Šta je novo?

144 Hz IPS uskoro

Acer je vec objavio dva IPS modela na pocetku godine sa 144Hz, izlazak najavljen za mart ove godine.
 
Za nedelju ili dve ce TFTCentral da objavi kompletan review Acer XB270HU monitora. U medjuvremenu ce objavljivati informacije na twitter profilu (https://twitter.com/TFTCentral).

Evo oficijelnih specifikacija:

B-RYVNxIgAAPv7v.jpg:large
B-NKrRGIcAAIoHV.jpg:large
B-NIzivIgAAxYGy.jpg:large
 
Pocelo je..battle for 27' 144hz is here :)
p.s. ima cak i g-sync :)
 
Bas me zanima da li ce kvalitet slike biti na nivou boljih IPS panela ili ce 144Hz negativno uticati na prikaz boja.
 
I mene to prilicno zanima, a zanima me pre svega i cena.
Kao i kad ce freesync monitori stici.
 
Navodno cena bi trebala biti oko 600-700 dolara.
 
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm

Move over Asus ROG Swift PG278Q, in our opinion we've got a new king of gaming monitors! We won't repeat everything we've been through in the gaming sections of this review but when you combine the high 2560 x 1440 resolution, fast response times, freedom from overshoot, 144Hz refresh rate support, ULMB blur reduction mode, G-sync support and very low lag you have one hell of a gaming monitor. We feel that this screen pips the excellent Asus ROG Swift PG278Q thanks to its IPS panel, bringing with it a lighter, clearer AG coating and improvements in image quality and viewing angles compared with TN Film offerings. You're combining the best of both World's really here. The Asus does have the edge we felt in appearance, design and build quality but this XB270HU is a marked improvement over older office-line Acer screens you might have seen in the past. Acer seem to be making a big effort to enhance their monitor line-up and that's always a welcome thing.
 
e sad jos da izbace freesync pandan sa 100 dolara manjom cenom end vi hev a viner. :d
 
nije ips ali i amva moze da prodje :)

[YOUTUBE]mrQNGvHRhf8[/YOUTUBE]
 
Drool :zgran:

Šteta jedino za rezoluciju...
 
Poslednja izmena:
Šteta jedino zbog visoke cene. Za ćoravca poput mene rezolucija je ok. Da ovako nešto prodaju za 300 evra, sutra bi kupio.
 
nije ips ali i amva moze da prodje :)

Što? AMVA paneli imaju mnogo veći kontrast i posledično prikaz boja. Jedina prednost IPS je u vidljivim uglovima. Ne znam zašto se toliko forsira IPS, makar što se kućne/multimedijalne upotrebe tiče. Možda zbog cene.
 
Forsira se jer je sveprisutan, VA paneli su za malo istančaniji ukus plus ih ima jako malo.. Mislim da sam video svega tri nova modela za ovu god. Mada se Samsung SE790C teško briše iz sećanja :)

Inače, mala je to rezolucija takav monitor tj 35 inča, ima boljih rešenja svakako.
 
Koja je prednost ovako zakrivljenih i sirokih monitora? Veci field of view bez fish eye efekta? Recimo u Battlefield-u ako smanjim fov na normalu da sve izgleda normalno onda mi je vidno polje dosta suzeno, dok ako stavim na neki optimum 90 onda sve izgleda razvuceno, ali je preglednije.
 
Rezolucija je ok, nije prevelika/zahtevna, jedino je možda veličina piksela problem na 35", ali bih lako prešao preko toga zbog VA+144Hz. Da su ubacili još G-Sync bio bi odličan all-arround izbor.

@MPM:
Da, veći je FoV kod igara koje podržavaju aspekt. Ostale kropuju gore i dole.


mHzgU2ql.jpg


n2ZLcb.gif
 
Poslednja izmena:
uvek ima pocija dsr/vsr da se ukljuci ako je dosta pixelasto :)
 
@iconoclast Hvala, malo sam pogledao, izgleda da je odlicna stvar bar za Bf4, samo sto je pitanje da li ce i kada da zazive takvi monitori jer tek sada stizu oni obicni sa freesync/gsync pa 144hz... a to dok ubace na ove siroke...
 
Preterano velika cena inače bih ga sigurno kupio.

Po meni, ima odličan balans dijagonale i rezolucije za srednju-višu klasu grafika.
Taman da GTX970 lepo pogura sve što treba sa visokim detaljima.
 
Acer Announce 35" Predator Z35 with G-sync and 200Hz

http://www.tftcentral.co.uk/news_archive/34.htm#acer_z35

35", AMVA panel (VA-type), 4ms G2G, 21:9, 2560 x 1080, 144Hz (kazu da OC moze do 200Hz), G-Sync, ULMB...

A i cena je... u skladu sa sa specifikacijama :p

The Predator Z35 will be available in North America in December with prices starting at US$1199.99, in EMEA in December with prices starting at €1,099.
 
To nije previše za takav monitor ako je i prikaz na zadovoljavajućem nivou.
 
750£, lebe mekani...

I neko da mi objasni zašto su G-sync monitori istog proizvođača (npr. Asus i Acer) skuplji i do 20% od Freesync monitora istih karakteristika?
 
Jer je nVidia, i njohov standard za koji se plaća. Freesync je besplatan i otvoren da NVidia koristi kao sav normalan svet.
 
Gsync modeli imaju modul u monitoru. A i ovo sto Dark napisa.
 
Jeste, zbog Nvidije je, kako da ne. Oni po tom modulu ne plaćaju Nvidiji toliko, što znači da je cena toliko viša zbog samih proizvođača monitora, koji iskoriste priliku da dignu premium. Oni prosto razmišljaju ovako - imamo 1080p monitor kao neku polaznu tačku, sada idemo: rezolucija je veća - dignemo cenu; nafuramo dizajn - dignemo cenu; IPS ekran - dignemo cenu; refresh rate 144 Hz - dignemo cenu; podrška za Freesync - dignemo cenu; podrška za G-Sync - opet dignemo cenu. Taj modul svakako povećava cenu, ali ne toliko po koliko nam oni danas prodaju monitore. Credit where credit's due, blame where blame's due.

Tako se očas posla dođe do astronomskih suma koje trenutno treba platiti za G-Sync i Freesync monitore. Meni je tu najgore što su to i dalje uglavnom monitori sa nekim kompromisom; nije kao da si dao 750 evra/funti za savršen monitor, najbolji koji ima da se kupi za te pare, nego je npr. TN monitor u pitanju a ne IPS, ili ima neki problem, ili nema veći broj konekcija i tako dalje.

P.S. moje iskustvo sa "besplatnim, otvorenim Freesyncom" je takvo da, primera radi, vetrenjača u Windmill testu umesto na tri mesta, pre uključivanja Freesynca, bude izlomljena na jednom mestu po njegovom uključivanju. Neka, hvala. I po netu ima pregršt informacija o tome da ljudi kojima se naslepo daje da odaberu šta im je bolje uglavnom biraju G-Sync, neko je baš skoro radio veliki test o tome i tipa većina je rekla da je G-Sync bolji, 20% da im je svejedno, 15% da je Freesync bolji. Mrzi me da tražim, ali zbilja preporučujem ljudima da izbace iz glave tu sklonost da smatraju da je nešto besplatno bolje nego nešto što se plaća. Ne tvrdim suprotno, i nije uvek ono što se plaća bolje nego nešto što je navodno besplatno, ali nekada ima razloga zašto nešto košta. E sad, to što proizvođači monitora koriste priliku da dodatno skinu kajmak na konto toga, to je neka druga priča...
 
Pa ovaj Asus ROG iz Light-ovog poslednjeg posta ne bi trebalo da ima neki veliki kompromis.
Bice valjda review za nekih mesec dana pa cemo da vidimo ali ako cena bude 750 evra to je jos i ok :)
Po meni to bi trebalo da bude najkompletniji gaming monitor do sada.
 
P.S. moje iskustvo sa "besplatnim, otvorenim Freesyncom" je takvo da, primera radi, vetrenjača u Windmill testu umesto na tri mesta, pre uključivanja Freesynca, bude izlomljena na jednom mestu po njegovom uključivanju. Neka, hvala. I po netu ima pregršt informacija o tome da ljudi kojima se naslepo daje da odaberu šta im je bolje uglavnom biraju G-Sync, neko je baš skoro radio veliki test o tome i tipa većina je rekla da je G-Sync bolji, 20% da im je svejedno, 15% da je Freesync bolji. Mrzi me da tražim, ali zbilja preporučujem ljudima da izbace iz glave tu sklonost da smatraju da je nešto besplatno bolje nego nešto što se plaća. Ne tvrdim suprotno, i nije uvek ono što se plaća bolje nego nešto što je navodno besplatno, ali nekada ima razloga zašto nešto košta. E sad, to što proizvođači monitora koriste priliku da dodatno skinu kajmak na konto toga, to je neka druga priča...
Možda nije bolje (malo je lošije) ali je jeftinije. Poenta otvorenog standarda je da svako ima izbor. Niko ne brani nVidia-i da pored G-sync-a implementira i Freesync u njihove karte (čipove). Ako može intel, mogu valjda i oni. Pa da neko ko kupi GTX može da bira da li će uzeti Freesync ili G-sync monitor
 
Možda nije bolje (malo je lošije) ali je jeftinije. Poenta otvorenog standarda je da svako ima izbor. Niko ne brani nVidia-i da pored G-sync-a implementira i Freesync u njihove karte (čipove). Ako može intel, mogu valjda i oni. Pa da neko ko kupi GTX može da bira da li će uzeti Freesync ili G-sync monitor

Neko ko kupi GTX ne moze da koristi FreeSync. FreeSync osim sto je losiji od GSync nije otvoren standard vec je potrebna AMD grafika. Samo je malo jeftiniji a to je vec objasnjeno iz kog razloga i kako funkcionisu cene na trzistu!
 
Nazad
Vrh Dno