije bilo njih danas niko od velikih izdavaca ne bi ni razmisljao o PC-ju kao platformi vrednoj truda. Valve ne stoji bas najbolje, profit od prodaje igara stagnira, broj igraca koji kupuju AAA igre stagnira ili opada. SteamOS projekat izgleda lose u ovom momentu, a cini mi se da ukoliko ne pokidaju iz prve mogu da zaborave na dalje iteracije tih masina i operativnog sistema. To ce dalje da povuce Linux kao desktop OS u ambis. Android gejming takodje zavisi od nekih komponenata tog SteamOS-a tj. Vulkan API-ja.

Microsoft petlja i laze kako ih zanima PC gejming, ali oni jedva cekaju da propadne, da konacno preuzmu citavo trziste sa Xbox-om. Ostalo ce ionako preseliti u cloud i od Windows PC masina za obicne ljude napraviti polu-terminale i valjati njihov hardver.

AMD i nVidia ne kapiraju da za njih zivota nema van PC ekosistema. Microsoft misli da im PC vise ne treba u obliku u kom postoji vec dve decenije. OEM-i se bune zbog slabe prodaje ali i dalje slepo prate Microsoft i ugradjuje te njihove moderne abominacije od softverskih resenja. Na kraju ce sve zajedno Apple da ih sahrani na svim poljima

Sa ovako pesimisticnim pogledom na stvari, smatram da ova tehnologija gsync nikako nije relevatna i da se za par godina niko nece secati da je ikada postojala.

Member Avatar korisnika Space Beer
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        4.129
      34. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 3 1200 ::: LC-CC-120
        • MoBo: MSI B350M Mortar
        • RAM: G.Skill 2x8GB (F4-3000C16D-16GISB)
        • VGA: Sapphire PULSE RX 570 ITX 4GB
        • MON: BenQ G2222HDL
        • HDD: ADATA SX6000 512 GB / Crucial BX300 480GB / Toshiba HDD 500 GB
        • Case: CM N200 ::: SF-450P14HE
      35. Uf bre, pa tvoje predviđanje je gore od WWIII

Member Avatar korisnika Principal Skinner
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        943
      37. Moja mašina
        • CPU: 2500k + CM Hyper 212+
        • MoBo: Asus Z68-V
        • RAM: 16GB DDR3
        • VGA: Radeon 7850 1GB
        • MON: U2311h
        • HDD: Crucial m4 128GB
        • Case: CM Haf X
      38. Citat Citiram korisnika: atomi Pogledaj poruku
        Da li imas Glow na tom monitoru?.Ja porimecujem kada stavim na 60 hz i 144 hz ogromnu razliku u brzini.Cak i kada pometam mis primetim razliku.
        Nemam nikakvih problema sa slikom. Jedini problem je taj što najviše mogu da ga poteram na 120Hz. Mislim da su drajveri GTX 660 krivi za to.

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.918
      40. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      41. I uglavnom nisu tačna.

Steam još uvek eksponencijalno raste, osim naravno što kao i uvek kriju finansijsko stanje kao zmija noge da ne bi naljutili svoje korisnike kada bi videli koliko keša generišu, a koliko malo ulažu u bilo šta drugo osim u client, store i market, a istina je da samo od marketa, tj. od skinova, kutija i ključeva za otvaranje tih kutija drmaju para koliko i veliki mmo naslovi sa subsima. Ko prati steam market i statistike koje pokazuju koliko se kojih kutija, skinova, ključeva prodaje u 24h periodima može i sam to da zaključi

Što se tiče steamos-a kada su postigli dogovor sa microsoftom da im m$ neće praviti problema u budućnosti na win platformi, te da se u big picture mod može direktno butovati sa win-om i da se mogu prodavati steam machines sa win-om koje se direktno butuje u big picture mode, odustali su od napada na desktop segment, već sa steamos-om ciljaju isključivo za upotrebu u dnevnoj sobi i tu se priča završava, sve ostalo su njihove marketinške fore . Dobili su šta su hteli od ms-a. A dobili smo i mi korisnici, jer se ms malo razdrmao.

Što se tiče steam-ovog rasta imate i broj istovremeno ulogovanih igrača na steam platformu, pre godinu i po dana ta brojka se vrtela između 7-8 miliona, sada se vrti između 10-11 miliona, što odgovara godišnjem rastu od 20-30% koji je takav je 4-5 godina unazad. ( https://steamdb.info/app/753/graphs/ dole u dnu...)

Što se tiče priče da se AAA naslovi loše prodaju na PC platformi, ni to nije tačno. Imate finansijske izveštaje od najačih izdavača, od EA, Ubisofta, Square Enix-a.

EA izveštaj:

http://analysisreport.morningstar.co...roductcode=MLE

Non-GAAP net revenue of $693 million (down 11% year over year) came in above consensus and guidance of $640 million driven by the strong performance of PC games, FIFA Online 3, and catalog titles. Total revenue from consoles decreased 32% year over year to $325 million as the transition to a new generation of gaming consoles did not offset weaker prior-generation console revenue and the lack of new title launches in quarter. PC game revenue grew 34% year over year to $220 million and mobile gaming sales grew 5% to $126 million as the shift to the freemium model continued. Non-GAAP operating margin fell to 9%, down from 11% a year ago as the company spent more on R&D and stock-compensation expense due to EA’s higher stock price.
        ...expect to continue to benefit from the upgrade cycle to the current generation of consoles (Xbox One and PlayStation 4), the ongoing revitalization of PC gaming, and the growth in mobile gaming space.
        Ubisoft izveštaj:

All very nice. But what's interesting to us is the way those revenues break down by platform. The PC accounted for 23 percent of Ubisoft's sales this quarter, an amount only (and only slightly) surpassed by the PlayStation 4, which totaled 27 percent of sales. Xbox One sales made up just 11 percent of Ubisoft's sales for the quarter, as did the Xbox 360 and PlayStation 3. The Wii U came in a distant last with three percent, and "other"—mobile and ancillaries—grabbed the remaining 14 percent. The PC's 23 percent share also represents a dramatic increase over the 14 percent of total sales last it achieved last year.
        Jedini problem imaju hw proizvođači, jer gejming kompanije više ne žele da probijaju barijere i guraju inovacije koje bacaju na kolena hw, već ciljaju najširu gejming populaciju, te se sasvim fino mogu igrati i oni sa par godina starim konfiguracijama, uostalom to smo dobili i u poslednjoj generaciji konzola čiji se skok odlikuje u tome da igre koje su radile u 720p i 30fps na prethodnoj generaciji sada rade na 1080p u 60 fps u ovoj, bez nekog tehnološkog brut force-a koje su recimo donosile prethodne generacije.
        Menjao rAMA : 18.10.2015. u 17:20
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Strana 9 od 12 PrvaPrva ... 56789101112 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •