Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Ima, jedino ekskluzive vredi igrati na četvorci ako imaš PC. Ostalo je bolje na kompu. Mada, zaista sam se izigrao na četvorci, sigurno preko 20ak naslova sa uživanjem [emoji3526]
 
Opet problem sa PSN-om, prosli put stavio Google DNS i proradilo, sad opet nece, glupa supernova mislim da je problem. Pokusao sam drugim DNS-om, isto, cak mi ni aplikaciju na telefonu ne otvara, samo preko 4G mogu.

Sta ciniti? Ovo se nije desavalo pre, u zadnjih mesec dana da kazemo, pretpostavljam da nesto na mrezi nije u redu.
 
Pogledaj koliki ti je upload. Ja sam imao isti takav problem kada je bio loš upload na ruteru (SBB provajder). Obzirom da imaš problem i na aplikaciji na telefonu, pogledaj prvo parametre mreže, pa ako ima problema zovi podršku. Kada je upload loš, strimovi, satjovi i ostalo dobro rade, teško je primetiti. Kada krene gejming, tu nastaju problemi.
 
Opet problem sa PSN-om, prosli put stavio Google DNS i proradilo, sad opet nece, glupa supernova mislim da je problem. Pokusao sam drugim DNS-om, isto, cak mi ni aplikaciju na telefonu ne otvara, samo preko 4G mogu.

Sta ciniti? Ovo se nije desavalo pre, u zadnjih mesec dana da kazemo, pretpostavljam da nesto na mrezi nije u redu.
Provajder 100%,imao pre x godina isti problem na ps3,ulogovao se preko 4G da bih mogao da pokrenem dl neke igre i onda je dl nastavio da ide preko mreže sve regularno, znaci nema mp i logovanja na psn. Zvao ih, pravili se ludi kao nije do njih, resetuj ruter, bla bla. Posle par dana prodarilo samo od sebe i nikad više taj problem nidam imao.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Pozdrav svima

Treba mi vaša pomoć imam sinove od četiri i osam godina I želim da im kupim neku konzolu. Nisam još kupovao nikakvu konzolu i ne razumem se ni najmanje u to.

Gledao sam PlayStation 4 molim vas recite mi na šta treba da obratim pažnju.

I treba mi neki predlog za igrice za decu tog uzrasta
 
Pozdrav svima

Treba mi vaša pomoć imam sinove od četiri i osam godina I želim da im kupim neku konzolu. Nisam još kupovao nikakvu konzolu i ne razumem se ni najmanje u to.

Gledao sam PlayStation 4 molim vas recite mi na šta treba da obratim pažnju.

I treba mi neki predlog za igrice za decu tog uzrasta

Pozdrav,

Na prvoj strani ovog Topica imas sve bitne informacije o Playstationu 4, tako da je najbolje da podjes od toga - mozes sve bitno da saznaz za 10 min.
Obzirom da je PS4 na kraju svog zivota, najmanji trosak ce ti biti ako uzmes polovan regularan PS4. Odlicno ocuvan sa dva pada i par igara moze da se nadje za 190 - 200 evra.
Mislim da bi klincima bio za pocetak sasvim dovoljan Fortnite koji je besplatan.

Poz
 
Обрати пажнју на ТВ који користиш (ако ћеш да га качиш на ТВ). Од тога ти зависи (не мора али је пожељно) да ли да узимаш PRO или Slim варијанту.
 
Realno, deci tog uzrasta i u narednim godinama neće biti bitno da li je Slim ili Pro.

PS4 Slim od 500GB ima za već od 230€, mada poželjno je da se uzme od 1TB jer razlika nije velika. Ukoliko ograničava budžet trenutno ili u početku neće imati toliko instaliranih igara, kasnije može da se dokupi još jedan eksterni od 500GB.

Što se tiče igara za taj uzrast ima ih brdo, a neke preporuke su: Spyro Reignited Trilogy, LEGO serijal, Crash Bandicoot N Sane Trilogy, Crash Team Racing Nitro-Fueled, Ratchet and Clank, Rayman Legends, Knack 1 & 2, Minecraft... takođe tu su i sportske, trkačke, igre super heroja kao Spider-Man, itd.
 
Ako je za klince, bolja konzola je Nintendo switch. Može i da se nosi bilo gde i da se igra kao tablet sa kontrolerima. Još ako naleti neka hakovana...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Hvala na pomoći,
Što se tiče igrica što si pisao (ovo sam pohvatao sa prve strane) Da li da kupujem igrice online?
I da li da budem nosioc ili gost kod kupovine?

Internet mi je 10 megabita a televizor je 60 nešto inča 4k rezolucija, ako to znači nešto
 
Internet mi je 10 megabita a televizor je 60 nešto inča 4k rezolucija, ako to znači nešto

E zbog tog 4k sam ti i rekao da obratiš pažnju na PRO model. On podržava HDR i igre baš lepo izgledaju kada se on podrazumeva.

Neće sve imati tu opciju ali recimo Spajdermen, koga može da igra starije dete (ali i tata :p) izgleda super u 4k.

Ne znam šta da ti preporučim jer za igre takođe treba izdvajati solidnu sumu, mada sad ima puno igara na extra popustima.

Internet će ti biti "problem", ja imam 300 Mb/s. To će se osetiti kod download-a, mada možeš da ostaviš da se igre skidaju noću ili dok si odsutan.

Za online je bitan i upload i pitanje je kako će to da ti radi, pa možda da razmisliš o diskovima (polovnim). Kad rešiš internet onda se isplati i PSN pretplata.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći,
Što se tiče igrica što si pisao (ovo sam pohvatao sa prve strane) Da li da kupujem igrice online?
I da li da budem nosioc ili gost kod kupovine?

Internet mi je 10 megabita a televizor je 60 nešto inča 4k rezolucija, ako to znači nešto
Sto se tice igara uzimaj u Share da te jeftinije ispadne, e sad iskreno jer neke trofeje nece ti ganjat i slicno, bar ne vjerujem, razlika ti je hoces li upaliti ps4 i Odma moci uci u igru ili ces ici na tacan profil za tu igru tj. Imati korak dva vise da dodjes do igre :D

Ja uzmem sta naleti kako kad :D
 
Kako da kupim kredite, pokušao sam onu varijanu sa prvih strana, na amazonu, za 50 gift dolara mi traži 60 dolara
Jel to tako ide ili ja nešto mašim?
 
Nešto ne radiš kako treba. Na Amazonu je makar "glava za glavu". Gledaj za koji region kupuješ dopunu.

Pre neki dan sam uzeo 10$ zbog Division 2 igre.
 
Odem na amzon i tražim psn gift card, da li pišem da je srbija ili i tu trebam neke us varijante birati, ako pisem us, da li mogu sa karticom placati?
 
Šta ja kupujem gift karticu ili nerwork karticu, da li je to isto? Ja na tom off games nađem samo network karticu
 
Nije isto. Bolje nemoj da kupuješ dok ti sve ne bude jasno. Ovako ćeš samo da potrošiš pare za nešto što ne možeš da koristiš.

Možeš da kupiš PS+, dopunu za "novčanik", a verovatno i PSN pretplat (ovo nisam nikada kupovao).

To što hoćeš da kupiš mora da odgovara regionu PS naloga. Kupuješ $ za U.S nalog, £ za UK, ...
 
Hoću da kupim 50ak $ da kupim dve igre, samo neka mi neko pošalje link šta mi treba, neću da igram na netu, hoću jednostavno samo da kupim dve igre i to je to, da li mi treba taj + ili network ili gift...
 
Hoću da kupim 50ak $ da kupim dve igre, samo neka mi neko pošalje link šta mi treba, neću da igram na netu, hoću jednostavno samo da kupim dve igre i to je to, da li mi treba taj + ili network ili gift...

Nadam se da znaš šta radiš. :D

https://www.amazon.com/PlayStation-...d=1581718811&sprefix=PS+c,aps,255&sr=8-3&th=1

Ja plaćam našom debitnom karticom bez problema.

Kod stiže na email, a možeš i na Amazonu da ga kopiraš. Njega moraš da ukucaš na svom PS nalogu i pojaviće ti se 50$ na računu za kupovinu na PS store-u.
 
Poslednja izmena:
Hoću da kupim 50ak $ da kupim dve igre, samo neka mi neko pošalje link šta mi treba, neću da igram na netu, hoću jednostavno samo da kupim dve igre i to je to, da li mi treba taj + ili network ili gift...
https://www.offgamers.com/buynow/usd50-psn-card-us-discount-promo.html
Samo klikni buy i samo ce te dalje voditi

Ovdje imas malo i jeftinije
https://www.g2a.com/playstation-network-gift-card-50-usd-psn-united-states-i10000067097021

Slobodno pitaj gdje zapnes, kupio sma ih do sada dosta svaki put ok, na offgamersu bukvalno za minutu dobijes kod :D

Tajnkod kad dobijes ides na akaunt ili preko ps4 ili browsera kako ti je lakse i pod reedem codes ukucas i imas na racunu 59 dolara

Samo provjeri prije kupovine koji si dio Amerike stavio za racun tj. Koju drzavu da ne placas porez jos na igre
 
Poslednja izmena:
Hvala na pomoći,

Nisam uspeo još uvek, ali sada je već do moje kartice, moram prvo do banke...
Imam još jedno pitanje u čemu je razlika da se kupi gift card ili network card
 
Nije nekakva nauka imati karticu i kupovati preko neta. Bolje da reši karticu i kupuje kad i šta hoće. Nađe nekog za share i kupuju zajedno.
 
Nazad
Vrh Dno