Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Da li kupujete digitalne igre ili na disku, i zasto?
Digitalne uglavnom. Jer ne moram da skladištim diskove ili da menjam diskove u drajvu kako bih se prebacivao između igara. Uz to, igre su povoljnije i često se mogu naći na akcijama na PS store-u po značajno nižim cenama od fizičkih diskova.

Uz to, lakše je deliti digitalne igre između dva korisnika. Drug i ja delimo igre, on kupuje na svom nalogu, ja na svom, i imamo nesmetan pristup igrama.
 
Predpostavljam da svi uzimate gost mod jer je povoljniji , a jedina razlika spram nosioca je sto konzola mora da bude konektovana na net?
Meni zapravo to ne smeta, samo me interesuje da li u gost modu Pes i druge igre mogu igrati sa drugovima iz Srbije i EU ?

i sto neces te igre igrati sa svog naloga nego sa 'gost' naloga. nema trofeja i ne pise da ti licno igru igras. mozes da igras sa drugima te igre, samo opet, ne kao ti, vec kao 'gost' nalog ('gost' = kako god se nazove u shareu taj korisnik)
 
Da li je prodavnica Game Centar iz NS proverena za kupovinu PS4? Vidim da su povoljniji od ostalih i imaju ok bundlove sa 3 igre
 
Zamolio bi za pomoć. Deca igraju PS4, preko wifi, Sbb ruter Ubee, stariji uglavnom fifu online, a mladji fortnite. E sad probali su da povezu PS4 i ruter zicno, msm lan kablom i u podesavanjima umesto NAT Type 2, lad je povezanl preko wifi tako pise, preko kabla stoji NAT Type 3? E sad sta to znaci? Izvinjavam se ako masim sa terminima jer se ne razumem...
 
Ukratko, bacivši pogled na sledeći link (https://portforward.com/nat-types/) vidim da ps4 preporučuje NAT type 2, a ako je NAT type 3, onda klinci mogu da igraju ali ne mogu da hostuju igru, a i video i običan chat će im imati neka ograničenja. E sad kako to ispraviti, mozda stoji u tekstu, a mozda ce zahtevati dodatno istrazivanje. Nisam ni sam bio upoznat sa ovim, pa me je zanimalo da isčitam da li stvarno ima neke razlike između ta dva type-a.
 
Ja nisam primetio neka ograničenja dok sam nat 3 imao. U suštini trebalo bi sve da radi lepo, ali kao Sony ne garantuje i preporučuje nat 2

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Cudno mi samo, isti ruter, bezicno nat2 a zicno nat 3?!
Ne pomenuh samo kad povezem tendu putem wifi sa sonyjem(a tenda je inace kablom povezana sa sbb ruterom) opet je nat3.
Ma bolja je brzina i stabilnije radi sa kablom, pa zato klinci... al ako je rizik taj nat 3 da batalimo...
 
Ma slobodno neka ga preko kabla, ako se ispostavi da imaju problem tipa ne može da startuju neku online igru ili slično onda rešavaj problem. Ja sam dugo fifu online igrao sa nat3 bez problema

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Upravo sam prodao svoju PS4 Pro konzolu. Kao što sam pisao u ranijim postovima, zamenio sam termalnu pastu i očistio ventilator jer je konzola bila malo bučnija. Elem, nakon toga čini mi se da se naponska sekcija više greje nego pre. Toplija je, ali je konzola jako tiha. Da ne bude zabune, ventilator savršeno radi. Testirao sam konzolu, igrao igrice nekih sat ipo ili dva, nije se isključivala ali je bila malo toplija. Možda je samo trip... Da li je neko imao slična iskustva?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Zdravo, nov sam u ovome, citao sam dosta oko share igra i ovde i na drugim forumima ali neke stvari nisam nasao ili nisam dobro razumeo.
Na KP prodaju nosioce(a u dosta oglasa i ne pise sta prodaju), e sad ono sto me zbunjuje ja ako kupim nosioca da li ja postajem vlasnik tog naloga? Mogu da menjam password? I nije mi jasno ako kupim nosica kako mogu da izgubim igru(pise negde da postoji mogucnost da se izgubi igra)?

Izvinjavam se jos jednom ali ovo nisam mogao da nadjem.
 
Zdravo, nov sam u ovome, citao sam dosta oko share igra i ovde i na drugim forumima ali neke stvari nisam nasao ili nisam dobro razumeo.
Na KP prodaju nosioce(a u dosta oglasa i ne pise sta prodaju), e sad ono sto me zbunjuje ja ako kupim nosioca da li ja postajem vlasnik tog naloga? Mogu da menjam password? I nije mi jasno ako kupim nosica kako mogu da izgubim igru(pise negde da postoji mogucnost da se izgubi igra)?

Izvinjavam se jos jednom ali ovo nisam mogao da nadjem.

Imaš sve u prvom postu ove teme, čovek je knjigu napisao. I ne kupuj share na KP, jasno i glasno.
Možeš da izgubiš igru tako što se neko kao i ti seti da promeni šifru :) Ti si vlasnik nosioca, a gost je druga strana. Zašto bi se zvalo share ako si ti vlasnik celog naloga i možeš da upravljaš nalogom po volji?

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Podji na forum razmena igara i tamo kupuj igre. I nikad nemoj da mijenjaš pasvord.
Ugl igra se dijeli na 2 dijela, nosioca i gosta. Kod nosioca igru igraš sa svog naloga i ne ulazis na nalog od igre.
Kod gosta igru igraš samo sa naloga og igre i treba ti net.
To je to.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Podji na forum razmena igara i tamo kupuj igre. I nikad nemoj da mijenjaš pasvord.
Ugl igra se dijeli na 2 dijela, nosioca i gosta. Kod nosioca igru igraš sa svog naloga i ne ulazis na nalog od igre.
Kod gosta igru igraš samo sa naloga og igre i treba ti net.
To je to.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Znam citao sam i tamo i ovde. Ono sto mi nije jasno, ako sam ja nosilac/vlasnik na koji nacin ja mogu da izgubim igru? I kako neko drugi moze da zameni pass na tom nalogu ako sam ja nosilac/vlasnik? Zar ja ne postajem vlasnik tog naloga?
 
Nisi vlasnik čitavog naloga, jer si igru dijelio sa jos nekim.
Ti si vlasnik nosioc naloga (mada I tu moze gost da te zezne, da on aktivira nalog kao primarni i da on onda bude nosioc a ti gost :D sad ti je ovo sve konfuzno ali sve je u stvari lagano ).
Nalog možeš da izgubiš ako gost promijeni pasvord ili email. Jer ti i gost imate iste podatke (email i pasvord).

E upravo zbog toga ti je najsigurnije da kupuješ igre na forumu razmena igara jer imaš nekoliko ljudi koji rade share. I ako je neki gost prevarant I hoće da promijeni podatke (email i pasvord) onaj koji je radio share igre može te podatke da vrati jer je on kao Moderator.
Ja na tom forumu evo skoro 2 godine kupujem I nisam imao nijedno neprijatno iskustvo.
Znači ti jednu igru dijeliš sa jos jednom osobom i imate isti email i pasvord od te igre. Zato ti nisi vlasnik čitave igre. Ja imam neke igre nosioc nalog u mom vlasništvu 2 god i nisam imao nikad problema jer ih kupujem od provjerenih osoba. A na KP sam kupovao igre 2x I oba puta sam imao problema i na kraju sam izgubio igre. Od tada uvijek samo na Ra, mena igara kupujem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nisi vlasnik čitavog naloga, jer si igru dijelio sa jos nekim.
Ti si vlasnik nosioc naloga (mada I tu moze gost da te zezne, da on aktivira nalog kao primarni i da on onda bude nosioc a ti gost :D sad ti je ovo sve konfuzno ali sve je u stvari lagano ).
Nalog možeš da izgubiš ako gost promijeni pasvord ili email. Jer ti i gost imate iste podatke (email i pasvord).

