Šta je novo?

Intel Skylake

@nenad970 pustam po sat vremena prime da sljaka, sad sam spustio na 1,290v i radi ok, malo pale temperature. spustacu tako za po stupanj. Koliki su opste dometi ovog cpu-a i do kolko max treba terati voltazu?
 
A problemi sa visokim Vcore, posto je napon, klok i sve ostalo na stock, nece da nastanu usled XMP-a?
 
A koju verziju Prime vrtis ?

Vrtim onaj custom torture 1344/1344 Run FTTs in-place, i 15min onaj zadnji setup. Ako mislis na setovanja, a ako konkretno mislis na verziju prime95 onda win64 v28.10, build 1.
Sad sam na 1,280v bez kresha, chuku vremena, temperature se ne razlikuju previse 79c max
 
Spustaj dokle moze,dometi to mora sam da utvrdis,i zavisi od hladjenja koje imas,na vazduhu oko 1.35v ako temperature dozvole na vodi moze vise i naravno bez delida nema mnogo skidanja temperatura

Ivane ko sto rekoh trebalo bi sve na manual jer na auto ploca zadaje dosta vise sto i sam znas,nece nastati problemi jer ipak je to jedna od najboljih ploca
 
Spustaj dokle moze,dometi to mora sam da utvrdis,i zavisi od hladjenja koje imas,na vazduhu oko 1.35v ako temperature dozvole na vodi moze vise i naravno bez delida nema mnogo skidanja temperatura
Nastavicu danas da se igram, trenutno stanje je 1.260, reko da nema neka donja granica na kojoj mora biti pa da ne gubim vreme za badava... Hvala na savetima ;)
 
U OC-u nema granica,nebo je granica :)stavi 1.2v napona i dodaj Mhz da vidis na koliko ti boota CPU,dobri primerci idu 4.5+Ghzkada vidis na koliko Boota onda pocnes da stelujes fino i naravno temperature pratis.
Imao sam istu plocu i dobra je za OC ne najbolja ili vrlo dobra(ako ti je ta iz potpisa)
 
Zahvaljujem na odgovorima.
 
U OC-u nema granica,nebo je granica :)stavi 1.2v napona i dodaj Mhz da vidis na koliko ti boota CPU,dobri primerci idu 4.5+Ghzkada vidis na koliko Boota onda pocnes da stelujes fino i naravno temperature pratis.
Imao sam istu plocu i dobra je za OC ne najbolja ili vrlo dobra(ako ti je ta iz potpisa)

Da, da, konfa iz potpisa. Nisam bio siguran koliko je dobro hladjenje, pa nisam hteo bas da ga forsiram previse :D Poigracu se danas, pole sljake, bas da vidim kako se ponasa sa tim setovanjima sto si rekao :)
 
Pozdrav svima,

Imam kratko pitanje vezano za skylake i ddr3, tj koji chipset traziti da podrzava ovu memoriju (ddr3/ddr3l)?

Imam 4x4GB kit, pa sam mislio da ga iskoristim sa i7 6700k i odgovarajucom plocom ako je moguce.

Isto ovo me zanima i za 7700k eventualno.

Hvala svima!
 
Edit dupli post..
 
Poslednja izmena:
Z 170 sa DDR3 podrskom, na primer jedna od najboljih ASRock Z170 Gaming K4 D3 sa Bios-em P7.10.

Ali, ako imas MSI Gaming 3 Z97, mozes da potrazis i7 4770K ili 4790K . To bi ti bilo direktno unapredjenje na najbolji procesor bez menjanja ploce i memorije.
 
Pa razlika mi je samo cena ploce, ako bih presao na 7700k ili 6700k. Da li je po vama razlika izmedju 4790k i ovih procesora primetna da bi sao na drugu platformu?
 
Jos neko misljenje?
 
Obrazlozicu svoje.

IPC razlika je svega 4-5% Kaby Lake VS Haswell(mozda i manje cak), imas i nesto bolji OC potencijal.
Plus su obe platforme mrtve, nece izlaziti novi procesori ni za jednu, ni za drugu, to je sto je.

Uskoro izlazi Coffee Lake, ako hoces najbolji gaming(i generalno verovatno najbolji desktop CPU, van HEDT, trenutno) sacekaj i uzmi 8700K.
Cena ne racunam da ce biti ispod 400e, ploca bar 150.

Uz high end danasnje konfe ide samo DDR4, ddr3 ne bih ni razmatrao na high end skylake/kaby lake platformi.

