Šta je novo?

Apple Watch

Dva uslova moraju biti ispunjena. Da je telefon namenjen tržištu gde je ta opcija dostupna i da si fizički u nekoj od zemalja u kojoj je dostupna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Telefon mora samo da se nakaci na repetitor od operatera podrzane zemlje gleda se neki kod sa towera koji predstavlka tu drzavu cak nema veze gps signal.

Apple Watch mora biti kupljen u drzavi koja podrzava tacnije serijski broj sata se gleda i za koju drzavu je stavljen da ide u prodaju.

Nekim se desavalo da kupe u Spaniji od third party preprodavca a sat je bio namenjen za lupam kinu koja ne podrzava ecg.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Dva uslova moraju biti ispunjena. Da je telefon namenjen tržištu gde je ta opcija dostupna i da si fizički u nekoj od zemalja u kojoj je dostupna.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Rumunski je sad, podrzan =] Hvala u svakom slucaju.

Elem prvi utisci.

PRELEP. Ekran cool. Kvalitet izrade - Apple naravno.

Funkcionalnost? Nazalost mislim da je propali Pebble sa satom Pebble Time u mnogim stvarima bio ispred, i da ovde moraju joooos da peglaju softver.

Npr iz cista mira nece instagram notif da dolaze, nekako ovo kad dobijas poruke od ljudi prekratko traje i sl.

Pebble moj penzionisani zato, perfekcija =]
 
Poslednja izmena:
Pokupio samm ga i ja juce. Poslednji koji sam imao je bio serija 3, i nisam ga dugo koristio pa prodao nisam bio odusevljen. Ovo je napredak u svakomm pogledu zaista, i uzeo sam 40mm pre svega sto konacno na ruci izgleda kao sat a ne kao gedzet. Dopada mi se, mada ja imam zaista specifican nacin koriscenja jel zapravo ne zelim da robujem notifikacijama. Menjam generalno pristup koriscenju telefona, sata, drustvenih mreza, tako da su mi ukljucene bukvalno najneophodnije moguce notifikacije. Uzeo sam LTE model jer mi je bio jeftiniji, ali da budem iskren za sad ne vidim nikakvu svrhu toga pa veovatno necu ni uzimati pretplatu za njega...

Sve u svemu lep sat pre svega, prija mi da ga nosim i to je to, zadrzacu ga definitivno.
 
Evo koriscenja, baterija mi sa non stop always on ekranim 25-35% uvece.

Volio bih vise slobode u kreiranju pozadina. Npr. ovo photos watch face - zasto pobogu ne mogu da menjam boju onog sto se prikazuje na ekranu nego je default bela? Svaka svetlija slika beskorisna.
 
Ovo sa notifikacijama je vrh, meni je sve popaljeno. Ne moram vise sa sobom da nosim telefon samo mi lepo stigne i procitam da vidim dal da mrdnem guzicu do telefona ako treba. A i lepo ovo da se javim i odbijem poziv isto :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Cao, koju aplikaciju preporucujete za slusanje podcasta bez telefona? Probao sam oficijalnu ali nikako nece sat i telefon da se sinhronizuju i da sat sve poskida. Ispratio sam sve korake koje sam nasao na Apple sajtu i na netu ali i dalje nece. Plus sto ne nalazim opciju da skine samo ono sto ja izaberem vec skida poslednjih n epizoda. U pitanju je Apple Watch 5 i iPhone 8 ako je to bitno.
 
Ja lično koristim Overcast i to radi fino. Možda bude u početku problema sa sinhronizacijom (telefon i sat uglavnom moraju da budu na punjaču da bi sinhronizacija prošla) ali kad se jednom aplikacija "uhoda" nema nikakvih problema.
 
Overcast ima bas opciju koja mi treba (da se rucno izabere epizoda koju treba da prebaci na sat), jedino mi se dizajn ne svidja ali preko toga mogu da prodjem ako mi sve lepo proradi. Testiracu narednih nekoliko dana da vidim da li mi zavrsava posao. Hvala
 
Da, dizajn jeste malo "nekonvencionalan" ali ako ništa drugo, postoji opcija da aplikacija koristi iOS sistemski font umesto custom fonta koji dolazi uz aplikaciju i to u mom slučaju dosta psihološki "opegla" stvari, a i navikneš se vremenom
 
Kakve su šanse da sa novom serijom apple watch-a, krene zvanična prodaja u Srbiji?
 
Jedino Srbija i BIH koliko vidim nemaju apple watch u ponudi, sto mi nije jasno.
 
Da li postoje bilo kakve naznake da bi AW mogao da se pojavi i kod nas? Imamo store, pay, ... red bi bio.
 
Pa prilika za nove zemlje je bila kad je bilo predstavljanje. Googlao sam dosta i ne mogu da skapiram zasto smo izostavljeni. Pusten apple pay, a jedan od najprakticinijih nacina za njegovo koriscenje nije zvanicno u Srbiji.
 
Ajde vi ste makar dobili ApplePay, kod nas u BIH to nece za par godina. A tek ECG i ostali Apple servisi. Ja cekam da otvore granice, skoknuti do HR i namjestiti sat ispocetka i ECG je tu. :D
 
Poslednja izmena:
Pa odi samo do prelaza uvati roming i akriviraj ne moras da prelazis granicu.
 
Idem na Apple sajtu da vidim sada cene za Watch 5 ili 4, kad ono nema njih već samo Watch3. Ili su ih izbacili baš zbog ovog SE modela?

Je l ima nema razlika između SE i 6, sem senzora za kiseonik i ecg-a?

