»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 29 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 425

Tema: Apple Watch

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.912
        Citat Citiram korisnika: telep Pogledaj poruku
        Niko ne hejtuje sat, onaj obican. Samo kazemo da to sto kovacm prica ne pije vodu. To osvajanje trzista skupih satova (on je i pokrenuo tu pricu).
        Kovac je pokrenuo tu pricu jer je i njemu jasno da ovaj pametni sat kao i svi ostali na trzistu nisu ono sto obicnom korisniku treba. Problem je sto Kovac veruje da je iPhone u potpunosti istisnuo proizvodjace super luksuznih mobilnih telefona. Vertu je i dalje tu i dalje se prodaje u istim (minimalnim kolicinama). To sto on zamislja se nikada nije desilo, Apple ni u jednoj grani nije izgurao proizvodjace luksuzne robe.

Member
        Na forumu od
        May 2002
        Poruka
        181
        @NovemberWhisky Kao sto napisah, i sve da stavim na stranu... Znaci bukvano sve i cenu i uslugu i statusni simbol, da kostaju isto u cent, meni je ovo prvo vizuelno remek delo a ovo drugo i ne bas. Kada bi automobil jedan i dva kostali isto ja bih gledajuci u sliku odabrao prvog, lepsi je mnogo...

@Kovac
        "upravo Rolex ima najveci profit na trzistu skupih satova (ne ni hublot, ap i sl.) i upravo je on meta Apple Watcha (par hiljada $$$$)."

Ja ne znam gde ti kupujes rolexe (sala naravno) Sada ozbiljno, gledam u Rolex katalog za proslu godinu i evo krecem redom.

Sky-Dweller od EUR (Ref 326939, 326135, 326938) 32.500 do 39.900
        Submariner Ref 114060 EUR 6100
        Yacht Master Ref 116622 EUR 9500
        Oyster Perpetual Cosmograph Daytona Ref 116505 EUR 23500
        Oyster Perpetual Cosmograph Daytona Ref 116528 EUR 28300
        Oyster Perpetual Yacht Ref 116681 EUR 20600
        Oyster Perpetual Submariner Ref 116619lb Data EUR 30100
        Oyster Perpetual Day-Data II Ref 218206 EUR 51000
        Oyster Perpetual Daytona REf 116515LN EUR 23500 (moj licni favorit medju rolexima)
        .... itd ....

Rolex ne upada u klasu luksuznih satova vec u klasu ispod ali i tamo su cene daleko iznad toga sto ti kazes da ce da Apple cenovno da napada. Ovo nije par hiljada EUR ovo je par desetina hiljada EUR a razlika je ogromna. Kada budes guglao cene, ubaci i reference no, tako odredjujes koji je sat u pitanju (godina proizvodnje, kuciste, kais....). Ovo je Rolex ponuda prosle godine, mogu da potrazim i ovogodisnju ne razlikuje se mnogo. Kazem ti ne napada Apple trziste luksuznih satova sa gadgetom sa zlatnim kucistem. Rolex inace ima vise od 2000 zaposlenih i izabacije oko 1000000 satova godisnje, Patek sa druge strane izbacuje oko 45000 ali su u proseku skuplji, mnogi proizvodjaci ne daju informaciju o broju komada... Ti si na osnovu jedne excel tabele malo prenaglio sa zakljuckom Inace mislim da ce Apple cilja na drugu vrstu korisnika a vecina njih nema sat na ruci.

Member
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        632
        Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Ovo je tehnoloski neizvodljivo. Koliki zvucnik treba da ugrade u sat da bi ga cuo dok si na ulici? Pa jedva telefon cujes pored glave.
        Pametni sat treba da ima vreme, vremensku prognozu, alarm i podsetnik (sinhronizovan sa telefonom), da vibrira kada stigne neka notifikacija. Sportske stvari i zdravstveni monitor mi uopste ne treba. Cak ni GPS nije potreban (dobija taj info sa telefona) moze da ima kompas zbog eventualne navigacije.
        Ali pre svega, baterija... mora da zadrzi funkciju sata nekoliko dana, bez obzira na smart mogucnosti.
        Ne bih se slozio da spikerfon na satu nema smisla. Kao neko ko aktivno koristi smartwatch skoro pa pola godine (gear2 neo) mogu da kazem da je mogucnost primanja poziva na satu must have. Naravno da je javljanje na ulici besmisleno sa tako malim zvucnikom, ali kad ste u kuci ili ne tako bucnom prostoru i te kako ima smisla. Jednostavno ste uvek u mogucnosti da se javite na fon, ne morate stalno da trcite za fonom dok ste u kuci, zaboravite na fon, sat zavrsava 99% stvari, pogotovo ako je sat vodootporan (kao gear2) i mozete ga nositi i u kupatilo i koristiti mokrim rukama cak nositi i dok se brijete/tusirate/itd a Marfi kaze da cete bas tada imati vazan poziv. Slozio bi se da je na satu gomila stvari besmislena, tipa igre, multimedija, apps, itd cak i one sportske varijante meraci pulsa/koraka/itd dosade posle dve nedelje, najbitnije na satu su notifikacije i javljanje. Sat koji vibrira na poziv ili poruku je 100x bolji od bilo kog drugog vida notifikacije i jednostavno promeni nacin na koji se koristi fon. Pogotovo je sat musthave za iphone korisnike jer onda led notifikacije i nisu toliko bitne. Poenta je sto ljudi ocekuju da smartwatch bude ne znam sta, te se tripuju da na trzistu treba da se pojavi svemirski brod, apple sat ce biti skroz ok ako bude vodootporan, i ako mu baterija bude gurala bar 3-4 dana jer toliko traje vec sad na gear2 (moze i vise ako se iskljuci automatsko paljenje ekrana) i to je zaista podnosljivo, sat koji treba puniti svako vece ili 2x dnevno je vec neupotrebljivo.

