Šta je novo?

Apple Watch

Meni se mnogo dopada apple watch 4... prvi smart watch koji bih kupio..
 
Ni ja nikad ranije nisam imao smart watch, al na ovaj sam se bas primio [emoji3]

Nadam se samo da cemo moci nekako u Evropi da aktiviramo EKG funkciju.
 
Videćemo, meni je store na USA na Apple IDu, a pretpostavljam da EKG dolazi sa 5.1 watchOS koji najavljuju za utorak posle eventa.
 
Ja imam dva naloga, jedan CH i jedan US za Apple TV. Videcemo na koji nacin ce ogranicavati. Bitno mi je da za svaki dan koristim CH nalog, ali sada nije tesko privremeno prebaciti na US na iP i Apple TV-u.
 
Zbog cega postoji ogranicenje da mi necemo moci koristiti EKG funkciju?
 
Da li po vama vredi dodati jos oko 150e i umesto Apple Watch 3 koji je sad na snizenju kupiti novi Apple Watch 4?
 
Druže to ti najbolje znaš. Ja sam uvek mišljenja, da ako imaš mogućnosti ideš na noviju tehniku! Ovde kod 4 modela se samo veći ekran isplati platiti a gde je i sve ostalo ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja se igram dva-tri dana, i mnogo mi ne zanimljiva spravica :)

Ja bih išao na 4, pre nego 3 - daleko je lepši sa manjim bezelima.
 

Apple Watch ECG will be limited by system region settings, can be changed to enable use outside US

Ovo je sjajna vest :)

Pride, ja nisam imao pojma da mogu da aktiviram Apple News samo time sto promenim regiju na US (sve ostalo ostaje CH, nikakva petljancija) :)

That the Apple Watch ECG limitation is software-based is already a good sign, since software limitations are inherently easier to bypass when compared to hardware ones. By being based on the region, users will be able to get access to the feature by changing the region on their iPhone and Apple Watch, similar to how other features such as Apple News can be enabled on unsupported countries.
 
Povučen 5.1 watchOS jer je previše brickovanih S4 satova. Srećom je meni update završio za 2 minuta i sve radi...
 
Da li po vama vredi dodati jos oko 150e i umesto Apple Watch 3 koji je sad na snizenju kupiti novi Apple Watch 4?

Da, vredi. Ja sam se dvoumio dva dana dok sam bio u Beču da li da ga kupim i prelomio sam da ipak želim da ga probam. Imao sam Moto 360 pre toga i ovo prosto ne može da se poredi.

Probao sam i Seriju 3 ali 44 mm je za mene bila prava mera, bolji ekran, značajno bolje performanse... ja iskreno mislim da vredi.
 
Stigao mi konacno jutros.

Veoma zanimljiva sprava :) Uzeo sam crni celicni 44. Licno bih voleo da imaju i malo veci u ponudi, 46 ili cak 48 bi mi bolje legao.
Pre svega jako zanimljiv gadget.

Fascinantno je bilo koliko je lak setup bio. Samo sam ga priblizio telefonu, na telefonu potvrdio da zelim da ih povezem i magija je pocela.
Sledece pitanje na telefonu je bilo tipa, vas operater nudi promo pakete za Apple Watch, da li zelite da odaberete nesto od toga? Clickem, yes, baci me na link Swisscoma, ponudi mi da aktiviram eSim i za dva minuta od paljenja sata vec sam imao i eSim aktiviran, sat povezan na mrezu, fantazija. Iskreno, ja nisam ni znao da sat podrzava eSim, mislio sam da ide obican.
Zatim je instalirao sve aplikacije koje imam na telefonu a postoje za sat.

Jako mi se svidja npr opcija da sa sata uplalim kameru na telefonu, na satu se tada u real time vidi sta kamera snima, moze da se opali snimak... Npr ako se pravi selfi zadnjom kamerom, moze na satu da se vidi sta se slika ili da se daljinski aktivira.

Apple wallet prikazuje bar codove za boarding passove i sl, to mi se isto jako dopada.
Od meni zanimljivih stvari, GoPro moze da se poveze i kontrolise, auto mogu da otkljucam/zakljucam, navigacija moze da se koristi na satu,
 
Apple wallet prikazuje bar codove za boarding passove i sl, to mi se isto jako dopada.

Ovo me podseti na situaciju pre par nedelja kada sam putovao iz BGa, na aerodromu mi traže kartu i da skeniram, okrećem samo sat, a dečko koji radi u čudi i pita "kol'ko košta to čudo?" :)
 
Jel isprobao neko ko ima series 4 ECG? Jel radio uopste to kod nas ako imas americki iTunes account?
 
Ne radi. Podesili su tako da radi samo na satovima koji su prodati na tržištu USA.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije to problem, doboljno je podesiti regiju na US i radice, ali problem je sto jos nije izasao update koji ce ga aktivirati.


Trenutno ne radi nigde, ni u US.
 
Kako nije? You tube je pun klipova Amerikanaca koji pokazuju kako radi EKG.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije to problem, doboljno je podesiti regiju na US i radice, ali problem je sto jos nije izasao update koji ce ga aktivirati.


Trenutno ne radi nigde, ni u US.
Sad sam malo procitao okolo.
Izasao je update i radi samo na satovima koji su fizicki kuljeni u USA (vidim i da se zale amerikanci koji su kupili sat van US jer im ne radi) :/
 
Kakva lakrdija, cccc...
 
Nisu dobili dozvolu da puštaju bilo gde sem na USA modelima. Pitanje je kad će pustiti za EU modele.
 
Nisu dobili dozvolu da puštaju bilo gde sem na USA modelima. Pitanje je kad će pustiti za EU modele.

Toje jasno, no bilo je ocekivano da ce standardni trik sa menjanjem regije resiti problem.
Niko ih ne krivi sto zvanicno ne puste u ostatku sveta (ne smeju), al da nam ovako uteraju i uskrate trik, nije u redu.

Sad znaci uredjaje treba svercovati iz US...
 
Bas nelogican potez [emoji849] Taman sam planirao da ga nabavim,a sada bar znam i odakle cu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ću morati da čekam da ga enableuju za Austriju pošto je odatle moj model. :D Al' sat stvarno radi sjajno i što je najbolje, ne smeta na ruci nikada (nosim ga i dok spavam). Smanjio mi je interakciju sa telefonom jer dosta stvari rešavam preko notifikacija, itd.
 
Toje jasno, no bilo je ocekivano da ce standardni trik sa menjanjem regije resiti problem.
Niko ih ne krivi sto zvanicno ne puste u ostatku sveta (ne smeju), al da nam ovako uteraju i uskrate trik, nije u redu.

Sad znaci uredjaje treba svercovati iz US...

Zamisli da odeš kod prosečnog srpskog lekara i kažeš "sat mi je rekao da imam problem sa srcem"...
 
Nazad
Vrh Dno