Šta je novo?

Intel Skylake

Ovo otprilike opisuje situaciju sa AMD, zen i intel odgovorom na zen u slucaju dobrog procesora (ono sto ja cekam a verovatno i oni koji vec imaju bilo koji i5/i7)

epic_fail__caboose___epic_fail_by_wrath_and_wesley-d51ptaf.jpg

intel u najgorem slucaju po njih, uvek moze da izbaci iGPU da bi dobio vise CPU performansi
 
Poslednja izmena:
Pa da. Uzimanje para je u stvari jedina poenta, zar ne? :D

Ali kontam da se ovakve stvari ne bi desavala kada bi AMD opasnije pretio otimanjem veceg dela kolaca.
Valjda nas onda ne bi zamajavali ovakvim "poboljsanjima" vec bi se stvarno potrudili da donesu realna ubrzanja ne bi li privukli ljude na njihovu stranu.

Upravo je AMD u takvoj situaciji i zato od njih ocekujem osetni "boom" u odnosu na prethodnu arhitekturu.
 
Ako ništa drugo, bar bi intel cene bile normalnije.

Pod uslovom da zen ubode, win-win za nas potrošače, bez obzira u kom smo "taboru".
 
JEste da nije bas tema za ovo, ali izgleda da Intel namerava da vrati FIVR na Ice Lake procesore koji se prave u 10nm procesu. Samo ce Skylake i Kaby LAke biti bez FIVR. Opet cackaju mecku.
 
Prvo je bila prica kako FIVR previse greje proc i onda je OC limitiran. (sto i pije vodu gledajuci sandy vs ivy)
A sad je kao FIVR ubacuju opet jer omogucava bolji OC i steta sto ga Skylake nema. :cigar:
 
Samo budale, a meni je posao lakši kada nema gomila đubreta oko čipa koje mogu da otfikarim :d
 
Znaci i7 skylake ce kod nas biti preko 400 eura?

A za te pare kupis ceo sistem sa sendijem a dobijes 10% slabije performanse i 80% nizu cenu...
 
E njima tek ne treba, da kupujes DDR4 i novu plocu i onda da kupis neki zakljucani, koji ce biti za nijansu brzi. To je prevelika investicija, za malo dobiti.
 
Pa mozda neko planira da kupi komp pa hoce da predje na novu arhitekturu koja ce mu "duze trajati" prvenstveno zbog ddr4 memorije.
Ako sada predje na novi socket i na ddr4 memoriju, lako on kasnije da zameni procesor i doda jos rama ako mu bude potrebno...
 
Ili čisto oni koji ne brinu o parama nego hoće da imaju uvek najnovnije. Na ovim prostorima ih nema mnogo :d
 
Ili čisto oni koji ne brinu o parama nego hoće da imaju uvek najnovnije. Na ovim prostorima ih nema mnogo :d

Ne mora da znaci. Recimo ko planira da uzme novi racunar moze da saceka mesec -dva da vidi cene skylake procesora i DDR4 memorije (vec ih ima ali ocekujem pad cena...) pa ukoliko postoji neka budzetska varijanta sa novim socketom onda ima smisla platiti malo vise novu arhitekturu sa slicnim performansama.
Mada ne bi bilo lose ni maksimalno iskoristiti ocekivani pad cena starog soketa i DDR3 memorije.
 
Pa mozda neko planira da kupi komp pa hoce da predje na novu arhitekturu koja ce mu "duze trajati" prvenstveno zbog ddr4 memorije.
Ako sada predje na novi socket i na ddr4 memoriju, lako on kasnije da zameni procesor i doda jos rama ako mu bude potrebno...

Problem je u tome sto ce za sledeci procesor trebati nova ploca nazalost, jedino sto ce preneti je DDR4. Jedino kome je isplativo da prelazi na Skylake ili bilo sta novije su oni koji i dalje voze Core 2, Lynnfield, generalno sve pre Sandyja, isto vazi za AMD korisnike.
 
Problem je u tome sto ce za sledeci procesor trebati nova ploca nazalost, jedino sto ce preneti je DDR4. Jedino kome je isplativo da prelazi na Skylake ili bilo sta novije su oni koji i dalje voze Core 2, Lynnfield, generalno sve pre Sandyja, isto vazi za AMD korisnike.
Taj sam, konfiguracija iz potpisa :(
Mislim da će mi najpametnije biti da čekam i vidim cene Skylake kombinacije i ove starije sa DDR3, pa da uzmem jeftiniju ako su performanse iste ili je mala razlika.
 
Mislim da ce ti najisplativije biti da uzmes polovni haswell kompletic ili neki i7 2600k + dobra ploca kada ljudi budu prelazili na skylake.
 
Prelazak sa AM2 na bukvalno bilo koji Sandy/Ivy/Haswell (Pentium, i3, ili i5) procesor ce mu biti ogroman upgrade. :D
 
Poslednja izmena:
Hvala Erik, razmisliću i o tome.

Biće sve veliki skok, ali sam hteo da uzmem sve novo i da ne brinem nekoliko godina. Predviđanja za Skylake su mi dobro došla, ali eto ispašće da od toga nema ništa...
 
Koliko bi logičnije bilo da "-K" procesori umesto integrisanog gpua imaju dva više jezgra. 6600k bi bio 6 core 6 thread CPU gok bi običan 6600 bio 4 core 4 thrd sa integrisanim gpuom. Ljudi koji kupuju unlocked verzije će verovatno imati više koristi od dva jezgra više nego li igpu.
 
To im ni nece pasti na pamet sve dok se AMD ne probudi.
 
Poslednja izmena:
Bilo lepo kada je pre 7-8 meseci i5-4440 kostao ispod 19 hiljada. :)
 
Mislim da je negde avgusta ili septembra prosle godine bio 17.5. I onda za 2 meseca ode na 20+
 
Nazad
Vrh Dno