Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Cdkeys.com
 
Jedno pitanje, ako kupis igru na UK store-u, da li mozes dodatne stvari za istu igru da kupujes na US, ili sve mora na UK?
 
Dodaci uvek moraju sa istog regiona da bi radili kako treba.
 
Napraviš po jedan UK i US nalog i miran si.
Kako to? Ovako, Driveclub imam na disku, evropsku verziju (konkretno došao iz Mađarske), a primarni nalog na PSN mi je američki. Upravo zbog toga nisam mogao da kupujem dodatke za Driveclub, čak ni da skinem one besplatne. Zato što je igra iz evropskog regiona a nalog iz američkog, nisam mogao da kupujem dodatke kad sam pokušavao iz igre. Van igre, tj. iz PSN stora sam mogao da kupim ali onda ne bi bili prepoznati u igri.
Zato sam napravio još jedan nalog, britanski, i na njemu kupujem DLC-ove. Nedavno sam kupio i season pass (btw. vredi svake pare). Svi ti DLC-ovi koje kupim na UK nalogu, automatski su mi aktivni i na US nalogu (jer su oba naloga aktivna na konzoli). UK nalog i ne koristim, samo se ulogujem kada treba da kupim neki dodatak, obavim kupovinu i aktiviram ga u igri i posle se prebacim na svoj pravi US nalog. I voila - radi i tamo!
 
Poslednja izmena:
Covek je pitao vaucere za PS Plus i PS Store.

US Ps Plus moze da se kupi na cdkeys po jeftinijoj ceni nego amazon itd.

$ vucere trenutno nemaju.

Play Asia nije los sajt zbog toga sto primaju PayPal ali meni na kraju nisu dali kod, bez obzira sto je uplata prosla. Kao pokusavali su me zvati i razna cuda, reko ljudi dajte preko mejla se cujemo, evo vam i licna i sve, u cemu je problem. Kao shvataju da je zamrseno ali sta ce moraju bas da zovu itd, sve u svemu trazio sam refundaciju i dobio za par dana, sto je plus ali opet vise tamo ne uzimam kodove.
 
Ja sam uzimao sa play asia i proslo je sve jako brzo i bez problema. Ne branim ih, samo ono, da iznesem pozitivno iskustvo :)
 
Ok. Što se tiče Amazona, play asia i cdkeys ocigledno je da svugde ima i pozitivnih i negativnih stvari. E sad jos jedna stvar. Posto hocu u Madjarskoj da uzmem Sony, oni imaju bundle sa igrama po istoj ceni kao i obican bez icega, pa me interesuje da li mogu da uzmem UK ps+, pošto njega sad ima na cdkeys, da li cu moci da skidam dlc i ostala cuda za te igre sto se uzmu u Madjarskoj ili moram madjarski nalog. I još jedna ako imam UK ps+ da li mogu sa US stora da kupujem stvari?
 
Mislim da mogu UK nalozi/DLC sa madjarskim igrama da rade.
Mozes sa US stora ali pazi da je DLC uvek sa istog regiona same igre.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje. Kad hocu da kupim igru na PS store, a hteo bih posle da je sherujem, da li mogu da je kupim sa mog originalnog naloga, a posle da je skinem na taj fake koji bi koristio za sherovanje, ili mora sa tog fake da se kupi. Jer me interesuje, kad uzmem taj vaucer od npr 50 dolara, da li mogu biti na svom profilu ili moram biti na fake kad taj kod unosim u storu. Nadam se da je neko razumeo pitanje :d:wave:
 
Moras da otvoris fake, i sve na fake da kucas, i posle delis taj nalog/user.
 
Izvinjavam se ako je već bilo pitanja. Imam 4 gamepada, da li ostala 3 moraju da budu login as guest? Zar ne postoji opcija da se nameati da svaki gamepad uvek bude iste boje tj. da se zna koji je koji dzojstik.
 
Svaki kontroler je prikacen na jedan poseban user.

Taj user moze biti registrovan na neki mejl (ako je to recimo vas licni nalog) a moze biti i cisto User1, User2 itd koliko ima kontrolera. Tako igraonice rade.

Ides na create new acount i onda pre kucanja mejla odes na Skip i on automatski napravi User1, isto to uradis 2-3-4 puta za ostale Usere.

Sve sa istim kontrolerom.

I onda ubacujes druge, svaki povezujes prvo sa USB kablom i sistem ce te sam pitati na koji user hoces da vezes kontroler, i tako za svaki uradis posebno.
 
Svaki kontroler je prikacen na jedan poseban user.

Taj user moze biti registrovan na neki mejl (ako je to recimo vas licni nalog) a moze biti i cisto User1, User2 itd koliko ima kontrolera. Tako igraonice rade.

Ides na create new acount i onda pre kucanja mejla odes na Skip i on automatski napravi User1, isto to uradis 2-3-4 puta za ostale Usere.

Sve sa istim kontrolerom.

I onda ubacujes druge, svaki povezujes prvo sa USB kablom i sistem ce te sam pitati na koji user hoces da vezes kontroler, i tako za svaki uradis posebno.

I nece biti nikakvih problema u igricama kada se napravi nekoliko usera? Probacu bas tako, pa javljam sta sam uradio.
 
Pozdrav, uzeo sam PS4, imam intesa internet karticu, na amazonu zelim da kupim PS+ pretplatu, ali mi ne dozvoljava jer sam iz Srbije, kako da odradim da mogu da uzmem kod?
 
Kako bi bilo da pročitaš zadnjih 10-15 postova unazad.

Hint: post 241...
 
Poslednja izmena:
Procitao sam, imao sam poteskoce i pored toga, ali sam uspeo na kraju. :)
 
Pozdrav svima!Pre svega sve najbolje u 2016-oj!Novi sam ovde,a inače i od sutra vlasnik PS4 :)Čitao sam ovu temu,i studirao,kako šta ide...konzola+gta v mi dolazi iz Nemačke...nalog sam otvorio na US Psn,dali će biti nekih problema ako bih uzimao PS+ na Us store?Možda je malo glupo pitanje,ali mi to nije jasno.Hvala unapred!
 
Neces imati problema ;-)
 
Ljudi, treba mi pomoc.

Kupio sam sestricu ps4, i sutra mu nosim na poklon, medjutim sta je ps4 bez igrice, a nemam vremena sada ovog momenta da se pozabavim oko toga kako funkcionise to oko shareovanja , tj kupovine igara online i deljenje istih, moram da proucim sve to nista mi nije jasno, ja sam konzolu igrao kada takve mogucnosti nisu bile moguce ...

Moje pitanje je,

Da li i na koji nacin najbrze i najpovoljnije mogu doci do igara koje njega interesuju (Black Ops 3 i Star Wars Battlefront) a da stignem da ceo proces (instalacije) zavrsim do sutra uvece ? Poshto se nista ne razumem u share i plasim se da me neko ne prevari na neki nacin ...

Ili da odustanem i kupim igricu regularno preko madjara za 50e. Kazem igricu jer onda necu moci dve trenutno da kupim.

ako neko ima strpljenja za neki brzi savet bio bih zahvalan.
 
pitanje je da li i mađarski šverceri imaju te igre trenutno na stanju ili i njihovom slanju treba proces od nekoliko dana. Jedino da vidiš na oglasima da li neki naš čovek prodaje igre koje njega zanimaju, a ako ne, onda jedina varijanta ostaju derikože u GameSu
 
pitanje je da li i mađarski šverceri imaju te igre trenutno na stanju ili i njihovom slanju treba proces od nekoliko dana. Jedino da vidiš na oglasima da li neki naš čovek prodaje igre koje njega zanimaju, a ako ne, onda jedina varijanta ostaju derikože u GameSu

vala samo bi mi to falilo ... sada cu da okrenem par telefona da proverim ...

ako slucajno neko zna nekog proveronog za tu share opciju , a da ima pomenute igre, neka javi ...

Hvala
 
Idi na igre razmena forum, Magic Master verovatno ima neke slotove na prodaju.
 
dobih neke odgovore. izgleda realno da cu zavrsiti "posao" do sutra ...

Hvala svima Puno!
 
imas na g2play.net sw battlefront kljuc za 40$ , proveren sajt, uzimao vise puta . .
 
I nece biti nikakvih problema u igricama kada se napravi nekoliko usera? Probacu bas tako, pa javljam sta sam uradio.
Bice problema u nekim igrama.
Moras svaki kontroler povezati sa jednim nalogom, ako hoces da igras Giana Sisters, recimo. Bar sam ja tako morao, nije hteo da prepozna u igri drugi kontroler bez PSN naloga. Totalno bezveze.
 
I ne zaboravi da bi igrao online da mu treba ps+ to ti je jos nekih 40-45e...
 
Nazad
Vrh Dno