Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Ma jok, to kada bih imao bolje hladjenje, 4.6 je bio plafon ja mislim, temp skoro 90 u linx :)
Cip je definitivno dobar, da je bolji prenos temperature, mogao bi razne rekorde da obori :-D ali neka, delid necemo :)
 
Poslednja izmena:
Hajde onda da se menjamo, evo ti moj pa ga drži na 4.5, a daj mi taj da ga skalpiram i pržim na 5.0! :d
 
ma mogu ja moj da drzim i na 4.6 bez problema, igre ne idu preko 58 :)
 
Pa znam, isti napon treba tvom za 4.6GHz kao mom za 4.5GHz. :)
 
Ma jok, to kada bih imao bolje hladjenje, 4.6 je bio plafon ja mislim, temp skoro 90 u linx :)
Cip je definitivno dobar, da je bolji prenos temperature, mogao bi razne rekorde da obori :-D ali neka, delid necemo :)

Navrati da ga koljemo, da vidimo dokle zver moze da ide :d Moj jos uvek lepo radi na 4,4GHz i 1,360V :D Nece preko 68C ni u jednoj igri na min rpm :)
 
Ja ne mogu da verujem da postoje tolike razlike od procesora do procesora...
Ma neka, klanje preskacem :-D
 

Dok ne ide preko 90C dobro je. VEc ako dotakne 95C, mora jaci hladnjak, na 100C throttle a mozda i ranije pocne, ali do 90C je okay za prime 95 AVX2 small fft :)
Hyper 212+ moze da ohladi i5-4670K do 1,28V u prime 95, posle postaje kriticno. Na DC su navodno opravili tu pastu, tacnije silikon, ali nesto im ne verujem :d Kada ga prikoljes, odna je i Hyper 212+ previse, onda ti je samo problem dokle si spreman da teras napon, a meni se ne ide preko 1,360V za svaki dan da bih dobio 4,5GHz ili vise. Mnogo je :D
A u normalnom radu gledaj da ti ne ide na duze staze preko 75-80C. Ja moj bar tak odrzim :)
 
ja mislim da je sve preko 1.3 bespotrebno silovanje procesora.... ali dobro,ko hoce da ga rkce 3 godine i onda da ga menja,neka ga dize koliko hoce :) i to sve da bi se dobilo neprimethin 100mhz,mozda i manje :)
 
1.22 na 4.6ghz, temp u igrama ne ide preko 67c a u prime95 78c.

Mislim da tih 200-300mhz.. nece pokazati neku veliku razliku.
 
To ti je to, odlicno, mada mi temp u igrama malo visoka...
Meni nikad ne predje 60
 
ja mislim da je sve preko 1.3 bespotrebno silovanje procesora.... ali dobro,ko hoce da ga rkce 3 godine i onda da ga menja,neka ga dize koliko hoce :) i to sve da bi se dobilo neprimethin 100mhz,mozda i manje :)
Ja bih već sad da ga menjam, smorio me, koje crne tri godine... :d
 
PA gde ces prije :d Ja nameravam moj da arcim bar do 2016. a onda cu od njega da napravim neki HTPC, da ga spustim do daske, i neka sljaka u dnevnoj sobi :) A do tada bi trebalo nesto konkretno da izadje, sigurno cu uzeti neki i7 ili vec sta bude bilo :)
 
Radi se o tome da kad utvrdim OC mogućnosti, ja bih odmah da menjam, a to je zato što mi posle ničemu ne služi i ne treba mi ta snaga, jednom sam napisao negde ovde na forumu da mi Celeron G1820 realno zadovoljava potrebe(YouTube, surf, office). :)

Nit sam neki gamer, prošlo me, ostarilo se, nit radim nešto profi za novac na mašini, jednostavno volim OC, hardver generalno i testiranje mogućnosti istog. To traje već nekih 3-4 god. Tako da mi dosta puta dođe da prodam sve i sklepam neku kantu za surf i prekinem bacanje para na hardver koji mi ne treba.

Postoje dva izbora, da kupim 4790K da ubijem vreme do Broadwell-a ili da prodam ovo što imam i sklopim krš do 20k dinara i zaboravim ono što me čini srećnim. :D Pa evo sad kad razmislim, promenio sam 5 procesora, 4 ploče i 6 grafičkih za proteklih godinu i nešto dana - *****izam... :)
 
Poslednja izmena:
Meni je sladji put do tog overkloka nego da ga koristim, da izvucem maksimum iz njega :) Jer realno i Phenom II 955BE moze da radi sve sto ja igram sa preko 60FPS-a na ovom monitoru, koji nije menjan bas iz tih razloga, sve pare otisle na OC hardware :D
 
Kolos/Ivica jel bi hteo neko od vas da mi baci printscreen biosa sa settingsima, ja se nerviram ili sam ubo uzasno los batch ili sam negde omasio u podesavanjima. Nece na 4.6ghz i 1.2V da drzi stabilno, bootuje windowzu ali cim mu bacim neko opterecenje ode u 3 lepe sargarepe :(
 
Pa dizi voltazu, retki su koji rade sa 1.2.
moj je ultra redak :-D
Saljem sliku kad stignem kuci, oko 10h
 
Pa dizi voltazu, retki su koji rade sa 1.2.
moj je ultra redak :-D
Saljem sliku kad stignem kuci, oko 10h

Asusovci su rekli da ako oce da bootuje u win sa tom voltazom na 4.6ghz imas proc u boljih 50%. S obzirom da je ovaj tu nesto malo nestabilan bice da je tu neki prosek izgleda. Ali cisto da vidim ostala podesavanja mozda sam omanuo negde. Zahvalujem unapred :)

Edit: koje su ti temperature idle/small FFT na toj voltazi? ako ga drzis na 4.6. Ja tek sad nakacih ovaj Cryorig R1 ultimate, stavio njegovu pastu reko kao ajde, iako sam imao MX-4. Nesto mi vruc na 1.2V pri small FFT dodje do 83 stepena, mada mozda pasta jos nije legla dobro.
 
Poslednja izmena:
Asusovci su rekli da ako oce da bootuje u win sa tom voltazom na 4.6ghz imas proc u boljih 50%. S obzirom da je ovaj tu nesto malo nestabilan bice da je tu neki prosek izgleda. Ali cisto da vidim ostala podesavanja mozda sam omanuo negde. Zahvalujem unapred :)

Edit: koje su ti temperature idle/small FFT na toj voltazi? ako ga drzis na 4.6. Ja tek sad nakacih ovaj Cryorig R1 ultimate, stavio njegovu pastu reko kao ajde, iako sam imao MX-4. Nesto mi vruc na 1.2V pri small FFT dodje do 83 stepena, mada mozda pasta jos nije legla dobro.

Te temperature sa tim naponom postize Hyper 212+, nesto ne valja tu. Stavi MX4, proveri je li lepo legao. Gledao sam recenziju tog Cryorig-a i deluje kao dosta bolji hladnjak od Hyper 212+.
 
Ma nije bas nesto malo nestabilan,ako puca odmah :D
Digni to na 1.25,pa spustaj polako...

Idle mi je oko 30 stepeni. Linx ode i do 95 sa zatvorenim kucistem,ali testirao sam ga sa otvorenim,tada je 90 plafon (samo jedno jezgro pipne nekad),a i zavisi koliko je soba hladna. To je 1.19v
Sada ga drzim na 1.115v na 4.4hgz.


edit:
ustvari ne,pomesao sam,to 90 i 95 je islo kada sam probao vecu voltazu,kretao sam sa 1.25 cini mi se.... posle je bilo nize,ali se ne secam bas :)
 
Poslednja izmena:
Te temperature sa tim naponom postize Hyper 212+, nesto ne valja tu. Stavi MX4, proveri je li lepo legao. Gledao sam recenziju tog Cryorig-a i deluje kao dosta bolji hladnjak od Hyper 212+.

Ne znam za ovu koliko vremena treba da prodje dok ne postigne pravi rezultat, znam za MX-4 da treba oko 48h samo. Nije uopste u istoj klasi sa hyperom tako da je i meni bilo cudno sto je tako topao.

Nesto malo nestabilan u windowsu (ne pricam o opterecenju) po njima ako udje u windows uopste imas proc u boljih 50%.
 
Poslednja izmena:
Trenutno sam na 4.5ghz ali nije 100% stabilan. Jednom mi je pukao na OCCT testu. Small fft je radio 20-ak min bez problema.

Vcore voltage: 1.15V
cache sam stavio na stock 35 i voltage 1.075V
input voltage na 1.5V ... probacu sa malo vise 1.6V-1.7V
 
evo slike sto sam obecao...
ovo sto pise da je na 1.1v,to je zato sto kad stavim na adaptive mod, u winu mi pokazuje za 0.015 vise... Na fixed sam dosao do min 1.115 da je perfektno stabilno,tako da sam i adaptive spustio na 1.100 i isto je kao fixed na 1.115 :)

IMG_20141120_122606.jpg
IMG_20141120_122625.jpg
IMG_20141120_122651.jpg
IMG_20141120_122705.jpg
 
Hvala puno! Definitivno treba da povecam input voltage, posto na default clocku i auto settingu ploca stavi 1.76V, a ja sam stavljao manual oko 1.6V
 
Pre bih rekao da treba da povećaš vcore. I meni je input voltage manual 1.65 u kombinaciji sa vcore 1.196V za 4.5GHz.

Što niži vccin(input voltage), manje se greje naponska.
 
Poslednja izmena:
Pre bih rekao da treba da povećaš vcore. I meni je input voltage manual 1.65 u kombinaciji sa vcore 1.196V za 4.5GHz.

Moze biti, mada me buni to sto na stock clocku ploca daje 1.76V na input voltage, a ja za 4.5ghz jurim sa 1.65V.
 
I još nešto, koristite LinX 0.6.5 sa XtremeSystems foruma. Redovno izbacuju nove verzije "with latest Intel Linpack binaries". Inače, nešto manje greje CPU i manje daje GFlops-a za isti klok u odnosu na neke druge verzije koje mogu da se nađu na netu, ali koga je briga, testiramo stabilnost.

Evo linka od teme: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?201670-LinX-A-simple-Linpack-interface
Naravno, na poslednjoj strani potražite nove verzije. :)
 
Nazad
Vrh Dno