Šta je novo?

Apple Watch

Ni uz Pebble nije stizao punjač, era pre AW i načelno pra-SW era. Nama ni uz jedan nije stigao, a prošarali smo razne brendove.
 
Ne, ne dobija sa punjač. Samo narukvica i kabl za punjenje. Apple preporučuje njihov 20W punjač, naravno.
Mislili su na wireless prsten koji se dobija. Uz satove se ne dobija brick iliti adapter.
 
Da ne moram da palim svaki put kad idem na spavanje sleep focus verovatno bih bio zadovoljan sa apple resenjem. Desi se tako da dok gledam tv zaspim i probudim se ujutru, ako nisi uključio sleep focus apple ne pokazuje ništa, a autosleep očitava.

Pa jednostavno podesiš da automatski pokreće sleep focus. Moj sleep focus se aktivira u 23 do alarma u 07. Spavanje prati onda kad stvarno odeš na spavanje. Inače, koristim i autosleep. Ali sad razmišaljem, ako dremnem po podne u standarndom režimu, i autosleep i health registruju dremku.
 
Hvala na pojašnjenju. Da, dobija se prsten i to sa isprepletenim kablom, malo kvalitetnijim nego kod ostalih AW ili USB-C/Lightning kablova za punjenje kod iPhone.
Pa šta je to nego punjač majku mu? Adapter za punjenje koji ide u zid se nikad nije ni isporučivao, a @illidan je i mislio upravo na magnetni punjač koji bi mogao da utakne u bateriju.
 
Pa jednostavno podesiš da automatski pokreće sleep focus. Moj sleep focus se aktivira u 23 do alarma u 07. Spavanje prati onda kad stvarno odeš na spavanje. Inače, koristim i autosleep. Ali sad razmišaljem, ako dremnem po podne u standarndom režimu, i autosleep i health registruju dremku.
Da samo sto je kod mene mesovito nije uvek tako, desi se nekad da gledam film do 2 ujutru, pa ustanem kasnije i onda uopšte ne odradi kako treba.

Zato kažem autosleep prati sve, ovo zahteva sleep focus.
 
Meni je isto navijen u 23h medjutim ako ostanem u Doti do 3 ujutru on sve to lepo prikaze :)
 
Ne znam bas koliko je tacan i precizan sleep tracking na Apple Watch (imam seriju 7). Neki drugi satovi (i Mi 6 koji je isto dobar u pracenju, izmedju ostalog) mi daju potpuno drugaciji odnos deep/REM/core sleep vremena. Svi dobro isprate koliko sam bio budan i koliko u spavanju, ali se ove stvari drasticno razlikuju, odnosno jedino AW pokazuje drugacije od ostalih (pri tom ne verujem da AmazFit, Garmin, Mi imaju iste algoritme - mozda sto neki ne zahtevaju sleep focus). Sto se tice HR pracenja, tu su svi isti.

Probacu taj autosleep da vidim.
 
Sudeći po testovima, izuzetno precizan.
 
Da samo sto je kod mene mesovito nije uvek tako, desi se nekad da gledam film do 2 ujutru, pa ustanem kasnije i onda uopšte ne odradi kako treba.

Zato kažem autosleep prati sve, ovo zahteva sleep focus.
Jel to ova app seller: Tantissa holdings pty ltd? 5 dolara košta. Ako je tako dobra da je kupim odmah
 
^ to je ta

Meni je odlična. Samo ko god je kupi mora je podesiti dobrano. Ima gomila podešavanja, vredi svaki dinar.

Ako se nekome ne svidi uvek može refund da odradi.
 
Kod mene to izgleda ovako. Ovo je presjek mog sinoćnjeg sna sa Ultrom na ruci. Skinuo sam je malo iza 6 ujutro zbog punjenja.
 

Prilozi

  • 8096F884-DED0-446A-B134-9CBE4DD75D8F.jpeg
    8096F884-DED0-446A-B134-9CBE4DD75D8F.jpeg
    60.2 KB · Pregleda: 144
  • 2031F569-2652-4091-A009-2A800E2434C3.jpeg
    2031F569-2652-4091-A009-2A800E2434C3.jpeg
    50.2 KB · Pregleda: 133
Čovek živi svoje snove, ne sanja ih. 😆
 
Sanjao je Ameriku. Sad kad je tamo, živi san
 
Prvi put vidim da neko ima takav san. Moj GT2 Pro nikada ne zabeleži tih par buđenja (zbog sproću sebe ), Ultra ,ili je pokvarena ili je tebi bešika odradila svoje 😁
 
Prvi put vidim da neko ima takav san. Moj GT2 Pro nikada ne zabeleži tih par buđenja (zbog sproću sebe ), Ultra ,ili je pokvarena ili je tebi bešika odradila svoje 😁

Spavam uglavnom u epizodama, sinoć je bilo par buđenja na telefon iza ponoći, posao je takav. Znači sat sna, sat budan, četri sata sna i poslije toga skinuo sat.
Kada si u NYPD i nemaš baš toliko ni sna ni snova, krastavac.
 
Eto i mog sinocnog sna 🤪
 

Prilozi

  • BB0780FA-9AFE-4A04-B864-5B4FE5016456.png
    BB0780FA-9AFE-4A04-B864-5B4FE5016456.png
    444.5 KB · Pregleda: 80
  • 2484302A-C188-4DDE-90AB-C0EF9A3DDE40.png
    2484302A-C188-4DDE-90AB-C0EF9A3DDE40.png
    422.1 KB · Pregleda: 92
Nisam stručnjak za spavanje niti koristim pametni sat, ali imam rudimentarno teorijsko poznavanje fiziologije spavanja i iz te perspektive mi ova očitavanja satova ne deluju previše ozbiljno...
Jedan ciklus spavanja sastoji se iz 5 faza. Prve četiri faze predstavljaju tzv. non REM spavanje, dok je faza 5 poznata kao REM spavanje. Faza 3 i 4, povezane su sa restitutivnom funkcijom i zadovoljenjem metaboličkih potreba organizma, većina fizioloških funkcija je snižena i označavaju se kao "sporotalasno" (duboko) spavanje.
Nakon 70-100 minuta od usnivanja non REM spavanje prelazi u REM spavanje, poznato kao paradoksalno spavanje, a koje po promenama fizioloških funkcija podseća na uzbuđeno budno stanje.
Ovaj vremenski interval do prve REM faze, koji u zapadnoj literaturi označavaju kao "REM latency" je relativno postojan i konzistentan kod zdravih odraslih osoba, mada može biti poremećen usled psihičkih poremećaja ili telesnih bolesti.
Npr. kod depresivnih osoba se često sreće skraćeno vreme do prve REM faze (skraćena REM latenca) i produženo trajanje REM faze u odnosu na zdrave osobe.
Prva REM faza traje oko 15-tak minuta, nakon čega počinje sledeći ciklus NREM/REM spavanja. Prva REM faza je ujedno i najkraća, a u toku noći se postepeno menja odnos dužine trajanja NREM i REM spavanja, odnosno skraćuje sporotalasno spavanje, a produžava REM spavanje.
Prosečna osoba u toku spavanja ima 4-6 ciklusa non REM/REM spavanja, u zavisnosti od dužine spavanja i trebalo bi da izgleda otprilike ovako:

Ovako ovlaš pogledano, ono što ovi satovi beleže mi ne odslikava ono što karakteriše normalnu fiziologiju spavanja, odnosno deluje mi kao gimmick...
 
Nego šta nego je gimmick. Nema to veze niti sa snovima, niti sa stanjem sna, niti sa njegovim preciznim praćenjem. Šta reći na ove moje rezultate tek. A spavao sam sasvim normalnim snom (čak je i par dobrih gemišta doprinjeli tome). Mislim da je stvar i do priljubljenosti sata uz ruku. Nosim zadnjih dana Ultru na Alpine loop narukvici koja je dosta mekana, ali je, uostalom i kao mehaničke satove, nosim malkice labavije. Jednostavno ne volim da mi sat steže ruku i utiče na cirkulaciju krvi. Toliko što se tiče mene i korištenja sata u svrhe praćenja sna. Za to nije bio ni kupljene.

Druga slika pokazuje oni za šta je sat namjenjen konkretno kod mene: hiking (uz nekoliko zarona godišnje). E tu me je Ultra oduševila. To je ono za što je meni potrebna uz svakodnevne parametre (kretanje, otkucaji srca, potrošnja kalorija). Naravno, teretana bez telefona, odlazak do prodavnice bez telefona (plaćanje satom sa Apple Pay), šetnje bez telefona uz slušalice (Air Pods Pro). Interesantno je kako čovjek se vrati u neka doba kada si bio dostupan, ali ne i opsjednut telefonom. Ne grabi se u to vrijeme za džep, da vidim šta se dešava na društvenim mrežama, provjerim mail kada mi dođe, ali i ne moram da otvorim browser kako bi vidio vijesti. Polako se u nekom normalnom slobodnom vremenu želim odvići telefona, a to mi pametni sat uz dobro uparene slušalice itekako omogućava. Na Ultri imam LTE mrežu, plaćam dodatno deset dolara mjesečno.
 

Prilozi

  • 3E15AF83-DD9D-4A46-BE86-B566CDB8D9FD.png
    3E15AF83-DD9D-4A46-BE86-B566CDB8D9FD.png
    331.9 KB · Pregleda: 54
  • 822AE159-5219-429B-9A19-12A58D51A61E.png
    822AE159-5219-429B-9A19-12A58D51A61E.png
    247.9 KB · Pregleda: 62
Koliko sam razumeo sat ostaje povezan na telefon čak kada nisu blizu jedan drugom, dovoljno je da su nakaceni na net? Ako je ovo istina da li je moguće npr poneti sa sobom na trčanje neki mobilni modem koji je lakši od telefona i tako ostati dostupan preko sata koji nema LTE?
 
Nego šta nego je gimmick. Nema to veze niti sa snovima, niti sa stanjem sna, niti sa njegovim preciznim praćenjem. Šta reći na ove moje rezultate tek. A spavao sam sasvim normalnim snom (čak je i par dobrih gemišta doprinjeli tome). Mislim da je stvar i do priljubljenosti sata uz ruku. Nosim zadnjih dana Ultru na Alpine loop narukvici koja je dosta mekana, ali je, uostalom i kao mehaničke satove, nosim malkice labavije. Jednostavno ne volim da mi sat steže ruku i utiče na cirkulaciju krvi. Toliko što se tiče mene i korištenja sata u svrhe praćenja sna. Za to nije bio ni kupljene.
Zeleo bih da se nadovezem na ovu izjavu... ja sam sam po sebi laik sto se ove teme tice, ali sam vec odgledao gomilu recenzija za AW, izmedju ostalih i Ultra. Kako onda objasnjavate sledece, ako sami kazete da je samo gimmick i da nema blage veze.



I onda vidim izjavu tako par clanova koji isto tvrde kao i ti i nasuprot imam ovaj klip gde je sve detaljno testirano i sa drugom opremom a ne samo sa AW i sami podaci se poprilicno podudaraju.

Kazem, ja sam laik ali na osnovu ovog klipa bih zakljucio da je AW poprilicno precizan sto se tice sleep tracking-a.
 
Koliko sam razumeo sat ostaje povezan na telefon čak kada nisu blizu jedan drugom, dovoljno je da su nakaceni na net? Ako je ovo istina da li je moguće npr poneti sa sobom na trčanje neki mobilni modem koji je lakši od telefona i tako ostati dostupan preko sata koji nema LTE?
Sat se ovdje ponaša kao zasebna jedinica nezavisna od telefona što se tiče konekcije ukoliko nisu zajedno. Da ti pojasnim ovako: Sat ima sve što ima i telefon osim male razlike da AW još uvijek nemaju mogućnost spajanja na 5G mrežu preko svog modema, već je LTE brzina konekcije trenutni plafon. Za sat je dodijeljen posebni broj telefona, a taj broj je povezan sa primarnim brojem na telefonu. Taj broj je ustvari provizorni jer sve ide preko tvog primarnog broja. Sat ima svoj vlastiti modem sa kojim se kačiš na mrežu baš kao i sa telefonom. Ne treba mu ni wifi, pa čak i kada nema mobilne mreže sa njega možeš pozvati i slati SMS baš kao i sa telefona.
 
Sat se ovdje ponaša kao zasebna jedinica nezavisna od telefona što se tiče konekcije ukoliko nisu zajedno. Da ti pojasnim ovako: Sat ima sve što ima i telefon osim male razlike da AW još uvijek nemaju mogućnost spajanja na 5G mrežu preko svog modema, već je LTE brzina konekcije trenutni plafon. Za sat je dodijeljen posebni broj telefona, a taj broj je povezan sa primarnim brojem na telefonu. Taj broj je ustvari provizorni jer sve ide preko tvog primarnog broja. Sat ima svoj vlastiti modem sa kojim se kačiš na mrežu baš kao i sa telefonom. Ne treba mu ni wifi, pa čak i kada nema mobilne mreže sa njega možeš pozvati i slati SMS baš kao i sa telefona.
Ovo se odnosi na AW koji ima mogućnost povezivanja na mobilnu mrežu preko LTE?
 
Ako neko želi Apple Watch challenge neka mi piše u PM. Većina mojih drugara ne voli Apple pa nemam s kim da se takmičim. Nisam u nekoj fitnes formi: 500kcal/30min/12hours
 
Danas 798/53/15
 
Nazad
Vrh Dno