Ako imas vec dobru Haswell plocu, uzmi 4790K i ne razmisljaj.
Doduse, za njega ne bih davao vise od 200e, jer Ryzen 6/12 krece od 200e sa ~Haswell IPC-om i perspektivnom platformom.

Po meni, imas tri opcije:

-4790K

-8700K + Z370 + DDR4

-Ryzen 1600(X) + B350/X370 + DDR4
 
Poslednja izmena:
Hvala druze na detaljnom obrazlozenju :). Najlogicnije mi je ici onda na 4790k.
 
Zavisi sta pokusavas dobiti sa tvojom 1060 i da li ces nesto dobiti prelaskom sa tvog 4590 i5.
Iskreno, jedino sto meni zvuci logicno, jeste da sacekas 6 meseci i izmes 8700 za 320, 330e, jer ce imati 6 jezgara i barem znas da si osiguran za sledecu promenu graficke, da sta god budes uzeo u narednih 5 godina, nece je bottleneckovati.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Uzmi 4790k i uzivaj,nista ne mogu uraditi caby,coffee i ostali sto ne moze 4790k ni sada ni za par godina ;)
 
A sta ce dobiti sa prelaskom sa i5, na i7, sa 1060 grafikom?
Ako sada krenu i da zapravo prave igre koje koriste vise procesor, s obzirom da svi prelaze na vise jezgara, za 3,4 godine ce sa novijom grafikom imati cpu bottleneck.
Ja bih to prodao za 6 meseci, dok jos vredi necemu i uzeo 8700, posle ce pokloniti za 100e.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ni za 3, 4 godine taj i7 neće da bude bottleneck. Čak i da bude, a neće, posle 3, 4 godine nije ni bitno, sad mu je najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
A sta ce dobiti sa prelaskom sa i5, na i7, sa 1060 grafikom?
Ako sada krenu i da zapravo prave igre koje koriste vise procesor, s obzirom da svi prelaze na vise jezgara, za 3,4 godine ce sa novijom grafikom imati cpu bottleneck.
Ja bih to prodao za 6 meseci, dok jos vredi necemu i uzeo 8700, posle ce pokloniti za 100e.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Dobija bolji CPU i ne daje pare za plocu+memoriju.Koliko sam shvatio coveku se ne bacaju novci i zato mu je to odlican izbor.
Imao sam taj CPU i znam da kida u bilo cemu,(dobro ja sam ga drzao na 5.2Ghz krastavac takav primerak),posle imao i ostale i nista oni nisu nesto bolje radili u bilo cemu od hase
Menjati platformu za par % je po meni ludost osim ako je ima se - moze se ili entuzijazam.
 
Hvala svima opet :).

Slazem se da je dobra prica ici na coffe lake, ali iz prethodnog iskustva sa intelom mogu da zakljucim da ce opet skok u odnosu na prethodne familije biti 10% u performansama.

Elem, meni ovaj moj cpu smeta jer u battlefieldu 1 imam zauzece proca 99% konstantno, dok je grafa na 70%. Igram u 1080p i u narednih par godina ne planiram da prelazim na vise rezolucije/refresh rate jer je sve to jos papreno skupo.

Druga stvar koja mi treba je Hyper-V tj jedna masina koja ce raditi u backgroundu. Nece nista bitno da radi, tj samo mi treba za rdp ka sluzbenoj VM. Ovim bih vdrovatno zbog HT postigao malo stabilniji rad sistema.

Eto, ako je neko voljan da proda polovan haswell, neka me kontaktira danas inace uzeh novi :)

Pozdrav!
 
Nemoj da dajes vise od 200-220e na 4790K jer ne vredi vise od toga, ako ti treba bolji multi-thread idi na Ryzen 6-core.

8700K ce biti 6/12, dosadasnji i7 su bili 4/8.
 
Ne bih znao gde ima, samo sam naveo koliko vredi dati za taj procesor [emoji14]

Ako polovan i5 kosta 120e, ne moze i7 da kosta 250.
 
Ma ovi zakljucani, video sam ovaj moj iz potpisa kod istog coveka od kog sam uzeo za 130e pre nekoliko meseci, za 120e skoro.

Ne vredi hyper threading i otkljucan procesor vise nego duplo od zakljucanog bez HT, naduvano to.
 
Sve to stoji, ali najjeftiniji novi, sa garancijom je preko 300e. Ima i primeraka za manje pare ali bez garancije, a to se ne bih bas usudio da uzimam.
 
Nazad
Vrh Dno