Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Sve igre koje nisu online multiplayer možeš normalno igrati i bez psn plus pretplate...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Drugari planiram da uzmem ps4, neki polovan....inače nikad nisam imao nikakvu konzolu, nikada nisam kupovao igre preko neta i to....sve mi je ovo baš strano (kartice, nalozi, ludila)
1. Zanima me, bez obzira što mi je prioritet singleplayer (igranje pes-a, nba sa drugarima, kampanje u igrama) da li se može igrati multiplayer (ako ikada poželim) bez te pretplate godišnje, šta li je već, sa polovnim igricama koje kupim na kupujemprodajem...?
2. Dalje, da li mogu igrati uopšte singleplayer samo (na pr. GTA V), u igri koja ima i SP i MP ako nemam pretplatu?
3. Kakva su iskustva vaša sa polovnim igrama sa KP, koja je bitna razlika izmedju njih i novih, šta, kako, MP-SP, da, ne...?
4. Vidim na KP u opisu mnogih oglasa za igre na CD-u piše engeska verzija, koji nalog treba praviti na konzoli da bi igra radila (SP)?
Hvala unapred na odgovorima, mnogo bi mi značili, potpuni sam novajlija u svemu ovome....Veliki pozdrav.
 
1. Moraš da imaš PS Plus da bi igrao multiplayer, osim za one igre koje su F2P (free to play).

2. Da.

3. Ništa posebno, proveriš stanje diska i to je to.

4. Možeš bilo koji nalog da napraviš i igraš igre sa diskova, samo region mora da se poklopi kada se za tu verziju diska (npr. EU) kupuje DLC. Dakle radiće i na US nalogu.
 
Jel moze podsetnik gde se skidaju igre sad a da nije PB,hvala
 
Da li treba podesavati PS4Pro u settingsima ako se igra na 1080p? U smislu bustovanja performansi, ukljuciti nesto za bolji frame rate itd? Takodje npr u horizon zero dawn igri vidim opciju performance vs resolution mode? Sta staviti u igrama i u samoj konzoli ako ima uopste nesto?
 
Ukljuci samo Supersampling Mode u podesavanjima i to je to.

U samoj igri koja to dozvoljava imas da izaberes uglavnom resolution ili fps opciju tako da je to na tvom izboru.
 
Ukljuci samo Supersampling Mode u podesavanjima i to je to.

U samoj igri koja to dozvoljava imas da izaberes uglavnom resolution ili fps opciju tako da je to na tvom izboru.

Hvala namestio SS. Sve se svodi na moj izbor, ali sta je uobicajna praksa? :D nisam uspeo brzinski da primetim razliku pa sam i zbog toga postavio pitanje, sta se uopste dobija i kako vi generalno namestate setovanja
 
E ovako, prvi put imam ps. Citao sam početni post i napravio sam usa. Da li mogu sad preko amazona da uzmem one ps vaučere i unesem ih na nalog. Planiram prvo 10$ cisto da isprobam, pa ako neko zna da mi kaze da ne bacam pare džaba. Izvinjavam se ako se pitanje ponavlja!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da, možeš. Ako ti iz nekog razloga ne prolazi tamo (jer zna da odbije neke naše banke) onda preko G2A ili cdkeys npr.
 
Imam i paypal i preko sto puta sam uzimao stvari preko net, al cisto da upitam. Uglavnom koliko sam shvatio u kojoj sam zemlji napravio nalog, onda te zemlje trebam kupovati psn?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pozdrav ekipa, novi sam ovdje na forumu, kao i novi vlasnik PS4 :)

Prije svega veliko hvala pokretaču ove teme i iscrpnom objašnjenju za početnike.

E, sad... zanima me s koje/kojih stranica mogu kupovati igre ali u digitalnom obliku, samo da je downloadujem na profil i to je to. Navedene dvije stranice sa početne strane (base.com i zavvi.com) su dobre i prilično su ok cijene, ali tamo se mogu kupiti samo fizički mediji koje šalju na adresu. Meni treba fina baza digitalnih igara za kupovinu i download.

Hvala unaprijed ;)
 
Da li postoji način da se ažurira nba2k19 na najnoviju verziju ili instalira sa diska neka od novijih verzija bez toga da se poveže konzola na internet, hteo bi da sačuvam 5.55 firmware zbog potencijalnog jailbreka koji se može pojaviti?
 
Ne - a i ovo je za PS4 jailbreak temu, ovo je ps4 "legit" tema.

Sent from my OnePlus One using Tapatalk
 
Drugari, samo da neke stvari priupitam vezano za share.
Planiram da sa kumom podelim igru pa samo da vidim da li je sve isto kao u uputatvu ili se izmenilo.
Otvaram novi nalog ( da li treba da ga aktiviram kao primarni na mojoj konzoli?) Placam igru skidam je onda se diskonektujem, povezem se na moj osnovni nalog igram se normalno?
Kum moj pravi na svojoj konzoli nalog taj i skida igru i samo sa tog naloga moze da se igra ( da li on treba da stavlja da taj novi nalog bude primarni da aktivira?)
Da li kada se vrati na svoj primarni nalog, pored toga sto mi je jasno da tu igru koja je vezana samo za novi nalog ne moze da igra, moze druge stvari normalno da radi? Da izlazi na net da igra igre koje ima na svom primarnom nalogu ili ne?
Unapred zahavalan
 
Ne, ne, dosta si pomešao.

Napravite PSN nalog na kom kupujete igru. Jedan od vas dvojice će tu igru igrati sa svog glavnog, dok drugi sa tog naloga igre. Onaj koji želi da igra sa svog naloga, taj nalog gde je igra stavlja konzolu kao primarnu, dok drugi koristi njega da bi mogao da igra (jer će mu stajati katanac kada bude logovan bilo kojim drugim nalogom). Takođe obojica normalno koristite net, nema ograničenja.

Ono što je bitno za onog koji će igrati sa svog glavnog naloga je to da kada stavi igru da se skida, zadrži PS dugme na gamepad-u i ide na Power/Log Out of PS4.

Ako negde zaglaviš slobodno pitaj, jer u početku zvuči malo konfuzno.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru puno, pitacu malo vise uskoro kad kupi kum ps4 za neki dan
 
Pozdrav ekipa, novi sam ovdje na forumu, kao i novi vlasnik PS4 :)

Prije svega veliko hvala pokretaču ove teme i iscrpnom objašnjenju za početnike.

E, sad... zanima me s koje/kojih stranica mogu kupovati igre ali u digitalnom obliku, samo da je downloadujem na profil i to je to. Navedene dvije stranice sa početne strane (base.com i zavvi.com) su dobre i prilično su ok cijene, ali tamo se mogu kupiti samo fizički mediji koje šalju na adresu. Meni treba fina baza digitalnih igara za kupovinu i download.

Hvala unaprijed ;)

Pa cenim da ces najvecu bazu naci upravo na PS Store-u + naravno sa ovih prostora forum za razmenu igara....
 
Pozdrav ekipa, novi sam ovdje na forumu, kao i novi vlasnik PS4 :)

Prije svega veliko hvala pokretaču ove teme i iscrpnom objašnjenju za početnike.

E, sad... zanima me s koje/kojih stranica mogu kupovati igre ali u digitalnom obliku, samo da je downloadujem na profil i to je to. Navedene dvije stranice sa početne strane (base.com i zavvi.com) su dobre i prilično su ok cijene, ali tamo se mogu kupiti samo fizički mediji koje šalju na adresu. Meni treba fina baza digitalnih igara za kupovinu i download.

Hvala unaprijed ;)

Evo ja da malo pomognem. Ne moze se iz Srbije direktno kupovati sa playstore-a, ali moze i to da se resi, tako sto se kupi wallet , odnosno kredit koji uplatis na svoj nalog i onda mozes da kupujes sa playstore-a. Juce sam ja kupio 10 dolara kredita za us nalog, preko g2a ispalo mi je 1100 dinara. Uneo sam kod preko svog naloga i pazario Mortal combat xl koji je trenutno na akciji 6 dolara.
 
Jaooo, taj mortal kombat moram da uzmem :D inace ozbiljan popust u Gigatronu....
 
Ne, ne, dosta si pomešao.

Napravite PSN nalog na kom kupujete igru. Jedan od vas dvojice će tu igru igrati sa svog glavnog, dok drugi sa tog naloga igre. Onaj koji želi da igra sa svog naloga, taj nalog gde je igra stavlja konzolu kao primarnu, dok drugi koristi njega da bi mogao da igra (jer će mu stajati katanac kada bude logovan bilo kojim drugim nalogom). Takođe obojica normalno koristite net, nema ograničenja.

Ono što je bitno za onog koji će igrati sa svog glavnog naloga je to da kada stavi igru da se skida, zadrži PS dugme na gamepad-u i ide na Power/Log Out of PS4.

Ako negde zaglaviš slobodno pitaj, jer u početku zvuči malo konfuzno.

E odradio sam sve sto bi trebalo, napravio nalog skinuo diskonektovao se i ja sad imam igru normalno, moj kum sad treba na svojoj konzoli da ide na new user i da napravi novi nalog sa ovim korisnickim imenom ili ide na guest nalog i samo unese to novo korisnicko i lozinku?
 
On pravi novi nalog sa tim podacima na kojem je kupljena igra. Dakle ne ide na Guest, jer to nije PSN nalog već lokalni na konzoli.
 
Evo dopuna koja moze da se iskoristi za prvi post, drzave u USA koje su sales TAX free su Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire i Oregon, najnizi procenat od onih koji imaju ima Colorado sa 2.9 % sto se tice ostalih koji imaju neki %, najmanji su recimo South Dakota, New York, Wyoming, Alabama, Georgia.

Ajde jedno pitanje, da li je neko skoro prolazio na Amazon.com sa nasom karticom? Imam konkretno MasterCard Debit iz Raiff banke. Ukoliko jeste, da li je potrebno i na Amazonu staviti takodje adresu u USA?

Mozda je glupo pitanje, ali bolje da proverim sa vama...

Da li izbegavati Amazon, a kodove za wallet i to traziti na g2a, cdkeys i ako znate dajte predlog za jos neki slican sajt.
 
Poslednja izmena:
I ja sam uzeo ps4, pa mi treba mali savet odakle poceti sa igranjem :)
Dobio sam Spider Man na disku ali razmisljam da ga prodam, nekako mi se cini da nece da me zanima, nisam nesto zagrizen za marvel. Pored toga sta uzeti sad na ovoj rasprodaji da pocnem malo da pikam, sledeceg meseca planiram RDR da nabavim
 
Zelim da podelim sa svima moje iskustvo, upravo napravljen nalog na sajtu SONY-ja, po uputstvu i istrazivanju napravljen US nalog sa prebivaslistem u Portlandu, drzava Oregon (trebalo bi da je sales tax free), ono sto zelim da napomenem je da prilikom registracije nisam bio pitan za adresu, dakle samo grad, savezna drzava i postanski broj, znaci bez adrese....

Sada idem da pazarim pretplatu za PS+ sa g2a pa da vidimo kako ce to proci....
 
Nazad
Vrh Dno