Šta je novo?

Apple Watch

Kod mene lošija, awSE. Danas 3.5% na sat. Ne znam koliko watch face utiče na bateriju, od 8.4 koristim ovaj Unity lights jer mi se bas svidja. Čini mi se da “prostiji” wf manje troši.
 
Kupih i ovo pre neki dan.
Pre watch 7 sam imao galaxy active 1 pa active 2 i primecuje se razlika.
Watch 7 lose prati san, desi se da uopste ne registruje spavanje, ne samo dremke preko dana nego i spavanje nocu, no data iako ima baterije. Ugradjena apk workout zaostaje za onom na active 1, ima samo opciju pokretanja vezbe, samsung je imao opciju trenera pa se biraju modovi, kondicija, snaga, hiit. Mogli su malo vise da se potrude oko toga ali postoje aplikacije u storu. Kad sam kod stora Nike run nije dostupan u nasoj zemlji. Baterija drzi koliko i kazu oko 40h, laksi je za upotrebu od activa, subjektivno mi je i lepsi. Ekg nisam uspeo da ga aktiviram, a ne ide mi se zbog toga do Hrvatske granice. Gps je okej, integracija sa telefonom je okej.
 
Onda nisi nesto dobro podesio jel san prati tako da se uplasim koliko je tacan
 
Hm pa dao sam dozvole sve, podesio sleep schedule, ne znam sta jos imam da namestam. Sleep tracking je ukljucen.
U nedelju na ponedeljak je ispratio okej, danas nije registrovao nista ni uvece a ni 2h preko dana
 

Prilozi

  • 3CED321D-8C38-4069-B20A-08C0D02B7CB8.png
    3CED321D-8C38-4069-B20A-08C0D02B7CB8.png
    261.3 KB · Pregleda: 32
  • A55F385A-4DB6-4EF3-8161-51B7DEF5B400.png
    A55F385A-4DB6-4EF3-8161-51B7DEF5B400.png
    254.3 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Drzis li sat iznad zgloba? Ja sam davno kad sam uzeo peticu upalio da vidim i radilo je tip top. Medjutim, pocne smarati tokom spavanja, a i ne vidim potrebu za tim.
 
Da, malo iznad, kao i activ sto sam nosio
 
Meni iWatch7 savrseno prati san, sa istim podesavanjima mada je default apple app dosta stura tako da sam "instalirao" preporucenu app "AutoSleep" koja mi daje bas detaljan uvid u san i ono sto mi se najvise svidja dal sam sa snom u deficitu ili ne.

Sto se tice potezanja do HR (najbliza granica vremenski iz BGDa) ja sam potezao 2x :( jer sam jednom otisao totalno neplanski i samo sam aktivirao ECG, medjutim kad sam dosao kuci video sam da isto mora da se pored ECG aktivira i AFib notification po istom principu sto je mnogo korisnije od samog ECG jer radi random check automatski a to retko ko je spomeno ovde ili na netu.

Sto se tice vezbi da ima manje pracenje nego mozda active1&2 out of the box ali kod applea je to na pretplatu :D
 
Meni se desilo 2-3 puta da spavanje nije registrovao, ne znam šta je bio razlog. A za popodnevnu dremku nisam primetio da je ikad registrovao

U vezi watchface-a i potrošnje baterije: definitivno manje bateriju troši "prostiji" wf. Meridian izvuče bez problema dan i po i malo jače, što je sasvim OK, dok novi Unity lights izgura ceo 1 dan
 
Poslednja izmena:
Fitness+ je nedostupan takodje ali exi nije los.
Veceras je ispratio san ali izgleda da ukoliko podesim sleep focus i upalim sleep rezim registruje san ali cim izgasim sleep rezim prestaje. Jutros u 8 izgasio sleep i zaspao na jos sat, do 8 sve savrseno posle 8 bez podataka. verovatno ne meri spavanje i san ukoliko nije u sleep rezimu.
 
Tako je, mora da bude Sleep focus ON
 
Sto je fintess+ nedostupan? Napravi americki nalog.
 
Pokusao sam da promenim region u okviru id ali mi ne dopusta iako imam nemacki broj telefona i otkazao sam pretplate. Probacu da napravim us nalog krajem meseca ali nemam ni karticu, ni us broj telefona.
 
Ne možeš da menjaš regiion bez platnog sredstva - u tom slučaju, samo novi nalog.
 
Meni je na Galaxy Watch-u pracenje vjezbanja bilo bolje, ali je zato senzor pracenja HR bio ocajan. Svako malo sam morao brisati znoj da bi radio. Jedino sto je npr kad se rade neka ponavljanja, bilo moguce nastimati koliko setova i ponavljanja te lijepo broji i vibrira na zglobu. Na AW5 nikad nisam skinuo da bih obrisao znoj. Ali me nervira sto nema to pracenje, upalis npr core workout idu minuti i kcal po nekom randomu, a cim upalis HIIT kalorije idu duplo brze iako je HR skoro isti kao kod core workout. Bzvz.
 
Yep. Samo ti treba novi nalog i sve resavas. Ne treba ti ni telefonski broj, ni racun.
 
8.4.2 je izasao.
 
Uzeo sam pre par dana Watch 7.E sad imam jedno pitanje u vezi podešavanja. Da li može i gde se to nalazi kada mi stigne poruka ili poziv da upali ekran od sata. Malo me nervira manje više za poruke nego kada imam poziv zvoni telefon i sat ali ne pali ekran nego moram da pipnem ekran ili da stisnem krunu da upalim ekran i da vidim poziv ili poruku.Unapred hvala pozz
 
Koliko znam, nema te opcije nego to moze ako je ukljucena opcija da kad pomeris ruku on onda pali ekran bez obzira ima li ili nema notifikacije.
 
Jel realno na nema te opcije!? 😞Realno sve intezivnije razmišljam da pređem u ios vode, ovakve informacije mi puno znače.
 
Ja skoro prešao do duše imam dva telefona jedan IOS a drugi Android rekoh aj da probam pošto volim tehniku. Prvi dan kada sam uzeo i aktivirao iphone 13pm rekao sam sebi koji ti q... c trebalo ovo u životu🤣 i onda svakim danom mi se sve više i više sviđa treba vremena da se navikneš. Ova opcija za koju sam pitao na Galaxy watch 4 i 3 mi radilo odlično i ima u podešavanjima da se ekran pali kada stižu poruke ili poziv. A opcija da se pali ekran na okretanje ruke me iskreno nervira. Inače mi Watch 7 isto izgura dva dana kao i Galaxy 4.
 
Ja skoro prešao do duše imam dva telefona jedan IOS a drugi Android rekoh aj da probam pošto volim tehniku. Prvi dan kada sam uzeo i aktivirao iphone 13pm rekao sam sebi koji ti q... c trebalo ovo u životu🤣 i onda svakim danom mi se sve više i više sviđa treba vremena da se navikneš. Ova opcija za koju sam pitao na Galaxy watch 4 i 3 mi radilo odlično i ima u podešavanjima da se ekran pali kada stižu poruke ili poziv. A opcija da se pali ekran na okretanje ruke me iskreno nervira. Inače mi Watch 7 isto izgura dva dana kao i Galaxy 4.
Kako dva dan? Ja izguram ravno jedan i ostane mi 10ak procenata, doduse aod je upaljen
 
  • Like
Reagovanja: H3x
Aod mi je ugašen.Preksinoć ga punio u 21h danas u 18h mi ostalo 24%.
 
Pa AW SE je gurao dva dana bez problema kad je kupljen. Sad je negde oko dan i po (nesto manje od godinu i po dana od kupovine).
vezano za slučaj poziva i poruka, ekran je uvek aktivan kad stigne poruka ili poziv. Čudno mi je da ti se ekran automatski ne uključi u tim situacijama.
 
Uzeo sam pre par dana Watch 7.E sad imam jedno pitanje u vezi podešavanja. Da li može i gde se to nalazi kada mi stigne poruka ili poziv da upali ekran od sata. Malo me nervira manje više za poruke nego kada imam poziv zvoni telefon i sat ali ne pali ekran nego moram da pipnem ekran ili da stisnem krunu da upalim ekran i da vidim poziv ili poruku.Unapred hvala pozz
Meni je ta opcija top i bolje mi je da ljudi ne gledaju sta mi i ko pise, niti zna da sam dobio poruku.

Baterija 2 dana lagano.
 
Nema sanse ako trcite, plivate da izgura dva dana, napunjen juce u 21h trenutno na 25%.
Radi gps bar sat dnevno, aod, mozda bi mogao da izgura 36h, toliko je i po spec ali dva dana sanse nema ili ja nesto pogresno radim
 
Sve je u redu sa tvojom baterijom. Ja ne trcim, ali imam bar 40-ak minuta setnje koje prati dnevno kad ukljucim workout. Iskljucen AOD. Oko 10-15% ostane.
 
Nema sanse ako trcite, plivate da izgura dva dana, napunjen juce u 21h trenutno na 25%.
Radi gps bar sat dnevno, aod, mozda bi mogao da izgura 36h, toliko je i po spec ali dva dana sanse nema ili ja nesto pogresno radim
Ako ga koristiš za treninge i još aktivan AOD onda je to ok. Primera radi imam i Garmin Fenix 6x pro meni izgura 21 dan baterija a ko ga koristi svaki dan za treninge 7dana. Znači moje korišćenje:praćenje sna,pređeni koraci vidim poruku, tačno vreme, poziv, vremensku prognozu😁
 
Baterija i meni traje 2 dana glat. Ne koristim AOD ali koristim dosta ECG i merenje pulsa. Zadnjih 10 dana i Blood oxigen.Evo kraj drugog dana ip13pm je na 10% baterije a sat na 18%.
Dnevno setam pola sata 40min , obavima poziv il dva preko sata. Naravno sve notifikqcije pratim preko sata cak na neke poruke i odgovaram preko istog.
Uvece opalim mindfulness 1min breathe. I
Imam instaliran autosleep ,heart tracking od aps koje non stop rade u pozadini.
To je neko moje prosecno koriscenje sata i glat traje 2 dana.
 
Ja skoro prešao do duše imam dva telefona jedan IOS a drugi Android rekoh aj da probam pošto volim tehniku. Prvi dan kada sam uzeo i aktivirao iphone 13pm rekao sam sebi koji ti q... c trebalo ovo u životu🤣 i onda svakim danom mi se sve više i više sviđa treba vremena da se navikneš. Ova opcija za koju sam pitao na Galaxy watch 4 i 3 mi radilo odlično i ima u podešavanjima da se ekran pali kada stižu poruke ili poziv. A opcija da se pali ekran na okretanje ruke me iskreno nervira. Inače mi Watch 7 isto izgura dva dana kao i Galaxy 4.
Kod mene na AW 5 ima ta opcija u notifikacijama. I iskren da budem, nerviralo me kad stigne poruka, uvijek svi bleje. Sve sam istrazio u app, a nisam vidio da se moze sakriti notifikacija dok ne okrenem zglob. Hvala.😂😂
 
Nazad
Vrh Dno