Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

E ne znam ostavio sam ga u servis valjda oni bolje znaju. Bas ne znam sto da vam kazem ovo mi je iskocilo , jos je pod garancijom pa mi se zbog toga ne odustaje.
Moze li biti da im je nedje pala pa zbog toga da se to desilo?
Ona nema nikakve fizicke ozlede, ili moraju da budu fizicke ozlede vidljive po njoj, da bi se znalo od pada da je nesto unutra otislo?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Pa nisu je valjda žonglirali po sobi pa im je pala. Ako je pala može svašta da se desi kako mi to možemo znati?. Kao 7 meseci a puna prašine kao da su je držali pored aktivnog vulkana. Ja bih je zaobišao jedino ako je baš jako povoljna pa da se isplati rizik. Tvoji novci pa uradi kako želiš. I da nema razlike igraš li igru na disku ili digitalnu što se tiče buke ventilatora jednostavno neke igre su zahtevnije pa se hardver više muči.
 
Pa nisu je valjda žonglirali po sobi pa im je pala. Ako je pala može svašta da se desi kako mi to možemo znati?. Kao 7 meseci a puna prašine kao da su je držali pored aktivnog vulkana. Ja bih je zaobišao jedino ako je baš jako povoljna pa da se isplati rizik. Tvoji novci pa uradi kako želiš. I da nema razlike igraš li igru na disku ili digitalnu što se tiče buke ventilatora jednostavno neke igre su zahtevnije pa se hardver više muči.
Okle znam, rekoh valjda ako pane prvo ozlede budu na plastici, ako ih nema na njoj znaci da nisu, tom logikom idem.
Nisam nista drugacije mislio bez to, slabije se u ovo razumijem zato sam savjete ovdje zatrazio.
Ne znam ja jedino sto sam gledao po netu jeste da je isti zvuk i sve kada je konzola puna prasina i kad se zacepila,tako je i kod ove.
Dali se moze zacepiti za 7 mjeseci ja ne znam , zato Vas pitam,jer mi je prva konzola ovo u zivotu.
Na netu sam citao da posle 5-6 mjeseci treba da se cisti.
I znam da sam provjeravao dali vazduh izlazi iza dje je kabal hdmi slabo je izbacao vazdih dok sa strane nije ga bilo, dali i sa strane treba isto da izbaca?
Brate imam racun kad je kupljena 10 mjeseci tacnije je stara izvinjavam se sad sam pogledao.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa strane ne izlazi vazduh samo pozadi. Ja sam moj čistio posle 4+ godina rada.

Kolege nisam proučavao, pa rekoh da pitam, tj. da se nadovežem na ovaj odgovor, kako se kreće airflow na PS4, gde uvlači, a gde izbacuje vazduh?

Pitam jer sam rešio da zbudžim neki skromni work/gaming station, da mi svi uređaji budu na jednom mestu, pa sam za PS4 konzolu namenio jednu policu (više ladicu) koja je otvorena samo sa zadnje strane (može da se otvori i sa prednje), a sa bokova je prilično knap i ima samo po cm između leve i desne bočne strane konzole i "zidova" ladice...

Konzolu sam postavio na silikonske nožice od jedno 1 cm visok da odvojim konzolu od dna "ladice"...

Znam da će ovo verovatno prouzrokovati veće grejanje konzoje, ali lepo izgleda...
 
Sad već mislim da troluješ malko

Pomešao si me sa nekim, prvi put postavljam pitanje na ovoj temi...

Pitam jer ne znam i trebam odgovor...

EDIT:
Sa strane ne izlazi vazduh samo pozadi. Ja sam moj čistio posle 4+ godina rada.

Ako misliš da trolujem ovaj tvoj odgovor veruj mi nije mi namera da to činim, nego je odgovor prosto nedorečen. Tu obrazlažeš da PS4 sa strane ne izbacuje vazduh, već samo pozadi, ali nema odgovora da li sa strane UVLAČI vazduh (ili možda i sa preda, od dole, otkud znam), što mi je takođe bitno, jer su mi stranice ladice jako blizu bočnih stranica konzole, pa bi to mogao biti problem i u slučaju da konzola sa strane uvlači vazduh.

EDIT 2:
Evo nađoh ovo:
"The PS4 Pro features intake vents on both the left and right sides (provided your PS4 is laying horizontally), and it expels the hot air through vents on the back of the console.Nov 28, 2018"

Takođe je preporuka da se dno konzole odigne od podloge, ali nije obrazloženo zašto...
 
Poslednja izmena:
Postovani,
imam sledeci problem sa PS4 pro verzijom.

Prije dva dana kad mi je ponudjen update verzija 8.00,skinuo se ali prilikom instalacije zakoci na 5%.
Izbrisem ga i ponovo skinem i on dalje zablokiran na 5% instalacije.
Poslije desetak pokusaja, i reseta,nije pomoglo.

Sledece sta sam pokusao je update preko usb-a u safe modu.Ali i tamo isti proble zakuca na 9%.
I tu pokusam parputa ali nista.

Predjem na reset sonija na fabricko podesavanje,tamo isto kade se podigao siste update opet nece.nista mi ne dozvoljava da uradim bez update-a.

Na kraju probam sa novim sistemom da instaliram.Ali ni njega nece vec zakuca na 9%.

Sad vise nista ne mogu da uradim jer sam izbrisao sve a novi sistem nece da instalira.

Molim Vas za pomoc.
 
Kolege forumasi imam par pitanja. Oduvek sam se igrao na racunaru, nekada u detinjstvu sony 1 i sony 2, ali od tad nisam imao kontakata sa sonijem a i to je drugacije izgledalo.
Danas je Sony, konkretno PS4 mali kompjuter.
Planiram kupovinu istog, najradije novog, na sta obratiti paznju, tj za koji model se odluciti? Vidim da ima dosta verzija, pa jos onda i Slim varijanta, obicna varijanta, PRO varijanta... U cemu je razlika izmedju svih njih? Verzije CUH 21... i to, jel su u pitanju samo verzije softvera koje se mogu resiti obicnim apdejtom ili ima bitnijih razlika?
Molim vas za pomoc :)
 
Moj ti je savjet kupi sada ps5 izlazi za mjesec dana i miran si sledecih 8god
Inače razlika izmedju pro modela i slima je u tome sto Pro model gura u 4k i hdr. I gabaritniji je mnogo. Duplo.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
+1

A igre za PS4 ce ti raditi i na PS5.

Jedino sto ces PS5 tesko kupiti ove godine (malo ce ih biti na trzistu), realno tek na prolece sledece godine.
I sto ces morati da das duplo vise para- PS5 nov vs PS4 Pro polovan.
 
Das sad pare za polovan ps4 I za za 4 godine isto tako za polovan ps5 I dodjes na isto...
 
Organizujes se za celu cifru i odmah uzmes peticu I plus dobiješ 20 igrica da igraš dok ne krenu nove ekskluzive. Meni je to top s obzirom da nisam nista igrao sa liste osim Bemtmena.
 
Sta ga znam, nakupio sam dosta PS4 igara na diskovima, meni tih 20 igriza na dz gotovo nista ne znace.
A i volim na polici kako izgledaju, a i nerviraju zenu :d
 
Da podsetim, reklamiranje nije dozvoljeno. Preporuke za kupovinu izvan foruma "Šta da kupim" i "Gde da kupim" se smatraju reklamom.
 
Ljudi pobudali mi ova pecurka lijeva na dzojstiku pa sama salta na soniju kad udjem na yt ona mi sama lista. Zna li ko kako to rijesit. Ja je ne diram a imam osjecaj kao da je zakocena pa samo lista

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ovo je novi dzojstik brate nov novcat kupljen on i ps4 prije 20 dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kad je problem sa džojstikom koji je došao uz PS4 prodavci uglavnom traže da se donese ceo paket PS4+džojstik na servis pa je to malo nezgodno...
 
I igra (ili dve) ako je isla uz paket.
A vecina ljudi proda te igre pa posle moraju juriti polovne po oglasima :)
 
Zato sto je prvi ps4 bio na servis i onda dali novi .
Pa ne znam moze lintoliko puta to da se mijenja

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
^
Druže ljudi žele da ti pomognu, a ti troluješ...
Ne znaš da li u garantnom roku može više puta da se reklamira proizvod koji ne funkcioniše kako treba?
Ti onda nemoj reklamirati...
 
Cisto informativno... sta je bio problem sa konzolom ?
Kupio sam je polovnu 250 e donio kuci, pregrijala se i ugasila se.
Bila na servis 13 dana , zvali i rekli dacemo ti novu.
Koja je muka brate izvise mene , ka da sam ne daj boze sto uradio
Boze mi pomozi. Sto je ovo.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno