Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Pozdrav svima,

Da li mozda neko zna - ima li analog stickova da se kupi negde kod nas?
Mislim na celu skalameriju koja je “ispod haube”. Na aliexpressu je bruka jeftino, ali verujem da cu se nacekati, zbog trenutne situacije.

16b8ea94236d1f14adb044cba35c0f41.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam trazio duugo,ali nigde nisam nasao. Pa sam narucio sa aliexpres nekoliko komada,skoro pa "dzabe" i uredno stiglo nakon 20ak dana.
Ima od toga pola godine,sve urednonradi kako sam zamenio.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam trazio duugo,ali nigde nisam nasao. Pa sam narucio sa aliexpres nekoliko komada,skoro pa "dzabe" i uredno stiglo nakon 20ak dana.
Ima od toga pola godine,sve urednonradi kako sam zamenio.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Meni sustinski trebaju samo one bele plocice sa bakarnim ojacanjem. To mi je 5 minuta da zamenim, nisam nikada skidao celo kuciste, jel komplikovano?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav, uspeo sam povezati karticu sa us nalogom preko paypall-a i uspeo da uzmem ps now trial. Da li sada tom karticom mogu kupovati igre direktno sa ps store-a?
 
momci prikopca večeras ekstremni hdd i prvo sam mislio da imam pokvaren hdd ali izgleda vidim da je bilo i drugih slučajeva da on ometa bluetooth od joystika

je li imao neko ovaj problem?

našao sam dva potencijalna rješenja koja moram sutra probati, jedno koje bi moglo fino upaliti da odem uzeti usb produžni kabal jer ovaj sad mi je 10tak cm pa da ga fizički odaljim od ps4 i drugi diy rješenje da aluminijskom folijom izolujem kabal :D

valjda uspije ovo sa udaljivanjem jer ovo sad je ludilo, kasni odziv tipki malo je reci, jednostavno neupotrebljiva ps4 kad je externi hdd ukljucen


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Planiram da kupim novi DS4 (ovaj što sam dobio uz PS4 ima mali problem sa desnim analogom). Našao sam na KP oglas gde se prodaju DS4 (u Sony kutiji) za 3500 din. Zanima me da li su to Ok džojstici (nisu škart ili sa nekom greškom) s obzirom da je u proseku, na KP, cena za njih 50 evra.
 
Hvala, čim sam video da je cena niža zapitao sam se "zašto bi ih oni prodavali jeftinije...".
 
Pozdrav drustvance, imam dosta pitanja :)
Uzeocsam polovnu konzolu PS4.
Decko mi je ostavio i nalog sa nekoliko igara, njegocih koje je kupio, cak je ostalo i 0.03$ [emoji23]
Zeleo sam da promenim MAIL, kako njega ne bi cimao.
Sta se desava tada? Mogu li to uraditi i stvaiti svoj mail i novi PSN ID bez da dodjem u situaciju da mi zakljucaju igre i banuju konzolu!?

Moze li se nesto desiti uopste?
Ja sam samo uspeo da napravim novi account da se ulogujem kad uoalim dzojstik, taj bi zeleo da koristim kasnije.

Skinuo sam sinoc Fortnite, klinac napao... skinut je postojeci gde su sve igre a nalog, nick, user... je od prethodnog vlasnika. Isli smo na Epic games i dobiki sifru sa kojom se ulogovao klinac sa PS4 konzole.
Medjutim user ID stoji u igri od prethodnog vlasnika, nije mu kao sto je bilo na racunaru. Da li smo trebali prvo menjati sve pa onda skidati igru, da li smo se trebali na neki nov nalog na konzoli ulogovati i tamo skinuti igru prvo?
Hvala unapred...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ime nema veze sa kog naloga si skinuo igru,već na kom nalogu igraš. Kada igraš Fortnite na PS4 igra koristi PSN ID bez obzira kako se zoveš na Epicu.
Mail na nalogu možeš da promeniš ali ti treba pristup starom mail-u. Može jednom besplatno da se menja ima PSN naloga,naravno ako predhodni vlasnik nije to iskoristio
OK... ako nije menjao, idem u PS4 setings, pa tamo na acc odnosno ID i imam oociju change mail... id... za sve mi treba lozinka od njegovog maila koju mi je dao. Ok, dalje ako sam skontao, oni na taj MOJ NOVI mail salju link aktivacioni ili sta vec... kad to uradim, promenim ID i mail taj njegov u svoj.
Sta se dalje desava?
Da li ce. mi se zakljucati te igre koje su bile preko njegovog maila ili ne, tj sve cu moci i dalje da igram?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
To radi odavno. Sve sto kupis ili otkjucas na PS4 mozes koristiti i na drugoj platformi PC,Nintendo,Xbox ili Mobilni
Jos neato... imam pes20 kupljenu, vidim da je USD ostalo sto kontam da je US region. Brat ima demo verziju, nemamo ps+, ne mozemo kao Fortnite, igrati jedan protiv drugog bez ps+? [emoji849]

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Fortnite mozete
 
Napravio sam novi mail, Montana drzava, sve istockao prethodni vlasnik, grad, drzava... E sad telefonom sam to sve obavio i registrovaonse na PSN, kad odem na soniju na opciju change mail, pise sa strane da mail adresa vec postoji na PSN :( ne dozvoljava mi da nastavim. Sta cu sad, sve iz pocetka? Jel mogu nekakonda obrisem PSN nalog telefon i kako?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ja sam ga razumeo da hoće da preuzme Fortnite nalog koji je bio na konzoli. :D

Plus, dete valjda ima svoj PC nalog pa ne bi da igra na drugom.

Možda i ja grešim. :)
 
Želi da promeni mail.
Tacno... deluje konfuzno ali je prosto. Sa telefonom sam otvorio PSN nalog i da ne bi imao problem, upisao adrsu i Montanu kao drzavu sa konzole sa naloga ex vlasnika...
E sad, kad sam isao na to account, settings na konzoli(nakon registrovanja psn naloga putem telefona) i dosao do opcije da change mail adress, cim ukucam tu novu ne daje oociju za next ili tako nesto vec se pojavi upitnik sa desne strane i kaze, da taj nalog vec postoji na PSN, da je vec registrovan :(
Jel to znaci da nisam trebao da ga pravim sa tekefona vec samo sa konzole? Po meni, nikakve logike nema, i treba. da bude vec postojeci nalog sto su napisali, trba da imam pass da bi pristupio ali eto, oni smatraju drugacije.
I pored svega toga, ja se nadam da promenom maila, ako uspem i game ID necu izgubiti privilegiju igranja postojecih igara koje se nalaze na HDD i koje su trenutno sa ID bivseg vlasnika i ulogovani na psn sa njegovim mailom...?
To zaista ne znam kako funkcionise, nasao sam broj PS podrske za SRB, planirao sam i njih zvati da pitam....
:(

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ja sam ga razumeo da hoće da preuzme Fortnite nalog koji je bio na konzoli. :D

Plus, dete valjda ima svoj PC nalog pa ne bi da igra na drugom.

Možda i ja grešim. :)
Ma skinut je... ulogovao se sa svojim user name sa Epic game, ali u igri, obzirom da je na konzoli nalog starog vlasnika, u igri Fortnite pise ID PSN bivseg vlasnika, niko ne zna od drugara ko je to... nema sa kim da igra :)
Kontam da je mozda trebalo da se napraci drugi nalog na konzoli i na taj drugi da se skine igra ali opet msm da bi u samoj igri izlazio ID osobe koja je prodala konzolu jer mu je vezano za PSN nalog koji mi nismo imali.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Ajoj druže nije ovo za tebe. Ti si napravio novi PSN nalog i onda si hteo na nekom postojećem nalogu da promeniš mail,tako što si hteo da staviš mail koji si već iskoristio za kreiranje tog novog naloga? Jedna email adresa može se koristiti samo za jedan nalog.Mislim da ne razumeš osnovni koncept kako ovo funkcioniše. A za Fortnite pa nek doda prijatelje pa će imati sa kime da igra
 
iskreno ja te ništa nisam skontao, mislim nešto kao jesam ali opet nisam siguran

uglavnom ako sam ja dobro skontao
- nalog na ps4 već bio od čovjeka sa njegovim mejlom
- sin ima svoj nalog na pc

e sad si ti napravio novi nalog sa tom svojom x mail adresom pa opet otišao na nalog od čovjeka i hoćeš isti mail da iskoristis?

uglavnom taj nalog od čovjeka gore ti je napisano kako na ps4 lagano da odes i mail promjenis ali on ne smije biti iskoristen

A opet ne znam što ne dodas taj novi nalog sa tim svojim mrklom i ne uvezes sa akauntom od malog i igraš sa njega a ne sa naloga od čovjeka od kojeg si kupio?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
iskreno ja te ništa nisam skontao, mislim nešto kao jesam ali opet nisam siguran

uglavnom ako sam ja dobro skontao
- nalog na ps4 već bio od čovjeka sa njegovim mejlom
- sin ima svoj nalog na pc

e sad si ti napravio novi nalog sa tom svojom x mail adresom pa opet otišao na nalog od čovjeka i hoćeš isti mail da iskoristis?

uglavnom taj nalog od čovjeka gore ti je napisano kako na ps4 lagano da odes i mail promjenis ali on ne smije biti iskoristen

A opet ne znam što ne dodas taj novi nalog sa tim svojim mrklom i ne uvezes sa akauntom od malog i igraš sa njega a ne sa naloga od čovjeka od kojeg si kupio?

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Plasim se i pitam, ako promenim imejl od bivseg vlasnika da necu moci da pristupim tim igrama, pes20 itd...? To me buni...
Sto se maila tice.. yebes mail... napravicu drugi.

Ako je obaveza da ga napravis sa konzole.
To bi bio mail SAMO i ISKLJUCIVO za PS4 igre, na koji bi skidali, kupovali itd...danas sutra eventualno kad se proda, da ne bude moj licni mail, vec sve zajedno dam i nema problem, kao sto je on meni.

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ajoj druže nije ovo za tebe. Ti si napravio novi PSN nalog i onda si hteo na nekom postojećem nalogu da promeniš mail,tako što si hteo da staviš mail koji si već iskoristio za kreiranje tog novog naloga? Jedna email adresa može se koristiti samo za jedan nalog.Mislim da ne razumeš osnovni koncept kako ovo funkcioniše. A za Fortnite pa nek doda prijatelje pa će imati sa kime da igra
Pa druze *mjau**mjau**mjau*a pre 2 dana smo uzeli PS4A, nemoj tako :(

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Pa to su osnovne stvari pravljenje naloga na bilo čemu, jedino ako imaš 10 i manje godina mogu da te razumem. Lepo sam ti napisao kako da promeniš email adresu na nalogu i valjda ti je jasno da jedna email adresa ne može da se koristi na više naloga kao na bilo kom drugom servisu
Imam 7.5 godina [emoji6]
Ako se razumemo, pravim novi GMAIL nalog, sa njim ulazim na konzolu i menjam postojeci, od starog vlasnika... a ne kako sam ja radio, obrnuto?
Znas li, ako promenim mail da li ce mi blokirati igre ili pristup internetu iz ne znam kog razloga?

primer:

sadasnji nalog peradetlic@gmail. com
ja promenim u pajapatak@gmail. com
promenim ujedno i game ID ima i ta opcija.

igre su bile na peradetlic ID PERA
sada igre ostaju ali je mail pajapatak ID PATKA

Pitanje za milion $$$ da li cu moci normalno da igram te igre ili ce se pojaviti katanac ili ce mi banovati konzolu? Nadam se da je sad jasnije :)


Drugo... ako to izvedem, da li ce se na playstation networku pojaviti i da li ce moci da se pristupi putem telefona ili PCa da se menja avatar, ime, prezime... sve, samo bi adresu ostavio istu zbog regiona i porucivanja digitalnih izdanja igara?
Ili ne dirati nista sem onog prvog sto sam napisao na samoj konzoli?

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno