Šta je novo?

Apple Watch

ne ulazim u funkcionalnost, verovatno ce to sve lepo da radi, al brate mnogo je ruzan, deluje kao igracka.
 
dugo sam se razmišljao i premišljao da li da uzmem taj čuveni sat,na kraju sam odlučio da neću,jer ne vidim neku svrhu da imam "pametan" sat trenutno.Mnogo mi je to mali ekran da bi u njega gledao s vremena na vreme i radio nešto.Moje mišljenje je bačena para za sad.

Pogotovo mi se ne sviđa to što moraš da puniš bateriju svaki dan.Mislim,dosta mi je punjača i punjenja na svaki dan ovog-onog... :)
 
Slažem se. Mislim, deluje kao interesantan gadget, ali živim u Srbiji, prihodi su mi ograničeni i ne mogu da kupim sve što poželim.
Definitivno ću pre uložiti pare u desktop računar, tablet ili smartfon, nego u smart watch.
Ovi dosadašnji pametni satovi (blago rečeno) nisu opravdali očekivanja da će biti "next big thing". Videćemo da li će Apple Watch nešto promeniti po tom pitanju.
 
Ali, ne znam kako bilo koji smartwatch, ne samo Apple, može da ponudi nešto specijalno što može da ga učini "next big thing" u šta vredi uložiti par stotina $/e? Da ima biometrijske senzore koji prate neke parametre? OK, simpatično i mnogima ne preterano interesantno. Najviše što može je da bude mini inferiorniji smartfon, a pored standardnog ko će juriti za tim? Možda će stvari biti malo drugačije za 10 godina, ali za sada zaista ne vidim neki prostor za taj tip gadgeta.
To je po meni gadget za '80-e ili '90-e godine. Tada je postojao prostor, ali nije bilo tehnologije. Danas kada je ima, smartwatch je prevaziđen odavno.
 
Poslednja izmena:
Ali, ne znam kako bilo koji smartwatch, ne samo Apple, može da ponudi nešto specijalno što može da ga učini "next big thing" u šta vredi uložiti par stotina $/e? Da ima biometrijske senzore koji prate neke parametre? OK, simpatično i mnogima ne preterano interesantno. Najviše što može je da bude mini inferiorniji smartfon, a pored standardnog ko će juriti za tim? Možda će stvari biti malo drugačije za 10 godina, ali za sada zaista ne vidim neki prostor za taj tip gadgeta.
To je po meni gadget za '80-e ili '90-e godine. Tada je postojao prostor, ali nije bilo tehnologije. Danas kada je ima, smartwatch je prevaziđen odavno.
Pa evo ti više ciljnih grupa: trkači, trekeri, biciklisti... Garmin i slični namenski satovi koštaju između 400 i 600 dolara (postoje i jeftiniji naravno, ali gledamo trend). Ja koristim iP5 za trčanje i nosim ga na nadlaktici, ne vidim sebe da ciglu od iP6 stavim na nadlakticu i trčim. U kombinaciji sa satom dođe onda komforno a i praktičnije je da bacaš pogled za zglob ruke nego na nadlakticu. Takođe biciklisti (trek ili city) oklope telefon u razne futrole i onda namontiraju na upravljač, sa satom mnogo lakše.

Može se naći puno korisnih primera samo posmatrajte na drugi način. I još ako je jeftiniji od Garmina i sl. satova pun pogodak. Za nekog ko se kod nas bavi i rekreativno sportom dati 400-500 dolara za Garmin nije nedostižno, makar vidim da mnoge kolege trkači nose. Ako imaš iPhone onda nema dileme šta kupiti, makar za mene.
 
Poslednja izmena:
donekle si u pravu,jer su ovo da kazem "specijalne" sutuacije i sat gledas kao opremu,a ja ga gledam kao sat na ruci,ukras,sprava za pokazivanje vremena i koji pogledam 10x dnevno i to je to.Kad legnem da spavam,skinem i ujutru je samo uzmem,a ne razmisljam na primer o bateriji.

Kao sportski dodatak je pogodak,kao sve ostalo je ozbiljan promasaj...
 
Kao sportski dodatak je pogodak,kao sve ostalo je ozbiljan promasaj...
Ima tu još, nego neću da elaboriram, radio je Epl to ozbiljno a i drugi "igrači" :) Za poslovne ljude: voziš auto na duže, lakše baciti pogled na sat i videti obaveštenja nego muvati telefon levo-desno, gledati u njega i jednom rukom čačkati. Drugo... hodaš, putuješ, sastanci, možeš da vidiš na satu ako je nešto hitno, ne moraš da vadiš telefon iz džepova na svako zvono ili vibraciju. GPS podaci, kontrola muzike... Da ne ulazim u detalje ali često je nezgodno i dosadno vaditi telefon iz džepa ili torbe ako posao zahteva česta putovanja, sastanke, jurnjavu. Nekada nije ni kulturno to raditi. Naravno da ne vidi svako sebe u ovome ali će nekome značiti.

Opet tu dizajn, aplikacije i njihova prezentacija igra glavnu ulogu, sve ostalo tipa hardver, baterija i sl. uopšte nije važno ako čovek vidi da podiže produktivnost.
 
Za razliku od android proizvođača, koju su za svoje pametne satove koristili procesore koji su korišteni u low end telefonima ili telefonima od pre par godina, Apple je za svoj sat dizajnirao custom system on chip ( ili kako sad zovu- "system in package") - S1.
Izgleda da će proizvodnju S1 za Apple watch obavljati Samsung:
http://www.macrumors.com/2015/01/09/samsung-produce-apple-watch-components/
 
Trajanje baterije 3-4 sata :trust: Stvarno treba da si magarac, pa da uzmes ovaj sat.
 
sve će to završiti kao i čuvene naočare...
 
Mislim da bi opcija sata sa heart rateom i par zanimljivih stvarcica bila sasvim OK. Ne znam što trpaju ovoliko stvari.
 
Mislim da bi opcija sata sa heart rateom i par zanimljivih stvarcica bila sasvim OK. Ne znam što trpaju ovoliko stvari.
Taj merač otkucaja srca je totalni promašaj jer nikada tačan puls ne može da se očita takvim načinom, samo traka oko grudi daje najpreciznije podatke. Ovako je samo fensi stvar koja daje neki približni parametar.
 
Trajanje baterije 3-4 sata :trust: Stvarno treba da si magarac, pa da uzmes ovaj sat.
smatraju da niko neće gledati u sat 3-4h dnevno :d
sat će da služi za brzi pregled notifikacija sa telefona, fitness spravica koja meri poneki vitalni parametar i prati pređeno rastojanje u low power modu i naravno - meriće vreme ;)

btw dobar avatar, jel to Arcanum? :)
 
smatraju da niko neće gledati u sat 3-4h dnevno :d
sat će da služi za brzi pregled notifikacija sa telefona, fitness spravica koja meri poneki vitalni parametar i prati pređeno rastojanje u low power modu i naravno - meriće vreme ;)

btw dobar avatar, jel to Arcanum? :)

Yeah :) Vanvremenski Arcanum.
 
Apple Watch je navodno trebao da ima ozbiljniju ulogu kao health uređaj, ali Apple nije mogao da nađe pouzdane senzore i opredelio se da ga više reklamira kao fitness uređaj:
Pa upravo tako, to sam i napomenuo negde, bez trake oko grudi ništa. Zglob nije idealan za očitavanje i može da generiše totalno nepouzdane parametre. Ne pomaže tu nikakva tehnologija. Ali ne znam šta ih koči da daju i dodatnu traku sa senzorom, kome treba itekako će se obradovati.

Čak i za fitnes je totalni promašaj, fitnes nije neozbiljniji od zdravlja pa kao nema senzore za kontrolu zdravlja ali za fitnes će poslužiti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno