Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Da li nosilac postaje fantom onog trenutka kada je prodao svoj nalog drugoj osobi, tj da li i dalje može da igra iako nema više pristup tom nalogu?
 
Ne, a možda i da .... Ako može da se samofantomizira, onda da... ako ne, onda ne.
 
Gde je trenutno najpovoljniji PS4? Da li se najviše isplati Bundle pakovanje ili neka druga kombinacija?
Ima Bundle pakovanje u oglasima za 370€, konzola, dzojstik i igra.
 
Pa isplati se, posle cak i prodas pa izvuces dodatne pare i uzmes drugu igru, ili igrE preko share-a.
Na kp je najpovoljniji PS4, uvek bilo.

Ali nisam bas siguran da je bundle 370 evra.
Ne znam sa kojom igrom.

Obicno su bundle-ovi 400 eura (recimo sa GTAV)
 
Poslednja izmena:
Da, na KP sam i mislio, nego rekoh da pitam da ne znate nekog prodavca kod koga je najpovoljniji. Za sada ova cena od 370€ je najniža koju sam pronašao za Bundle pakovanje. Ne znam koje sve igre spadaju tu, proveriću, ali u pravu si za igre, recimo sa GTA V je skuplje u odnosu na ostale.
Video sam na edigital.hu pakovanje sa 3 igre i dzojstikom, nešto više od 450€, pretpostavljam da je to sajt odakle ih nabavljaju prodavci sa KP i da su to okvirno neke ponude i cene.
 
NE isplati se. Uzimaj najjeftiniju klot varijantu i onda u share varijanti sve igre koje te zanimaju. Diskovi su totalno nepotrebni, nemas vise ni trziste kome bi prodao po dovoljno visokoj ceni da bi ti se bundle isplatio. Idi all digital ove generacije, diskovi su pukli nacisto. Sve nove igre mogu da se kupe za 12-13e u digitalnom obliku, i pre nego sto izadju.
 
355 je klot varijanta bez diskova sa jednim džojstikom. Za ovih 45-65€ koje traže uz bundle možeš brdo igara da nakupuješ. Naravno uz share
 
NE isplati se. Uzimaj najjeftiniju klot varijantu i onda u share varijanti sve igre koje te zanimaju. Diskovi su totalno nepotrebni, nemas vise ni trziste kome bi prodao po dovoljno visokoj ceni da bi ti se bundle isplatio. Idi all digital ove generacije, diskovi su pukli nacisto. Sve nove igre mogu da se kupe za 12-13e u digitalnom obliku, i pre nego sto izadju.

To mislis pukli u beda zemljama ?:)
 
Vise ne prihvata UK, nase karte?
 
Možda ste i u pravu. Iskreno do sada nisam tako kupovao igre već samo na disku ali stvarno kada se pogleda, umesto te jedne na disku moze da se kupi par digitalnih igara, bez obzira što je drugačiji osećaj imati ih sve na disku. :)
 
Poslednja izmena:
Vise ne prihvata UK, nase karte?
Ako mislis na kartice, napisah skoro u nekoj temi da sam pre nedelju dana produzio pretplatu na PS+ preko Erste gift kartice bez problema.....
Pretpostavljam da posto je gift kartica koja moze da se pokloni bilo kome ne ulazi u proveru adrese kao kod ostalih kartica.....
 
Joco, to ne znači previše, više trebaš da razmisliš koji su tvoji afiniteti i apetiti. Share je vrlo popularan, ali to je prevashodno za single play naslove, ili naslove koji će se igrati tako. Zamisli sada sa svojim ortakom kupite Far Cry 4 i ne možete da igrate coop jer ste krastavac osuđeni na to zbog šera, i propustiš bar 30% zabave koju igra pruža.

Tačno je da je gro ljudi na share-u, ali to je zbog igračkog mentaliteta i načina na koji ljudi ovde doživljavaju igre, kao i zbog nemaštine. Iskreno, ja sam do sada uglavnom kupovao polovne diskove ili ključeve ispod cene. Takođe, diskove možeš prodati, digitalne igre ne možeš tj. možeš nalog da prodaš sa svim na njemu. Razmisli, pa proceni sam šta ti je činiti. Najbolje je da ideš od igre do igre, nema jedinstvenog recepta. Evo ti praktičan primer. Nekad će ti share biti sasvim dovoljan (Lords of the Fallen), nekada ćeš sasvim rado uzeti digitalnu kopiju igre jer ćeš je igrati i offline i online vazda pa će ti uvek biti na hardu (GTA V), a nekada ćeš da uzmeš disk, odigraš i singl i online/coop i onda prodaš disk (Far Cry 4).
 
Po cemu se razlikuje FC4 digitalna od disk verzije? Zasto ne moze coop, online, sp na digitalnoj verziji?
 
Ako mislis na kartice, napisah skoro u nekoj temi da sam pre nedelju dana produzio pretplatu na PS+ preko Erste gift kartice bez problema.....
Pretpostavljam da posto je gift kartica koja moze da se pokloni bilo kome ne ulazi u proveru adrese kao kod ostalih kartica.....

Da na to mislim. Intesa internet kartica ne prolazi vise, barem preko pc-a. Uzeo sam na amazonu.
 
Joco, to ne znači previše, više trebaš da razmisliš koji su tvoji afiniteti i apetiti. Share je vrlo popularan, ali to je prevashodno za single play naslove, ili naslove koji će se igrati tako. Zamisli sada sa svojim ortakom kupite Far Cry 4 i ne možete da igrate coop jer ste krastavac osuđeni na to zbog šera, i propustiš bar 30% zabave koju igra pruža.

Tačno je da je gro ljudi na share-u, ali to je zbog igračkog mentaliteta i načina na koji ljudi ovde doživljavaju igre, kao i zbog nemaštine. Iskreno, ja sam do sada uglavnom kupovao polovne diskove ili ključeve ispod cene. Takođe, diskove možeš prodati, digitalne igre ne možeš tj. možeš nalog da prodaš sa svim na njemu. Razmisli, pa proceni sam šta ti je činiti. Najbolje je da ideš od igre do igre, nema jedinstvenog recepta. Evo ti praktičan primer. Nekad će ti share biti sasvim dovoljan (Lords of the Fallen), nekada ćeš sasvim rado uzeti digitalnu kopiju igre jer ćeš je igrati i offline i online vazda pa će ti uvek biti na hardu (GTA V), a nekada ćeš da uzmeš disk, odigraš i singl i online/coop i onda prodaš disk (Far Cry 4).

Upravo tako, potpuno si u pravu. :)
 
Po cemu se razlikuje FC4 digitalna od disk verzije? Zasto ne moze coop, online, sp na digitalnoj verziji?

Može naravno na digitalnoj verziji, ali ne može ako uzimate zajedno kao share pa ne možete obojica u isto vreme da budete online. Mislim, to sam uzeo čisto kao primer, a Coop je u FC4 super urađen i baš je fora da je vrlo zabavan deo igre, mnogo više nego jurnjava za kožom pitona i kozjim rogovima :)
 
Cek cek jel ja propustam ovde nesto ili si ti pobrkao nesto.Svi troje mogu online jer svako igra sa svog naloga sem guesta. I naravno da guest moze dodati koga zeli na friend listi i igrati sa njim coop ili mp tako da nema razlike.
 
Sva trojica mogu u isto vreme da igraju online i to jedno protiv drugih ili jedno sa drugim.
Coop, MP, bilo sta.
Razlike nema, to uvek kazem, ljudi ne mogu da poveruju DA JE SVE ISTO KAO IGRA NA DISKU.
 
Poslednja izmena:
Sva trojica mogu u isto vreme da igraju online i to jedno protiv drugih ili jedno sa drugim.
Coop, MP, bilo sta.
Razlike nema, to uvek kazem, ljudi ne mogu da poveruju DA JE SVE ISTO KAO IGRA NA DISKU.
+1 potpisujem
 
Hm, ja sam mislio da guest ne može da igra u isto vreme sa ovom dvojicom? :) Onda se izvinjavam, ali opet, ostatak poente stoji.
 
Joco, to ne znači previše, više trebaš da razmisliš koji su tvoji afiniteti i apetiti. Share je vrlo popularan, ali to je prevashodno za single play naslove, ili naslove koji će se igrati tako. Zamisli sada sa svojim ortakom kupite Far Cry 4 i ne možete da igrate coop jer ste krastavac osuđeni na to zbog šera, i propustiš bar 30% zabave koju igra pruža.

Tačno je da je gro ljudi na share-u, ali to je zbog igračkog mentaliteta i načina na koji ljudi ovde doživljavaju igre, kao i zbog nemaštine. Iskreno, ja sam do sada uglavnom kupovao polovne diskove ili ključeve ispod cene. Takođe, diskove možeš prodati, digitalne igre ne možeš tj. možeš nalog da prodaš sa svim na njemu. Razmisli, pa proceni sam šta ti je činiti. Najbolje je da ideš od igre do igre, nema jedinstvenog recepta. Evo ti praktičan primer. Nekad će ti share biti sasvim dovoljan (Lords of the Fallen), nekada ćeš sasvim rado uzeti digitalnu kopiju igre jer ćeš je igrati i offline i online vazda pa će ti uvek biti na hardu (GTA V), a nekada ćeš da uzmeš disk, odigraš i singl i online/coop i onda prodaš disk (Far Cry 4).
Obrni okreni veliki plus ide na sher varijanti, mogu se prodati i nosioc i guest i za jako smesne pare odigrati neki top naslov.
 
Ima i Bundle pakovanja sa dzojstikom i 3 igre, video sam da ih ima za 420€. Mogu stvarno da se iskombinuju dobri paketi ili eventualno samo konzola sa dzojstikom.
 
To mislis pukli u beda zemljama ?

Pukli su svuda, digitalna distribucija je buducnost.

Ali, naravno da se retail izdanja kupuju i dalje, to je jasno. Samo je kod nas to apsolutno neisplativo ali u bogatim zemljama je to prihvatljiv luksuz. Pogledaj "gaming goods" topic na gafu i izracunaj koliko prosecnih srpskih plata kostaju te amibo igrackice i lepe sarene kutije.

Ali kod nas je prilicno losa kupovina osim ako ne narucujes iz inostranstva... Preko imas super gamestop akcije, black friday dilove, ovde samo Games i madjare :)

Share je vrlo popularan, ali to je prevashodno za single play naslove, ili naslove koji će se igrati tako. Zamisli sada sa svojim ortakom kupite Far Cry 4 i ne možete da igrate coop jer ste krastavac osuđeni na to zbog šera, i propustiš bar 30% zabave koju igra pruža.

Svako od 3 korisnika tj "slota" moze igrati i single i multiplay, istovremeno. Takodje mozes i prodati nalog posle prelaska, sem fantoma koji je zakljucan.
 
Poslednja izmena:
pitanje, burazer i ja koristimo moj ps+ nalog za ps3,gomilu igara nakupovali pola pola i to je sve ok (dve konzole naravno,razliciti delovi grada :) ) i tako mi odgovara da bude. Ja sam sada uzeo ps4 logovao moj ps+ nalog,stavio kao glavnu konzolu i krece kupovina...Pitanje je kada on uzme ps4 za par meseci, da li je dovoljno da na njegovu konzolu stavim moj nalog da bude glavni,on se loguje na svoj (da li on mora da ima ps+ sada?) a ja se na mojoj konzoli logujem kao guest? Ili sam ja pobrkao tu nesto sad??
 
Ti njega mozes samo da fantomiziras sa tim vasim nalogom na ps4 ako imas neku kupljenu igru (u slučaju da mozes raditi deaktivaciju-proveriti preko PCa) . ( ako imate brdo igara i mozes uraditi deaktivaciju, mozes prodati dva ps3 fantoma i fino zaraditi tu, taman jednu godisnju ps+ pretplatu za brata ako su jaki AA naslovi na tom nalogu) ako je kod tebe taj vas nalog primarni jer je trenutno moguca samo jedna aktivna konzola umesto dve kao kod ps3 tako da je obavezan ps+ na njegovom glavnom nalogu da bi igrao mp.
 
Pozz ukoliko sam fantom u sheru ,da li nakon sto zavrsim sa downloadom i pokrenem igricu sa svog naloga ,mogu taj nalog i vratit da bude primarni.A bez posljedica na igru ?
 
Sa tim fantom nalogom ne možeš vise na net niti login jer se menja pass i deaktivira tvoja konzola preko PCa.
Tako da odgovor je ne, mada javice se jos neko da ovo potvrdi.
 
Pa cekaj, zasto "vratiti" ?

Nalog nije primaran, konzola je primarna za nalog. To je jako bitna razlika.
Napominjem ali ne vredi, a i lepo pise kada se cekira Activate as primary, sve lepo pise, i nigde ne pise da se aktivira nalog, vec konzola.

Tako da ona ti i jeste primarna za taj nalog, uvek ostaje.
Ako konzolu aktiviras kao primarnu za neki drugi nalog, ne gubi se primarnost konzole za prvi nalog, jer moze ti biti konzola primarna za svih 16 naloga.

Ne znaci da zato sto si skunuo fantoma i obelezio polje "activate as primary" da si izgubio primarnost konzole za onaj drugi nalog, NE, NISI SVE DOK RUCNO NE PODESIS "DEACTIVATE", nikada konzola nece sama skinuti primarnost.

Tako da to je to, ti nista ne treba vise da radis, igras igru i to je to. Jer ti je konzola primarna i za fantoma i za tvoj licni nalog.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno