Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Po bar kodu nazad, i obicno sa kopijama u kutiji bude i USB kabal

4000 je ili polovan original ili nov kopija
 
43€ sam platio nov ds4(original) u januaru 2019. na kp, tako da ne mora da znaci da je kopija za 4000rsd, valjda im je pala cena do sada...
 
Ne, nego upravo je obrnuto - cena je porasla
 
Kolko vidim najniza moguca cena je kod Istvana na kp 44e :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Planiram da kupim nov PS4 slim od 500gb.
Planirao sam da kupim na oglasima jer su jeftiniji skoro 50 evra nego u radnji. Taman za dodatni kontroler. Jel treba nesto da pazim kad kupujem, neku verziju ili nešto?
 
Kolko vidim najniza moguca cena je kod Istvana na kp 44e :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ali kad porucis onda kaze da nema na stanju, vec je mesecima tako. Ne samo kod njega, jednostavno kod svih je tako. Najnize sto sam uspeo pre par nedelja je 52 eura nov na KP
 
Ja pazario Pro u radnji, preplatio ali jedino tako na rate sam mogao. I na novom dzojstiku kada spustim desni analog blago na dole, hocu cinematic kameru ili nisanim precizno, kamera (input) ode na gore i tako se glavi, i guess zovu to driftovanje.. Spustio analog dole i skljocao 5 minuta, sada nema da zeza. Da li je neko imao takvog problema sa novim ili da sumnjam da su mi prodali outlet sto ne bi bilo prvi put u nasim radnjama.. Kad je vec clan gore pomenuo dzojstik, i meni dodje sa prvim novcem da pazarim nov za 52e jer da mi uvaze reklamaciju na dzojstik moram i konzolu da im saljem, cekam 20 dana, i sve ako oni blago na dole ne spuste analog :D
 
Vidim na oglasima polovne igre su duplo jeftinije od novih. Pošto je to disk koji se prekopira jednom u PS4 koja je poenta kupiti nov disk?
 
Ne nismo se razumeli. Nisam mislio da iskopiram disk pa prodam. Nego kupim disk ali na kome je vec neko igrao ili nov potpuno? Ima li razlike?
Možda postoji neko ogranicenje koje je vezano samo za osobu koja kupi prvi originalni disk?
 
Poslednja izmena:
Nema, isto je. Treba ti samo disk za igru, tako da ako ga ti posle prodas vise neces moci da igras.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
E to. Hvala. A digitalna kopija jel moze da se preproda? Mozda su mi glup pitanja ali ja sam poslednji put igrao za vreme bombardovanja.[emoji4][emoji4][emoji4]
 
Poslednja izmena:
Ne nismo se razumeli. Nisam mislio da iskopiram disk pa prodam. Nego kupim disk ali na kome je vec neko igrao ili nov potpuno? Ima li razlike?
Možda postoji neko ogranicenje koje je vezano samo za osobu koja kupi prvi originalni disk?

Nije to PC,može u neograničen broj konzola da se igra isti disk. To je XBOX hteo da nametne ali im nije uspelo na sreću.
Što se tiče digitalne možeš da prodaš kompletan nalog
 
Poslednja izmena:
De mi preporucite neki externi hard disk za PS, imam ovaj u njemu od 500GB al malo mi je, trazi prostora.. i zanima me kako se oni napajaju, jel preko USB ili imaju svoj kabal ?
Nisam nikad koristio to, trebaju li se posle igre prebaciti sa konzole na taj externi ili ce automatski da instalira nove i azuriranja na externi? Nadam se da nisu neke zajebancije s tim..

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
De mi preporucite neki externi hard disk za PS, imam ovaj u njemu od 500GB al malo mi je, trazi prostora.. i zanima me kako se oni napajaju, jel preko USB ili imaju svoj kabal ?
Nisam nikad koristio to, trebaju li se posle igre prebaciti sa konzole na taj externi ili ce automatski da instalira nove i azuriranja na externi? Nadam se da nisu neke zajebancije s tim..

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Podesis gdje ces da ti skida igre
Igre mozes rucno prebaciti tj. Izaberes ako hoces da ih live
Meni radi od laptopa najobičniji HDD kao eksterni

Puni se preko usb-a, vjerovatno ces 2.5 HDD uzeti pa samo ga ukljucis na USB i pitate te ps4 da ga formatira da ga koristi ti izaberes yes i to je sve

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam u laptop stavio ssd. I ostao mi visak hdd od 750GB. Uzeo sam kuciste za hdd, bilo oko 1000 din. Ne treba dodatno napajanje, samo se ukljuci usb, radi mi super na ps4. Mislim da za 2,5 inca ne treba dodatno napajanje.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Ahaa, sad je sve jasno, hvala puno momci.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ljudi, hoću da prodam svoj PS4 PRO kao i moj lični nalog koji je pun igrica, koja je procedura ? Je li dovoljno samo promijeniti mail, username i password ili sta treba da radim ?
 
Ljudi, hoću da prodam svoj PS4 PRO kao i moj lični nalog koji je pun igrica, koja je procedura ? Je li dovoljno samo promijeniti mail, username i password ili sta treba da radim ?
Pa ako ti je vazan mail samo njega promjeni, ostalo me moras dirati

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Da li je situacija tako jednostavna ? Ne bih da mi posle Sony banuje account iz nekog razloga, imam 20-30 kupljenih igara i skoro 70 igara što sam dobio uz PS+ pretplatu.
 
Mislis ne bi da taj kupac ostane bez igara? Ti ako mu prodas account, ti ga vise nemas. Samo promenis email i to je to, stavis najbolje njegov.
 
Da li Sony sa izlaskom nove verzije automatski prestaje razvoj igara za prethodnu?
 
Ne, npr. za PS3 zadnja igra koja je izašla je Fifa19, u Septembru 2018, a konzola je izašla krajem 2006. Trebalo bi još 3 god. minimum da izbacuju igre za ps4.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Izlaskom PS5 krenuce i masovna kupovina cetvorke i paralelno ce ici kao sto kaze Imotep sigurno 3 godine i dalja podrska i azuriranja jedne i druge kao i razvoj igara, tek posle toga PS5 ce zauzeti veci deo kolaca.
 
Da li Sony sa izlaskom nove verzije automatski prestaje razvoj igara za prethodnu?
Eksluziva više neće biti za PS4, sve se prebaca na PS5.

3rd party izdavači će uglavnom podržavati i prethodnu generaciju još godinu-dve, dok sportski naslovi i više. Ovaj put je generacijski jaz u dizajnu igara SSD vs HDD i hardveru veći i svi će želeti da se što pre adaptiraju isključivo na njega.
 
Realno do 2022. cross-gen igre, posle eventualno samo sportske.
 
Jedno pitanje ljudi. Hocu soni da poklonim sestrinom klincu, ali bih prvo malo da ga ocistim jer je izuzetno bucan.
Uzeo sam ga pre 3.5 god, cim je izasla ps4 pro verzija i osim sto ga povremeno prebrisem spolja krpom, nikada nisam vrsio nikakav servis, nikad ga nisam otvarao, menjao pastu i slicno. Verujem da je pun prasine.
Znam da je ta prva pro verzija generalno bucna i da mnogi imaju taj problem, ali prvih godinu i po - dve je bio necujan, pa verujem da bi ciscenje makar umanjilo malo buku, ako nista drugo. U nekim igricama (gow, rdr) se cuje kao mlazni avion.
E sad, znam da ima gomila tutorijala i yt klipova kako to samostalno odraditi, ali posto nemam nikakvog iskustva sa tim stvarima ne bih se igrao, radije bih ga odneo kod nekog ko zna sta radi.
Znate li gde bih mogao u Bg da ga odnesem, da li ima neki servis koji radi tako nesto? I generalno da li se isplati ta zamena termalne paste, pretpostavljam da je upitan kvalitet paste koju bi stavili? Zahvalan unapred, pozdrav :)
 
Nazad
Vrh Dno