Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Samo PRO verziju kad vec trazis po oglasima a mozes da je uzmes sad u top stanju za 230-250 eur a dobijes vise sa njom nego sa prethodnim verzijama.
 
Mora da ostane primary i ne sme se brisati
Uh, sve mi je prilicno konfuzno.:d
Imam nekih 10-ak igara u Library-Purchased koje nisam skinuo. Sad to hocu da podelim sa drugom.
Taj nalog na konzoli mi je primarni i ima PS+

1 - Deaktiviram primarni nalog koji ima PS+
2 - Drug kreira nov nalog na konzoli sa podacima mog naloga i aktivira ga kao primarnog.
3 - Skine zeljenju igru/igre
4 - Izloguje se sa tog naloga, ostavi ga kao primarnog i uloguje se na svoj vec postojeci nalog i igra skinute igre.
Svaki sledeci put kad zeli novu igru, uloguje se na moj nalog, skine i posle igra sa svog naloga.

Posto PSN ne dozvoljava da se isti nalog nalazi na 2 konzole kao primarni, kad zelim novu igru da skinem sa svog naloga, ortak mora da deaktivira taj nalog kao primarni, ja da ga aktiviram i to je to? U sustini, ne mozemo istovremeno da igramo svako na svojoj konzoli?

Posto moj nalog ima PS+, ako ga ortak kod sebe aktivira kao primarni a ja ga deaktiviram, da li gubim PS+ na svojoj konzoli sve dok ga ponovo ne aktiviram kao primarnog?

Izvinjavam se, iskomplikovao sam previse ali mi je prilicno konfuzno i ne bih nesto da zeznemo :d
Hvala svakom sa zivcima ko mi nacrta i oboji. :wave:
 
*mjau**mjau**mjau*a, imam jos 2 naloga pored ovog sa PS+.

Nista, misija propala.

Hvala na objasnjenju!
 
Nije nista propalo, bitan je samo nalog sa koga TI igras. Taj nalog je tvoj, koji ima PS+ i koje NIJE AKTIVIRAN KAO PRIMARY. I tako treba da bude, jer je kod druga aktiviran.

I zasto ovako ne odgovara? Hoces da igras igre i sa ona druga dva naloga i da i te naloge delite?
 
Ne, ta druga dva naloga ne planiram da delim ali imam igre koje igram redovno.
 
Nikakav problem onda, radice ti sve i dalje sa tvog naloga
 
Samo PRO verziju kad vec trazis po oglasima a mozes da je uzmes sad u top stanju za 230-250 eur a dobijes vise sa njom nego sa prethodnim verzijama.

Ma kod nas (CG) se baš nešto pro i ne nudi. Ima većinom obične PS4 a ima ponešto slim.
 
Onda ti je slim najbolja varijanta. Najvise jer su to novije konzole, sigurno imaju manje sati rada nego one prve verzije
 
Prvi put sam kupio playstation sada za klinca ps5. Ako mi neko moze objasniti gde se kupuju igre koje su jeftinije , kao sto je neko gore objasnio , kako ide procedura. Hvala
 
Samo PRO verziju kad vec trazis po oglasima a mozes da je uzmes sad u top stanju za 230-250 eur a dobijes vise sa njom nego sa prethodnim verzijama.
Gde ima SPS 4 pro za te pare?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ima po oglasima, u prethodnih 10ak dana bilo je ovde na forumu ja mislim 3 komada po toj ceni..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da podsetim, procene su zabranjene na forumu.
 
Ok, ovako da prefirmulišem pitanje, pošto se ne razumem u konzole, dal vredi uzeti PS4 , nije mi bitna 4k rezolucija, uzeo bih onaj sa 1tb i 10 igara uz njega original i dal će još izlaziti igre za tu konzolu, da ne bude uzmem PS4 i sad kad je izašla PS5 ovaj da zamre. Inače uzimam za klinca koji mi kuka već neko vreme za tu konzolu.
Hvala unapred na odgovoru.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Sve zavisi od toga koliko tebi te igre vrede. Po meni, ako već postoji izbor, bolje je kupiti PS4 Pro za istu cenu, a onda juriti željene igre po akcijama na US store. Pro nudi primetno bolje performanse i to će itekako značiti sada kada je izašao PS5.

Igre za PS4 će izlaziti još barem 2-3 godine, koliko će trajati podrška od strane Sony-ja.
 
Hvala, to me je interesovalo.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Kupio sam sestriću PES 2020 digitalnu kopiju i kad pokrene instalaciju javlja da nema dovoljno prostora na hardu. On ima 56gb slobodno a igra zauzima 35, u čemu je problem?
 
Potrebno je uvek da ostane nekih 50ak GB slobodno za rad samog sistema. Neka obriše neku igru i tako oslobodi memoriju.
 
Jel postoji šansa da se ceo disk sa igrom kopira na memoriju uređaja, da ne bih stalno ubacivao disk?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ne, kako bi onda konzola znala da nisi prodao disk?
 
[emoji23], u pravu ste. Dakle ako se disk izgrade, ćao!
Prqštajte, nov sam u ovome a deca ne vode računa o diskovima.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
^ za tebe je onda bolja opcija digitalna verzija igre... Nema diska, nema šanse da se izgrebe...
 
Plus su digi verzije uglavnom jeftinije i ima ih na popustima stalno

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Naravno, nego sam dobio brdo nekih igara na diskovima. A za ubuduće planiram digitalne verzije. Gledam cene po netu, prilično su jeftinije nego u Srbiji.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Drugari, gledao sam neke tut i zakljucio da bih se sam bacio u otvaranje ps4 slim i zamenu termalne paste. Sony je kod mene skoro 4 godine i prilicno je bucan.
Kakva su vasa iskustva, da li ste menjali sami ili ste nosili u servis.
P. S.
Ps3 fat sam pre dosta godina nosio kod drugara na zamenu term paste i crko je bukvalno posle 6 meseci, zato mislim da bih ps4 pazljivije i detaljnije uradio ja nego neki servis kojima je to smaranje.....
 
Ako nemas adekvatan alat za to i nisi nikad radio nemoj, rizikujes za 20€ puno vise. Posaljes kod strucnih ljudi odrade ti to i miran si dve godine sa povremenim usisavanjem prasine.
 
Nazad
Vrh Dno