Šta je novo?

i5-4690K Overclocking

Pa i ovo je za svaki dan,naravno da ce raditi na 5ghz za svaki dan kad ga "obradim" :D
 
Pa zapao ti neki osrednji primerak kao i meni. Moj radi stabilno na 1.36v OC 4.7 ghz. Po meni 1.4 previše struje za 24/7 rad. Ja bi to držao do 1.36 v šta može da izvuče stabilno. Mada... Kasa već par godina prži njegov 4670 i još uvek radi :exploder: :D

ja mislio da je moj katastrofalni primerak. sa 1.3v radi lepo na 4.7ghz u gta5, wot-u tomb-u, a 5.0 mu treba cak 1.47v. da radi na 5ghz sa 1.4v drzao bi ga verovatno 24/7
 
ja mislio da je moj katastrofalni primerak. sa 1.3v radi lepo na 4.7ghz u gta5, wot-u tomb-u, a 5.0 mu treba cak 1.47v. da radi na 5ghz sa 1.4v drzao bi ga verovatno 24/7

Ja računam stabilno ako izdrži 3-4 sata prime 95 small ftt testa. Ako imaš vodeno onda poslednja verzija prime sa AVX instrukcijama (furuna), ako nemaš onda starija verzija 26.6. Za igre ne bih mogao da kažem da su pravi pokazatelj stabilnosti, možda posle nekih 2-3 nedelje svakodnevnog igranja bez crash-a. To je solidan primerak ako radi stabilno na 1.3. Vrhunski rade stabilno i na 1.25, ali to je silikonska lutrija :)
 
Do kog napona smem da idem 1.35v?

Sa 1.2v sam dobio stabilnih 4.4ghz.Input je na 1.7v.
 
Zavisi kakav je primerak sa cime ga hladis i skini core temp ili real temp prati temp jezgara i koju mu voltazu daje u loadu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

4500_1.2v.JPG

edit: Vidi kako izgleda kod mene prati napon ploca dodaje napona ako je auto_Ovo su temp u prime u realnom radu ne prelaze 60 stepeni jezgra hyper 212.Napon je 1.208 u winu za njega najbolje cpu-z.
 
Poslednja izmena:
Dobar program za testiranje dobro nalazi nestabilnost a mnogo ne zagreva je real bench.

https://rog.asus.com/tag/realbench/

edit: 1.35 je kao safe , dodajes mu napona kad jezgra pocnu na 95 stepeni to je to mora da padne skalpiranje to je limit.
 
Poslednja izmena:
Pitanje gledam svi pricaju cashe voltaze ja imam z87 mpower sp tu nepostoji ta stavka ima cpu ratio, ring ratio, takodje i voltaze cpu core voltage, ring voltage .

Koje bi vrednosti trebalo da ima ring ratio i voltaza za njega.

Meni stoji na auto a zadao bih fiksnu volt.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sam danas video.4.5 na 1.290. Temperatura nije prelazila 83C.
Ni makac vise, probao I sa vecim naponom 1.35v jednostavno je nestabilno nije ploca da se ispita dokle moze cpu.Ploca je najogoljenija od svih z97.Ali sam zadovoljan sam I sa 4.4.



Sent from my m2 using Tapatalk
 
Ja sam greskom stavljao ring ratio na 45 kao i cpu ratio a input voltage na auto je 1.75 ?

Ova z87 je bruka nekada je previse opcija prokletstvo.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
35 je stock, nije problem cache OC ako je stabilan sa 45 cache ratio, ali nema realnog dobitka u perf.

Input Voltage ručno namesti na 1.7V(za taj OC 4.5GHz sa 1.2V), što je niža vrednost, manje se greje naponska.
 
Poslednja izmena:
Ja sam umislio da to treba identicno da bude sa klokom procesora kad je na defaultu oba 35 kad je kloknuto oba na vrednosti "cpu ratio" tj ako je klok 4200 onda na 42 :-D . Neznanje...

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nezavisno klokuješ cache/ring od kloka procesora. I napone nezavisno podešavaš.
 
Cache je najbolje negde oko 34 sto nize to ćes bolji klok imati a cache ne utice na perfomanse.
 
msi mpower sp hyper 212+ kingston 1866 8gb cl10

vcore 1.189

vcore ofset 0.005

ring ratio 35x

ring v 1.1

vccin v 1.750

U loadu voltaza 1.200-1.208 bar tako kaze cpu-z

4.500 8gb 1866.JPG

sa 16 gb rama daje vise gigaflopsa oko 185 izvadio sam ih posto nisu isti moduli.

4.5 1866.JPG
 
Poslednja izmena:
I tih 185 GFlops-a je malo. Ovako je kod mene bilo, 8GB kit:

Sad sam prvi put probao RAM na 1600, uvek sam držao 1866 ili 2133:

- 4.0GHz RAM 2133 CL9 - 211 GFlops
- 4.4GHz RAM 1866 CL9 - 220 GFlops
- 4.5GHz RAM 1600 CL9 - 218 GFlops
- 4.5GHz RAM 1866 CL9 - 226 GFlops
- 4.5GHz RAM 2133 CL9 - 232 GFlops
- 4.6GHz RAM 2133 CL9 - 237 GFlops
 
ne mogu da smanjim voltazu na procesoru, ploca je asrock pro btc. na asusu je bilo prosto ko samar, tu sta god da smanjim voltaza je ista. aj ako neko zna sta da spustim da bi bila manja voltaza, neka zvrljne. Nisam dobro napisao sta je problem.
Ustvari nece da se spusti voltaza procesora kad padne klok na 800mhz.
Adaptiv mode se zvala opcija u biosu na asus ploci
 
Poslednja izmena:
Po defaultu bi to trebalo da se desava, loaduj bios default settings i u windowsu balanced power options i ne moze da bude drugacije. Varirace napon.
 
necu da drzim na def. kloku, nego 4.4ghz. kopam sa cpu, a ako je bios i cpu na def. onda voltazu dize vise nego sto meni odgovara. Hocu da je manuelno stavim na 1.200v i da pada kad opada frekvencij procesora. Ako se dobro secam nekad na 800mhz, radio je sa 0.700v a sad uvek ista voltaza od 800mhz do 4400mhz

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Odmah da ti kazem, nije ti uopste pametno da klokuje taj procesor na H81 ploci.
 
Јел' може за почетника упуство детаљно. Никад то нисам радио?

Имам тај процесор.
Матична: ASUS Z97-PRO GAMER
Радна меморија: DDR3 8GB 1866MHz HX318C10FB/8 PC14900, HyperX Fury KINGSTON 2x =16GB
Напајање: Power Supply Corsair CS750M, 750 Watt, Modular Power Supply, EU Version
Графичка: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5
Кућиште: LC Power Pro 928B Mechadroid
Водено хлађење ћу тек да купим, па може препорука?

И ја копам Електронеум па сам мислио да га погурам до 4.6, али ви реците докле је реално да се иде?
 
Ja sam mog vozio na 4.8 da li je puno, ili ne, ne znam. Znam samo da sam ja njega kupio i lepo ga hladim sa vodenim, nece on bas tako brzo da vrisne

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Svaki OC je rizik,ali da moze da se roka na tim buzdet plocama OC onda ne bi se ni proizvodile Z ploce ;)
 
Ja sam mog vozio na 4.8 da li je puno, ili ne, ne znam. Znam samo da sam ja njega kupio i lepo ga hladim sa vodenim, nece on bas tako brzo da vrisne

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Са каквим подешавањима си га толико возио, волтажа и све остало? Видео сам на ЈуТјубу да неки раде нешто као ''XMR'' па дижу и р.меморију на 2400 ?'
Додуше ово није исти процесор (што ми је најжалије, јер је све лепо урадио али на погрешном процесору за мене :( ), али је моја плоча у питању https://www.youtube.com/watch?v=w-oAf2tVDcg
 
Nazad
Vrh Dno