Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

KOLOS

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.11.2007
Poruke
2,130
Poena
240
Konačno stigao procesor(batch L331C514), a i nabavio sam Noctua NH-U14S kuler pa rekoh da se to proba malo. :D

Ovo je samo na brzinu 10min Prime95 ver28.5 koja, što je opšte poznato, odvaljuje CPU što se tiče temperature:

Untitled.jpg

Jedno pitanje: ima li uticaja na temp to što koristim iGPU pošto nemam grafičku kartu? Inače, pasta je MX-4.
 
Imaces bolje temperature tek posle X sati rada, takva je pasta... Ne znam tacno koliko, ali znam da je dosta :-D
 
Koliko si dao za noctua cooler i gde si uzeo pastu ?
 
Probaj ti AVX Linx, pa ćeš videti temperature :)
Mada ovo sa prajmom izgleda odlično.
 
@ivicanikolic34
Namerno sam hteo po prvi put da probam MX-4, uvek sam koristio Noctua NT-H1. :d

@NoSferat0
Kuler okruglo 8.000 din, a pastu sam kupio u E**i.

@GiBo2pac
Probaću i LinX naravno, mada mi je ovih 80°C mnogo za 1.196V :trust:

Izgleda da sam dobio dobar primerak, sa 1.20V butuje na 4.6GHz, samo me brinu temp, trebalo bi da su niže sa obzirom na potreban napon. Sad da li iGPU utiče, ne znam.
 
Poslednja izmena:
ok sto je probas prvi put,ostavi je prvo da radi jedno 100 sati,pa onda testiraj :)
 
Izguglao sam da MX-4 nema cure time, ali iskustva ljudi govore da tek posle nekih 48h je to to što se tiče temperatura.

Takođe, više su temp kad se koristi iGPU, ne gine mi neka grafička ako želim veći OC. A primerak koji sam dobio nije loš, ulazi u win [email protected]. :smoke:
 
Poslednja izmena:
Ja takve temperature imam sa Hyper 212+ i 1,312V na mom i5-4670K, a taj Noctua je dosta bolji od Hypera pa ne znam gde je sad problem. Naravno da iGPU dize temp, ali sad za koliko bilo bi valjano da se zna, i primerak ti je bas dobar, 4,5GHz sa 1,196V je cisto zlato :)
 
Ovaj kuler bi trebao da hladi 4-6°C lošije od NH-D14 sudeći po nekim testovima. Primerak je izgleda odličan, [email protected] (20 krugova LinX-a), a kao što rekoh ulazi u win [email protected]. Sve je to super, ali temp su mnogo visoke sa obzirom na napone. Dođe mi da sve rasturim opet i da probam sa NT-H1 pastom. A i niko pouzdano ne zna koliko iGPU utiče na porast temp, a trenutno nemam grafičku da probam tu opciju. :(
 
pametan savet, ostavi taj procesor na miru dok ne uzmes grafu,ionako nema poente sad da ga klokujes :D
tada ce biti rasterecen zbog integrisane,bice nize verovatno... a i gde ces na vazduh da ga klokujes toliko (mislim na ono gore od preko 4.5) nije to 4790k :p :D
 
Ma ok, ali mi ne ide u glavu to da su temp kao da ga hladim sa 212 EVO, nema logike...naponi su smešni.
 
Poslednja izmena:
200 Gflops! Pokidao.
Samo memorije su ti dobro oborene.
 
Poslednja izmena:
Rasturaj ti to i stavi Nocua NT-H1, ja moj moram da zamaltam sa njom da bi sve heatpipove pokrio, ali zato kada se svi uhvate posla onda dere. Da memoriju dizi bar na 1600Mhz, ako bude bilo nestabilno sa 1866MHz, a preko 200Gflopsa daje i moj na 4,4GHz kada se upale AVX instrukcije, ali to ni u ludilu da probas sa adaptiv naponom, samo manual jer AVX kada se upali onda ako je na adaptive dodaje jos 0.1V na VCORE. Upali HWMonitor i Prime 95 da vidis dokle ide napon max, mirise mi kao da ga ovaj tera na 1,3V. Inace na 1,312V ovaj power merac ide na 144-150W :D
 
Pa da, tu je mem na 1333 jer sam pustio test zbog temp, drugo me nije zanimalo. Kad je mem na 1866 bude oko 225 GFlops čini mi se. Ma sve mi je to nebitno sad, moram da probam OC sa diskretnom grafikom i da uporedim temp, to me sad baš nervira. Bitno da sam dobio dobar batch, traži mali napon.

Edit:

Evo ti HWMonitor i Prime95

Untitled.jpg

Šta si hteo da vidiš? Meni je ovde sve ok što se tiče napona pri 100% load-u.
 
Poslednja izmena:
Nista sve u redu i da za iGPU je vrlo bitna brzina rama, pa ce na 1866MHz dosta bolje raditi nego na 1333MHz. Je li to memorija ima temp senzor leba ti, to u zivotu nisam video :D A sto se tice oc-a iGPU ne ocekuj preko 1350MHz i moraces da joj das malo napona i da eventualno malo napona za memori controler, ali ne verujem da ce trebati posto je samo 1866MHz.
 
Da, memara ima senzor. :smoke:
 
Probaj sa AIDA64, nekako mi ona daje najtacnije temperature.
Na HW sam vidjao svasta.
 
Primetio sam da ako ti radi HWMonitor u pozadini dok radi 3DMark 11, ode ti 150 poena sa CPU score-a. HWMonitor radi dobar posao za pracenje tempa tokom igara i slicnih programa, dok je AIDA64 bas namenski za stabiliti :)
 
^^
I ja smatram da je bolja MX-4, ali kako god, nema tih para da ponovo sve skidam i montiram. Probaću sa diskretnom grafikom čim nabavim neku, pa ću videti kakve su temp. Verovatno sad pravi problem to što koristim iGPU.
 
Jedino jos postoji mogucnost da nije sve naleglo kako treba.
 
Vidim da ti imaš U12S, mislim da je sistem montaže isti, nema tu šta da se pogreši, sve leže savršeno, video si i sam kad si montirao. Pastu sam stavljao nebrojeno puta do sad, tako da sigurno nisam preterao. Opet kažem, jedino iGPU...
 
Ma vrlo moguće da malo iGPU zeza, a i verujem da će sutra biti bolji rez, ipak treba malo vremena pošto se stavi pasta i sve namesti.
Kod mene je bilo 3 stepena bolje posle nešto više od 24h nako montiranja...
 
Ako i kad ubacis grafu bude brljavio, skalpiraj. Opet je Intel zabusavao na radnom mestu :D
 
Pa da otfikarim kondezator... :d

Samo ovo dolazi u obzir ;)

 
Poslednja izmena:
To stavljam u potpis, momentalno, sutra, cim ustanem, u podne, 12h PM. A za kondenzatore, samo prelakiras i nece mu nista biti :D Da vise ne bih govorio da sam ga priklo, to vec svako na forumu zna, ide to u potpis, sa sve temperaturnim dobitkom i linkom od mog thrrad-a :)
 
20 krugova LinX-a [email protected] (offset mode +0.080V), memorija [email protected] 9-9-9-27 1T:

Untitled.jpg

Ovaj test ću koristiti kao reper kada budem probao sa zasebnom grafičkom da vidim da li i koliko iGPU utiče na temperaturu. Za sad ova podešavanja ostaju za 24/7 upotrebu.

Edit:

Ista podešavanja, 15min Prime95, značajno niže temperature nego sa LinX-om:

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma odlicno je to sve, ne puca, stabilan.
Ipak je to sintetika u normalnom radu je to dosta manje.
 
Nazad
Vrh Dno