Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

pozdrav drugari :) ja sam Pedja , kupio sam sony 4, pre 2 dana odradio sam ono sa nalogom ali me i dalje muci nesto gde god da udjem trazi mi mail,ja sam ukucao moj mail koji je napravljen na kompu i koristim ga ovde ali tamo kad sam kucao ovaj mail ukucao sam drugi pass i posto ja jako slabo poznajem engleski nesto pise :) pa ako mi neko moze da mi pomogne da to sredim
 
Hajde prepisi sa ti to pise, pa ce biti lakse da se resi. Ili jos bolje uslikaj pa okaci sliku
 
Jesi formatirao hdd? Ili si menjao? Pise ti sta da radis, odes na playstation sajt i skines poslednji firmware, prebacis na usb flash, utaknes u ps4, i ok..
 
Ovaj video moze biti od koristi (vrijeme od 5.35):

 
Poslednja izmena:
Razmišljam o kupovini Playstation-a ovih dana pa me zanima da li kupiti nov, polovan ili polovan sa garancijom? Nisam gadljiv na polovne stvari ali ne znam da li se kvare, pregrevaju da li je potrebna garancija? I da li je moguce deliti igre koje su na cd-u ili je to samo moguće za one u digitalnom obliku?
 
Ja bi uzeo onaj noviji model koji je izasao (ceo je mat) i model od 1TB. Ne vidim zasto ne bi mogao deliti igre na cd-u.
 
Koliko kosta taj novi ? Koja je njegova prednost ? Manje se cuje dok radi ili.. ?
 
Ima lik na kp za 280e sony i fifa 15, mislim da je to ok. Jel je moguce na primer drugar i ja kupimo pes 16 na cd-u i onda instalira on kod njega, ja kod sebe. Da li ovaj drugi moze sa igra igru bez cd-a?
 
Ne može, jedino se digitalna igra moze podeliti na nosioca i gesta ( gest dodaje nosioca na listu prijatelja tj njegov primarni nalog sa kog igra i tako mogu igrati istu igru online ).
Dvoje ne mogu deliti jednu fizicku kopiju igre ili mozda grešim, neko ce me ispraviti vec u tom slučaju.
Za godinu dana nisam jos imao fizicku kopiju igre u svojoj konzoli.
 
E onda nisam razumeo pitanje. Naravno blu-ray mozes igrati sve dok je isti u tray-u, tako da nema nikakvog deljenja i igranja istovremeno, samo ako das fizicki igru.
 
Zdravo svima,pisem po prvi put...Posto vec 13 godina drzim igraonicu PC racunara,uskoro planiram da ubacim jedan ps4 a zavisno od posla mozda jos 1-2 komada...Prvi post na ovu temu je pisan pre nesto vise od godinu dana pa me interesuje da li se nesto promenilo po pitanju sherovanja,tj da li i dalje moze da se deli na nosioca,phantoma i guesta... (napominjem od kuce testiram sony vec 2 nedelje,gta5,pes 2016 koje sam skinuo digitalnim putem)
Nemam PS+ acount zato sto mi to nece biti potrebno verovatno,ali nikada se nezna...Primetio sam da kada iskljucim internet konekciju igrice koje sam skinuo digitalnim putem stoje zakljucane i ne mogu da se igraju,sto se kosi sa prvom izjavom da samo guest trazi internet,molim detaljnije pojasnjenje,unapred hvala.
 
Promenio se samo fantom, ostalo je isto.
Fantom vise ne moze i online i offline, moze SAMO OFFLINE. Skine se igra i gasi net na citavoj konzoli, i to je to. Dok se ne predje ta igra/igre ne sme se konzola kaciti na net.

Nosilac - offline i online
Fantom - offline
Guest - online

(napominjem od kuce testiram sony vec 2 nedelje,gta5,pes 2016 koje sam skinuo digitalnim putem)

Sta ovo znaci, sirok je pojam.

Kupio si igre na svom nalogu (useru) i skidao ih digitalno? Ili si kupio igre na drugim nalozima i skidao ih digitalno? Ili si od nekog kupio te igre i skidao ih digitalno?
 
Procitao sam sve u vezi shera i upucen sam poprilicno,ali ako bi neko mogao da mi objasni kako ide sherovanje PS+ naloga izmedju mene i drugara?Znaci drugar ima ps+ i on bi to sherovao sa mnom,zanima me jel postupak isti kao za sherovanje igrica,i jel ima nekih negativnih strana, to jest jel cu ja biti uskracen za nesto u odnosu na njega sto se tice ps+?hvala unapred:)
 
Kupio si igre na svom nalogu (useru) i skidao ih digitalno? Ili si kupio igre na drugim nalozima i skidao ih digitalno? Ili si od nekog kupio te igre i skidao ih digitalno?[/QUOTE]

Da,kupio sam ih licno sa svog naloga i skidao digitalno...Za gta5 mi trebalo 4 dana da skinem dok je fudbal isao vrlo brzo i skinuo sam 20 i kusur giga za 11 sati..
Znaci kao prvi i jedini vlasnik fudbala recimo mogao bih da ga podelim jos i na fantoma i usera - posto mi internet nije potreban za jedan na jedan ili dva na dva igranje...
Samo me buni kako igrati na fantoma offline kad mi stoji katanac kod igrice kad iskljucim net (trazi potvrdu acounta predpostavljam da bih uopste usao u igru)
Jos uvek nemam drugu konzolu da probam kako funkcionise...

Sto se tice gta to ne bih sherovao zbog specificnosti igre i snimanja pozicija (plan mi je da otvorim jos par acounta i za svaki po jos 6 subacounta i da ih zastitim sifrom,tako bi svaki
klinac dobio svoju sifru za ulaz u igru i ne bi mogle da se presnimavaju pozicije korisnika).
Takodje uradio sam backup celog sonija na externom (aplikacija,profila,sejvova) i planiram backup-e pozicija na svakih par dana cisto za nedaj boze,nadam se da je dobar nacim zastite,
posto vidim da brisanje igara nije bas zasticeno na pravi nacin.
 
Izbegavaj pravljenje sub-account-ova.
Ako ces ulaziti u share svaki novi nalog pravi za jednu igru.

Nemas frke oko save fajlova itd, na svakom nalogu postoji poseban save, cak sta vise ako nekom das nalog imace svoj licni save na svojoj konzoli, ti neces moci imati taj save.

Da ne duzimo, gubis vreme bespotrebno oko tih back-up-ova itd, ne znaci ti to nista za share.
I kazem opet, izbegavaj sub-account-ove, nisu potrebni, cak sta vise zbunjuju (nikad nisam napravio sub-account, ne znam ni kako to izgleda).

Zasto su ti igre zakljucane, verovatno je neka glupost u pitanju.

Prvo idi na Settings > Playstation network Account > Reactivate Licence (tako nesto) i na to idi pa vidi da li ce igre posle toga biti otkljucane.
 
Procitao sam sve u vezi shera i upucen sam poprilicno,ali ako bi neko mogao da mi objasni kako ide sherovanje PS+ naloga izmedju mene i drugara?Znaci drugar ima ps+ i on bi to sherovao sa mnom,zanima me jel postupak isti kao za sherovanje igrica,i jel ima nekih negativnih strana, to jest jel cu ja biti uskracen za nesto u odnosu na njega sto se tice ps+?hvala unapred:)

Najbolje je da taj tvoj drugar deaktivira konzolu sa svog naloga (Settings > PSN Account > Activate system > Deactivate), a ti isti njegov nalog stavis na svoju konzolu ali aktiviras, (Activate as primary).

U ovom slucaju drugar je gost, a ti nosilac.

On igra sa svog naloga, a ti takodje sa svog, njegov ti samo stoji "sa strane".

E sad sta je fazon, posto je on gost mogao bi samo da uzima nosioce u buducnosti, da bi se pretplata vazila. Jer ako bude kupovao goste, i izasao iz tog njegovog naloga onda drugi nalozi mu nece imati PS+.

Tebi je lakse, tj u boljem bi bio polozaju.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujući, ovoj temi i temi sličnog sadržaja na Srbija PS4 forumu, uspešno sam i bez problema povezao svoj PS4 koji je juče stigao.
Hvala svima, a najviše Rhisonicusu, koji mi uporedo odgovara-pomaže i na PS4 forumu :)
 
Nakon pročitanog kompletnog posta otišao sam na amazon i kupio
1-Year PlayStation Plus Membership - PS3/ PS4/ PS Vita [Digital Code]

nakon plaćanja uredno dobio kod koji kada ukucam izlazi mi poruka:
The Prepaid Card code you entered is incorrect or is no longer valid!!!!

nalog mi je otvoren na CROATIA kako su radile naše kartice do nedavno pa odlučih da kupim preko AMAZONA ps4 plus...
Da li mi neko može pomoći oko ovoga i šta mi je činiti!!! Dali je ovo samo za US naloge???? nigde ne piše kada se kupuje...

POMOĆ!!! :wall::wall::lupko::lupko:

HVALA
 
Amazon.com je samo za kupovinu US kodova. Amazon.co.uk je samo za kupovinu UK kodova. I tako dalje, recimo amazon.fr samo za FR kodove...
HR naravno ne postoji.

Kad god nema zastavice nacrtane na vauceru, znaci da se radi o US kodu. A ako je nacrtana neka zastavica, znaci odnosi se na tu odredjenu zemlju...

HR dopune zaista ne znam gde se kupuju, postoji verovatno dosta HR sajtova za to.

Ostaje ti da prodas taj kod i posle uzmes novi za HR.
 
Ili napravi novi usa nalog na konzoli i aktivira, sto bi prodavao.
 
Totalno sam sludjen danas, da to je definitivno najbolje resenje
 
Samo aktiviras, i izlazis iz njega... Ne igras sa tog naloga.
 
@BobeNS nalog sa PS+ staviš da ti bude primaran nalog, i onda ćeš moći koristiti PS+ povlastice na svim ostalim nalozima,a kada želiš da skineš PS+ igre onda uđeš u ovaj US nalog na kome imaš PS+, a te igre možeš naravno igrati i na svim ostalim nalozima na konzoli.

Da ali ne bih da mi taj US nalog bude primaran a PS plus mogu samo da aktiviram na US nalogu jer sam kupio na USA amazonu...
Akoga aktivirama na tom US nalogu, da li ću moći da imam ps plus i na ostalim nalozima, trebalo bi da može

hvala
 
Naravno da možeš, par postova iznad ti je čovek odgovorio u kratko.
 
Imam jedno pitanje. Gde je najbolje kupovati vaučere za PS+ i za PS store? Napravio sam nalog na amazonu, lagao adresu, ali čitam da je bilo i tu problema. Pa me interesuje da li ima jos sajtova gde mogu kupiti vaučere, a da ne lažem, pa makar i oni bili par dolara skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno