Šta je novo?

Apple Watch

Evo testirao sam. Kada je tel u džepu postoji lag prvo od trenutka kada telefon počne da zvoni do trenutka kada sat počne da vibrira. Ako je tel na silent to se i ne primeti. Nakon toga kada se javim protekne sekunda dok ne počne razgovor. Posle ide sve glatko. Zvučnik bi ipak trebao da bude malo glasniji da bi sve bilo idealno.
 
Тако сам и мислио.. Али добро, у границама нормале је све тако да коме треба за јављање нпр у колима без посезања за џеп је одлична ствар..
 
Možda nova verzija neće imati lagove.
 
Instalirao sam watchOS 3 dev beta. Ko će da čeka jesen :)

Najzgodnija opcija koja se dobija i zbog koje nisam mogao da čekam je "Scribble feature". Dostupna je i u email aplikaciji, podrzava i Viber ali ne i pretragu u Maps.

Fora sa dokom jeste dobra ali podržava samo 10 aplikacija. Kada se tu postave messaging, phone, activity, heart rate i standardno weather jasno je da ostaje vrlo malo mesta za ostale aplikacije.

Nakon par sati vremena korišćenja mogu da kažem da je sat i dalje spor, a posebno mi na nerve ide lag prilikom "buđenja" tapom ili okretanjem zgloba. Novi "Activity analog watchface" prednjači sa lagom od 1-2 sekunde.Treba mu vremena da povuče podatke iz Activity aplikacije+lag na nivou celog watchOS 3.0.

Sve u svemu ipak osvežavajuće deluje. Finalna verzija će najverovatnije biti bolja. Bar se nadam... Ovako deluje kao da je watchOS 3.0 napravljen za jači hardwer npr Apple Watch 2 :)
 
Razmiljam da uzmem polovan Apple watch ako ga nađem za manje pare... Čisto igrarije radi.

Elem, kako radit activity tracker sinhronizacija za health kitom?

Recomo da je sat na ruci a tel u džepu, čiji koraci se upisuju? I šta ako ostavim telefon kući, a idem sa satom na trčanje, da li mi se updatuju podaci u health kit ili jok? :O
 
Razmiljam da uzmem polovan Apple watch ako ga nađem za manje pare... Čisto igrarije radi.

Elem, kako radit activity tracker sinhronizacija za health kitom?

Recomo da je sat na ruci a tel u džepu, čiji koraci se upisuju? I šta ako ostavim telefon kući, a idem sa satom na trčanje, da li mi se updatuju podaci u health kit ili jok? :O

Kada je prikačen sat podaci idu iz sata. Potrebno je zbog bolje preciznosti neko vreme trčati sa satom i telefonom. Nakon toga kada trčiš samo sa satom on na osnovu acelometra i iskustva (nema gps) zna koliko je tvoj korak dugačak.

Sve se sinhronizuje sa helth aplikacijom kada se sat ponovo spoji.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Beta 3 mnoogo bolja. Pomenuti lag na wake up nestao. Satić je sada bombina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko uzeo series 2 watch i koliko je zadovoljan?
 
Dakle, sve će zavisiti od toga da li će naši operateri uvesti tu mogućnost... Nisam nikad razmišljao o pametnom satu, ali ako ovo bude moguće, da odem iz kuće samo sa satom na sport ili vozim motor, a da ne moram da nosim telefon, odmah uzimam :)
 
Da li je neko uzeo series 2 watch i koliko je zadovoljan?

Evo ovako, iskreno cu ti reci, vidim kolegu sa android pametnim satom, pitam ga da li je zadovoljan, kaze sta zna tu i tamo, par puta ga jos pitam dok mi na kraju iskreno nije rekao da je to "porez na to sto si ******" (bez namere da se iko uvredi, kolega mi je tad uputio salu). Elem ja nastavljam da ga zapitkujem bar 2-3 puta nedeljno, dok i ja svoj porez platio nisam i kupio famozni iWatch :D . Moje misljenje je da je sa sadasnjim softverom slabasan da to potera, vidi se lag ponekad kad otvaras aplikacije (jeste, trazim dlaku u jajetu kad platim tolike pare). Ekran je sjajan, napolju ces super lako moci da procitas sta je na njemu, pranje ruku i klasicno slucajno prskanje vodom mu (za sad) ne moze nista. Al se ekran lako grebe, ion X staklo je prica za reklamu, igrom slucaja imam sat sa safirnim staklom takodje, milion puta je doziveo goru interakciju sa grubom povrsinom i nikad ni tackice, dok je ion glass pokleklo pred blagim cesanjem o imitaciju mermera. Sve u svemu skupa igracka, ako imas viska para kupi, meni je bio zanimljiv mozda 3 nedelje, sad se svelo na gledanje koliko je sati itd. Super je stvar ako imas bluetooth sluske onda je za trcanje/teretanu sjajan, namerno ovo pisem odvojeno posto nema bas svako bluetooth sluske, a i nije svako voljan da ih kupuje dodatno da bi mogao i da ga koristi ko plejer za muziku. I da ako ga kupis bezi od apple storea privlacice te kupovina novih narukvica kao magnet, mada ih na amazonu ima za jako male pare i sve su sjajne. Eto to je neki moj utisak, nadam se da sam ti makar malo uspeo pomoci u izboru.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nekih mesec dana uzeo Series 3, generalno upgrade na 4 mislim da bas nista ne donosi. Kad kazem nista, mislim nista vredno upgrade...
 
Isto i jas tocno pred mesec dana uzeo apple watch 3, za 339 eur nov, i da jeste da je 4 bolji, ali to je to :)


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
AW4 je odličan za sve one koji nemaju isti ili su još uvek na S1 ili S2.
 
S1 za sad radi stvar.
Jedino ko nece da skida sat kad se kupa i da je hipohondar treba mu nešto bolje.
Grešim?
 
Kakva je kupovina S1 za prvi smart watch? Da li su to ‘bačene pare’ pored konkurencije? Nisam imao priliku da koristim ni jedan Smart Watch ali gledajući po netu, sve više sam zagrejan za kupovinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam s1 i prezadovoljan sam, nije mi spor uopste. U odnosu na moto 360 je zver.
 
Nije sport dok ne vidiš brže [emoji16]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Uzasna je potraznja za novom generacijom.
Ja sam narucio pre tacno mesec dana, stalno mi pomeraju rok isporuke.

Trenutno obecavaju 11 Novembar.
 
U Apple store u Beču imaju na stanju, drugar moderator mi dobavio. Odličan je sat, ovo je prvi put da imam Apple Watch (imao sam ranije Huawei Watch). Mnogo lepo leži na ruci i sjajno radi. Fali Spotify aplikacija za watchOS, al' nisam verovao da će ovoliko da mi koristi pošto poslednje isksutvo sa "pametnim" satom mi nije prošlo u najboljem sećanju. :)

Što se tiče baterije, meni izdrži maximum 2 dana sa uključenim praćenjem heartbeata, activity, sleep tracking, itd.
 
Nazad
Vrh Dno