Šta je novo?

AMD’s Next Gen x86 High Performance Core is Code Named “Ryzen”

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
R7 6/12 i 8/16 (ako se ispostavi da nije još jedna "buldožer priča") bi valjalo da se mogu poterati makar do 4.6-4.8GHz 24/7. Ispod toga nema smisla, pogotovo za one koji su jedanput videli na svom ekranu "CPU Speed 5GHz".

Neka oc za oba kod osrednjih primeraka bude 4.5ghz sa normalnim naponom i temperaturama, i svi ce biti vise nego zadovoljni.
 
R7 6/12 i 8/16 (ako se ispostavi da nije još jedna "buldožer priča") bi valjalo da se mogu poterati makar do 4.6-4.8GHz 24/7. Ispod toga nema smisla, pogotovo za one koji su jedanput videli na svom ekranu "CPU Speed 5GHz".
Nema od tih klokova nista, to mozda tek Zen+. Tesko ce ovo daleko iznad 4 Ghz. Namenjeno je ljudima sa i3 i slabijim racunarima, kojih ima dosta hvala Bogu...
 
Po ovim cenama ti sa i3 i slabijim samo mogu da kupe od ovih sto prodaju i3 i slabije da bi kupili Zen, nije ovo bas za sirotinju raju...
 
Neki lik online piše u komentaru da je "spustio i7 6700 na 3.7Ghz i na single thread testu dobio 1847. Ryzen 1888. Ryzen ima malo veći IPC od Skylake."
 
Daj na 2.9 da ne ciganisemo

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kakav oc pa i na stocku 3,9ghz koliko je već je dovoljno za 60fps u svim igricama plus sto ce oko 200+eura biti 6c/12t mnogo bolju od bilo koje i5ce za te pare sa obzirom na ipc kakav se pominje :D

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Kakav oc pa i na stocku 3,9ghz koliko je već je dovoljno za 60fps u svim igricama plus sto ce oko 200+eura biti 6c/12t mnogo bolju od bilo koje i5ce za te pare sa obzirom na ipc kakav se pominje :D

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

60 fps je istorija, danas ljudi igraju cs na 500fps i osecaju da im secka i laguje igra kad padne ispod 300 na 144hz monitoru. Zato je potreban veci OC :D
 
Poslednja izmena:
Ma bice 20 evra... taj 6c/12t ce biti 300+ evra.
 
Pa ako gledas sta je "je dovoljno za 60fps u svim igricama" ajde da svi uzmemo neki Pentium ili I3 i gotovo[emoji1]

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
60 fps je istorija, danas ljudi igraju cs na 500fps i osecaju da im secka igra kad padne ispod 300. Zato je potreban veci OC :D
Čoveče kakvih crnih 500 pa ja jedva imam 300fps sa 4690k/gtx970 na ultralow sa 1920x1080 ! :D
OC ne znači nesto daje mi 1,2fps razlike sa 3,9ghz vs 4,7ghz
Zasmeja me...[emoji23]
Kod tih esport igrica moze značiti vise od 60fps ali na ostalim ne a posebno sto vecina nas ima 60hz monitor !

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
I gori, gori kao buktinja...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sve je ovo lepo, ali zna se koja je i da postoji samo jedna official kombinacija pravog PC Master Race - Intel/nV

triggered :d
 
Crvena masina-jedina masina! [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Počelo je počelo
2ai7b4.jpg
 
Apsolutno.
 
Cak i da bude dobar CPU cemu se nadam, nazalost ne moze nikako da bude full crvena masina kada im je najjaci GPU rx 480 :/
Moras zeleni GPU ako hoces full gaming komp da se igra bez smanjivanja slajdera :D
 
Za full hd 60hz gaming 4/8 Zen i rx 480 bice sasvim dovoljni, ne mora da svaki slajder bude na maximumu [emoji14]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
MORA :p
Plus meni je 1080p previse mutnjikava na 4k TV-u, 1440p optimum :D
 
Čekajte da izađe KC: D... Biće 45fps na 1080p san snova i to na top mašinama, na medium.
 
Poslednja izmena:
Videcete vi kad izadje Raspberry pi 4 oc7,62GHz, ima da ima 1000fps u 4K (ovo K ne znaci sto i malo k[emoji16] ).

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nisam odusevljen ponudom jeftinijh ploca, nesto tipa 8 faza na b350. To bi trebalo da vozi 125 ili 140W opusteno (iskustvo sa 870 AMD ploca), a da ne kosta previse.
Razumem I trziste za x370 sa 12-faznim napajanjem, ali za 95% kucnih overklokera je bikovsko ovno TM I nad ubistvo (C), retko ko kuci gura 250W na procesoru.

Nece ovo biti sirotinjska ponuda nikako, tek nesto jeftinija od intela.

Zarad svih se nadam da gresim.


edit:
A ako bude dobra ponuda, I Intel ce morati da odgovori, pa moze da se desi da se opet pojave oni otkljucani BIOSi za overklok non K procesora :).

Interesantna vremena...
 
Poslednja izmena:
Nece ovo biti sirotinjska ponuda nikako, tek nesto jeftinija od intela.

Zarad svih se nadam da gresim.

To se znalo od starta, stvarno ne razumem ljude koji su mislili da ce AMD ponuditi i5 za 100 evra. Takodje, nece svi OC masine, moci ce da prodju i jeftinije ploce (uz Intel smo i zaboravili na OC), sve u svemu bice mali napredak, steta sto dolazi u vreme kada je memorija duplo skuplja tako da ce opet to doci na isto...
 
Memorija je duplo skuplja jer dolaze procesori i bagra je namirisala navalicu na Kaby lake/Ryzen, po meni ove price da je nestasica zbog telefona i slicno ne piju vodu.

Elem, 4/4 sa konkurentnim jezgrom za 120-130e je po meni sasvim ok buy, s obzirom da i5 kosta 40-50e vise od toga, a Zen ide otkljucan.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno