Šta je novo?

144 Hz IPS uskoro

Pa i red bi bio, načekasmo se dugooooo za ovo !!!
 
Lepa vest :)
Mada me zanima kako se grafičke karte i interfejsi bore sa 2560x1440 rezolucijom u 144Hz?
 
ali ne precizira se kada bi to moglo da se pojavi u prodaji?......i na zapadu,a kamoli kod nas......ne verujem da ce to biti u nekoj skoroj buducnosti...

a nesto mi se cini da kada se takav monitor kod nas i pojavi,kostace 1000 eura...
 
meni se ne zuri nigde ali sledeci monitor koji budem uzimao ce bas biti taj,vreme je totalno ne bitno
 
Mislim da ipak hoće, pojaviće se vrlo brzo, recimo početkom sledeće godine. Pa u tekstu se pominju neki skoro razvijeni paneli koji se već nalaze na prodajnim finalnim modelima monitora. Što se tiče cene, naravno da će prvi modeli da koštaju dosta, ali i ona će brzo da padne, tu je i konkurencija. Tako da cenim da će već krajem 2016. biti pristupačni, tj. sa cenom od 500 evra. Kome treba monitor sada, verovatno se ne isplati da čeka toliko.
 
Nije, čak ispada da većina sa 144 Hz osvežavanjem nije 3d i da recimo većina 3d nije ni sa 120 ni sa 144 Hz osvežavanja, već samo 60 Hz :smash:
 
Dva zanimljiva monitora, prvenstveno mislim na XB270HU (1440p, IPS, 144 Hz, G-Sync).

Acer Announces the XB270HU and XG270HU Gaming Monitors
http://www.techpowerup.com/208536/acer-announces-the-xb270hu-and-xg270hu-gaming-monitors.html

Acer announces two new gaming monitors with some world first designs. The Acer XB270HU is the world's first NVIDIA G-SYNC gaming monitor equipped with IPS technology, and the Acer XG270HU is the world's first gaming monitor with an edge-to-edge frameless display. Both of these 27-inch displays come with WQHD (2560 x 1440) resolution and a fast 144 Hz refresh rate to enhance in-gaming performance.

Iako pise IPS, pretpostavljam da je u pitanju AHVA (sto je skoro isto). Jedino se u specifikacijama nigde ne spominje odziv za IPS monitor.
 
Vrlo zanimljiv monitor. Pitam se koja ce mu biti cena kad se pojavi ...
 
Lepa vest :)
Mada me zanima kako se grafičke karte i interfejsi bore sa 2560x1440 rezolucijom u 144Hz?

Lose portovane igrice svakako nece raditi u punom sjaju. Jer npr ACreed Unity ni na full hd-u i sa gtx970x2 ne moze da izvuce konstantnih 144fps-a sa max detaljima... A kamoli sa 2560x1440.
 
nije puno
 
Zasto ? Pazi koja tehnologija je u pitanju ...
 
Šta je tu šok tehnologija? G-Sync? Koji malo i zvuči nepotrebno na 144Hz. Pri tome mrzim te propreietary gluposti, koje ne rade na drugom hardveru. Isto mišljenje imam i za AMD ekvivalent.
 
Pa AMD ekvivalent radi na open standardima, i ne bi trebao biti proprietary. Barem koliko se sećam. Možda je u međuvremenu nešto izmenjeno, mada sumnjam.
 
Onda još bolje, šta će nam onda G-Sync?
 
Onda još bolje, šta će nam onda G-Sync?
AMD je napravio otvoreni standard, za razliku od nV. Mislim da je VESA standard zasnovan na FreeSync inicijativi dodala kao Adaptive-Sync u DisplayPort 1.2a Standard, tako da ne treba bilo kakav dodatni hardver da bi Adaptive-Vsync preko DisplayPorta radio. Osim naravno implementacije u drajverima. Adaptive-Sync radi i za statičan sadržaj, kada se refresh rate može smanjiti - što će biti odlično za laptopove, a smanjiće potrošnju svuda.
 
CES 2015: ASUS MG279Q WQHD Gaming Monitor with 120Hz IPS Panel

http://www.pcper.com/news/CES-2015-ASUS-MG279Q-WQHD-Gaming-Monitor-120Hz-IPS-Panel

While officially only listing a generic "DisplayPort" input, we have learned this supports DP 1.2a Plus. What does this mean? At least on paper that would indicate that this monitor could offer AdaptiveSync / FreeSync support.


Onda još bolje, šta će nam onda G-Sync?

Treba tek da vidimo kako radi FreeSync u odnosu na G-Sync. Malo brine sto jos nismo videli pravu demonstraciju i testove, pa postoji mogucnost da ima neka zvrcka, tj. da malo zaostaje negde u odnosu na G-Sync. Negde sam procitao da su iz nV izjavili da su probali da nadju resenje bez ugradnje dodatnog hardvera u monitor, ali da nisu mogli da dobiju rezultate u okviru zeljenih performansi. Uglavnom, pravu sliku cemo imati tek nakon FreeSync testova.
 
Poslednja izmena:
Može se pronaći poneki demo, recimo ovaj ne izgleda loše:
, ali još uvek ima jako malo informacija.
 
Šta je tu šok tehnologija? G-Sync? Koji malo i zvuči nepotrebno na 144Hz

Posebno na 144Hz monitorima ima potrebe za ovako nečim kao što je g-sync jer neće biti tearinga ako GPU u nekoj situaciji nije u stanju da isporuči toliki fps, niti negativnih posledica kao sa vsyncom koje se dešavaju u takvim situacijama ;)
 
Poslednja izmena:
Ima tearing-a ako GPU daje manje od refresh rate?
I dalje je 1000€ mnogo, naročito za tehnologiju koja je ekskluziva radi ekskluzive. A ima otvorena koja radi istu stvar. Bar da je UHD.
 
Ima tearing-a ako GPU daje manje od refresh rate?

Ako daje manje nećeš držati v-sync zbog juderr-a, v-sync u tom slučaju duplira prethodni frejm da bi ostao u sinhronizaciji sa monitorom, što povećava input lag i po meni je daleko gora stvar od tearing-a, tako da ćeš ugasiti v-sync i radije trpeti tearing. Da ne pominjem to da u slučaju da ne postiže refresh rate da ubija fps, osim ako nije upaljen triple buffering koji je tek katastrofa za input lag, pogotovo ako igraš recimo fast pace mp pucačinu ili neku simulaciju vožnje. :)

G-Sync, kao i FreeSync na papiru, rešavaju sve ove probleme, a ti problemi su izražajniji na 144Hz monitorima u odnosu na 60Hz, jer nema svako high-end sli, tri-sli.

Što se tiče cena, one će biti takve zbog toga što je ovo među prvim 144Hz IPS monitorima, to je faktor koji će ovde gurati prodaju, a ne G-Sync. Biće verzija sa G-sync i bez G-sync, ova prva će vrlo verovatno koštati ~100e više, kao što je slučaj i sa ostalim g-sync monitorima koje već odavno imamo na tržištu.
 
Poslednja izmena:
Pa za ovo treba i novi monitor, tako da nema frke ako ne podrzava 280X. Bice ona zamijenjena mnogo prije monitora. A ne podrzava jer ne postoje hardverski uslovi, bilo glupo ili ne.
 
Poslednja izmena:
dzaba im sve kad hardver ne moze da ispati ;)
 
Nazad
Vrh Dno