»RSS Benchmark sajt

Strana 8 od 29 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 106 do 120 od ukupno 425

Tema: Apple Watch

Member Avatar korisnika valdevit
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        1.441
        bice ogromne,u to ne sumnjaj,a i ovde ce neki koji su pljuvali uzeti.

Tako je uvek bilo i bice,sta god apple izbacio.Pljuvao se 2g na sve strane,a gledaj sad,iphone ima skoro svako,pa cak i u ovoj nasoj bugdroid zemlji.
        1+6

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.338
      3. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      4. Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        u buducnosti Apple Watch, kasnije i ostali, ce dobiti senzore kakvi mogu da rade samo ako su uz telo - dakle ne mogu da nadju na telefonu. Za sada je to Heart Rate Sensor ali to je pravac kojim ce "smart" satovi sigurno ici.

od svih tehnickih stvari koje nas okruzuju baterije su za 10 godina najmanje napredovale. mozda su efikasnije svega 10% u odnosu na 2000tu.

treba imati na umu dve cinjenice:
        - apple "preotima" inzinjere iz sfere razvoja baterija iz drugih firmi
        - na apple watch baterija moze da se menja

pitaj nekog danas da li zeli da nosi tatin ili dedin sat
        kreni od sebe...
        A koji ce mi senzori? Ajde realno? Jesmo li mi kao rasa toliko otisli do djavola da moramo konstantno da merimo pritisak, broj otkucaja srca, secer i sta god vec? Da li je to REALNO?! Postoje oni kojima je to ok, ali hajde da se ne foliramo, 75% ljudi sa ovog foruma je fizicki aktivno samo u mislima, a vrlo je verovatno da je statistika slicna i na globalnom nivou. Trpanje senzora zarad zdravlja je jos samo jedan marketing trik koji treba da nas ubedi da mi bez toga ne mozemo da zivimo, da moramo da kupujemo "organsku hranu", da je GMO ****** (a jedemo hibride) i tako dalje. Tako da - to je suplja i prazna prica.

I cemu ta informacija? Ti senzori su toliko niskog kvaliteta i vrlo neprecizni da vise sluze kao gimmick, a ne kao nesto korisno. Senzori koji su zaista bitni i od kojih zavise zivoti kostaju mnogo, nalaze se u bolnicama i razvijaju se i testiraju godinama.

Baterije su najmanje napredovale zbog zakona fizike. Iako mi volimo da krivimo sve (ponajvise istinu i realnost), zakoni fizike se ne mogu savijati kako mi zelimo. A ti zakoni kazu da fizicka velicina baterije direktno utice na raspoloziv kapacitet. Mozda je to ogranicenje tehnologije, ali to ti je sto ti je. Dok ne izmisle nesto drugo, a nece skoro i to se jasno vidi iz primera auto industrije koja je krenula da trpa ogromne kolicine novca jos davno, ali nista epohalno se nije desilo. Dakle - nece skoro i dok ne bude, koncept sata koji je ziv 18h (a realno 12) je besmislen.

I na kraju, da, ja zelim da nosim dedin ili caletov sat. Jer je oldschool, jer je u pitanju precizna mehanika kojoj se divim mnogo vise nego svim elektronskim gedzetima danasnjice. Jer ima sentimentalnu i istorijsku vrednost. Jer izgleda lepo bez obzira na godine zato sto je klasik. I na kraju, jer me nikada nece izneveriti ili stati jer mu baterija traje 20 godina.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.338
      6. Moja mašina
      7. Citat Citiram korisnika: kovacm Pogledaj poruku
        sad tek vedim da na ovo nisam nikada odgovorio:

ne trpaj mi reci u usta!
        (sto vidim da inace imas obicaj da radis...)
        G@W je klasican trol
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        1.304
      9. Moja mašina
        • CPU: E8400, box
        • MoBo: Gigabyte EP45 DS3P
        • RAM: 2x1GB Kingston HyperX 1150 MHZ
        • VGA: Gainward HD4850 + Accelero L2 Pro
        • MON: Samsung P2370 + Samsung 713N
        • HDD: WD AAKS 640GB
        • OPT: Pioneer 115D
        • Case: Chieftec LBX 01B B, Chieftec GPS 400W
        • SND: Integrated, Altec Lansing VS2321
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G11, A4 Tech x7 748, Sennheiser HD 428
      10. Luksuzni sat ima ulogu nakita, a ne uredjaja za merenje pritiska, pulsa itd. Luksuzni sat se nosi u posebnim prilikama (vecere, kokteli, pa cak i na poslu itd.) gde "nosioca" u ogromnom broju slucajeva ne zanima nista od tih Health i drugih parametara. Naravno postoje slucajevi gde neko zbog svojih zdravstvenih problema mora znati te parametre, ali posto ocigledno novac nije problem pitanje da li Apple sat moze uopte davati pouzdane i tacne parametre u odnosu na neka vec ispitana i znatno pouzdanija i skuplja resenja na trzistu. Cinjenica je da ce se Apple Watch Gold edition sigurno prodavati, e sad ko ce biti klijentela vreme ce pokazati, ali moje neko misljenje da ce klijentela biti nesto bliza Rich Kids of Instagram nego starijim i ozbiljnijim ljudima. Uvek ostaje otvoreno pitanje sta posle 2 3 godine kada izadje nova verzija, da li ce postojati neki exchange program itd.

Inace svi skuplji satovi su automatski iako su posle njih dosli znatno tacniji digitalni i kvarcni satovi, automatski i dalje preovladavaju u luksuznom segmentu zbog mehanizma, dizajna, materijala, pa cak i kupovine sata pri cemu je sam taj cin kupovine dozivljaj sam po sebi. Automatski sat nikako nije jednostavan mehanizam, zapravo mnogo je slozeniji od Apple Watch-a i bilo kog uredjaja koji je Apple do sada napravio. Sami koncepti, nacini izrade itd. koji se primenjuju pri izradi jednog automatskog sata su razvijani nekoliko desetina pa i stotina godina, u odnosu na Apple Watch koji je razvijan 3-5 godina.

Sto se tice Apple Watch-a i Watch sport-a, trziste je ogromno, marketing je agresivniji cak i u odnosu na iPhone, tako da cisto sumnjam da ovaj gadget nece doziveti uspeh. Stainless steel verzija Apple Watch najverovatnije ce najvise uticati na proizvodjace satova od ~1000, 2000 e, jer to generalno nisu ni luksuzni, ali ni jeftini satovi. Iako vecina foruma po ovim postovima sebe ne vidi trenutno kao kupca ovog uredjaja, za nekoliko godina (meseci ) ce ga isti najverovatnije posedovati.

Iako je Apple Watch sada jako dobar uredjaj, moze se jasno videti na onoj prezentaciji da nije sve toliko intuitivno, da se mora traziti aplikacija, da se npr. ne moze uvek odgovoriti kako treba na neku poruku (we chat smajliji mogu lako zbuniti drugu stranu u komunikaciji), mogucnost voice odgovaranja je takodje jako ogranicena itd.

PS. Oni hype video-i za materijale mogu posluziti kao promotivni materijal za Metalurski fakultet . Negde na fakultetu sam cuo/procitao da se na svake 3 godine duplira se broj poznatih legura, tako su oni najverovatnije uzeli neku postojecu, ili neku postojecu minimalno izmenili. Sve tehnike koje je Apple naveo su poznate xyz godina, i siroko se primenjuju u industriji, a ne samo kod Apple-a.

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.585
        @кутија,

Оптерећеност физичким изгледом, вежбањем и ”здравом” исхраном све више узима маха на западу где их товаре из свих могућих и немогућих извора информисања како морају још више и још боље. Apple, као и све остале корпорације које се управљају профитом само користи прилику да нађе место где ће овакав ”производ” да заваљају и повећају свој профит за још коју милијарду.
        Post hoc ergo propter hoc

Member
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        632
        http://www.cnet.com/videos/how-apple...st-have-again/

150$ obicna narukvica za sat. Jok nece uzeti milijarde.
        Menjao Bozha : 12.03.2015. u 11:37

Member Avatar korisnika NennadS
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        1.210
      15. Moja mašina

Member Avatar korisnika jorgovan
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        3.442
        Vidim da je ljudima nezamislivo ovo, nezamislivo ono...

Da li ste pre 10 godina slikali telefonima? Sada postoji masa ljudi koji nemaju ili ne koriste aparat... samo telefon.

Teško je davati prognoze takvog tipa kada je tehnologija u pitanju.
        Where else can you go?

Member Avatar korisnika valdevit
        Na forumu od
        Oct 2009
        Poruka
        1.441
        kao što rekoh,setite se pojave touch screena i iphone 2g...
        1+6

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.500
        64 aplikacije za Apple Watch:
        http://www.whatsoniphone.com/blog/fi...r-apple-watch/

mišljenje nekog iz industrije satova:
        http://www.bloomberg.com/news/articl...-swiss-watches
        Menjao drgonzo : 12.03.2015. u 21:29

Member Avatar korisnika K e n z o
        Na forumu od
        Oct 2012
        Poruka
        1.487
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 8700K • NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus Maximus X Hero
        • RAM: G.Skill Trident Z RGB 32GB
        • VGA: Nvidia EVGA GTX 1080 Ti FTW3
        • MON: Asus ROG PG348Q
        • HDD: Samsung 960 EVO NVME M.2 250GB•Samsung 850 EVO 1TB
        • Case: Phanteks Evolv ATX TG • Corsair RM750x 2018
        • SND: 2.1
        • TV: Samsung Q6FN 55''
        • Ostalo: Logitech G900 • SS Rival 100

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      22. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      23. Citat Citiram korisnika: kUdtiHaEX Pogledaj poruku
        I na kraju, da, ja zelim da nosim dedin ili caletov sat. Jer je oldschool, jer je u pitanju precizna mehanika kojoj se divim mnogo vise nego svim elektronskim gedzetima danasnjice.
        is this art?

Menjao kovacm : 13.03.2015. u 16:52
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.473
      25. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      26. ali sam ipak ubedjen da bi se pre slozio da je ovo umetnost...

"Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.338
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: valdevit Pogledaj poruku
        kao što rekoh,setite se pojave touch screena i iphone 2g...
        Touchscreen se pojavio daleko pre iPhone 2G

Strana 8 od 29 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •