Šta je novo?

Intel Skylake

@Kasa:
Ne moze sve. More prolazi, voda je vecna :d
Idi na vecu povrsinu radijatora ako ces i gpu i cpu, da mozes da stavis ventove na min i imas silent build.

Evo da vratim topic na pravi put:
Intel-Roadmap_-Skylake_Cannonlake.jpg
Videcemo Skylake-E kad na vrbi Zen zasvrbi :D
 
Poslednja izmena:
I opet, kako god okrenes, potrosnja manja nego kod FX procesora. :d

Da, samo recimo sa FX Mozes da igras recimo GTA V a da ga zaigras sa skylajkom pocekaces oko pola godine :d poredit nesto sto jos nije izaslo sto ce biti radjeno u duplo nizem procesu nema svrhe, dok izadju skylajak i zen moce se povuci neke paralele mada je 99% izvjesno da ce intel nastaviti da dominira.
 
Mislim da je dole greska sto kazes, dva puta ide Bay Trail.
 
Hoce li G3258 imati naslednika u skylake redovima?
 
Tesko. Vec godinama su Celeron/Pentium procesori "zakljucani".
G3258 je anniversary (20 godina) model, pa je izuzetak.
 
Poslednja izmena:
2 modela (i5-5675C i i7-5775C) su izasla na OEM trziste. I to je to, nema nikakvih detalja da li ce se naci u retail prodaji, ali s obzirom na mali dobitak u performansama u odnosu na hswl i datumom izlaska skylake-a tesko da ce se ista desavati na tom polju.

Edit: sveza vest: http://wccftech.com/intel-core-i75775c-core-i76700k-spotted-wild-wip/
Hvala na informacijama, mozda broadwell bude interesantna kupovina (ne prelazi mi se na Skylake zbog preskupe ddr4 memorije).
 
DDR4 bi trebao znacajnije pojeftiniti za par meseci kad se pojavi Skylake. Kako ce biti videcemo.
 
Deprimirajuci rezovi, 15% za best case workload, pri cemu kao slucajno preskacu citavu generaciju i porede Skylake sa Haswellom a ne sa Broadwellom koji treba da izadje izmedju. Od Broadwella se ocekuje nekih standardnih 5-7 % veci IPC u odnosu na Haswell kao Ivy u odnosu na Sandy a Skylake ce biti nekih 7-8% brzi od Broadwella i to je to, evolucija core arhitekture koja je vrlo blizu svog limita i jasno je da tu nema prostora za neka veca poboljsanja.

Kad se tome doda info da ce opet forsirati zvaku i da ce chip gotovo pa izvesno imati jos izrazeniji problem transfera toplote sa jezgra na IHS i shodno tome vrlo ogranicen oc potencijal kao i cinjenicu da Intel zadrzava formu 4 jezgra za premium mainstream klasu, mislim da ukoliko ima istine u glasinama kako je AMD zestoko "potrefio" izuzetnu arhitekturu sa Kellerom, nakon dugo vremena vidimo pravu konkurenciju.

neko je postovao da je ovaj quad core na air kuleru isao sa sva cetiri jezgra na 5ghz ... veoma impresivno iako je gotovo sigurno u pitanju zlatan primerak proizvodnje (setimo se 4.8ghz haswel i7 procesora koje su novinari i youtuberi dobijali na pocetku prodaje haswela).
Opet to je veoma impresivno za ovaj proizvodni proces
1. Moguce je da je ta uarch na granici svojih mogucnosti ... ne moraju da se brinu u vezi toga jer imaju ogromnu prednost u odnosu na amd.

2. Stvari na koje su se oni fokusirali su Grafika i Performance per wat... tj potrosnja. Tu ce biti najveci skokovi u buducnosti ne samo kod intela vec i kod ostalih igraca na tom polju od arm do x86... sto se npr AMDa tice oni prvo treba da smanje ovaj jaz koji postoji na CPU strani pa ce da nastave da se trkaju na stvarima koje su stravno bitne za budnucnost (2020 pa na dalje).

3. sigurno je da imaju plan i dugorocnu strategiju ali sto se tice desktopa ne moraju da brinu...

.
 
Poslednja izmena:
neko je postovao da je ovaj quad core na air kuleru isao sa sva cetiri jezgra na 5ghz ... veoma impresivno iako je gotovo sigurno u pitanju zlatan primerak proizvodnje (setimo se 4.8ghz haswel i7 procesora koje su novinari i youtuberi dobijali na pocetku prodaje haswela).
Opet to je veoma impresivno za ovaj proizvodni proces

Ne gotovo sigurno, nego sigurno. To su sve ES procesori i samo oni mogu tako da idu. Kod Haswell-a je bilo isto. Ili batch L310 ili L315 ako se ne varam, ti procesori su bili odlicni, ali ovde ti batchevi nisu stizali.
Najbolje je sacekati retail procesore, pa cemo videti kakva je prica oko OC-a.
 
Najveci skok jos od core2duo arhitekture...blah blah, blam.
Tugaljivo, krajnje tugaljivo. Ide klanje haswella, na skylake ne pomisljam.
 
Najveci skok jos od core2duo arhitekture...blah blah, blam.
Tugaljivo, krajnje tugaljivo. Ide klanje haswella, na skylake ne pomisljam.

Yes, yes, let the wish to skalp flow trough you :d Ako treba CLU mozemo se dogovoriti :)
 
To macko, verovatno ce trebati :D
 
Samo za ime svega pazi prste i kondezatore, kod Devils Canyon ima dva reda ja mislim :D
 
Pusti prste, zarasce, kondenzatore da pazim :d
 
PA ako i Skylake bude imao zvaku koja cee da drzi IHS, ja se odricem Intela for good, dok mi ne zatreba i7, onda cu da razmotrim :D
 
Ma samo -E platforma. Ovo ostalo je neozbiljno. Najgore sto ce Skylake-E tek krajem 2016...
 
Ja sam mislio da menjam celu platformu ali vidim da moj 2600k i dalje daje dobre rezultate.
Ne znam sta Intel misli ali ovi mali pomaci su postali iritantni. Da li je to zbog nedostatka konkurencije ne znam ali postaje smesno.
 
Pa naravno, AMD vec godinama spava...

Sto se tice gaminga, 2500K i 2600K su kupovine decenije.
 
Uskoro ce degradacija procesora postati ozbiljna stvar, kako su ljudi primorani da menjaju svoje omatorele 2500K posle 10 godina overklokovanih na 5.0GHz sa 1,45V :d Lele braco, pa sta ako mi rikne i5-4670K u svojoj prvoj deceniji :D
 
i da tvoj rikne ne bi bilo cudno posto si ga osakatio. :)
 
Uskoro ce degradacija procesora postati ozbiljna stvar, kako su ljudi primorani da menjaju svoje omatorele 2500K posle 10 godina overklokovanih na 5.0GHz sa 1,45V :d Lele braco, pa sta ako mi rikne i5-4670K u svojoj prvoj deceniji :D

Ima kojima radi i na 1.35 :)
 
na 5ghz?prastaj na sumnji,ali jos to nisam video.
 
To je Sandy, superioran u svakom pogledu u odnosu na ostale. Da su ga smanjivali do 14nm nisu ni morali "druge arhitekture".
Ovi failovi sa FIVR su pokazali kako rade.
 
moze neki link,nesto?ovo sto sam ja gledao sve je bila nabudzena voltaza,na 1,35v a 5ghz jos nisam video.
 
Nazad
Vrh Dno