Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

4.8 na 1.3V, drop na ovo sa slike. Rade stabilno igre po 4-5 sati kad igra žena Assasin creed BF ili Krizu 3. Ja sam happy, možda za vikend vidim da li hoće da primi niži napon. Ulazi inače i sa 5GHz u win, no, to je mnogo :)
 

Prilozi

  • 4.8GHz..PNG
    4.8GHz..PNG
    426.3 KB · Pregleda: 135
Mnogo dobru seriju smo zaredali, lagano idu prkeo 4,5 sa relativno malim naponima.
 
Planiram da stavim i5 4690k na maxiumus vi hero, a da i7 stavim na maximus vii formula.

Da li moze mala pomoc, sta sve treba da se pogasi i namesti na plocama za oc jednog i drugog cpu.

Nisam imao iskustvo sa asus rog plocama.
 
Napisao sam par strana unazad, ne mogu sad da trazim da vidim :-D
 
Napisao sam par strana unazad, ne mogu sad da trazim da vidim :-D

Ah, thx. Nije isti batch :-( moj je L422B765 . Nisam nigde mogao da nadjem da jos neko ima doticni.
Videcemo do ponedeljka kad mi stigne cooler, pa kacim rezultate :)

Edit: nadjoh tipa sa 4.6ghz @ 1.2V isti batch. Ima nade da je pristojan :)
 
Poslednja izmena:
Moj primerak takodje nije los. Iz prve sam ubo 4.5ghz i 1.2v. Do sada ni jedan BSOD :) Imam Noktua kuler pa ne znam da li da idem jos na gore s obzirom da nije vodeno. Moguce da bih mogao i da smanjim napon, ili mozda i dobijem 4.6ghz sa istim. Temperatura za sada max 68C. Kada ga uporedim sa starim 4670k koji je isao na 4.1ghz 1.2v ,ovo mu dodje kao premija :) I nema vise onih dosadnih AVX spajkova.
 
Sa srecom da te sluzi, a gledajuci razvoj modernih igara ima da potraje koliko je 2500K trajao do sad. :d
 
Proabj sam,to zavisi od procesora.Mislim da ne bi trebalo vise od 1.3v
 
Kako kome,nema pravila nekog,ali velike su razlike (po 0.1 i vise)
 
Jel mogu na blic da pitam za preporuku za najjeftiniju ploču sa 8 phase naponskom za stabilan overklok i5-4690k. Gledao sam Asus Z97-A, kakva je ona? Ima li nešto jeftinije? Hvala. Razmišljam i o AsRock Z97 Pro4, ona ima 6 phase napajanje. Da li je to dovoljno za nekih 4.5 GHz, ako ubodem procesor naravno.
 
Poslednja izmena:
Jel mogu na blic da pitam za preporuku za najjeftiniju ploču sa 8 phase naponskom za stabilan overklok i5-4690k. Gledao sam Asus Z97-A, kakva je ona? Ima li nešto jeftinije? Hvala. Razmišljam i o AsRock Z97 Pro4, ona ima 6 phase napajanje. Da li je to dovoljno za nekih 4.5 GHz, ako ubodem procesor naravno.
To su sasvim ok ploce, OC ce najvise da ti zavisi od samog procesora, ploce su skroz kvalitetne za takav OC koji ti hoces. Za nesto bas ekstremno trazi se jaca ploca ali opet ni tad ti nije zagarantovano da ce to raditi na bas visokim klokovima.
 
Hvala puno na odgovoru. Znači mogu da se zadovoljim sa AsRock Z97 Pro4 i da molim Boga da ubodem proc koji je raspoložen da ide na recimo 4.5 GHz. Ta ploča sa svojom 6 phase naponskom će izdržati overclock do 4.5 GHz? Lupio sam ovo za 4.5, ali to mi je okrugla cifra, preko toga svakako ne bih terao proc, znači samo ako ploča neće da svisne na takvom overkloku.
 
I jos jedna bitna stvar - dobro hladjenje, naravno preporuceno je da se ne prelazi 1.3v za jezgro ali to je tvoj izbor, zavisi zasta ces koristiti komp i koliko ces ga opterecivati.

Evo i linka sa detaljnim objasnjenjem sa brojem faza skoro svih Z97 ploca:
sinhardware.com/images/vrmlist.png
 
Poslednja izmena:
hvala puno za link. imam noctua-u u12, ne bih prelazio 1.3v svakako, pa dokle dogura. iskreno u početku ga ne bih ni klokovao, jer ima dovoljno firepower, ali za jedno godinu/dve će trebati, pa da imam ploču koja bar može...
 
hvala puno za link. imam noctua-u u12, ne bih prelazio 1.3v svakako, pa dokle dogura. iskreno u početku ga ne bih ni klokovao, jer ima dovoljno firepower, ali za jedno godinu/dve će trebati, pa da imam ploču koja bar može...

Uzmi asrock z97 extreme4, ona je najbolja ploca od tih jeftinijih, imas poredjenje na tomshardware.
 
Hm.... Nasao sam AsRock, ali Extreme 3, ne znam sad koja je razlika, moram da pogledam... Hvala :)
 
Hm.... Nasao sam AsRock, ali Extreme 3, ne znam sad koja je razlika, moram da pogledam... Hvala :)

Mislim da su sve te extreme ploce pravljene od istih delova samo se razlikuju u dodatnim opcijama. Tipa vise USB-ova, vise PCI-E slotova, mislim da trojka nema podrsku za 2-way SLI ali nemoj me drzati za rec, nisam 100% siguran.

Edit: ipak extreme3 ima losiju naponsku sa samo 4 faze.(sa doublerom), dok extreme4 ima 6. I jos neke stvari su bolje na 4-ci, vidi ako mozes da je iskopas.
http://www.asrock.com/mb/compare.asp?SelectedModel=Z97+Extreme4&SelectedModel=Z97+Extreme3

Au ala su nabiflali cenu extreme4-ke. Izgleda se prodavala dobro, pre 2 meseca je bila za 25e manje... ima je kod nas, ali skupa. Za te pare bolje da uzmes sabertooth 2 ili dodas jos malo i uzmes Hero.
 
Poslednja izmena:
Extreme 3 ima 8 phase naponsku, barem tako pise na njihovom sajtu... Pro 4 ima 6 phase naponsku, ne znam odakle ti da Extreme 3 ima 4 phase.
 
Extreme 3 ima 8 phase naponsku, barem tako pise na njihovom sajtu... Pro 4 ima 6 phase naponsku, ne znam odakle ti da Extreme 3 ima 4 phase.

Zato sto nema pravih 8 faza. Ima 4 sa doublerom, koji duplira i oni to zovu 8 faza. Iako je daleko od realnih 8 faza. Znaci za vecinu asrock ploca prepolovis ono sto napisu.
 
A sta je sa ovim plocama koje imaju 4 faze? Nije valjda da te imaju dve -.- Ili ova Pro4, za nju pise da ima 6. Jel to u stvari 3? o_O
 
Poslednja izmena:
Nije lose ako imaju dubler faza. To cak imaju i neke bolje ploce, bitno je samo da su digitalne a ne analogne. Koga interesuje ima detaljan info o skoro svim plocama na linku iz mog proslog posta.
 
Za oko 15 hiljada mislim da je ok ova Extreme 3, ali cu vrlo verovatno da prelomim na Sabertooth Mk2
 
Nije lose ako imaju doubler, ali je uvek bolje da imaju pravih 8 faza npr. Doubler imaju skupe ploce sa pravih 6-8 pa ih duplira na 12-16.
Sve asrock ploce su analogno/hibridne, nemaju digitalni VRM za razliku od asusa koji na svim ima digitalni samim time i precizniji.

Vecina ploca nema doubler, da kazemo nekih 70% nema. Jedini nacin da znas koja je zapravo dobra je da pogledas listu kao sto je DoX preporucio i vidis stvarno kakva je naponska, pogledas chokes i mosfete itd.

Ta extreme3 bi trebalo da kosta u vrh glave 12.000, ako je 15.000 ni u snovima. Uzmi za malcice vise sabertooth i miran si. Pro3 i pro4 ploce su slabe ploce, ono najosnovnija budzet varijanta koje nisu za OC.

Okacio sam i ja listu negde sa overclock.net, gomila Z97 ploca sta imaju na sebi.

Edit: http://cdn.overclock.net/0/07/071b2d45_1.png

evo i linka, mislim da ovde ima malo vise Z97 ploca nego na sin-u, ali nisu davali ocene.
 
Poslednja izmena:
Nista onda, Sabertooth i kraj. Ona je oko 17000. Hvala svima :)
 
4.3 sa 1.136 temp u prime 62c
4.7 sa 1.281 temp u prime 74c
 
Kolko vidim, iako nisam bio zainteresovan toliko za oc rezultate, uken*ao me najbolji proc na forumu :-D drzim rekord, jea :-D
 
Red bi bio da probaš 4.8 i 5.0GHz. Za 4.8GHz cenim da tvom primerku treba oko 1.3V! :)

Moj za stabilnih 4.5GHz traži 1.196V, za 4.7GHz 1.35V. Max je nestabilnih 4.8GHz. Na 4.9/5.0GHz neće da se probudi bez obzira na napon i ostala čačkanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno