Šta je novo?

Apple Watch

Nisam bas ispratio, ali zašto je toliko bitno tržište? Koliko znam, sa iphonima je jedina razlika ako se kupuje u Dubai-u, neće raditi FaceTime. Sve ostalo je identicno na bilo kom iphone-u bilo gde u svetu. Pretpostavljam da je isto sa satovima.
 
Voleo bih da znam sa kog je trzista, jer me upravo plasi ta prica sa Dubaijem i facetime-om kada je iPhone u pitanju. Ovaj model me recimo bas salje na neke sajtove u Dubaiju i Hong Kongu. Takodje gledajuci oglase, vidim da isti model, EU model i neki model kome se ne zna poreklo, se razlikuju skoro 100 eur u ceni, pa me i to kopka da razmislim da li postoji neka razlika od trzista do trzista.

A bilo bi pozeljno i zbog garancije da je EU model, jer ako je EU model i ako prica bude ista kao sa iPhone-om, onda ce moci i kod nas da se reklamira i u drugoj godini uz neku kopiju racuna. Trenutno ga nema na trzistu pa garancija ne postoji, ali verujem da ce se uskoro pojaviti, pa i taj momenat nije zanemarljiv.
 
Pa jel' ima watch FaceTime? Možda neku audio varijantu, vizuelnu nema sigurno, a to je bio jedini razlog zašto ne postoji u Dubai verziji. Dakle ne beri brigu svi modeli će biti identicni. Sto se garancije tice to proveri sa prodavcem da li je u mogucnosti da ti da neki dokaz o kupovini poput računa. Nešto nisam siguran. Ako ima račun, lako ćeš videti odakle je, nema potrebe da se zamaras jurenjem oznake modela po netu. Ako nema račun, ostaje ti godinu dana garancije od Apple-a pa odakle god bio sat.
 
Da, u pravu si uglavnom. Mozda i ne treba to toliko ispitivati. Nego od skoro sam poceo da razmisljam o tom satu i vidim po oglasima recimo da covek sa par stotina pozitivnih ocena, koji se hvali kako ako nadjete negde jefitnije, da ce on dati 10 eur jefitniju cenu, prodaje sat za 420 eur, a drugi sa isto par stotina pozitivnih ocena prodaje isti sat za 335 eur. Ovaj prvi pise da prodaje EU modele i to je boldovao, a ovaj drugi nece da kaze odakle je nabavio sat, a pitao sam ga. To mi je sve nesto sumnjivo i deluje kao da postoji neki razlog zasto je ovaj skuplji skoro 100 eur, a isti je model. Zato sam mislio da vidim ovde da li neko zna te trikove, da ne ispadne kad kupim sat da sam se zeznuo. Inace garancija trenutno ne vazi ni prva ni druga godina kod nas, jer sat nije prisutan na nasem trzistu. Ali ocekujem opet da ce se uskoro pojaviti i onda ce sve to imati drugaciji smisao. U tmo slucaju, ako bude prica kao sa iPhone-om bilo bi vrlo pozeljno da je sat EU model i da imam neki racun, jer tom slucaju iao bih pokrivenu i garanciju za drugu godinu. Ako nije eu model ili nemam racun, ili kopiju (ako je prica kao sa iPhone-om), onda ne bih imao garanciju. Dobro, to su sve moja neka nagadjanja, ali opet nekako se mnogo bolje osecam kada znam da mi je uredjaj pokriven garancijom, nego kad znam da nije.
 
Ja bih možda pre sacekao drugu generaciju. Nekako sam se potajno nadao da ce je objaviti sada, ali kako stvari stoje cekamo jun
 
Pa i ja mislim da bi to bilo pametnije. Osecam da ce ubaciti kameru, sto bi dio veliki upgrade, a verovatno jos neke korisne stvarcice. Mada koliko pratim glasine, tesko da ce izaci pre septembra, a mene sad nesto uhvatilo da kupujem sat. Videcu jos. Najvise me zanima i plasi taj razgovor preko sata. Koliko je to upotrebljivo/kvalitetno.
 
Ja bih možda pre sacekao drugu generaciju. Nekako sam se potajno nadao da ce je objaviti sada, ali kako stvari stoje cekamo jun
najranije septembar ;)

Apple je na poslednjem eventu predstavio i nekoliko novih narukvica, evo kako izgleda crna najlonska narukvica na space gray sport modelu:
[YOUTUBE]-5eVsRMb0dQ[/YOUTUBE]
 
Ja ne mogu da zamislim da punim sat svaki dan. Nosim Garmin VivoActive od letos i autonomija mu je odlična - u zimsko vreme punim ga 3x mesečno :) Leti kad ukljucujem GPS i koristim ga za rekreaciju stavljam ga na punjenje na 3-4 dana...
 
Ja ne mogu da zamislim da punim sat svaki dan. Nosim Garmin VivoActive od letos i autonomija mu je odlična - u zimsko vreme punim ga 3x mesečno :) Leti kad ukljucujem GPS i koristim ga za rekreaciju stavljam ga na punjenje na 3-4 dana...

Glavni razlog zašto i dalje nemam pametni sat...
 
Ne znam. Ja koliko sam citao u poslednje vreme tkjstove o satu, zakljucio sam da sat izdrzi komotno dva dana uz neko uobicajeno koriscenje. Neki tvrde da moze i tri dana. Naravno ako ga non stop koristite potrosiceze ga i za manje od jednog dana.

Sve u svemu ako zelefon punite svako vece ili svako drugo, ne vidim zasti ne bi i sat mogli. Pogotovo sto bezicni magnetni punjac pa je dovoljno samo ga prisloniti. Voleo bih i ja da baterija traje mesec fana ali prosto uz tehnologiju izrade bazerija koja sada postoji i velicinu kucista, odnosno sve mogucnosti sata, tesko da ce i natrdna generacija moci mnogo vise od ovoga.
 
Svi pametni satovi imaju reklamiranu opciju pracenja kvaliteta sna (pretpostavljam i Apple Watch). Tokom noci sat prati prati tvoje pokrete i na osnovu istih ujutru imas podatke koliko si proveo vremena u lakom, odnosno dubokom snu. Takodje tu je i korisna opcija alarma koji se oglasava u vidu vibracije u prethodo podesenom vremenskom intervalu (ili tacno vreme) tako da vas sat budi kada ste u lakom snu. Nista od ovoga neces koristiti ako je sat na punjacu :) Uvek postoji i opcija da se za ovo uzme neki smartband (imao sam Jawbone i Sony) i da se trekuje san pomocu njih, a sat koristi za dnevne aktivnosti.
Kad tad cu uzeti Apple Watch, ali ako sam odoleo citavu godinu, sacekacu jos 6 meseci i uzeti drugu generaciju. Mene su iznenadili opisi kada je sat izasao koji su kao mana pored baterije isticali i sporo pokretanje aplikacija i celokupni utisak da sat ne radi onako glatko kao ostali Apple uredjaji. Verujem da se dosta toga ispeglalo u medjuvremenu sa apdejtima, ali kao sto vec prethodno napisah, "blizu" smo predstavljanja druge generacije, koja je bar kada je Apple u pitanj, u uvek donosila mnogo u odnosu na first gen...
 
Iskreno nikada mi nije bio jasno cemu sluzi to pracenje sna. :) Mislim kapiram da je to delic te neke sire slike o zdravom zivotu i sve to, ali iskreno meni je to malo glupo. Pritom ja recimo imam trip da ne mogu da spavam sa satom. Dakle ja i obican sat uvek skidam pre spavanja, tako da mi to ne bi predstavljalo neki veci problem. Inace koliko sam shvatio apple watch trenutno nema tu mogucnost pracenja sna. Kao mozda ce je softverski update resiti, a mozda i nece.

Inace, slazem se da je mozda najpametnije da se saceka sledeca generacija. Mada opet, s'obzirom da su skinuli cene, kapiram da ce se i kod uskoro dodatno spustiti cene, sto bi moglo vec da bude dobra sansa za kupovinu. Druga generacija, em je treba cekati da se pojavi, em cekati da cene padnu na neku razumnu meru. Ili ici u inostrastvo ili juriti nekoga, sto ce opet biti u prvom periodu cimanje, jer svaki novi apple gadget kad se pojavi uglavnom je otimacina i treba ili cekati po nekim redovima ili cekati da prodje taj prvi talas, pa onda kupiti, sto moze da potraje.

Sve u svemu, ja cu jos razmisliti sta mi je ciniti. Kazem po treci put, da znam da je kvalitet razgovora dobar, kupio bih ga 99% sada. Ako to nije sjajno, onda ibh cekao verovatno sledecu generaciju.
 
Pa sledeca generacija se ocekuje vec u septembru, nije iduce decenije.
 
:) Pa dobro, ipak je to jos pola godine, pa dok pocne prodaja, pa dok stigne kod nas, pa dok se normalizuju cene, proci ce jos dosta vremena.
 
:) Pa dobro, ipak je to jos pola godine, pa dok pocne prodaja, pa dok stigne kod nas, pa dok se normalizuju cene, proci ce jos dosta vremena.

Tačno, realna je kupovina posle nove godine. Ipak, kupices sat sada, a onda ćeš kad objave novi u septembru zažaliti sto nisi čekao novi zbog nekog unapređenja koji će doneti nova generacija. Npr, lično bih voleo da maknu budzevinu sa donje strane sata za punjač. Krajnje neprakticno i ne-ergonomsko rešenje. Uglavnom, možda bi najbolje bilo da sačekaš da izbace iducu generaciju za sest meseci, pa ako te ne pogađaju promene uzmeš prvu generaciju za manju cenu nego sto bi sad.
 
Jutros bas naleteh na ovaj video - Apple Watch posle 9 meseci

 
Kupio sam sat. Nek ide život [emoji4]

Prvi utisak wow, dva dana posle euforija me i dalje drži.

400 i više evra je jeste mnogo za ovu spravicu. Morao sam da kupim polovan ali tek mesec dana star us 42mm sport model. Malo pretrage po oglasima se isplatilo.

Nisam razmišljao o novom modelu. Jednostavno sam hteo smarwatch sada, a pošto imam iphone, birao sam između pebble ili apple watch.

Ovaj video gore je prilično realna slika onoga što možete da očekujete. Ne znam da li je do sada bilo diktata na hrvatskom , ali izdvojio bih da novi watchOS 2.2 ima podršku za sistemski jezik hr i diktat.

Fenomenalno prepozna sve što mu izdiktiram(sms,viber,hangouts,mail, evernote). Jedino mi nedostaje to što Siri ne zna Srpski ili bar Hrvatski.

Da ne bih davio puno, tu sam pa pitajte ako vas nešto interesuje.
 
Ja sam po oglasima nasao nov 42 sport za 335 eur. Ne znam da li sam razumeo da li si uzeo applewatch sport, sa plasticnom narukvicom. Ako jesi, to je malo prejaka cena, bar koliko sam ja razumeo kako cene idu.

Inace, mene kao sto si video, zanima sve. Najvise me zanima ako si probao kako radi telefoniranje. Kakav je kvalitet, glasnoca, da li ima laga, mikrofonije i tako dalje?
 
Ja sam po oglasima nasao nov 42 sport za 335 eur. Ne znam da li sam razumeo da li si uzeo applewatch sport, sa plasticnom narukvicom. Ako jesi, to je malo prejaka cena, bar koliko sam ja razumeo kako cene idu.

Inace, mene kao sto si video, zanima sve. Najvise me zanima ako si probao kako radi telefoniranje. Kakav je kvalitet, glasnoca, da li ima laga, mikrofonije i tako dalje?

Kupio sam polovan za 280e sport sa plastičnom narukvicom.

Cena novog sata u oglasim zavisi samo od tržišta gde je nabavljen i troškova preprodavca. U Evropi košta 400e u radnji, u Americi 315e jer je tamo cena pala za 50 dolara. Bila 400d(358e).

Primeto sam lag ali nije uvek prisutan. Mislim je da to zavisi od bt konekcije. Maksimum je 10m za udaljenost telefona od sata. Moraću dodatno to da testiram. Zvučnik je dovoljno glasan, a mikrofon je odličan.
 
Poslednja izmena:
Aha, ok. Razumeo sam da si polovan platio 400 eur pa mi bilo cudno. :)

Ajde kad budes malo to testirao pa javi, posto je meni to feature no1, pa bi mi znacilo da cujem i tvoje iskustvo.

Koju si kombinaciju boja uzeo?
 
Aha, ok. Razumeo sam da si polovan platio 400 eur pa mi bilo cudno. :)

Ajde kad budes malo to testirao pa javi, posto je meni to feature no1, pa bi mi znacilo da cujem i tvoje iskustvo.

Koju si kombinaciju boja uzeo?

Dodao sam o cenama u gornjem postu.

Pazario sam gold sat sa midnight blue narukvicom :) Odličan kontrast i dobro ide uz džins koji u glavnom i nosim.

Taj sam u stvari i želeo i srećom pronašo na oglasima.
 
Danas mi bio lik (musterija) i zvoni mu sat, bas se lepo cuje. Javlja se i prica sa likusom sasvim normalno i bez A? sta si rekla i slicno. Tako da je poziv i razgovor na nivou sudeci po eto slucajnom primeru..
 
Nisi primetio da je kasnio glas?

Ma ne, ona se cuje normalno, on joj odgovara a ona odmah potvrdjuje odgovor.. Mozda je mogao da bude malo glasniji sat, al to je mozda moj utisak jer je bilo bucno tu. U uslovima sala, kola, kuca, kancelarija mislim da bi bio pefektan razgovor..
 
Претпостављам да зависи лаг од позиције фона и сата, али сат рука фон џеп је то то.
 
Nazad
Vrh Dno