Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Hvala na pomoći,

Nisam uspeo još uvek, ali sada je već do moje kartice, moram prvo do banke...
Imam još jedno pitanje u čemu je razlika da se kupi gift card ili network card
Ma nema razlike, mozda si negdje naletio da tako pise

Uglavnom imas dopune, za svaki region je posebna, i imas ps plus kartice kojima ne dobijes novac na racun nego ti se aktivira ps+
 
Ljudi, nema potrebe da imate neke specijalne internet platne kartice... ja sa mojom Vizom od Inteze s kojom plaćam u Srbiji i s koje skidam pare s bankomata sve online plaćam. I Steam i Epic i g2a, offgamers, cdkeys. Nikad ni najmanji problem. Jedini problem je bio sa Amazonom kad sam morao čekati skoro 2 meseca da mi vrate 20 dolara za dopunu tako da od tada nikad više Amazon...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Iskustva su različita. Ja nisam imao do sada problem sa "fake kuponom" ali nije isključeno da to može da se dogodi. Ja sam "loše" prošao na offgamers.com, pa sam jednom prilikom čekao skoro 24h da mi isporuče kupon iako sam ranije kupovao i stizalo je instant. Već sam se bio oprostio od dopune.

Postoje tri-četiri "proverena" portala koji manje više imaju slične cene. Na Amazonu nema popusta ali nema ni FEE za plaćanje (pa ispadne da platiš skuplje nego što ti daju popust :D), 50$ je 50$.

Ja sam moj Amazon nalog napravio i "vezao" za US adersu. Ne mora ali eto, znam da će samo za digitalne kodove da mi služi pa mesto za isporuku nije ni bitno.

Ono što je bitno da @Ljubisavljevic razume kako ovo funkcioniše (da ne baci "pare u vetar").

Pitanje za @Ljubisavljevic: Koje te igre zanimaju? Možda su te igre na nekom popustu van PS Store-a. Na većini portala koji prodaju kupone možeš da kupiš igru (digitalni kod).
 
Poslednja izmena:
Iskustva su različita. Ja nisam imao do sada problem sa "fake kuponom" ali nije isključeno da to može da se dogodi. Ja sam "loše" prošao na offgamers.com, pa sam jednom prilikom čekao skoro 24h da mi isporuče kupon iako sam ranije kupovao i stizalo je instant. Već sam se bio oprostio od dopune.

Postoje tri-četiri "proverena" portala koji manje više imaju slične cene. Na Amazonu nema popusta ali nema ni FEE za plaćanje (pa ispadne da platiš skuplje nego što ti daju popust :D), 50$ je 50$.

Ja sam moj Amazon nalog napravio i "vezao" za US adersu. Ne mora ali eto, znam da će samo za digitalne kodove da mi služi pa mesto za isporuku nije ni bitno.

Ono što je bitno da @Ljubisavljevic razume kako ovo funkcioniše (da ne baci "pare u vetar").

Pitanje za @Ljubisavljevic: Koje te igre zanimaju? Možda su te igre na nekom popustu van PS Store-a. Na većini portala koji prodaju kupone možeš da kupiš igru (digitalni kod).
Gdje ima kodova za igre?
Ja bas rijetko naletim, uzeo sam GoW na cdkeysu za oko 5 eura, Horizon znam da je isto bio ostalo bgm slabo sam gdje naletio :D
 
Ljudi, nema potrebe da imate neke specijalne internet platne kartice... ja sa mojom Vizom od Inteze s kojom plaćam u Srbiji i s koje skidam pare s bankomata sve online plaćam. I Steam i Epic i g2a, offgamers, cdkeys. Nikad ni najmanji problem. Jedini problem je bio sa Amazonom kad sam morao čekati skoro 2 meseca da mi vrate 20 dolara za dopunu tako da od tada nikad više Amazon...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Već sam plaćao sa karticama preko neta, ali ne znam iz kog razloga Juče mi je banka tražila da posle plaćanja ubacim kod koji su mi poslali na telefonski broj ,naravno taj telefonski broj sam imao sam u banci ostavio pre par godina i menja sam ga, stoga nisam mogao ubaciti kod koji su mi poslali i zbog toga nisam mogao da kupim...
Ostaje mi Jedino da odem u banku i promenim broj telefona
 
Već sam plaćao sa karticama preko neta, ali ne znam iz kog razloga Juče mi je banka tražila da posle plaćanja ubacim kod koji su mi poslali na telefonski broj ,naravno taj telefonski broj sam imao sam u banci ostavio pre par godina i menja sam ga, stoga nisam mogao ubaciti kod koji su mi poslali i zbog toga nisam mogao da kupim...
Ostaje mi Jedino da odem u banku i promenim broj telefona
E to je drugo nešto, taj kod svi traže

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Жив био! Сад кад си се "заразио" трошењу пара нема краја. :)

Веома битна ствар је да жена никако не укапира за шта трошиш паре. Деца ће свакако да ћуте и ако укапирају јер им то иде у прилог. :D
 
Жив био! Сад кад си се "заразио" трошењу пара нема краја. :)

Веома битна ствар је да жена никако не укапира за шта трошиш паре. Деца ће свакако да ћуте и ако укапирају јер им то иде у прилог. :D
Žena zna da trošim pare ali sam joj ovako objasnio tih 50 dolara što smo juče na dve neke dečije igrice su ništa naspram onoga što ovi papci na KupujemProdajem prodaju u Subotici, tako da sam joj sad objasnio da me ne trošimo pare nego štedimo
 
To je najj kad kupiš igru od npr 30e i kažeš pa ja stedim pare.. Ista priča je bila i kod mene :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako resiti problem sa DNS-om i stalnim failom da se konektuje na PS Network? Sta mogu da ucinim da resim problem?
 
Probaj Google DNS, on kod mene radi bez problema

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Pozdrav, skoro sam kupio ps 4, za klince, posto su vec porasli, ja sam vise za kompom,.E sad, imam na diskovima par igrica za ps4, ali danas kupim igricu za klince povoljno sa kupujemprodajem od nekog lika sto ima dosta pozitivnih ocena, a vidim da ima i sajt gamedigishop(izvinjavam se sto pisem ime sajta), i kupio sam igru, dao mi je username i pass i kada sam to ukucao, receno mi da je oznacim "do not change to this ps4, i da je igra u Library, u Purchased Games i da download odradim. I to je to, igra radi normalno, ali sam onda cuo o hakovanim profilima i banovanju konzole, pa da li tako nesto moze da mi se desi? Hvala unapred na odgovorima.
PS. Igrica radi normalno, net je upaljen stalno, sto vise citam, vidim da sam se mozda zeznuo i zaleteo, kupovinom igrice...i da, jos koliko sam skontao, mogao sam da platim vise igricu, i onda bih mogao da je igram na svom nalogu

Sve je OK, kupio si nalog samo što je to trebalo i da ti kaže jer to zapravo nije tvoja igra. Zbog toga ti je i napisao da na tom nalogu ne cekiraš opciju da ti je PS primarni uređaj.

Hvala na odgovoru.Znaci to je nalog nekog nosioca, verovatno su oni, jer je user gamedigishop. Ne razumem se u ovo, ali ne bih da mi banuju konzolu ili sta vec zbog par hiljada pisljivih. A ako kupujem od njega na primer, ili bilo koga drugog, i stavim na moj nalog, jel to sigurnija varijanta.

Ja i naglasim sta se dobija pre kupovine. Da li igra sa svog naloga ili sa novog. Sve ima neku svoju cenu. Kao i par hiljada vise da je kupi preko svog Stora.
I kao sto rekoh garancija je zauvek. I nemojte citati puno, hoce glava da zaboli, svega ima, a kod nas je sve ok.
Sto se tice bana konzole, no worries, hakuna matata! :) Hvala Bogu pa soni dozvoljava deljenje igara.
 
Nisam ni znao da postoji zvanični BT od Sony-a. Ja kupio neki 4.0 od Gamebird-a za 1000din. Radi bez problema.
 
DS4 je obicno smece, kod mene na konzoli koja je stara 4 meseca i koja se retko igra vec otisla leva pecurka! Vrti sam i levo.
 
Uopšte se ne bih složio, ne treba generalizovati na osnovu jednog primera. Ja imam 4 komada koja se relativno često koriste već više od godinu dana i sve je ok. Drugar ima dva DS4 već 4+ godine i rade najnormalnije, jedino što im je baterija mnogo oslabila pa ih uglavnom drži na kablu ali mislim da se umiranje baterije ne može izbeći...

Po mom mišljenju DS4 je jedan od najboljih kontrolera (ako ne i najbolji) u tom cenovnom rangu.
 
Poslednja izmena:
Dobar mu je d-pad ko koristi za old school naslove, u svemu ostalom Xbox One kontroler je mama.
 
Da ja volim d-pad i često ga koristim a i ergonomski mi mnogo više leži DS4 od Xbox kontrolera, ali svakako je i on vrlo kvalitetan.
 
Uopšte se ne bih složio, ne treba generalizovati na osnovu jednog primera. Ja imam 4 komada koja se relativno često koriste već više od godinu dana i sve je ok. Drugar ima dva DS4 već 4+ godine i rade najnormalnije, jedino što im je baterija mnogo oslabila pa ih uglavnom drži na kablu ali mislim da se umiranje baterije ne može izbeći...

Po mom mišljenju DS4 je jedan od najboljih kontrolera (ako ne i najbolji) u tom cenovnom rangu.

Evo ja sam drugi sa novom konzolom kome je otisao kontroler, markomix je imao isti slucaj! Mozda su te starije vertzije bole ok ove sigurno nisu!
 
Takodje imao problema sa novim kontrolerom, posle 3 meseca otišla pecurkica desna. Zamenio ga u garanciji, a evo sad i drugi posle godinu dana isti problem...

Definitivno su nešto zeznuli sa novim verzijama

Sent from OnePlus 7 Pro
 
Koliko sam ja istrazivao svima je desna pecurka zviznula!
Jel mora ceo PS da se salje da bi popravili kontroler i koliko to traje?
 
Koliko sam ja istrazivao svima je desna pecurka zviznula!
Jel mora ceo PS da se salje da bi popravili kontroler i koliko to traje?
Mora sa sve konzolom ako je kontroler iz originalnog pakovanja. Ne znam koliko traje popravka, meni su samo kontroler odobrili zamenu za nekih nedelju dana (GameS)

Sent from OnePlus 7 Pro
 
To je baš bedak, znači da su počeli da fušare na novijim serijama... :(
 
Meni je jedan ds4 v2 crkla leva pečurka tj L3 klik +napred nije radio, ( trčanje u tf2 ) inače l3 radi kao i napred ali kad se povežu ne radi. Nisam uspeo to da sredim. Stari ds4 kao iz 2015 radi bez greške i sad.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ako ste vesti sa lemilicom, imate na KP za 300-400din odlicne zamenske senzore za PS4/XboxOne kontrolere:

2Y6iwbQ.jpg
 
imao/koristio ds3,ds4 i svaki standardni xbox kontroler (nisam imao elite varijante samo).na kraju zadržao samo svoj polupolupani ds3 kojem dušu vadim bar od 2009te,sigurno je bar treća baterija na njemu.verujem da će preživeti nuklearnu apokalipsu zajedno sa bubašvabama.

Nisam ni znao da postoji zvanični BT od Sony-a. Ja kupio neki 4.0 od Gamebird-a za 1000din. Radi bez problema.

radi i standardni csr bt 4.0 adapter od cca 350 din po kp-u a verujem da je i ispod dolar na aliju.jedino što je bitno je da je bt 2.2 ili kasniji i radiće 100 posto.
 
Nazad
Vrh Dno