Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Stavio sam na adaptive mod, sad mi u winu pokazuje 1.125 a skace i do 1. 135... Offset je na 0.001. A kada stavim na - 0.001 onda ono IA pise nesto ogromno, tipa 3.xx V :-D
Zar ne bi trebao adaptiv da mi radi na max 1.115 ako sam tako podesio... Inace, normalno smanjuje na 0.xxx...
 
@ivica
Nikad nece da ti bude potpuno isti napon kao u biosu, ali probaj da stavis CPU Input Voltage na 1.7V, ili probaj da smanjis vcore sa 1.115 na manje...
 
na override je bio isti bios i win,tako da sam sputio u biosu adaptive na 1.100 okruglo (na 1.095 blue screen posle 35 minuta linx), prosao linx sat vremena, prijavljuje u winu 1.115, znaci kao i pre... :) Cpu input je vec bio 1.7...
to je to,nasao sam mu foru... ne znam samo da li da pokusam 4.5 ili 4.6,zanima me samo koliki ce mu napon trebati... Kako god,neka ga ovako nekoliko dana,pa ga vracam na def,ili na 4.0ghz... nije mi potrebno ovoliko,to tek za godinu-dve :)
 
Poslednja izmena:
Probao sam koliko mu treba za 4.6ghz. Posle 35 minuta linx puca na 1.185v, posle 55 minuta na 1.188, trebalo bi da na 1.190 (+0.002 maks) bude ok... Nije to mnogo za 4.6ghz?
 
Poslednja izmena:
Probao sam koliko mu treba za 4.6ghz. Posle 35 minuta linx puca na 1.185v, posle 55 minuta na 1.188, trebalo bi da na 1.190 (+0.002 maks) bude ok... Nije to mnogo za 4.6ghz?
To je super za 4,6GHz :) Tek je Intel sredio stvar sa 4670K, sto se tice napona potrebnog, dok je onaj silikon sto vezuje IHS i dalje njesra :D
Sutra da vidim sta mom treba za 4,6GHz, nece biti Linx-a, ali ce x264 da radi testiranje zbog temperatura na Hyper-u.
 
Iskoristi hladno vreme, stavi komp blizu otvorenog prozora i probaj linx :-D ja ovo kad sam probao na 1.25v,otvorio sam kuciste i terasu... Ali opet islo na 100c tako da sam prekinuo :-D a u sobi ledara, temp ssd-a 15 stepeni xD proc na idle 22 :-D
 
Meni je sad na sobnoj od 20C idle temp 24C :D
 
Meni oko 26, kada ga bas ne diram neko vreme, u normalnim uslovima. Ono 22 je bilo idle posle ili pre testa, da sam ga ostavio pola sata da ga ne diram, otislo bi nize sigurno :-D
 
Negde sam procitao da su kao bolje birani primerci kod overclocka za 4790k nego za 4690k, mada mislim da to nema veze. Ima li ko jos 4790k i kako mu se pokazao kod oc-a? Temp, max clock, vcore?
 
Negde sam procitao da su kao bolje birani primerci kod overclocka za 4790k nego za 4690k, mada mislim da to nema veze. Ima li ko jos 4790k i kako mu se pokazao kod oc-a? Temp, max clock, vcore?

Ja sam bas citao da apsolutno nema veze. Da je apsolutno random kao i za 4670k. Neki idu do 4.6 max, neki hoce i do 4.8ghz. Mislim da je bilo na anandu, uzeli tipa 5 komada i testirali i potpuno razliciti naponi na razlicitim frekvencijama.
 
Bilo bi dobro kad bi imali iskustva ovde sa foruma po 5 clanova jednog i drugog procesora ;) U odnosu na prvu generaciju haswell-a svakako ima pomaka u vidu oc-a.
 
Bilo bi dobro kad bi imali iskustva ovde sa foruma po 5 clanova jednog i drugog procesora ;) U odnosu na prvu generaciju haswell-a svakako ima pomaka u vidu oc-a.

Unazad nije moglo :) Isli su unazad jos od sandy-a :)
 
Definitivno jedan od gorih i5-4670K primeraka, moj sa 4,4GHz, 3,8GHz cashe i 1,320V stabilan 20 krugova Limx, ali vidja 100C. Ovo vam je polazna tacka :)
 
Definitivno jedan od gorih i5-4670K primeraka, moj sa 4,4GHz, 3,8GHz cashe i 1,320V stabilan 20 krugova Limx, ali vidja 100C. Ovo vam je polazna tacka :)

Da, tih 1.32V napona za tu frekvenciju je kriminalno.
 
Meni kazes, dokle sam ja morao da idem da bih video tih 4,4GHz :D
 
MA nisam se ni baktao oko OC kada sam ga uzeo, jer je na stock bio duplo brzi od Phenom II 955 na 3,8GHz, ja bio prezadovoljan u oktobru 2013. :) Kasno Marko na Kosovo dodje :D
 
Moj se budi i na 4.8GHz i radi stabilno na 1.34V u Winu, ali neću da ga mučim i testiram, pa je ovo setup za 24/7. U mejduvremenu sam mu našao sweetspot na 1.22V na 4.5GHz ;)




 
Pa pusti bar neku igru ili nesto, ne mora da se przi sa linpackom ili AVX2.0, cisto ddvidimo temp. Mozes bar Cinebench R15 da pustis :)
 
Ovaj kod mene stabilan na 4.7ghz, 1.22v, za 4.8ghz mu treba 1.264v, ali nisam isprobavao da li je potpuno stabilan na tom naponu. Terao sam ga i na 5ghz za win, ali mnogo velike temperature, nabija 100c pod opterecenjem, mozda bi neko opako vodeno moglo da ga ohladi. Tako da mi je neki sweetspot 4.7ghz i niske temperature koje ne prelaze 65c u winu pod opterecenjem.
 
Ovaj kod mene stabilan na 4.7ghz, 1.22v, za 4.8ghz mu treba 1.264v, ali nisam isprobavao da li je potpuno stabilan na tom naponu. Terao sam ga i na 5ghz za win, ali mnogo velike temperature, nabija 100c pod opterecenjem, mozda bi neko opako vodeno moglo da ga ohladi. Tako da mi je neki sweetspot 4.7ghz i niske temperature koje ne prelaze 65c u winu pod opterecenjem.
U tom slucaju, ja stupam na scenu :D
 
Da pomocu kondezatora skines temeperature 20c :D
Konkretno skidanje crnog silikona koji sprecava dobar kontakt IHSa i jezgra, i naravno CLP tretman. Dok on u normalnom radu kao Crysis 3, BF4 ne vidi ni 60C sa min brojem obrtaja cpu venta., sto je fenomenalno.
 
Nazad
Vrh Dno