Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

A to 9C potice od cinjenice da mi dva jezgra traze nizi napon od druga dva za isti posao. Moze fino da se vidi u Ai Suit i Aida64. Probacu danas manual Vcore 1.3V za 4,4GHz i 20 krugova linxa i bar prvi pass prime 95 small i large fft.
 
Poslednja izmena:
@Kasa5033

Sad videh da imaš 16Gb RAM-a - bačene pare ako komp koristiš samo za igranje. Za vrednost drugog kita si mogao da kupiš dobar kuler ili za još malo više para neki solidan 1080p monitor...
 
@Kasa5033

Sad videh da imaš 16Gb RAM-a - bačene pare ako komp koristiš samo za igranje. Za vrednost drugog kita si mogao da kupiš dobar kuler ili za još malo više para neki solidan 1080p monitor...
To me je vise kolega podsecalo, ali sta je tu je. Taj kit je kupljen na akciji pre 2 godine. Bio je oko 11K ja mislim, i vise sam bio posandrcao od nedovoljno memorije za CoH 2 pa sam uzeo da se izivljavam sa 16GB na Phenom II 955BE, a sto se tice hladnjaka on ima bar 3 godine u sebi i nisam ni znao da ce Haswell ovoliko vise da se greje od Phenom-a :D Ima da furam 16GB do Skylake-a, a za posle me zabole, jer ce opet moci lepo da se proda 16GB.
Inace evo jedan guide za OC Haswell-a (i posle se ja pitam zasto mi daje error Linx sa 1,344V Vcore i 4,4GHz, a nema BSOD-a):
http://www.overclock.net/t/1411077/haswell-overclocking-guide-with-statistics
 
Poslednja izmena:
Pratim tu temu od samog početka. ;)
 
Pazi kada mi na 1,3V puca prime i Linx posle minut na 4,4GHz onda mi ponestaje ideja, a nema BSOD-a ?! VCCIN je 2.0V, memorija na def, jedino ovaj UNCORE posto sam ga ostavio na auto moguce da ga ploca nasvira i vidim ja da je napon za Vring bus na 1,328V. Vidis to sad prevideo :D
 
Ma bez 5GHz-a nista. :D
Salim se, Haswell je stvarno los po pitanju oc-a, jedan od najlosijih ako ne i najlosiji. :D
 
Poslednja izmena:
Ima mnogo petljanja i dosta promenljivih, prava nauka ti treba za stabilan i visok oc, jos ako memoriju guras preko 2000MHz. Zato cu sutra dobro da prostudiram onaj guide i da probam opet.
 
Ja sam danas probao sledeca podesavanja:
core 44x = 4400MHz
cashe 34x ( radi sigurnosti)
VCORE 1,290V (stvarni VCORE u OS-u je 1,328V) a u HW Monitoru VCORE iz biosa je zapisan pod VID
VRing 1,280V
VCCIN 2.05V
XMP 1600MHz ( probao i na auto, ali nema uticaja)
LLC lvl 8 ( ovo da ustabili VCCIN)
C state disabled
EIST Enabled
Trubo Enabled
I sa tim podesavanjima Linx i prime 95 V28.5 mi daju greske, popucaju dva-tri jezgra, ali nema BSOD-a. Cinebench mi daje nizi score nego na 4,2GHz iliti 636CB umesto 656CB na 4,2GHz. Nisam jos testirao sa Firestrike i 3DMark 11, ali ovo me buni zesce. Pa dokle moram napon da teram da bi izasao Linx bez greske, samo sto ranije kada bi bacio gresku ide auto BSOD 124 ili 101, a sad samo greske, znaci ili sam blizu ili nesto zesce nije u redu :(
 
Izracunaj procentualno koja je razlika izmedju izmedju 4.2 i 4.4 i odustaces od tog gubljenja vremena :)
 
Nije tobitno, nego sto CPU sad tera inat, a ja to ne podnosim.
 
Meni je najcudnije sto si ti svesno kupio procesor za koji se zna da se tesko klokuje... I pokusavas na sve moguce nacine da izvedes nesto sto je nemoguce, osim ako nije u 5 posto perfektnih primeraka... Jos i djavolu dusu da prodas, pa ce ti mozda omoguciti jos 100mhz gore, stabilno...
 
Ja bih bio srecan da je on u prvih 50%, a to je oko 4,5GHz sa 1,25V, dok moj spada u donjih 2% krive gde izvlaci 4,2GHz sa 1,25V. Ja samo zelim da otkrijem da li ja negde gresim, da li ploca brljavi, je li BIOS okay, da nije napajanje, mozda je memorija ? I naravno nisam covek koji hoce da se preda, sve za pobedu, iliti 100MHz vise. Najnoviji BIOS skinut, znaci okay. Napajanje kacio za drugi komp i ono je super. Memoriju sam vrteo skoro 24h Memtest86 i to sve prodje kao po loju. Plocu jedino ne mogu da testiram, ali ona dodaje jos 0.044V na sve moje napone, tj. tako ih bar HWInfo cita i kazu da to rade na Haswell platformama. Jos je osta CPU koga sam i zaklao, ali slaba vajda. I kada sam ga kupovao pre godinu dana kada je skoro bio izasao, dobar deo ljudi je uspevao da izvuce bar 4,5GHz, sad ja sto sam dobio djubre od CPU to je druga stvar :/
 
Ma samo kazem da mi nije jasno sta pokusavas da postignes? Dao si 200e na nesto, svesno mu sj*bo garanciju odmah, osakatio ga, sada ga drndas nenormalno, mucis i ostale komponente...Sve to da bi dobio par brojeva vise u nekom testu... A u realnom radu NISTA, moze samo gore da bude... Ako si toliko zagrizen za to, kupi fx i dusu mu vadi, citaj velike brojke na ekranu i eto...imas zadovoljstvo od velikih brojeva...
Zna se sto se kupuje i5....
Pravis neku nauku od toga tebra, kao da je ko zna sta.... I to sa najgorim procom za klokovanje...
 
Poslednja izmena:
Probam suta poslednji put. Ako ne more, onda ga stavljam na 4,2GHz, palim sve power save opcije i neka radi tako jos 2 godine i svi srecni :)
 
Pa realno :) on ionako krca sa tih 4.2, radice odlicno godinama...
Meni stigao danas, sa sve plocom i memorijom, ali nemam vremena da povezujem narednih 10 dana... :-(
Ne planiram da klokujem neko vreme, a i kada budem klokovao, necu mnogo... :-D
 
Pa realno :) on ionako krca sa tih 4.2, radice odlicno godinama...
Meni stigao danas, sa sve plocom i memorijom, ali nemam vremena da povezujem narednih 10 dana... :-(
Ne planiram da klokujem neko vreme, a i kada budem klokovao, necu mnogo... :-D
Sta neces mnogo, ako moze dusu mu uzmi, tj. bar vidi dokle ide sa 1,25V cak i 1,3V ti je dobra granica.
Opet ja pocinjem :D Sta si uzeo za plocu i memoriju ?
 
Ma videcemo, kad bude bilo potrebe za tim :)
asrock z97 fatal1ty killer, corsair vengeance 2x4 1600 cl9, thermalright hr02 macho, asus r9 280x, crucial mx100 256gb, corsair cs550m.... Eto kompletno :-D
 
Sve ekstra komponente :) Uzvini Kolos sto ti zatrovah temu sa off.
 
@ivicanikolic34

Jesi li kupio 4670K ili 4690K? Inače, sviđa mi se izbor komponenti, neka te mašina dobro služi. Sklopi to što pre, zanima me kakav je Thermalright HR-02 Macho. :)
 
Jesi li kupio od istog lika kao i ja? :) Koji batch?
 
batch L421C077 :)

1240758.jpg

Ima nade da je dobar. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je to slika sa neta... Ako sam ga razumeo dobro, samo mi pokazuje primer procesora koji je batch kao moj
 
^^
Da, to je isti batch kao tvoj, što ne mora ništa da znači, ali...
 
Kontam :) Bogami 4,7 na 1,3V je veoma lepo
 
Za 3DMark Vatage ti je dovoljani Hyper 212+ i to sasvim.
 
Nazad
Vrh Dno