Šta je novo?

Apple Watch

Da li je onaj manj, takodje i tanji?
Da li ima negde slika gde se vide jedan pored drugog?
 
koliko god volim iPhone, Mac jos vise ... sat je cirkus ....ne mogu sebe da zamislim kako setam sa tim na ruci :D :D :D

levo je sat a desno je zajebancija ....i tako gay :D

 
Ово је одличан опис мог мишљења о сату:

[youtube]yioL7MRQvHM[/youtube]
 
Mislio sam da ce pokidati sa satom, s obzirom da su Android satovi sve samo ne gotov proizvod. A oni izbacili nesto sto podseca na prvu generaciju Galaxy Gear...
 
Uvek su pravili lepe uređaje, ali ovaj sat je smešan i ružan , doduše kada se pogleda cena onda je i tužan :)


LG_04_GWATCH_7.png

motobanner.jpg


Ta dva su bolja i lepša pa sami presudidte koliko ...
 
Moto 360 je pravi Svicarac u odnosu na Apple Watch :)
Jeste samo je veća iskorišćenost četvrtastog ekrana i više prostora za pipkanje ima. I ja više volim okruglo ali u ovom slučaju bih morao para dana da probam i jedan i drugi pa da sudim šta je bolje (a ne šta je lepše).
 
Jedino što je meni privuklo pažnju u zadnjih godinu dana i možda malo jače iz Applove radionice, je ovaj zadnji Mac Pro trash mini i to pre svega kao koncept makina. Što se ostalih stvari tiče Apple je uglavnom prodavao maglu, a sa ovim satom će pokušati da nam prodaju i dimne signale. Neka hvala... Apple watch je igračka, iPhone mi se ne dopada, a još manje mi se sviđaju ove mahom šminkerske transformacije Mac os operativnog sistema. Nisam razočaran, ali tu ostaje sve manje mesta da budem oduševljen... žali Bože sirovina (safira) koji će biti potrošen na ove satiće!
 
mislis "potrosen safir" na nesto sto ce trajati max. dve-tri godine za razliku od dosadasnjih satova koji su se nosili po 5-6 godina (naravno, neko decenijama nosi isti sat... :D)




---


2007. mobilni telefon je svako nosio
koliko ljudi znate da danas nose sat?

;)
 


Ako Android satovi dobiju ovaj knob, bice komedije... bolje da ovi sa kruznim displejima stave neki prsten oko ekran pa da njega koristis za navigaciju. Nadam se da Apple ovo nije pokusao da patentira, ipak taj knob kao i prsten koji pominjem postoji decenijama na obicnim satovima.
 
^

Lepo kaze lik, da je zamzung izbacio ovakav sat, sa ovakvim dizajnom, homescreen-om, interfejsom i knobom, koji uz to radi samo sa galaksijama, svi bi pomrli od smeha.

Nigde ne pise dal je vodootporan i koliko? Svi oni fancy live walls i 90% prikazanog sa sve serovanjem otkucaja nema nikakvog real usage smisla, jos ako baterija traje samo jedan dan, pa presmesno. Pa vec sad na gear2 traje 3-4 dana a i vise ako se iskljuci automatsko paljenje ekrana.
 
Ako Android satovi dobiju ovaj knob, bice komedije... bolje da ovi sa kruznim displejima stave neki prsten oko ekran pa da njega koristis za navigaciju. Nadam se da Apple ovo nije pokusao da patentira, ipak taj knob kao i prsten koji pominjem postoji decenijama na obicnim satovima.
Google ima jasnu viziju satova sa Android Wear, ono što je zajedničko za Google i za Apple je i da jedna i da druga kompanija vidi smartwatch kao produžetak smartfona. U principu koncepti i funkcionalnost su veoma slični sa onim što smo videli na prezentaciji Androida L.
Postoje nekakve razlike u načinu korištenja, čitao sam jedan zanimljiv tekst na tu temu. Iako i jedan i drugi sat podržavaju glasovne komande, Google se mnogo više oslanja na njih nego Apple, navodno Apple smatra da korisnici "pametnih satova" nisu baš preterano voljni da npr idu ulicom i razgovaraju sa satom. Takođe ne sećam se da sam video virtualnu tastaturu na Apple Watchu, što je možda i dobra stvar s obzirom na veličinu uređaja, dok je Samsung istu implementirao.
Što se tiče "knoba" (digital crown), ne znam da li će postati standard za pametne satove, ali imam jak predosećaj da će Samsung odmah prihvatiti isti i izbaciti smartwatch sa knobom pre zvanične pojave Apple Watcha
 
moto 360 je zaista odlicnog izgleda, radije bih njega kupio nego ovo sto je apple napravio. ionako ce ovaj koristiti samo par miliona zaludjenika u i oko amerike, a ostatak ce sacekati poboljsanu verziju... za jedno 4-5 godina imace apple dobar proizvod, kad naprave debljinu od 4-5 milimetra i bez tog tockica. stvar je samo u jednostavnom softveru, a njega su sad naklepali na brzaka da ne ispadnu iz trke sa tim wearable meinstrimom. Samo cekam da se pojavi - Siri Edition, bez ijednog dugmeta, a to ce biti kao najvece unapredjenje za zadnjih 100 godina, jer toboze, jel ste ikad videli sat bez knob-a.
 
Google ima jasnu viziju satova sa Android Wear

Jasnu viziju, mozda. Pogresnu viziju, tu bi se mogli sloziti. Mislim da su svi dosadasnji pametni satovi promasen koncept, ukljucujci i ovaj o kome se prica vec godinama. Nadam se da je Apple unutra smestio custom chip za sat a ne kao sto android satovi imaju snapdragon koji je besmislen na takvom uredjaju. Apple-u to ne igra ulogu jer koriste ips ekrane ali zamisli dizajnera koji drzi sareni android wear interfejs na oled ekranu...

Daleko su ovi satovi od gotovog i funkcionalnog proizvoda.
 
Daleko su ovi satovi od gotovog i funkcionalnog proizvoda.

Upravo to. Ovi satovi su planski nedovrseni i na nivou od pre nekoliko godina (mislim na oba OS-a). Jednostavno svi planiraju da izmuzu potrosace mizernim poboljsanjima ovih satova iz godine u godinu i tek u blizoj buducnosti ovi satovi ce biti hw/sw kompletni onako kako su opusteno mogli da budu i ''danas''.
 
Poslednja izmena:
Ajde da ja malo glumim korisnika. Mene intervjuise Apple, Google, neko treci i pita kako treba da izgleda pametni sat a ja kazem sledece: 1) posto menja obican sat mora da jednako dobro prikazuje tacno vreme i da to radi identicno kao sto radi obican sat, po mogucstvu bolje; u prevodu, pametni aspekt i funkcija sata moraju biti odvojene i ne smeju da traju jednako vreme (to je imperativ, bez toga cela stvar nema smisla kao sto realno i nema), 2) trebalo bi da je u stanju da korisniku prenese bitne informacije i da omoguci koriscenje osnovne funkcije mobilnog telefona preko bezicnog protokola, da ne moram da vadim telefon ako me neko zove jer pametni sat ne bi trebalo da bude samo glorifikovani pejdzer koji se nosi na ruci, 3) mora da bude udoban i da ima hardverske karakteristike koje se od takvog uredjaja ocekuju a to su duze trajanje baterije od primarnog multimedijalnog uredjaja tj. smartfona, bolja vidljivost na suncu i jednostavnu navigaciju. Sve ostalo sto zele da dodaju su sekdundarne funkcije koje gotovo nikome ne trebaju (ne, ne treba mi da prikazuje MP4 filmove, ne mora da pusta muziku, necu citati knjige sa njega, ne trebaju mi jbne igrice na satu ffs). Sporski aspekt je kul ali to ne treba svakome, ma koliko fitnes kultura uzela maha. Neka prave specijalne sportske varijante sa senzorima, trakama za one kojima to treba.

Ja sam stvarno ocekivao od korporacije koja je redefinisala nacin koriscenja mobilnog telefona da uradi nesto slicno sa pametnim satovima tj. da ponudi ove gore opisane karakteristike koje po meni imaju smisla za vecinu ljudi. Umesto toga oni su izbacili svoju varijantu promasenog Samsungovog koncepta sa nekim specificnostima koje ne resavaju nijedan od problema. Meni treba sat u koji mogu da pricam i koji ima spikerfon i zvucnik. Ne treba da ima slot za SIM karticu jer komunicira sa telefonom. Kada vidim pametni sat koji to nema, ja vidim pejdzer na ruci. A to ne vredi puno i niko nece zbog toga zameniti svoj sat koji lepse izgleda, duze traje i prikazuje tacno vreme.
 
"Meni treba sat u koji mogu da pricam i koji ima spikerfon i zvucnik."

Ovo je tehnoloski neizvodljivo. Koliki zvucnik treba da ugrade u sat da bi ga cuo dok si na ulici? Pa jedva telefon cujes pored glave.
Pametni sat treba da ima vreme, vremensku prognozu, alarm i podsetnik (sinhronizovan sa telefonom), da vibrira kada stigne neka notifikacija. Sportske stvari i zdravstveni monitor mi uopste ne treba. Cak ni GPS nije potreban (dobija taj info sa telefona) moze da ima kompas zbog eventualne navigacije.
Ali pre svega, baterija... mora da zadrzi funkciju sata nekoliko dana, bez obzira na smart mogucnosti.
 
Nista onda, nek naprave jos jedan modni detalj - Apple Mindjusha ...I mirna Backa. ;)

EDIT: mislim, Apple SMART Mindjusha
 
Poslednja izmena:
Ili jos bolje - Apple Mindjusha Mono EDITION ...a u oktobru uz OSX objave I revolucionarne 100% poboljsane Apple Mindjusha Stereo EDITION.
 
xexe... makrsista ovde najbolje razmislja ;)
Apple Mindjusha - i bez zezanja, pogodio je sustinu!

da odgovorim sam se sebi:
2007. mobilni telefon je svako nosio
koliko ljudi znate da danas nose sat?

ja znam 10 ljudi.

sledece pitanje je kakvi su to satovi? skupi. bar hiljadu $. naravno, neki nose kopije ali opet nose kopije upravo tih satova od hiljadu+ $.

koliko Apple Watch kosta?

pa pocinje od 350$...

a koliko ce kostati zlatni?

---

na jednom zlatnom satu Apple ce zaraditi kao na 50 prodatih iPhoneova. ... ...dok ne izbace verziju sa dijamantima ;)


ovo sto Apple radi nema veza sa moto 360, sljamsung gearom... niko, ali niko od ovih firmi ne moze cak ni da pokusa da udje u svet high-end mode i da se takmici sa Rolexom... a Apple ce upravo to da uradi!
Ovaj grafikon savrseno reprezentuje utakmicu koju Apple najvise voli da igra: 2,5% udela na trzistu vredi kao polovina ukupne vrednosti trzista ;)

EN_Graph_1.jpg


>>> prostudirati ceo tekst o satovima na http://www.wthejournal.com/en/pages/swiss-watch-industry-figures

i jos malo statistike (nista bez Excel tabele :p) http://www.statisticbrain.com/wrist-watch-industry-statistics/
 
Poslednja izmena:
@kovac:
Ja nosim sat, moja supruga takodje, skoro svi na poslu, ... Znam dosta ljudi koji i danas nose satove.
U pravu si za napad na rolex i svajcarce, ali bojim se da im neće uspeti.
 
U pravu si za napad na rolex i svajcarce, ali bojim se da im neće uspeti.

sto se bojis, ja bih rekao da bi se radovao :d :p :party:

sorry, sala mala :) cheers


ali videcemo da li je moje razmisljanje ispravno cim objave cenu zlatnog sata ;)
 
Poslednja izmena:
Sat je hteli to da priznamo ili ne ipak nakit i pokazuje pripadnost odredjenoj klasi. Ovde pre svega mislim na high-end (Britling, Omega, Rolex, Tag Heuer...) i luksuzne satove (IWC, Patek Philippe, Vacheron Constantin...). Mislim da u ove dve kategorije Apple nema sta da trazi jer tu zapravo i ne postoji elektronika niti je njeno postojanje pozeljno. U toj kategoriji vaze neka druga pravila igre i takvi satovi iako nisu precizni (u poredjenju sa jeftinim quartz satom) odlikuju se nekim drugim karateristikama (npr. Patek garantuje da ce izraditi svaki rezervni deo za svoj sat bez obzira kada je napravljen). Prosto takvi satovi ne gube na vrednosti i mogu da ostanu kao nasledstvo. Takodje zbog konstrukcije to su da kazem veciti satovi, nece vam se baterija istrositi nikada i ako se odlazu u drzace predvidjene za njih nikada nece prestati da rade. Upotreba dijamanata osim estetske funkcije ima i funkcionalnu (stavljaju se na pokretne delove u mehanizmu koji su podlozni habanju). Ne verujem da je Apple spreman da udje u tu kategoriju niti da ce tu napraviti proboj. Pre ce nagovoriti korisnike swatch satova (koji po mojoj logici i nisu satovi) kao i mozda mali procenat korisnika mid-range satova da se opredele za tu kupovinu. Naravno prodace oni i odredjeni broj tih 18-karatnih satova ali daleko od toga da ce uzdrmati svajcarsku industriju satova.

Edit:
Takodje u luksuznim satovima se ceni usluga i tradicija. Na primer pri odnosenju Patek-a na servis (mislim da nam je Nemacka jedna od najblizih zemalja) korisnik dobija svoju privatnu sobu i flasu sampanjca dok ceka da pogledaju sat. Ne verujem da je Apple kompanija koja ce da igra na tu kartu.
Ali daleko od toga da je trziste quartz i fashionable satova malo.... Samo kazem da tesko da im je ideja da napadaju vrhunske luksuzne satove, bez obzira na zlatnu varijantu. Treba mnogo vise toga od zlata da bi se tu igrao.
 
Poslednja izmena:
verovatno mislis i na mehanicke satove (one bez baterije), a zaboravi u nabrajanju i cuvenu firmu Zenit :D sve ostalo je na mestu :D I iskreno, meni malo ta prica o ekskluzivnim satovima ne pije vodu. Ovde su da bi dali onima koji ne mogu da kupe te skupe satove "adekvatnu luksuznu zamenu" i da kazu - pa ja bi nosio moj Brajtling od 100.000$, ali ovo je sad kao fensi, pa zato malo furam apple watch edition...
 
Nazad
Vrh Dno