A sto se tice Rolexa pa tu je XDA

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2738065

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        1.482
      5. Moja mašina
        • CPU: Macbook Pro 13", 2.4GHz, 4GB, 250GB, nVidia 320M, sDrive, Aluminum Unibody
      6. Citat Citiram korisnika: Bozha Pogledaj poruku
        Jednostavno ste uvek u mogucnosti da se javite na fon, ne morate stalno da trcite za fonom dok ste u kuci, zaboravite na fon, sat zavrsava 99% stvari, pogotovo ako je sat vodootporan (kao gear2) i mozete ga nositi i u kupatilo i koristiti mokrim rukama cak nositi i dok se brijete/tusirate/itd a Marfi kaze da cete bas tada imati vazan poziv. Slozio bi se da je na satu gomila stvari besmislena, tipa igre, multimedija, apps, itd cak i one sportske varijante meraci pulsa/koraka/itd dosade posle dve nedelje, najbitnije na satu su notifikacije i javljanje. Sat koji vibrira na poziv ili poruku je 100x bolji od bilo kog drugog vida notifikacije i jednostavno promeni nacin na koji se koristi fon.
        Pa sve si prema sebi uredio, onako kako tebi odgovara i predstavljaš tvoj stav kao referentni.
        Važni poziv dok se brijem? U 7 ujutru važan poziv? Ma daj... Važan poziv dok se tuširam? I šta sad pričam ispod tuša jer je važno? Nemaš mira ni da se spremiš kao čovek...
        Onome ko je rekreativac tj bavi se nekim od sportova svaki dan (ili makar 5 puta nedeljno) to što ti kažeš da će da dosadi, naprotiv neće. U USA je najveći porast trkača poslednjih godina, postoje preko 15 miliona registrovnih i pretpostavka je oko 40 miliona neregistrovanih. Ogromno potencijalno tržište kojima to što ti kažeš "neće dosaditi".
        A baš me zanima kako misliš da se javljaš na sat ako ti telefon nije u dometu? Dovoljno je da si 5-6m udaljen od telefona i debeli zidovi između.

Member
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        632
        Citat Citiram korisnika: jopopo Pogledaj poruku
        Pa sve si prema sebi uredio, onako kako tebi odgovara i predstavljaš tvoj stav kao referentni.
        Važni poziv dok se brijem? U 7 ujutru važan poziv? Ma daj... Važan poziv dok se tuširam? I šta sad pričam ispod tuša jer je važno? Nemaš mira ni da se spremiš kao čovek...
        Onome ko je rekreativac tj bavi se nekim od sportova svaki dan (ili makar 5 puta nedeljno) to što ti kažeš da će da dosadi, naprotiv neće. U USA je najveći porast trkača poslednjih godina, postoje preko 15 miliona registrovnih i pretpostavka je oko 40 miliona neregistrovanih. Ogromno potencijalno tržište kojima to što ti kažeš "neće dosaditi".
        A baš me zanima kako misliš da se javljaš na sat ako ti telefon nije u dometu? Dovoljno je da si 5-6m udaljen od telefona i debeli zidovi između.
        Dobro je da ti imas referentniji stav koji ni ne koristis smartwatch Sto se tice javljanja u 7ujutro, kad oces da se odmoris i ne zelis niko da te uznemirava stavis blocking mode i cao. Sat vibrira na poziv a dal ces ti da se javis ispod tusa ili dok se brijes to je tvoja stvar, bitno je da postoji ta opcija, ako te zove neka dobra cica za koju se spremas upravo - i te kako ces se javiti . Sport i fitnes funkcije meni su dosadile a da ima amera koji ce da se loze i da postoji trziste - postoji, zato i svi satovi sad imaju te funkcije. No dzaba ti sport funkcija ako sat nije vodootporan i ako moras da ga punis 2x dnevno. Ovo da sat na 5-6 metara od fona gubi domet jednostavno nije istina, u kuci imas domet uvek, tek kad izbadjes da bacis djubre domet se gubi, bar je tako na gear2.
        Menjao Bozha : 13.09.2014. u 17:28

Member
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        1.482
      9. Moja mašina
        • CPU: Macbook Pro 13", 2.4GHz, 4GB, 250GB, nVidia 320M, sDrive, Aluminum Unibody
      10. Citat Citiram korisnika: Bozha Pogledaj poruku
        Dobro je da ti imas referentniji stav koji ni ne koristis smartwatch Sto se tice javljanja u 7ujutro, kad oces da se odmoris i ne zelis niko da te uznemirava stavis blocking mode i cao. Sat vibrira na poziv a dal ces ti da se javis ispod tusa ili dok se brijes to je tvoja stvar, bitno je da postoji ta opcija, ako te zove neka dobra cica za koju se spremas upravo - i te kako ces se javiti . Sport i fitnes funkcije meni su dosadile a da ima amera koji ce da se loze i da postoji trziste - postoji, zato i svi satovi sad imaju te funkcije. No dzaba ti sport funkcija ako sat nije vodootporan i ako moras da ga punis 2x dnevno. Ovo da sat na 5-6 metara od fona gubi domet jednostavno nije istina, u kuci imas domet uvek, tek kad izbadjes da bacis djubre domet se gubi, bar je tako na gear2.
        Ne, ne razumeš, velika većina ljudi se za posao briju ujutru u vanradno vreme i nemaju svi "cice" koje ih zovu baš tada, ne radi se da me ne uznemirava nego si ti pomenuo da će da ti zazvoni baš kada se briješ/kupaš i sl. Ne koristim sat, i naravno neću ga ni koristiti kakav on bio, jer meni to smeta i stalno udaram u nešto, samo ne volim kada neko prema sebi i ličnim potrebama gradi stav kako bi nešto trebalo da bude i ako nije tako onda je neupotrbljivo (tvoje reči).

Dizajnira se tako da se gađa ciljna grupa koja će potvrditi isplativnost investicije i doneti firmi zaradu a ne ni prema tvom stavu, ni prema mom, a najmanje prema stavovima ljudi koji žive u Srbiji i koji imaju iskorišćenost pametnih telefona i satova ne više od 10%.

Member
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        632
        Citat Citiram korisnika: jopopo Pogledaj poruku
        Ne koristim sat, i naravno neću ga ni koristiti kakav on bio, jer meni to smeta i stalno udaram u nešto......
        Samo cu reci l.o.l..

Smartwatch je prirodan korak u evoluciji gedzeta, i bas me zanimaju prvi testovi Apple-ovog ceda.

Click image for larger version. 

Name:	sw1.jpg 
Views:	199 
Size:	22,7 KB 
ID:	149538Click image for larger version. 

Name:	sw2.jpg 
Views:	201 
Size:	22,6 KB 
ID:	149539
        Menjao Bozha : 13.09.2014. u 17:54

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.522
        evo nešto malo drugačije, review koji je napisao novinar koji se bavi satovima, a ne tehnologijom:
        http://www.hodinkee.com/blog/hodinke...e-watch-review

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.522
        LG obezbeđuje ekran za Apple Watch, Apple navodno ima ludu ideju da ga proda u 50 miliona primeraka u 2015-oj:
        http://www.macrumors.com/2014/09/17/...-million-2015/

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        2.496
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel 4770k Corsair H100i
        • MoBo: Asus Z87-K
        • RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600mhz
        • VGA: Asus 760 GTX Direct CU2 2gb
        • MON: View Sonic 2349s
        • HDD: Kinston SSD V300 120GB + 2x WD 750Gb 16mb sataII
        • OPT: Lite On
        • Case: Fractal Design Define R4 Black
        • SND: Blueberry SW-G45
        • INET: Wifi
      17. Kad pametni satovi budu ovako uradjeni, mozda kupim neki.

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        50
        brate ruzan je do jaja.

Meni ovaj Apple Watch izgleda jedno 20 puta bolje

Member
        Na forumu od
        Jun 2008
        Poruka
        873
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 7700HQ
        • RAM: 16GB DDR4 2400MHz
        • VGA: GTX 1050 4GB DDR5
      21. Why buy iWatch? when you can bend iPhone6 around your wrist.

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        50
        )) hahahah

Member
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        50
        Ovo ja zovem satom.
        http://www.youtube.com/watch?v=y-waTi8BPdk

WoW!!

Jedva cekam da ga uzmem! Zamislite u nekoj 5 seriji kada bude merio secer, krv, pritisak ovo ono + zvanje (bez telefona), placanje satom, video call satom,
        ludilo!

Strana 4 od 29 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •