Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Pozdrav, skoro sam kupio ps 4, za klince, posto su vec porasli, ja sam vise za kompom,.E sad, imam na diskovima par igrica za ps4, ali danas kupim igricu za klince povoljno sa kupujemprodajem od nekog lika sto ima dosta pozitivnih ocena, a vidim da ima i sajt gamedigishop(izvinjavam se sto pisem ime sajta), i kupio sam igru, dao mi je username i pass i kada sam to ukucao, receno mi da je oznacim "do not change to this ps4, i da je igra u Library, u Purchased Games i da download odradim. I to je to, igra radi normalno, ali sam onda cuo o hakovanim profilima i banovanju konzole, pa da li tako nesto moze da mi se desi? Hvala unapred na odgovorima.
PS. Igrica radi normalno, net je upaljen stalno, sto vise citam, vidim da sam se mozda zeznuo i zaleteo, kupovinom igrice...i da, jos koliko sam skontao, mogao sam da platim vise igricu, i onda bih mogao da je igram na svom nalogu
 
Sve je OK, kupio si nalog samo što je to trebalo i da ti kaže jer to zapravo nije tvoja igra. Zbog toga ti je i napisao da na tom nalogu ne cekiraš opciju da ti je PS primarni uređaj.
 
Hvala na odgovoru.Znaci to je nalog nekog nosioca, verovatno su oni, jer je user gamedigishop. Ne razumem se u ovo, ali ne bih da mi banuju konzolu ili sta vec zbog par hiljada pisljivih. A ako kupujem od njega na primer, ili bilo koga drugog, i stavim na moj nalog, jel to sigurnija varijanta.
 
Pozdrav, pre par meseci samo ja i drugar uzeli ps4 (jedan on, jedan ja). Ja sam kupio par igara na CD, dok je on kupovao online u store. Ja sam njemu dao da predje ove igre na cd, ali nismo znali kako on meni da da njegove. Procitao sam malo temu i vidim da bi to moglo na dva nacina.

1. Da njegov nalog fantomiziram na mojoj konzoli, da skinem sve igre koje je on kupio, i da mi on preko PC deaktivira konzolu za njegov nalog i promeni sifru. Moje pitanje je sad, da li on na taj nacin nesto gubi? Da li ce njemu posle toga nalog normalno da funkcionise kao i do sada, i da li moze da nastavi da kupuje igre na njegovom nalogu? Citam u prvom postu da ja ne smem da palim internet dok ne predjem te igre koje sam skinuo. Dok dole u postovima citam da sva trojica u deljenu mogu da igraju online. Sta je sad od to dvoje tacno? [emoji848]

2. Da moja konzola bude primarna za njegov nalog i da ja skinem igre i igram sa svog naloga. A da on na svojoj konzoli igra kao gost na svom nalogu. Opet pitanje, da li on time nesto gubi, osim sto mu nije konzola primarna za njegov nalog. Da li i dalje moze da kupuje igre na tom nalogu. U tom slucaju bi smo mogli da nastavimo da zajedno kupujemo igre i igramo normalno.

Mislim da bi mi prva opcija bila bolja, pa posle da napravimo novi nalog ako u buducnosti budemo kupovali igre, pa da ja budem gost a on da igra na svom nalogu.
I jos jedno pitanje, da li se moze kreirati vise fantom naloga od jednog primarnog (na vise konzola)?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
1. Ne gubi ništa, osim što ne može da to uradi ponovo narednih 6 meseci. Ti ne uključuješ net jer bi ti se u tom trenutku kad se povežeš zaključao pristup igrama (pošto je njegov nalog aktivan na drugoj konzoli, a sa tvoje je odjavljen).

2. Opet ništa ne gubi, osim što je uslovljen da ima internet kada želi da igra igre sa svog naloga. Ovo vam je daleko pametnija opcija.

Hvala na odgovoru.Znaci to je nalog nekog nosioca, verovatno su oni, jer je user gamedigishop. Ne razumem se u ovo, ali ne bih da mi banuju konzolu ili sta vec zbog par hiljada pisljivih. A ako kupujem od njega na primer, ili bilo koga drugog, i stavim na moj nalog, jel to sigurnija varijanta.

Isto bi bilo jer vlasnik naloga ima pristup njemu preko email adrese. U oba slučaja možeš biti prevaren, zato je i rizik kupovina sa KP i sličnih sajtova. Ništa nije bolje ni na RI forumu, ali barem postoji posrednik, pa si sigurniji.
 
Hvala na odgovoru.
Kada ja predjem te igre sto su na njegovom nalogu, da li moze da se vrati da njegova konzola bude primarna za taj nalog? Odnosno da se vrati na staro. Da li se u svakom trenutku moze menjati koja je konzola primarna? Takodje kad se podesi da moja konzola bude primarna za njegov nalog, da li njemu ostaje njegov progres u igrama.
Sta se desava sa PS+ u ovom slucaju, posto on ima uplaceno godinu dana. Da li ce oboici raditi PS+ ili samo na tom nalogu sa koga je kupljen?

Mozda su glupa pitanja, ali sam nov u svemu ovome. A i covek mi daje free da odigram njegove igre, pa ne bih da se negde zeznemo. [emoji2]
 
Poslednja izmena:
1. Ne gubi ništa, osim što ne može da to uradi ponovo narednih 6 meseci. Ti ne uključuješ net jer bi ti se u tom trenutku kad se povežeš zaključao pristup igrama (pošto je njegov nalog aktivan na drugoj konzoli, a sa tvoje je odjavljen).

2. Opet ništa ne gubi, osim što je uslovljen da ima internet kada želi da igra igre sa svog naloga. Ovo vam je daleko pametnija opcija.



Isto bi bilo jer vlasnik naloga ima pristup njemu preko email adrese. U oba slučaja možeš biti prevaren, zato je i rizik kupovina sa KP i sličnih sajtova. Ništa nije bolje ni na RI forumu, ali barem postoji posrednik, pa si sigurniji.
Aha, ok, hvala na odgovoru, nema tako onda vise kupovine, ajde nisu neke pare i ako me prevari, meni je vise cim za konzolu bilo...Ok hvala
 
^ U principu redak je slučaj, ali ako se desi da je kupovina na tom nalogu vršena ukradenim kreditnim karticama, može biti rizik i za samu konzolu.

Hvala na odgovoru.
Kada ja predjem te igre sto su na njegovom nalogu, da li moze da se vrati da njegova konzola bude primarna za taj nalog? Odnosno da se vrati na staro. Da li se u svakom trenutku moze menjati koja je konzola primarna? Takodje kad se podesi da moja konzola bude primarna za njegov nalog, da li njemu ostaje njegov progres u igrama.
Sta se desava sa PS+ u ovom slucaju, posto on ima uplaceno godinu dana. Da li ce oboici raditi PS+ ili samo na tom nalogu sa koga je kupljen?

Mozda su glupa pitanja, ali sam nov u svemu ovome. A i covek mi daje free da odigram njegove igre, pa ne bih da se negde zeznemo. [emoji2]

Može da se kasnije vrati kako je bilo. Njegov progres je vezan za njegov nalog i to sve ostaje kao do sada. Dakle ti ovime samo dobijaš pristup njegovim igrama, a uz to i PS+ pretplati koju ima. Time možeš da pokreneš igre koje je dobio preko pretplate, a samim tim i da igraš sve igre online. Zato kažem da vam je ova opcija pametnija jer možete sve te kupovine da delite na pola.
 
Imam jedan zanimljiv problem. Nadam se da je ovo pravo mesto gde mogu da ga izložim.

Dakle gubi mi se internet konecija na PS4 Pro (7216B) u meniju. Možda se ovo dešava i online ali ne igram ništa MP.
Kad upalim PS sve radi norlmano. Odigram nešto, udjem u menije i više nema interneta. Moram da udjem u test connection da bi ga povratio i tako svaki put. PS4 je zakačen na LAN kabl, a isto se dešavalo i na WiFi.
Interesuje me samo da li je neko imao sličan problem?
Sledeće ću najverovatnije ručno podestiti mrežu na PS a posle zamena rutera dok ne nadjem krivca. Na netu pominju da je ovo hardverski problem jer se mrežna kartica na PS mnogo zagreva na ovoj reviziji ali mi je to malo nelogično.
 
Dešavalo meni na PS4 ali samo kada na store gledam igre, neće da učita (slike i video). Isto kao i ti na test brzine odem i vratim se na store. Mislio sam da su im serveri preopterećeni zbog akcija i popusta u tom periodu i zato lepo me učitava. A igra mi nikad nije zabola, uvek sve imaju net. Od kako su prošli popusti nisam ni išao u store sem sinoć, sve radilo normalno.
 
+1, meni se ista stvar dešava povremeno. Retko igram igre online ali ima par igara koje pri učitavanju sa neta vuku neke informacije i u tim slučajevima vidim da se net izbagovao. Ulazak u test connection i meni rešava problem ali nisam se udubljivao dalje od toga pošto se dešava poprilično retko, možda jednom u 2 nedelje...
 
Bavimo sam se ovim problemom i izgleda nije izolovan slučaj. Jedino što pomaže je da se ode u test internet connection. Što je najgore nalazim postove na forumim koji su stari više od godinu dana, što bi značilo da Sony još nije otklonio ovu smetnju.
 
Dešavalo se i meni sporadično, kao što ste napisali problem se rešava pokretanjem testa konekcije.

Nisam u skorije vreme imao taj problem. Možda je do nas jer su nam nalozi uglavnom vezani za prekookeanske regione. :)
 
Sta se desava sa PS serverima, od sinoc ne rade kako treba, nema sanse nista online da se igra...
 
Kod mene je radilo i sinoć, a evo i sada. US region.
 
Fortnite ne radi uopšte, po sat vremena vrti za novi igru. Mada sam isključio Cross-Platform (ako sam dobro razumeo kada je uključeno igrate sa igračima koji su na PC i telefonu, a te sa PC nema šanse da pogodite ako igrate preko kontrolera i pečuraka). Nema poente igrati sa kontrolerima i pečurkama tako, pacov je dosta brži i precizniji. Ili grešim ?
ecfd2569f9c4f5a485577da1182cbbe7.jpg
 
UK sam ja, od sinoc 12h, pocelo da baguje, evo i sad, na momente radi ps network...
 
Proradilo malo pre, ne znam sta se desavalo.. Videh na netu da je bilo dosta prijava oko problema sa PS mrezom..
 
Fortnite ne radi uopšte, po sat vremena vrti za novi igru. Mada sam isključio Cross-Platform (ako sam dobro razumeo kada je uključeno igrate sa igračima koji su na PC i telefonu, a te sa PC nema šanse da pogodite ako igrate preko kontrolera i pečuraka). Nema poente igrati sa kontrolerima i pečurkama tako, pacov je dosta brži i precizniji. Ili grešim ?
ecfd2569f9c4f5a485577da1182cbbe7.jpg

Boj ne bije oružje već srce u junaka:) Danas sam igrao normalno,mada nisam igrao Fortnite, da je neki problem do igre to bi bilo po internetu verovatno je do tebe. Kod mene crossplay uključen igram na kontroleru pa šta mi bog da. Možeš i na PS4 da priključiš miš i tastaturu ako ne umeš na kontroleru da igraš. Sigurno da ljudi na K&M imaju prednost ali pobedim ponekad igram uglavnom solo i duos
 
Nije do interneta, sve ostale rade. Ali kad sam isključio ovo mogao sam da igram, čak sam i bio prvi. Ali ako uključimo gotovo, ovi sa PC su uvek u prednosti, a da sam hteo sa njima da igram igrao bih sa PC. Radilo je neko vreme i već par dana neće. Ako uključim tu platformu ulazi odmah u meč. Bulj*Ši, nije korektno prema ostalim igračima. Čemu tek da se nada onaj što igra sa telefona.
 
Glupo je, tačno vidim kad je neko sa mobilnog, ne stigne ni da me vidi ni da se okrene, tu nema šta zanimljivo da mi bude. Daj mi igrača koji reaguje kao ja ma konzoli. A opet to se meni desi kad naletom na nekog ko spava za PC i ovom igrom, me stignem ni da počnem i snajper preko dva brda. Izbezobrazoli se mnogo klinici bre, il sam ja omatorio :D

Igra li neko MK11 ovde ?
 
Mislim da ću uskoro prodati svoj PS4 Pro. Uzeo sam Assassins Creed na PSu i na PCju. Sa PCja na PS je nerelano. Nekako neigrivo... Sve u svemu, kreću pripreme za PS5
 
Ima još dobrih naslova da se predje na četvorci pa tek tamo nekad kad se zalaufa ps5 mašinerija da se predje na next-gen.
 
Nazad
Vrh Dno