Šta je novo?

Intel Skylake

Da ustede 2$ po chipu, ccc...
 
Dok ja ne dobijem cvrste dokaze da cu u igrama videti bar 15% veci FPS za isti klok, ne idem ja nigde :)
 
E prc, ovog puta nema vise toga na PCB-u :d Sad je smoooth sve do jezgra :D
 
Zen ili Skylake-E krajem 2016-e, do tada zaklani Hasa :D
 
Ja spremam 500-600e za i5-6600K + Z170 + 8GB DDR4, ali ako stvarno bude da mora da se kolje, nedam im pare. Pre ću da ganjam i7-2600K + Z77 na oglasima. :)
 
Ja da idem opet na i5 necu, nego cu da se krpim dok ne sakupim za bar 4930K i X79 posto vec imam quad channel DDR3 kit ili da prodajem ovo moje pa da idem na 5820K i X99. Ako se bude radio upgrade onda ce da bude proces sa vise od 4 jezgra. Ne vidim da je i5-4670K postao bottle neck u bilo kojoj igri :)
 
Od mene ce dobiti pare samo ako su dobri klokeri,ovako nedam im ni banke ,jer zato mi i sluze :)
 
Jel ima nagovestaja kakve ce cene biti?
Da li ce cene prosle generacije samo pasti, a nova zauzeti istu cenu kao prethodna? I kada se ocekuje normalizacija cena posle inicijanog skoka?

Razmisljam da li mi je pametno da jula/avgusta kupujem novi kompjuter (sa i5-4690K) ili da cekam Skylake.
Mozda ce i ostale komponente tada pojeftiniti... Ako docekam novogodisnje popuste :d
 
da sam na tvom mjestu sacekao bi skajlajk nemas sta izgubiti ;)
 
Cene prosle generacije nece ici dole, u Srbiji.

A ako ti se ne zuri, cekaj Skylake.
 
Ne zuri mi se toliko, samo da znam kada bi odprilike bili dostupni Skylake (i maticne ploce) po nekoj realnoj ceni i koliko bi onda bila u odnosu na sadasnju generaciju. Za poboljsanje niko ne moze trenutno to da zna, pa ce sa te strane sigurno biti kocka. A uzimam u razmatranje i opciju madjara pa ce se mozda tamo cene spustati...
 
Rekli su u avgustu da dolaze K verzije procesora. Sto se tice cene, do sada je intel uglavnom drzao cene prethodnih generacija i samo je poskupljivalo u odnosu na dolar. Tako da mislim da ce biti jako slicno sadasnjim cenama.
 
Onda cu cekati :)
Pa ako ispadne da ima znacajnog poboljsanja (u odnosu na cenu) ili je cena slicna sadasnjim onda da idem na skylake, ako ne Haswell. Hvala na odgovorima :)
 
'Bem li ga, kad izađe Skylake, valjda cene Haswell-a ne mogu biti veće :D Mada kod nas ništa nije nemoguće. U avgustu bi trebalo da izađu i5 i i7 K modeli, a ostatak u septembru.

Iskreno, nervira me što zaključani modeli imaju relativno niske klokove. Nek se nose i oni i njihov TDP od 65W. Neka ih stave na 3.5-4GHz, pa neka ih onda zaključaju :) Jaka stvar ako TDP bude 80-90W, ionako su za desktop. Znam da će IPC biti 10-15% veći u odnosu na Haswell, ali uvek će se naći neki neoptimizovani kupus od softvera koje će tražiti jedno jako jezgro.

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i5/Intel-Core i5-6500.html
 
Poslednja izmena:
Kontam da je u najboljem slucaju Skylake na 3Ghz isti kao Haswell na 3,4Ghz. Tako nesto je bilo u onim testovima za Broadwell, cini mi se.
 
i5 6500 3.3-3.6Ghz kontam da mora biti u nivou i5 4690/K meni nece trebat nista vise neka jeftina ploca sa podrskom za ddr4 intel podrzava sta3/usb3 PCI 3.0 ko bombona uz neko solidnu grafu potrosnja do 400w moze sve jedno napajanje drzat konfu, a da se ne bacaju velike pare.
 
Realno je preživeti do sledeće godine i sačekati Zen i Skylake procesore i napraviti upgrade,taman će do tada pasti cena DDR4 memoriji.
Pričam o nama sa starim barakama. A vi što furate intel 4xxx i 3xxx vama upgrade ni ne treba realno. ;)
 
Poslednja izmena:
Realno ne treba ni onima na 2xxx seriji.

Vec sada je DDR4 jako pristupacan, uskoro ce biti i pristupacniji od DDR3 jer Samsung obara cene kako ih proizvodi u 20nm.
 
Koliko sam ja guglao nisam video razliku izmedju DDR3 i DDR4. Bila je ali marginalna.
Ali je obaranje cena uvek dobrodoslo :D
 
Ja sam se ohladio, ne menjam dok god igre to ne budu zahtevale, ne menjam nista u kompu, pa makar dogurao i do 2017. sa njim ako treba, e onda cu da se odcepim za full vodeno sa novim HW :D
 
I bilo bi dobro da im duze vremena pravi problem :D da ih TSMC, Samsung i GloFo stignu (priblize im se), jedino tako AMD ima neku sansu ( da ne zaostaje previse i u proizvodnom procesu).
 
Nazad
Vrh Dno