SE 279$
Watch3 199$


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Always On Display je izostavljen sa SE modela takodje.

Iskreno mislim da je ovo prvi put da razmisljam da uzmem Apple Watch iako me dizajn nesto preterano ne privlaci. Ovaj SE model je prilicno pristupacan.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Gde ims da se uzme taj SE model


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako su i najavili. Bice Apple Watch 3 i Apple watch 6. 5 i 4 su nepotrebni pored 6.
 
E to nisam znao da izbacuju 4 i 5 iz prodaje. Ovaj SE je skroz pristupačan za kupovinu i ima sve što mi treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojavio se na KP Apple watch SE GPS model. Verzija 44mm košta 415€, a u mađarskom istyle-u je 330€.
Dakle, malo je povraćaj pdv-a, nego mora jos 85€ preko da se ugradi. Koliko su alavi neki ljudi, ja nemam reči :mad:
 
A nisi uracunao put i "PRC" test... haha. Sala, naravno. :D

Ja sam isto mislio, otvorice granice, da skoknem do HR, jeste da je 450 eura bio Apple Watch 5, ali bolje nego od svercera. I na kraju kako od toga nema nista, uzmem od momka koji je isto uzeo u HR, mjesec dana star, garancija 11 mjeseci, za 350 eura (kod nas u BIH). Nije preprodavac, svercer i to mi je drago.
 
Pojavio se na KP Apple watch SE GPS model. Verzija 44mm košta 415€, a u mađarskom istyle-u je 330€.
Dakle, malo je povraćaj pdv-a, nego mora jos 85€ preko da se ugradi. Koliko su alavi neki ljudi, ja nemam reči :mad:

Ne znam sta je cudno, uvek je prvih par nedelja skuplje zbog ekskluziviteta, a ocigledno ima ljudi koji to hoce da plate.

A nisi uracunao put i "PRC" test... haha. Sala, naravno. :D

Ja sam isto mislio, otvorice granice, da skoknem do HR, jeste da je 450 eura bio Apple Watch 5, ali bolje nego od svercera. I na kraju kako od toga nema nista, uzmem od momka koji je isto uzeo u HR, mjesec dana star, garancija 11 mjeseci, za 350 eura (kod nas u BIH). Nije preprodavac, svercer i to mi je drago.

Ne znam kakav problem postoji sa svercerima? Ovo je Apple, gde god i od koga god da si kupio, nosis na isto mesto da ostvaris garanciju koju imas pa imas.
 
Poslednja izmena:
Tvoja stvar, ali si bukvalno na gubitku ako ne kupujes Apple stvari kod svercera.

Em sto dobijas istu garanciju za manje novca, em dobijas uredjaje za zapadno trziste sto je samo po sebi dovoljna prednost.

Moje iskustvo je ovakvo:

- iPhone SE 2016 kupljen preko vipa - kuciste zjapi manje od 1mm iznad ekrana, dovoljno da upada prasina, baterija brzo otisla - za nase/hrvatsko trziste
- iMac 2015 27' 5k, kupljen kod nas u zvanicnoj prodaji - menjali su mu ekran posle par meseci, jer je izaslo dvadesetak stuck pixela - za nase/hrvatsko trziste
- MacBook Pro 13' 2015 - kupljen od svercera - perfektno radi, nikad problemi - za us trziste
- Apple Watch Series 1 - kupljen od svercera - perfektno radi, nikad problemi - za us trziste
- iPad 9.7' 2018 - kupljen od svercera - perfektno radi, nikad problemi - za us trziste
- iPhone SE 2020 - kupljen preko vipa - kuciste zjapi manje od 1mm iznad ekrana, dovoljno da upada prasina, baterija pala na 99% posle 2-3 meseca - za nase/hrvatsko trziste

Imao sam/imam jos Apple uredjaja, ali ovi su najbitniji.

Pisao sam jos pre par godina kakve su recimo razlike izmedju mog MacBooka i istog takvog samo za hrvatsko trziste ili izmedju mog iPhone SE 2016 za nase i iPhone SE 2016 za UK trziste koje ima drugar. Koliko god se ovde pisalo kako nema razlika, razlike su ocigledne, kako vizualno(drugacije nijanse boje, losija zavrsna obrada), tako i u generalnom radu i trajnosti uredjaja.

Jednostavno pri svakom procesu proizvodnje postoji yield. Ono najbolje se salje u slobodnu prodaju na zapad, ono manje dobro se salje kod operatera, ono najgore u slobodnu prodaju kod nas i slicne kvazi-zemlje, a najgore od tog najgoreg kod operatera u tim zemljama.

Vidim da domace prodavnice i gomila nekih njihovih saradnika vode hajku protiv kupovine od svercera i generalno kupovine sa oglasa, ali to je samo zato sto im takva kupovina ne ide u prilog, a ne zato sto vam zele dobro.
Sto je najgore, ljudi se sve vise primaju na tu njihovu propagandu.

Naravno, svako je slobodan da kupuje sta zeli i gde zeli, samo mi je cudan taj neki hejt prema svercerima u poslednje vreme.
 
Poslednja izmena:
Ali S5 nije ekskluzivitet ;)

Postoji grupa kupaca koja ne gleda sta je bolje, nego sta je najnovije.
 
Pošto je izlazak iz zemlje skoro pa nemoguć, da li imate preporuku za prodavca sa KP za Apole Watch? Na PP naravno. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao sat. Prvi utisak: u ovoj plavoj izvedbi da ništa ne radi, samo da izgleda... fenomenalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno