Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

pa kako mozes da koristis i ovamo i tamo, ako ti treba za diskord, koristi fon app i speakerfon :D ili kupi druge sluske, makar to ima jeftino.. :D i daj nik da te dodam :p
 
Možeš da račvaš adapterom i da dobiješ to što si zamislio, ali bićeš sav u kablovima, pa ne vidim kako ti je to praktičnije od toga da slušalice ubaciš u gamepad onog trenutka kada ih svakako uzmeš u ruku?
 
@Labello
BlackPacov:D
@mare037
Malo mi je nezgodno da jackove vadim dok se igram na PS4 pa ponovo vracam na PC kada tamo nesto hocu da odigram ili odgledam film!Danas sam cak morao da kupim i Hdmi spliter,posto na TV-u imam samo jedan hdmi,a ovako samo "switch-ujem" sa jednog izlaza na drugi,a da ne moram dirati kablove!Pa sam pomislio mozda postoji nesto slicno i za sluske tj.audio
 
Poslednja izmena:
Ako ti je nepristupačno zbog mesta gde ti se kućište nalazi da stalno povezuješ slušalice, bolje uzmi 3,5mm muško-ženski produžni kabl da ti bude na pristupačnijem mestu.

Jer to će biti daleko praktičnije nego da:

- slušalice povežeš u 1x3,5mm ženski na 2x3,5mm muški adapter

- jedan kraj adaptera ubaciš u gamepad

- drugi kraj adaptera ubaciš u 1x3,5mm ženski na 1x3,5mm muški produžni kabl

- taj produžni 3,5mm kabl povežeš sa kućištem

Dakle kad god budeš igrao na PS-u uz slušalice ćeš držati uz sebe adapter i kabl preko sobe do tebe gde sediš, što je po meni veoma nepraktično.

Jedino mi je donekle ok ako si PS4 povezao na monitor?
 
Poslednja izmena:
^
Upravo tako,kuciste mi je u samom cosku pa je to citav ritual kada nesto treba da otkacim ili povezem!Sada mi je PC i PS4 na istom monitoru,ali mislim da cu tako i uraditi kako si mi predlozio!Hvala puno!:wave:
 
Hteo bi da pazarim neke bezicne sluske sa dobrim zvukom, ali koje bi mogao da koristim i na PS4, a i na racunaru nocu kad radim i slusam muziku. E sad za oko su mi zapale ove Sony Gold Headset. Ne znam da li one mogu da se koriste na racunaru samo preko kabla sa 3,5mm dzekom ili uvek idu preko adaptera?
Pa me interesuju vasa neka isksutva vezano za bezicne sluske i sta bi ste mi vi preporucil? Mislio sam da pazarim mozda neke jeftinije bluetooth sluske i da uzmem naknadno adapter, ali citajuci po netu vidim da nekad nece to da moze. :) Samo navodno kompaktibilne sluske za PS4, al cene takvih idu u besvest...
 
Ipak bi nesto skromnije nemam bas toliko novca za razbacivanje. :) Ali hvala na preporuci. ;)

EDIT

Kakva su vasa iskustva sa Turtle Beach slusalicama? Ili da li imate mozda neki drugi model da preporucite a da je zvuk dobar i da nisu pretrske za glavu? :) Tu do nekih 100€ maks. Mada sam vise mislio oko 50€, 60€.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo pre jedno 3 godine Plantronics slusalice,ali ne znam koji je model!Onda sam ih platio izmedju 4-5 hiljada!Mislim da im je vreme za penziju,ali dzabe kada jos rade kao prvog dana!Glomazne su,ali ih mozes nositi danima na glavi i da ne osetis!Kada budem uzimao sledece verovatno ce biti ista firma!
 
Ja koristim taj Gold Sony već godinama i vrlo sam zadovoljan. Mada nisam ga koristio na PC ali mislim da može i na njega.

Da li mozes da ih probas na neki kompjuter da li rade i da li ima nekih komplikacija za povezivanje? I kako se cuju, kako si zadovoljan zvukom, da li su teske za nosenje posle nekog vremena? Jer mi je bitno da uzmem neke sluske koje cu moci da koristim kako na ps4 tako i na racunaru. Kod Sony gold mi se svidja sto je mikrofon integrisan pa ne viri nista.



@bro82
Da li te Plantronics mogu da se koriste i na kompjuteru ili su samo za ps4?
 
Kupio sam ih za racunar,a PS4 posedujem od pre 3 dana,a sad ih koristim i za konzolu!Ja mislim da svake slusalice mozes koristiti bilo gde samo da ima 3.5 mm jack!
 
Pa ako ces wireless/BT opet nije ni da uzmes one najjeftinije, a i bitan je i zvuk valjda, bolje daj malo vise nego sto planiras i uzmi kvalitetne sluske, kako spolja tako i iznutra i bices miran dugo.

Da ne pricam o udobnosti na glavi koja je minimalna na jeftinim modelima itd..
 
Slazem se, ali nemam sad novca bas toliko da odlazim u neka ludila od po 150€, 200€ itd. Meni su bitne samo bezicne dobre sluske koje bi mogao da koristim i na sony-ju i na racunaru, svakako cu ih korisiti samo kod kuce ne na telefonu itd. Pa me interesuju vasa iskustva. Tu do nekih 100€ maks.

Cekam kolegu da odgovori ako ima racunar da proba samo ove Sony gold da li mogu da se nakace.

Gledao sam takodje i one Turtle Beach nisu jake sa cenom, samo ne znam kakav je model. Razer, Hyper sve kidaju prelazi mi budzet.
 
Pa sta ima da ti javlja, slusalice rade, imaju USB dongle, koji ubacis u laptop ili pc i radice sasvim normalno. Samo ako ih uzmes nemoj da zaboravis da ukljucis Virtual Surround Sound na kompu da bi radile u full potencijalu.
 
Poslednja izmena:
Probao sam na racunaru i na njemu rade.Isto kao na PS4 ubacis onaj USB prijemnik i teras. Sto se tice kvaliteta zvuka za te pare ces tesko naci bolje. Jedina mana im slabiji kvalitet plastike od koje su izradjene. Sto se tice tezine meni nisu teske.
Da li mozes da ih probas na neki kompjuter da li rade i da li ima nekih komplikacija za povezivanje? I kako se cuju, kako si zadovoljan zvukom, da li su teske za nosenje posle nekog vremena? Jer mi je bitno da uzmem neke sluske koje cu moci da koristim kako na ps4 tako i na racunaru. Kod Sony gold mi se svidja sto je mikrofon integrisan pa ne viri nista.



@bro82
Da li te Plantronics mogu da se koriste i na kompjuteru ili su samo za ps4?

Sent from my UP520 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@labello

Dobro si mi rekao za taj virtual sound. Hvala. :) To se pali u podesavanju zvuka ili u driver-u od zvucne karte? Inace imam Xonar DX karticu pa zbog toga pitam.



@almoust evil665
Odlicno, hvala ti za info. :) Ti imas ovu novu seriju gold crna varijanta? Jer cu onda na kraju nju da pazarim. Citajuci po netu vidim da su se dobro pokazale. Nego mi bilo najbitnije da mogu da ih koristim i na ps4 i na racunaru. :)
 
U podesavanjima samog sistema - Sound Options i Control Panelu. Ali ako imas zvucnu, mozda moze i tu nesto, ako uzmes..
 
Da li ima neko preporuku za servis za PS4 u Beogradu? Počeo je da urla na sav glas čak i u menijima (ali i u igrama), iako sam ga otvorio i izbacio svu prašinu iz njega.
 
Ako se ne varam mislim da rade servis virtual shop i da su vec hvaljeni bili ovde na forumu vezano za ps4.
 
Xbox ce na E3 da baci koju vest za narednu generaciju konzole, a PS je l' imaju neki svoj event ili da li ucestvuju na nekom drugom vecem da znamo da mozemo nesto da ocekujemo i od njih? :D
 
^Imaju Sony event tj PSX, tamo posle juna, gde se ocekuje da "bace bombu" za PS5, TloU2 i Death Stranding... U principu nista sto se ne ocekuje.

Vrlo cudno je za E3 jer su bili ucesnici od samog pocetka, mozda jedino odlazu da ne bi uporedo odradili objavu sa M$-om (a i da vide sta spec- i feature-wise novi Xbox nudi)...
 
Xbox ce na E3 da baci koju vest za narednu generaciju konzole, a PS je l' imaju neki svoj event ili da li ucestvuju na nekom drugom vecem da znamo da mozemo nesto da ocekujemo i od njih? :D

Mene ne bi cudilo da ponovo organizuju Playstation Meeting sledece godine i predstave konzolu na taj nacin. Samo se nadam da ce uskoro procureti bar nesto o hardwareu/softwareu.
 
Treba mi duži HDMI kabl (3m) za PS4 Pro + PSVR (ide veza TV - PSVR - PS4 Pro). Ima li poente kupiti HDMI 2.0 ili je i HDMI 1.4 dovoljan? Trenutno nemam 4K TV, ali planiram kupovinu u skorije vreme.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Upravo tako, jedino ako nemas V1 VR-a, on ne pusta 4K rezoluciju :(
 
Verzija 2 je u pitanju. Ne znam kakvi su ovi Linkom HDMI 2.0 kablovi. Pitanje je da li su bolji od 1.4 kablova. HDMI 2.0 kablovi drugih proizvođača su znatno skuplji.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
U principu završiće ti posao i HDMI kabl sa 10Gbps protokom, jer ionako nećeš moći da izvučeš 4k@60fps sa Pro konzolom (prethodni mogu 4k@24fps).

Kablovi sa premium sertifikatom i 18Gbps protokom imaju i podršku za 10 i 12-bit reprodukciju boja (opet, prethodni može da prikaže samo 8-bit paletu boja).
 
Nazad
Vrh Dno