Šta je novo?

Intel Skylake

Hahahhahaha,izumrecemo zbog intela ako bude poceo da lemi..:)
 
Kasa, teoretski mozes. Samo moras da nadjes neki ram koji ce da radi na pristojnim frekvencijama/latencijama na tako maloj voltazi.
Intel boli patka da pocne opet da vari IHS, gledaju samo sto vise da smanje troskove, izbacise i stock cooler...

Elem gledam i dodirujem se, izgleda ce Skylake biti overclockers wet dream. Doduse verovatno sa klanjem, ali cak i giga ima plojku sa 22 faznom naponskom u konzumer segmentu, neki chip koji kontrolise bclk od 90-200mhz. (jej za jos jedan nacin clockovanja). Nema vise FIVR-a u chipu koji dodatno greje.
A tek izgled, mrnjau!
Gigabyte-GA-Z170X-Gaming-G1-635x804.jpg

Gigabyte-Turbo-B-Clock-635x449.jpg

Kontempliram da razbijem deceniju i po Asusa u mom kompu :D
 
Poslednja izmena:
Ufff, kako bi mi ova čučala u Storm Stryker-u...
 
Isto :D cucnula bi ko dupe na noshu.
 
2 ultra M2 slota!
Al' ce da se pazare psie ssdovi...
 
Ploce izgledaju bolesno, najlepse do sada sto sam video :) Ali opet cu ja to morati da koljem, cak i da pazarim, a jos ne znam sta ce doneti DX12, koliko ce jezgri trebati, tako da je stavljena kocnica na to, pa makar isao i na 5,5GHz sa te 22 faze :d
 
Kasa, teoretski mozes. Samo moras da nadjes neki ram koji ce da radi na pristojnim frekvencijama/latencijama na tako maloj voltazi.
Intel boli patka da pocne opet da vari IHS, gledaju samo sto vise da smanje troskove, izbacise i stock cooler...
A recimo da li bi mu puno sta falili ako bi ubacio module koji rade na 1,5V, dali bi to onda radilo kao u OC rezimu ili bi ostetilo nesto ? Nisam do sada klokovao ram, pa ne znam dokle moze da se dize napon ? :) A drugo, ima dosta high performance kompleta koji rade na 2133 ili 2400MHz na 1,65V i CL11, to bi mozda moglo da se obori do 1,35V i bar 1600MHz CL9-CL11 i da radi valjano, ali takvi kompleti su skupi koliko komplet DDR4 onda :D
 
Ako vec neko hoce da se cima sa novom plocom i DDR4, onda moze pravo da ide na LGA 2011-V3. Em ce dobiti dva vise jezgra, socket koji ce da potraje jos neko dogledno vreme, kao i memoriju :) Pare sto bi ulozio u neko mega hladjenje za i5-6600K ili i7-6700K, moze da se ulozi u bas dobar upgrade :D Ovo se odnosi na korisnike koji sada voze i5-4*** ili i7-4770K/4790K :) Ploca mozda nece biti napucana, ili nece moci da izvuce bas svaki Mhz iz procesora, ali to se moze preziveti :d

Koliko sam ja upoznat X99 platforma ima Haswell-E i to je to. Broadwell-E će po svemu sudeći biti otkazan i pa će sledeći Extreme procesor biti Skylake-E, koji dolazi na novi Socket LGA 2017 ali verovatno isti čipset. Procitao sam da nedavno izbačeni ASUS X99-E WS već ima LGA 2017 socket i navodno će biti kompatibilan sa Skylake-E nakon BIOS apdejta, ali to je samo jedna ploča i jedno veliko možda. Ko god da uzme X99 + Haswell-E verovatno je zaglavio što se tiče upgradea.
 
Zar nemaju sve ASUS ploce dodatne pinove u socketu u formi OC socket-a ? Zar to ne bi trebalo da radi i sa Skylake-E uz update BIOS-a ?
 
A recimo da li bi mu puno sta falili ako bi ubacio module koji rade na 1,5V, dali bi to onda radilo kao u OC rezimu ili bi ostetilo nesto ? Nisam do sada klokovao ram, pa ne znam dokle moze da se dize napon ? :) A drugo, ima dosta high performance kompleta koji rade na 2133 ili 2400MHz na 1,65V i CL11, to bi mozda moglo da se obori do 1,35V i bar 1600MHz CL9-CL11 i da radi valjano, ali takvi kompleti su skupi koliko komplet DDR4 onda :D

Pitanje je, mislim da ako bi bocnuo 1.5v bi bio problem, jer sama ploca sumnjam da dozvoljava toliku voltazu. Mada moguce je da bi samo dala max voltazu koju moze. To cemo znati tek kad vidimo plojke i BIOS konfiguraciju.
Podrazumeva se naravno samo za ploce koje zapravo imaju ddr3L podrsku. Sto se tice DDR3L, to je isti ram kao i ovaj od 1.5v samo birani primerci koji rade na nizoj voltazi. Backwards compatible su, tako da bi teoretski mogao bilo koji ram da downclockujes na 1.35v ako bios to dozvoljava.


Sto se tice LGA2011, iskreno sumnjam da ce dozvoliti sami sebi da im ljudi ne kupuju nove plojke za Skylake-E. I ako moze, napravice da ne moze :D
 
Zanimljivo, znaci nista dok ne izadje, pa onda da znam sta mi je ciniti, ovako samo nagadjanje. :)
 
Performance Benchmarks Leaked...

Da ipak mi sačekamo prave testove u avgustu.
 
Ne znam ko ocekuje vise od 10-15%, dok AMD godinama spava.
 
Do sada su bili prilicno tacni sa leakovima. Ja sam ocekivao makar 20% s obzirom da je sam Intel najavljivao najveci skok jos od C2D.
 
Pa i ja očekujem 20% :)

Videćemo...
 
...i 16% po pitanju cene - $339 -> $393

:d
 
Na visoj frekvenciji, naravno.

Ali gleda se clock za clock. :D
 
Ma ne vredi, ali em ga izbace, i umesto da spuste malo cenu oni je još i povećaju i to ne malo. Na to dodaš i da unapređenja performansi maltene nema (ako je suditi po prvim linkovima) i cenu DDR4 memorije...

Na kraju dobijes poprilično skuplji sistem sa istim performansama kao i prethodna generacija.

IHS problem naravno, neće rešiti. Sve bolje od boljeg...
 
Intel je pobedio sa 2500K. Posle su unapredjivali performanse za po 5% svake generacije, ali su zato unakazili sve ostalo, sem grafike koja je solidno uznapredovala. Kada sam sklapao ovaj komp, ne bih verovao da cu komotno moci da se igram sa njim pet godina, a mozda i vise :d
 
Intel nema potrebu da nesto drasticno povecava performanse. Jedina konkurencija osetno zaostaje i njima se mnogo vise isplati da cesce izbacuju nove procesore sa minimalnim poboljsanjima nego da jednom u 3 godine naprave neki bum.

Mozda se nesto promeni sa ovom novom serijom AMD procesora...
 
I deru sa cenama naravno :D

AMD da se digne malo iz mrtvih, jako je potrebno.
 
PA vidi se sta je uradio sa Fury kartama, nisu bas Titan i 980Ti ubice, ali su naterale NVidiu da obori cene 980 za 50$ i 980Ti za 20$ od maloprodajne cene. Konkurencija je dobra u svakom pogledu :)
 
Naravno. Konkurencija pospesuje napredak.

Nego, evo bas sam sada poredio 2 intelova i3 procesora 4130 i 4150.
4150 je godinu dana mladji a bukvalno jedino vidljivo "poboljsanje" je 0.1 Ghz pocetne brzine (sa 3.4Ghz na 3.5Ghz).
Gde je tu napredak?
 
Nema tu nikakve razlike, ista arhitektura, isto sve osim 100mhz viseg takta. Nema mesta gde bi bilo napredka.
 
Nazad
Vrh Dno