E upravo zbog toga ti je najsigurnije da kupuješ igre na forumu razmena igara jer imaš nekoliko ljudi koji rade share. I ako je neki gost prevarant I hoće da promijeni podatke (email i pasvord) onaj koji je radio share igre može te podatke da vrati jer je on kao Moderator.
Ja na tom forumu evo skoro 2 godine kupujem I nisam imao nijedno neprijatno iskustvo.
Znači ti jednu igru dijeliš sa jos jednom osobom i imate isti email i pasvord od te igre. Zato ti nisi vlasnik čitave igre. Ja imam neke igre nosioc nalog u mom vlasništvu 2 god i nisam imao nikad problema jer ih kupujem od provjerenih osoba. A na KP sam kupovao igre 2x I oba puta sam imao problema i na kraju sam izgubio igre. Od tada uvijek samo na Ra, mena igara kupujem.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

E to me je zanimalo. Hvala puno na objasnjenju. Trazio sam na razmeni igara f1 2020 (moze i gost) ali slab je izbor. Onda da bih bio stvarno vlasnik celog naloga, mora da mi da i kredencijale za mail, i sony account, onda bih bio siguran da ne mogu da izgubim igru?
 
Poslednja izmena:
Znaš kako nema na forumu uvijek neke igre koju tražiš. Nekad moraš da čekaš da je neko proda. Ili da pišeš da oces da je kupiš I da čekaš da se neko javi. To nekad moze da traje 10min a nekad 20 dana.
Ako kupiš gost ili nosioc nalog tebi Moderator sig nece da da podatke od emaila jer kako da on zna da ti nisi prevarant I da ti nećeš promijeniti podatke. Imaš nekoliko članova koji prave share tamo od kojih kad kupiš nalog nemaš sto da se brineš. Svakako gost nalog od f1 je negdje oko lupam 1500 din a nosioc je oko 2500din a da kupiš igru na PS store je 60e. Tako da se isplati Cekati.
Opusti se i uživaj.

Edit.
Da ne zaboravim ovo da ti kažem. Ako kupiš nosioc nalog od lupam Marka koji je radio share i onda oces da kupiš I gost nalog od Janka koji je radio share ti neces imati kompletnu igru. Jer su to u stv 2 igre jer share nije uradila ista osoba i nisu isti podaci za nosioca I gosta. Znači da bi imao kompletnu igru moraš da kupiš igru od osobe Marka koji je radio share gdje će nosioc i gost da imaju iste podatke (email i pasvord).

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam dijelio sherovao naloge i na ps3, tad je moglo na pet konzola, sad na ps4 mogu dvije, i na ps3 nisi morao da se zezas da prebacujes neki nalog kao primarni.
I sad dijelim ps+ sa prijateljom, plus igre koje on kupi na svom nalogu i koje ja kupim na svom, svak igra sve uz prikopcan net i nikad problema.
Al ja i dalje ne kontam kakve veze ima tamo neki ghost, primarni, sekundatni acc itd. sto prodaju, i zasto na nekim ne smijes upaliti internet, a na drugim trebas imati stalnu int konekciju.
Jedino ako ne prodaju te offline naloge na bezbroj konzola, pa cim se skopcas na psn skontaju te i zakljucaju igru.
 
Gost ne radi bez interneta
 
Procene su zabranjene na forumu. Post obrisan.
 
Valjda je ovo sad opšta diskusija za PS4.
Koje hdd ubaciti u PS4? 1TB ili 2TB?
Nema poente 7200 rpm koliko se sećam?

Sent from my Oneplus 8
 
Pročitao sam prvi post ali čini mi se da nije pisalo.

Recimo kupimo ja i ortak Pes ili NBA2K kao nosioc i gost, da li možemo da igramo jedan protiv drugog multi-player naravno sa aktivnom ps+ pretplatom.
 
Možete naravno. Ako ti imaš nosioc nalog igraš sa svog naloga a on kao gost igra sa naloga od igre i to je to :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pitanje u vezi ps4 kontrolera - planiram da ga uzmem i nakacim preko obicnog bilo kojeg USB Bluetooth adaptera na PC. Da li je to provereno? Koliko sam skontao, nece raditi vibracija i audio. To mi i nije potrebno...
 
Jeste. Treba da radi bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno