Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

amazon.co.uk za UK kodove, amazon.com za US kodove :) $50 je $50, ne verujem da može jeftinije od toga da se nađe. Imaju i sajtovi kao cdkeys.com i g2a.com gde su pretplate jeftinije.
 
Amazon sam izbacio iz pocetnog teksta, jer se sve vise ljudi zalilo.
Zato ko god preko amazona kupovao uzima na sopstvenu odgovornost.
Nije isto kada lazete adresu ili kada pisete pravu, a na zalost na amazonu se mora lagati.
Posle ni da hoces ne mozes dokazati adresu. Ako ti povuce pare obicno se uvek vrate na racun, ali pitanje je kada, 15, 20 dana, od banke do banke zavisi.
Stariji clanovi amazona su bezbedni, ali novi koji prave naloge svasta im se desava.

Zato je bolje odabiranje sajtova na kojima ne morate lagati adresu, i jos ako imaju pay pal, milina.
2-3$ vise nije puno, ako imate u vidu da postoji mogucnost da izgubite sve, ili makar da na tezi nacin dobijete povrat.
 
Meni na Amazonu ne radi Amex kartica a radila je bez problema...sreca jos uvek hoce MasterCard, iz Intese su obe...
 
Sta se desava sa PSN kupovinom ? Kartica je radila zadnjih 4 godine na PS3 ali vidim da vise ne radi ... Probao da kupim dopunu na UK amazon jer mi treba UK kartica ali moze samo za UK rezidente. :(
Ima li neko neki pouzdan sajt gde da kupim UK PSN karticu ?

Zavrsio si posao i kasnim, ali mozda nekom bude od koristi informacija, makar i zastarela. Moj glas ide cdkeys-u. Imaju malo egzoticnu, u odnosu na standardne, proceduru kupovine - u smislu da ti je neophodan mobilni telefon, na ciji broj ti salju neki kod, pa se tako verifikujes (nije bilo skoro, pre godinu dana). Uglavnom, ako se sve odradi kako treba i kao sto traze, ne bi trebalo da bude nikakvih problema, a kod stize odnosno pojavljuje se pred ocima ekspresno.

Koliko znam, oni samo napominju da je UK dopuna za UK nalog i ne vrse nikakva ogranicenja, a kad cenu u dolarima uporedim s funtom, sto znam i odranije, dopuna ispadne jeftinija u odnosu na stvarni iznos dopune. Ne znam povoljniji sajt, a da pride i radi bez vecih problema, sto ne znaci da ga nema.
 
Meni na Amazonu ne radi Amex kartica a radila je bez problema...sreca jos uvek hoce MasterCard, iz Intese su obe...

Ja imam stari nalog na Amazonu (mislim da je iz 2012) koji je vezan za moje prave podatke. Kada sam hteo da kupim PSN+ pretplatu stavio sam u korpu i otišao na plaćanje i tamo mi je izašlo da ne mogu da kupim jer sam van US tj adresa mi je van US-a. Onda sam časkom promenio podatke koje je napisao GTA u prvom postu ove teme, osvežio stranu i kupio PSN+ :)

Nikakav problem nisam imao...

P.S. MasterCard iz Inteze!
 
Bice ok, zvace te, proveravali su i mene sa UK karticom... samo se spremi da ces najverovatnije pricati sa nekim Indijcem koji blage veze nema engleski pa ces morati sto puta da mu ponavljas...

Kad ti kaze da je ok provera, bukvalno za minut dobijas kod :)

edit: sad video da je proslo sve ok, super :)
 
Upravo sam na amazonu kupio psn plus pretplatu a posle i kod za 20$ i sve je proslo ok . Imao sam neki stari amazon nalog preko koga nisam nikad nista kupio i bio je registrovan na Srbiju.Posto sam playstation nalog registrovao po uputstvu odavde na Us nalog onda sam i ovaj amazon nalog promenio i prebacio adresu sa srbije na usa.I nikakvih problema nisam imao dalje oko kupovine.(odnosno uzeo sam inFAMOUS Second Son za taj kupon od 20$ jer je sad neki popust) . Eto ukratko neko moje iskustvo i hvala korisniku GTA na detaljnom uputstvo jer mi je bilo od velike pomoci.
 
Nesto da priupitam kreatora teme ili bilo koga ko zna odgovor. Naime imao sam ps3 duzi niz godina i razmisljao sam da ps4 pazarim pocetkom sledece godine, ujedino sam i od tad planirao da krenem da koristim sistem shareovanja igara abrem dok cene igara za ps4 ne padnu na neku razumnu cifru. E sad mene tu najvise interesuje pozicija nosioca i moje pitanje je bas za to vezano. Naime u prvom postu GTA je rekao da nosilac moze da izbrise igru i da je skine koliko god hoce puta. E sad nije mi jasno sa kog psn naloga je on skida? Koliko sam video u njegovom postu a i cini mi se da je praksa na sajtu razmena igara da postoji neutralna stranka kojoj daejmo kesh koja otvara novi psn nalog i onda salje email i password kupicima (fantom, nosilac, guest) nakon sto je pazario igru. E sad GTA je rekao da taj psn nalog vise ne koristimo, ali zar nosilac ne skida bas sa tog naloga igru opet ako je izbrise? I da li cinjenica sto je guest prodao svoj primerak igre moze ikako ogranicit pravo nosioca da oept skine igru, npr novi kupac promeni sifru?

I jos jedno dodatno pitanje, naime mislio sam da uzmem ps+ preplatu sad do 3. novembra dok jos traju ove novembarske besplatne igre, otprilike jedini razlog zasto sad bas zelim ps+ preplatu je da bih dobio besplatne igre za ps4 jer mi se svidjaju jako najavljene ponude za nov. dec. i jan. E sad kao sto sam napisao ps4 jos uvek nemam samo ps3 pa jel moguce nekako cekirati te ps4 igre(npr. evo trenutno aktuelni binding of isaac) i da ih skinem naknadno nakon sto kupim ps4? Nesto se secam da sam davno video tutoria za to al cisto da proverim sa vama ovde.
 
Da, sve kao sto si rekao.
A ne koristite vise taj nalog u smislu da nije potreban kada se igra, druga je stvar ako se brise igra/nalog pa treba opet da se skine. Onda da, mora se korisiti vise puta, i to nije ograniceno.
Jos nesto, ako te zanima da brises igre zbog mesta na hardu (kapaciteta u gigabajtima) onda razumem, i mozes obrisati igru, a posle je samo opet skines IZ TOG NOVOG NALOGA.
Ali, ako bi da stedis naloge, pa recimo imas punih 16 naloga u isto vreme, onda ne moras brisati i igru i nalog, dovoljno je samo nalog, a igra ostaje kao zakljucana. Kada nalog opet otvoris igra ce biti otkljucana.

Da moze ograniciti nosioca ako guest promeni sifru, ali to se ne desava. Posle svake prodaje obavestava se druga strana ko je novi kupac i u sustini uvek ste u toku.
Da je nekom bas u interesu da menja sifru i ne javi drugom clanu, ne znam samo sta dobija time ? Jednostavno to se ne desava, jer bi se na forumu ta osoba zesce okaljala.
Ali ne zaboravi, moze i nosilac da promeni sifru pa time ogranici guesta, dvosmerno je.
E sada, ako ti nemas potrebe da ulazis u taj nalog nosioca (sem ako hoces da ga brises pa opet otvoris), onda te ne zanima ni promene sifre. Jer igru ces uvek moci igrati sa svog naloga, ako onaj promeni sifru nece se tebi ograniciti pristup igri vec tom nalogu.

Da, mozes uzeti pretplatu sada, odes na SEN sajt i ulogujes se preko PC-a, nadjes igre i stavis ih u download listu ;)
To je to, imas ih i kada dobijes konzolu.
 
Zahvaljujem na odgovoru. Sad mi je vec dosta jasnija procedura shareovanja, pa kad se nabavi ps4 verovatno cu par igara tim putem nabaviti, ne racunajuci ovih par lepih naslova koji ce me sad cekati na psn+ ;)
Mene je to brisanje najvise interesovalo zbog mesta na konzoli, jer sam imao problema sa mojim ps3 od 120 gb sto se tice mesta iako sam jedino u digitalnoj formi nabavljao uglavnom indie igre i po koji hd remaster uvek je trebalo nesto da se brise. Kontam ako bas zagusti na ps4 tako a verujem da hoce jer igre pocinju i vise da zauzimaju uzecu neki externi hdd all o tom potom.
Hvala jos jednom.
 
Nema na cemu.
Samo jedan savet, ako mislis da ces popuniti 500GB, uzmi odmah, pre sherovanja, 1 ili 2 TB interni hard.
Ne posle, jer ako uzimas fantome (ne znam da li ces) oni se ne mogu preneti na drugi hard.
A eksterni za sada nije kompatibilan sa PS4.
 
Planiram da uzmem PS4 nakon nove godine. Imam PS3 i jedini problem sa njim je što mi playstation gejmpadovi nikako ne leže. Xbox layout mi je daleko prijatniji i svi gejmpadovi koje kupujem za PC su za xbox. E sada, pošto bih se malo više posvetio igranju na PS4 razmišljao sam da uzmem Xim4, taman na njega može da se priključi bilo šta od periferija. Ima li neko iskustva sa time?
 
Pozdrav imam jedno pitanje vezano za kupovinu igara,kada se kupi neki kod ili kupon online(Ako neko moze da objasni reedeem codes malo bolje) da li samo treba da ukucam taj kod/kupon u psn store i onda ce skinuti igricu ili mora jos nesto da se uradi?(bez placanja direktno psn storeu)

Ako naprimer ps4 hard disk je pun,da li je moguce prebaciti igre na eksterni hard i osloboditi prostor?
ili postoji neka zastita od prebacivanja,pa igre moraju da se brisu ako hoces jos prostora.

Na jednom drugom forumu sam procitao da treba da se izbegavaju neke americke savezne drzave ako se aktivira usa psn i odatle skidaju igrice zbog dodatnog poreza ili tako nesto.(Ukupnog skidanja sa racuna)Da li je to istina ili ako ima jos neke informacije o tome.Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
@Dr.Mare

cekao sam da neko drugi odgovori ako zna, posto ja stvarno nemam pojma o tome, nikada nisam koristio tako nesto.

@randomdude

Tako je, samo tamo u ukucas kod (PS Store>Reedem Code) i automatski ces ili dobiti nesto za taj kod ili ako se radi o igri krenuce download.
Tj pitace te da potvrdis, znas vec (Ok>Yes> Bla bla), i da li hoces odmah Download ili ne (ako ne, naci ces igru posle u Libraries), i to je sve sto trebas da uradis.

Ne mozes jos prebaciti na eksterni hard (bice ali jos nema ta mogucnost), ali postoji neki nacin pravljenja backup-a i onda ubacis nov interni hard pa Restore.
E sad, nisam siguran da igre ulaze u backup. Jer oni (Sony, MS) se vode onom logikom ako si skinuo igre prvi put skinuces ih opet, znaci samo napravis isti nalog i skidas sve kao prvi put. Ovo vazi i za share, sem fantoma, oni ne mogu da prebacuju igre sa harda na hard.

Da, izaberes Alaska, Delaware, Oregon, ima ih jos par... Tamo je sale tax 0%. Ali to ne vazi sa kupovinu sa PS Stora, to sam napominjao ako preko Amazona kupujes, jer on zaracunava te poreze, PS Store mislim da ne. Ali ako vec pravis US nalog, ne kosta te da napravis na drzavu koja nema sale tax, sto bi rizikovao.
 
Zahvaljujem na brzom odgovoru.
Ako mozes da mi odgovoris na jos par pitanja:

Kada instaliras igru na ps4 da li treba disk biti ubacen za vreme igranja ili se moze igrati bez njega?

Da li se isplati kupovati igre iz srbije preko internet sajtova (slanje postarinom),kakva su tu iskustva da li ima mnogo prevara?
 
