Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Gledam klincu da uzmem neki PS4 Pro a do sada nikad nisam imao dodira sa konzolama.
Čitao sam ovu temu pa imam nekoliko nedoumica.
Našao sam na oglasima neki PS4 Pro star pola godine na kome ima PS Plus pretplata još par meseci, neke igre koje su dobijene besplatno uz PS Plus kao i neke kupljene igre. Vlasnik mi kaže da će mi dati taj svoj nalog sa igrama, kao i mail i šifru.
Zanima me da li ja mogu, ako eventualno kupim tu konzolu, da promenim mail i šifru tom nalogu (da bih zadržao postojeće igre) i da ja nastavim da kupujem PS Plus i igre na tom nalogu i ubuduće ga koristim kao svoj glavni nalog?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Gledam klincu da uzmem neki PS4 Pro a do sada nikad nisam imao dodira sa konzolama.
Čitao sam ovu temu pa imam nekoliko nedoumica.
Našao sam na oglasima neki PS4 Pro star pola godine na kome ima PS Plus pretplata još par meseci, neke igre koje su dobijene besplatno uz PS Plus kao i neke kupljene igre. Vlasnik mi kaže da će mi dati taj svoj nalog sa igrama, kao i mail i šifru.
Zanima me da li ja mogu, ako eventualno kupim tu konzolu, da promenim mail i šifru tom nalogu (da bih zadržao postojeće igre) i da ja nastavim da kupujem PS Plus i igre na tom nalogu i ubuduće ga koristim kao svoj glavni nalog?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ne mozes mijenjati email,sifru evetualno da.
Ne vidim potrebu da to mijenjas,sem ako nema povjerenja u prodavca.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Možeš da promijeniš mail naravno

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Prodavca nikad nisam i nikad neću videti jer kupujem preko oglasa i slanje bi bilo preko brze pošte.
Zato je poverenje upitno, jer šta ako on promeni šifru nalogu i ja ostanem bez tih igara, a upravo su igre ono što me je privuklo njegovom oglasu.
Drugo, da bih zadržao igre koje je on dobio uz PS Plus pretplatu, ja bih trebao da nastavim da plaćam pretplatu. Ako ja napravim svoj novi nalog i uzmem PS Plus na tom svom novom nalogu, trebao bih da i dalje mogu da igram te igre koje je on dobio uz svoj nalog (pod uslovom da je i moj novi nalog istog regiona i da on ne promeni šifru u međuvremenu)?


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ako ti prodaje ceo nalog naravno da je prva stvar koju treba da uradiš da promeniš i email i šifru. Ne može jasnije biti

Ne, nećeš moći igrati igre koje su na tom nalogu dobijene uz Ps plus ako prekineš da uplaćuješ na njemu. To što bi kasnije uzeo na svom nalogu Ps plus samo znači da bi na njemu dobijao free igre od dana aktivacije...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako ti prodaje ceo nalog naravno da je prva stvar koju treba da uradiš da promeniš i email i šifru. Ne može jasnije biti

Ne, nećeš moći igrati igre koje su na tom nalogu dobijene uz Ps plus ako prekineš da uplaćuješ na njemu. To što bi kasnije uzeo na svom nalogu Ps plus samo znači da bi na njemu dobijao free igre od dana aktivacije...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Od kada to može da se menja email?
 
Onda mi je najbolje da ako kupim konzolu od njega, prvo promenim mail i šifru na "njegovom" nalogu i nastavim da plaćam PS Plus na tom nalogu da ne bih izgubio te dobijene igre i ubuduće ga koristim kao svoj glavni nalog.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Sony 5 će imati mogućnost da cast-uje igrice na Sony 4. Tako da možete da imate npr 5 u dnevnoj a 4 u spavaćoj i da igrate peticu na oba mesta.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Mail možeš da promeniš,ali ti treba pristup postojećem mail nalogu. Znači dođe ti link za promenu na postojeću mail adresu.

Na zalost ovako bi trebalo, ali nije slucaj. Ne dodje apsolutno nikakav link na postojecu email adresu, i to je ogroman propust. Godinama je ovo bio loophole, jedino ako su bas sad ispravili pa ni ja ne znam za to
 
Ja imam PSN nalog od 2010 godine i mislim pre dve godine sam izgubio pristup tom mail nalogu koji sam koristio kada sam kreirao PSN nalog. Kada sam hteo da ga promenim mail povezan sa tim PSN nalogom nisam mogao bez pristupa starom mail nalogu. Pa sam morao da se dopisujem sa podrskom da slikam licne dokumente i jedva sam promenio mail adresu.
 
Deluje mi kao da nisi uopste mogao da udjes u PSN nalog pa si onda kontaktirao podrsku. Da si mogao uci, promenio bi email i ne bi sigurno morala verifikacija da stigne na stari mejl, ali na novi stize.

Sa druge strane mozda si zaista prosao tako ali onda upadas u retke slucajeve. Meni recimo nikada nisu trazili dokaz licnih dokumenata, a sa podrskom sam se vijao 100 puta.

Mrzi me sada, ali ako neko hoce neka proba da promeni mejl na svom nalogu i moci ce sigurno bez verifikacije na starom (stize link na novi email). Opet kazem ako nisu nesto menjali u skorijem periodu.
 
Deluje mi kao da nisi uopste mogao da udjes u PSN nalog pa si onda kontaktirao podrsku. Da si mogao uci, promenio bi email i ne bi sigurno morala verifikacija da stigne na stari mejl, ali na novi stize.

Sa druge strane mozda si zaista prosao tako ali onda upadas u retke slucajeve. Meni recimo nikada nisu trazili dokaz licnih dokumenata, a sa podrskom sam se vijao 100 puta.

Mrzi me sada, ali ako neko hoce neka proba da promeni mejl na svom nalogu i moci ce sigurno bez verifikacije na starom (stize link na novi email). Opet kazem ako nisu nesto menjali u skorijem periodu.
Tako je. I to je najveći problem za share recimo. Ko god je ukrao nalog to je uradio promenom mejla. Dobije se poruka na originalni mejl da je promenjen ali se ne može ništa uraditi... čisto obaveštenje.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Tako je, medjutim postoji resenje. Nakon kradje naloga kontaktira se podrska i vrati se sve na staro. Nebitno da li je share ili ne, ja sam u 90% slucajeva uspeo. Naravno desilo se da ne moze kada me npr pitaju serijski broj konzole na kojoj je nalog bio poslednji put :) Medjutim to je vrlo retko, sve se moze resiti ako se hoce.
 
Kupio sam polovan PS4 Pro o kome sam već pisao. Prethodni vlasnik ima uplaćen PS Plus i na nalogu, između ostalog, ima 15-ak igara koje je dobio besplatno uz PS Plus.
Dao mi je mail i password i u nalogu sam uspeo da promenim te pristupne podatke i stavim svoj mail i password.
Moje pitanje je da li smem da promenim i Ime kao i Online Id jer bih ubuduće nastavio da kupujem igre i PS Plus pretplatu preko tog naloga? Vidim da se može promeniti ali sam negde pročitao da to može uticati na postojeće igre u smislu da neće raditi kako treba.



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U najgorem slucaju resetovace ti progres u igrama, ali svakako ces da igras sve to ispocetka.. Nek me neki ispravi ako gresim...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Menjaj sve, bez problema
 
Drugari,

Da li je PS4 PRO konzolu moguće iskoristiti za strimovanje Netflixa, HBO GO i EON-a ? Koristim te tri aplikacije a mislim da mi je korisnije da kupim konzolu nego da bacim lovu na NVIDIA SHIELD ili na neki drugi sličan uređaj.. Nažalost nemam smart tv....
 
^ Netflix i HBO GO može, dok EON ne postoji za PS4.

Za HBO GO moraš da koristiš hrvatski nalog da bi ga skinuo i kako bi Srbija bila podržana.
 
Pitanje je prezvakano vec milion puta i vec sam pogledao sticky post ali moram da pitam ponovo jer su mi neke stvari nejasne...

Uzeo sam ps4 pre nekih godinu dana i imam dosta digitalnih igara na njemu, kako kupljenih tako i ovih sto sam dobio uz PS+

Zeleo bih taj nalog da podelim sa bratom koji isto ima ps4 konzolu.

Ako sam dobro razumeo, treba da uradim sledece:

Deaktiviram svoju konzolu kao primarnu

On se uloguje na moj PSN nalog preko svoje konzole

On aktivira svoju konzolu kao primarnu

I to je to?

Ono sto me interesuje je ko je sad tu guest a ko je nosilac? Npr preorderovao sam cyberpunk, na cijoj konzoli ce se prvo skidati igra? Na njegovoj ili mojoj?

Sta se desava s trofejima?
Na kom nalogu onda ja smem da igram a na kom nalogu brat sme da igra?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ti si guest, on je nosilac.

Sve radite kako si naveo.

Poenta je, on kada stavi tvoj nalog i kada se aktivira prelazi u drugi (njegov) nalog i sa njega igra a ti i dalje igras igre sa svog naloga.

Kada recimo kupite nove igre (Cyberpunk) on samo udje u tvoj nalog i stavi da se skida, i izlazi i vraca se u njegov.

Tako za sve... I dalje igrate igre iz vasih naloga.
 
Zna li se išta za ovu PS+ kolekciju? Mogu li se te igre igrati na PS4. Negde sam gledao da je moguće potrebno je da se uloguje jednom na PS5 ubace te igre u biblioteku i posle mogu da se igraju na PS4. Voleo bih da je ovo tačno pošto neću odmah kupovati PS5 a ima jedno 5-6 igara iz te kolekcije koje nisam igrao a voleo bih.
Sam si rekao, može ako imaš PS5 da se uloguješ jednom :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Zna li se išta za ovu PS+ kolekciju? Mogu li se te igre igrati na PS4. Negde sam gledao da je moguće potrebno je da se uloguje jednom na PS5 ubace te igre u biblioteku i posle mogu da se igraju na PS4. Voleo bih da je ovo tačno pošto neću odmah kupovati PS5 a ima jedno 5-6 igara iz te kolekcije koje nisam igrao a voleo bih.

Evo ja čitav dan ljudima aktiviram, sa mog PS5 na njihove PS4-ke, pa ko hoće pišite u DM da se dogovorimo.
 
Ti si guest, on je nosilac.

Sve radite kako si naveo.

Poenta je, on kada stavi tvoj nalog i kada se aktivira prelazi u drugi (njegov) nalog i sa njega igra a ti i dalje igras igre sa svog naloga.

Kada recimo kupite nove igre (Cyberpunk) on samo udje u tvoj nalog i stavi da se skida, i izlazi i vraca se u njegov.

Tako za sve... I dalje igrate igre iz vasih naloga.
Dodao bih jos jedno pitanje.
Kada druga konzola skine igru/igre da li taj dodati nalog, sa kojeg su skinute igre mora da ostane primarni ili ne?
 
Mora da ostane primary i ne sme se brisati
 
Možda je malo OT, da li ima razlike (bitne) između PS4 obične i slim? Znam da je slim novija i manja... ali me interesuje da li ima razlike u kvalitetu? Da li se slim manje kvari? Možda bih mogao da uzmem konzolu a vidim da s enude i jedne i druge. Naravno pričamo o polovnima po oglsima.
 
Nazad
Vrh Dno