Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Za nase trziste jedino je problem ako Sony ukine ili uvede znacajne restrikcije u gamesharing, jer smo siromasni, i to bi za nas znacilo vracanje u srednji vek preprodaje fizickih kopija.
 
Iskreno ne znam ni sto zelite ps Srbija jer bi bio isto kao hrvatska, igre skuplje nego na euro ps store ili jos veca razlika u odnosu na Us ps store

Pa sada je preko 70 eura fifa kod Hrvata, a sa bonovima na Us ispadne te 41/42 eura
 
Koji će mi moj naš...ionako ne bih kupovao tamo. Sve dok ovo šljaka fino, dobro je.
 
"Nikad ne reci nikad" :D

Dakle, otišao sam kod brata i povezao se na njegovu konzolu kako bi on postao gost na mom nalogu.

Trenutno se skida igra koju želi da igra. E sad mene zanima kako to funkcioniše.

On sad igra na tom mom nalogu tj. ne briše ga.

Šta se dešava ako ja promenim password na tom mom nalogu?

Faktički, ja sam njemu sad "pozajmio" svoj nalog. Jesam li u pravu ili tu nešto grešim u koracima?
 
Neka on aktivira svoju konzolu tvojim nalogom. Tako može da igra tvoje igre sa njegovim nalogom, a ti kod kuće igraš na svom nalogu.
 
OK. Sad mu se pojavio "katanac" na igri jer sam aktivirao njegovu konzolu kao primarnu.

Znači, uđem na njegovoj konzoli s mojim nalogom kao gost, ne pravim novog user-a?

Da li tu treba da aktiviram njegovu konzolu kao primarnu na mom nalogu? Šta se onda dešava sa mojom konzolom kad odem kući? Mogu li da igram igru ili ne?

I gde on onda igra igru, na svom nalogu ili mora na mom?
 
Mora da se kreira novi User sa tvojim podacima. Kada to odradite, aktivirate konzolu kao primarnu, stavite šta bi da igra da se skida i nakon toga zadržiš PS dugme i ideš na Power/Log Out of PS4. Posle toga on ulazi na PS svojim nalogom.

Na tvojoj konzoli kada dođeš kući ulaziš svojim nalogom i igraš igre samo preko njega. Tako obojica igrate tvoje igre.
 
OK, Probaću da se snađem. Hvala.

U međuvremenu mu se skida igra na njegovom nalogu samo stoji katanac na njoj.

Da sačekam da završi download ili ne?
 
Poslednja izmena:
Mora novi User, jer taj Guest je za lokalni nalog na samoj konzoli. Tipa co-op sa nekim ko nema PSN nalog i slično.
 
I drugi put. Inače ne morate da čekate da se završi download da bi izašli iz tvog naloga. Stavite šta da se skida i onda Log Out.
 
Proradilo. :)

Još jedno pitanje. Da li sad ja mogu da promenim password na svom nalogu? Da li gost gubi pristup igri?

Mislim, ne moram da menjam password, verovatno i neću, nego čisto da pitam. :)

I još nešto, da li je moja konzola sad primarna za moj nalog ili ne? Tj. da li da je "proglasim" primarnom ili da ništa ne diram dok gost ne završi sa igrom?
 
Poslednja izmena:
Možeš da promeniš, ali trebaće i njemu nova lozinka.

Pa nije, jer ste njegovu postavili za primarnu kako bi on mogao da igra sa svog naloga. Ti ništa na svojoj konzoli ne diraš, samo uđeš preko svog naloga i igraš.
 
Ukratko ti si gost tj. Tvoj nalog nije aktiviran kao primarni na tvojoj konzoli i ti igras igre sa svog naloga

Njemu si dodao svoj nalog stavio kao kao primarni, on ne ulazi na tvoj nalog nego sa svog koji napravi ili ima igra te sve tvoje igre

Cak igrate zajedno Online i sl.

Ako on kupi na svoj nalog nekih igara i hoce da podjeli sa tobom samo obrnuta procedura
 
Ukapirao sam to da sam gost na sopstvenoj konzoli. :D

Zato sam i pitao da li da zamenim password, međutim, kako se radi o pouzdanoj osobi "pristao" sam da budem gost na svojoj konzoli dok on ne odigra igru. :)

Htedoh čak i da mu kupim tu igru, HZD za 12$ lakše bih to uradio nego ovo, ali rekoh hajde da probamo ovako. Na kraju smo nekako ipak uspeli.

Sada moj sin ne može da igra na svom nalgu (na našoj konzoli) jer mu stoji katanac na igri ali nije ni toliko bitno jer on sad igra GoW i Spajdermena.
 
Poslednja izmena:
U principu ti možeš zauvek da budeš gost na svojoj konzoli. Ja vozim isti fazon sa bratom, ja gost na svoj i aktivirao svoj ps4 na bratov nalog i on isto to samo obrnuto.
On ima US nalog i kupuje igre tamo, ja EU nalog i kupujem igre, sve sto uzimamo zajedno igramo i nasi klinci naravno.Ako kupujem neku igru preko shera na razmeni , uzimam nosioca i dalje igram uredno sa svog naloga.
Ko zna kakav ce sher sistem doneti ps5. Ako ga i bude uopšte.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
S obzirom koliko se slabo (gotovo nimalo) ne koristi taj Share u svetu i da će nova generacija verovatno doneti Backward Compatibility kojeg nije bilo između prethodne i sadašnje, ne bi ni čudilo da tu opciju ukinu ili je još više ograniče.
 
i kako se sad prijaviti za 7-day-free-trial na PS Now kad nas nema u listi?
Ne prima ni kartice iz Srbije ni PayPal.
 
Ne mozes nikako, osim ako nemas karticu iz UK, USA, DE, zavisno na kom si regionu.. Mozes samo da kupis PS novac, ubacis na nalog i onda uzmes mesec dana..
 
Ovo je previše dobro da bi bilo istinito. Konkretno mislim na podršku za PS3 igre jer je emulacija Cell arhitekture jako teška stvar. Jedino kao rešenje vidim SoC, ali bi to podiglo cenu konzole.

Doduše u pitanju je samo patent, pa ko zna šta će ispasti na kraju.
 
Drustvo ,vec danima citam vase komentare i dosta toga sam vec naucio!Interesuje me samo koju verziju da kupim za 1080p igranje i na koju oznaku treba da obratim paznju?Naisao sam na 2116A i 2216B,razlika je u kapicitetu HDD!Gde je najpouzdanije kupiti sem domacih radnji?
 
Na KP, Istvan / Consolemania. Mozes da uzmes Slim model ili Pro, sta vise zelis i imas para, verzija 2216B ti je novija. Kapacitet vidi po tvojim zeljama.
 
^
Ha,ha tacno sam znao da ces ti odgovoriti!Hvala ti puno,odoh odmah da porucim!
 
Drustvo stigao mi danas PS4 i imam jedno pitanje!Dali je moguce koristiti jedne slusalice u isto vreme na PC i PS4,a da ne moram stalno premestati kablove?
 
Nazad
Vrh Dno