Mora sa diskom.
Najbolje je kupovati preko proverenih prodavaca, recimo kupujem prodajem>Istvan
Prodaje i na drugim forumima pod imenom Xbox
 
Pozdrav, treba mi info za ps4 igre, naime zanima me od koga ja kupujem igru kada zelim da budem fantom? kako da nadjem te ljude? thx
 
Imas link na PM.
 
Pa sve ti govore ocene, drugi je kralj, prvi je prevarant :d
Salim se, ne mora znaciti da je prevarant zbog jedne ocene, ali sa njim samo licno i to i isprobati pred njim...
 
Da li fantom sa psn+ naloga sa koga je skinuo igre moze da igra online ako nema psn+ na glavnom nalogu?

Da li se psn+ nalog moze deliti na dva ps4 sistema tj da obe konzole mogu online da igraju mp itd?

hvala
 
Ja sam to probao i meni nije uspelo.

Trenutno se radi jedan eksperiment pa kada se zavrsi obavesticu te.

Ima neka caka ili jednostavno ne moze PS+ da se deli po principu fantom i nosilac kao sto igre mogu.
 
Znaci za moje prvo pitanje odgovor je NE.

A za drugo, radi se na tome?

malo bzvz sto svaki igrac mora posebno da ima + pretplatu da bi igrao online.
 
Za oba tvoja pitanja moj je jedan odgovor, taj sto sam napisao.
Jer se svodi na isto, to je otprilike isto pitanje...

Nije problem kada je cross share, nalog sa ps3 na ps4, onda je sve ok.
Ali bas da dvojica dele, a da imaju samo ps4 to nije uspelo, pokusano par puta.

Ali kazem ti, radi se eksperiment pa se mozda i uspe, moguce da se lose radilo.

Jedno je sigurno, nije ni blizu kao share igara po komplikaciji.
 
Jeste, slicna su mi pitanja, provalio sam posle. Javi obavezno ukoliko bude moglo. Steta sto su ogranicili tako.
 
Noob pitanje: Zasto guest mora imati konstantan pristup internetu i koja su pravila skidanja igre,aktivacije itd. izmedju nosioca i guesta? Koliko svatam ima razlike, moze doci do izbacivanja iz igre i sl. Kako da se to izbegne?
hvala
 
Zato sto PSN konstanto proverava licence guesta, jer nije primarna konzola za njega.
Probaj igrati bez neta, videces neces moci.

Dolazi do izbacivanja ako istovremeno udju u nalog, zato se izbegava istovremeno skidanje.
Lepo skine igru jedan pa drugi, nebitno je koji prvi, a koji drugi, ali najbolje je sacekati da jedan skine, pa lepo izadje iz tog naloga, i tek onda drugi.

Desava se da recimo guest skida igru, nosilac udje i izbaci ga, cak guestu i stane download. A on recimo u stand by-u, ni ne zna da mu je stao.
Kada ukljuci konzolu vidi da mu se nista nije skinulo :d

Ili drugi primer oko koga je bas bilo, da ne kazem svadje, ali agresivne razmene misljenja, recimo guest prelazi neku igru i nosilac udje u nalog, izbaci ga na minut, ali guestu recimo se ni ne sacuva progres jer ga je ovaj izbacio... Neka bitna misija ili online igranje, to bas zna da bude neprijatno.

Nosilac nema razloga da ponovo ulazi u taj nalog, a kamoli vise puta. Jedino ako mu treba da skine neki DLC ili slicno tome, ali se onda guest treba unapred obavestiti.
 
Poslednja izmena:
thanks,a po brisanju istog guest naloga koja je procedura? Klasicno brisanje igre i naloga ili?
 
Ako prodajes ili pozajmljujes nekom, obrises igru pa nalog i onda dajes podatke drugom.....
Ako ti treba mesta na HDD, samo igru koju mozes da skines opet kad pozelis......
 
Ili ako pozajmljuješ, ne moraš čak ni da brišeš, samo ne ulaziš u njega sve dok ti on ne kaže: Obrisao sam, neću više da igram ... :)
 
Nazad
Vrh Dno